Jump to content
feelthispain

Abi toitumisel/ kaalust juurde

Recommended Posts

Olen 15, poiss ja kaalun umbes 53kg. Keha on kondine ja rasva lihtsalt juurde ei tule.

Hakkasin siin siis uurima, lõin nt oma regulaarse toidukava ampser.ee-sse sisse ja vastused olid jubedad.

toit.jpg

Minu tavaline päevamenüü näeb siis umbes välja selline:

Hommik - Kausitäis helbeid piimaga, Nesquiki omad, mingi 117kcal

Lõuna - oleneb koolitoidust kas on midagi söödavat või ostan lihtsalt paar saiakest. Söödavad söögid on siis näiteks makaronid, kartulid, kalasupp, lihasupp, makaronisupp, kõrvale natuke leiba ja kas klaas piima või mahla.

Peale kooli läheb siis olenevalt kõhu tühjusest veel üks kauss helbeid.

Õhtupoole söögiks siis samamoodi makaronid, kartulid, pelmeenid, harva mingi supp.

Enne magamaminekut ka väike kausitäis helbeid kui kõht väga tühi on.

Väga siuke igav toidulaud, aga noh kuna ma lihtsalt ei söö midagi siis ei oska ma midagi sellega peale hakata.

Seepärast küsiksingi soovitusi, et mida ja millal süüa? Päris personaalset toidukava veel tellida ei taha.

Lugesin, et tuleb päevas 1000kcal rohkem süüa kaalus juurde võtmiseks ja leidsin ka retsepte jookide valmistamiseks mis kaasa aitaks. http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=117798751&page=1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõuna - oleneb koolitoidust kas on midagi söödavat või ostan lihtsalt paar saiakest.

Hakka aga korralikult koolitoitu sööma ja seda siis terve taldrikutäie, mitte ära osta paar saiakest

Helbeid söö hommikul ja pärast kooli söö korralikku sooja toitu, mitte jälle helbeid

Söö, söö ja veelkord söö korralikult SOOJA toitu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa mingit trenni ka teed ? Valkude ja rasvade osakaal toidukavas on ka muidugi suhteliselt väike.

Praegu käin suusatamas KN 1h, suvel käin jooksmas aeg-ajalt. Varem käisin jõusaalis, aga mõtlesin et mõttetu käia kui massi pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks need helbed ja veel mitmeid kordi päevas, täielik jama! Seal bb võiksid natuke ringi vaadate näiteks pealehel nutrition rubriiki, või ka treeningkavade juures on toitumissoovitused ka . Ja tõesti eelmistel on õigus, hakka sööma ja mitte mingeid hommikusöögihelbeid, korralikku toitu. Toitumise foorumis on küllalt näiteid, ka vanematega koos elavatele tüüpidele, muna praadimisega ikka saad hakkama, nii vähemalt 4 korraga. Pudrukeetmine hommikuks ei ole ka raketiteadus päris. Ja kõikvõimalikud lisandid ja imeasjad või tulevikku jätta. ja vut vut vut jõusaali ja kükk,jõutõmme ja rinnalt surumine, see on ka tähtsuse järjekorras,mine nägemuse järgi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Praegu käin suusatamas KN 1h, suvel käin jooksmas aeg-ajalt. Varem käisin jõusaalis, aga mõtlesin et mõttetu käia kui massi pole.

Puhtalt aeroobset teed ja sinna juurde üldse mitte saali.Ja ei söö ka korralikult.Nii on ju väga raske ,kui mitte võimatu kasvama hakata.Ja me kõik alustame kusagilt,saalis see "mass" endale kasvatataksegi.Ja muidugi köögis ka :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustasin siis nüüd jõusaaliga, hakkan järgima etteantud kava siin: http://www.fitness.ee/treeningkavad/27

Kuid endiselt hädas toitumisega.

"Mida ma söön kui ma midagi ei söö"

Keeruline kõlab aga noh nii on.

Plaan näeb siis hetkel välja selline, et hommikul kerge jogurt või kohuke kuna kohupiim päris üksi alla ei lähe.

Lugesin ka, et kohupiim, piim ja mahl blenderis joogiks lasta, kuid seda võiks pigem teha nt enne trenni?

Igatahes edasi siis lõunasöök koolis, pärast jõuaksin enne trenni süüa kodus(Küsimus: Kas siin süüa midagi kergemat või siis täis taldrik kohe?) ja siis õhtul veel peale trenni üks toidukord.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustasin siis nüüd jõusaaliga, hakkan järgima etteantud kava siin: http://www.fitness.ee/treeningkavad/27

Kuid endiselt hädas toitumisega.

"Mida ma söön kui ma midagi ei söö"

Keeruline kõlab aga noh nii on.

Plaan näeb siis hetkel välja selline, et hommikul kerge jogurt või kohuke kuna kohupiim päris üksi alla ei lähe.

Lugesin ka, et kohupiim, piim ja mahl blenderis joogiks lasta, kuid seda võiks pigem teha nt enne trenni?

Igatahes edasi siis lõunasöök koolis, pärast jõuaksin enne trenni süüa kodus(Küsimus: Kas siin süüa midagi kergemat või siis täis taldrik kohe?) ja siis õhtul veel peale trenni üks toidukord.

Treeningu kohta: Ma arvan, et see kava oleks sulle liig.

Koguseid ma ei kirjutanud..

Hommikul - Kaerahelbepuder - võid peale panna ka jogurtit (putru võiks ikka olla, kui tahad kaalu juurde) - kõrvale 3 muna või siis kodujuust

Kokkuvõtvalt: Pigem telli kava.

Mida ära söö:

Helbed - nesquik jne, mõttetus

Mida lisa enda menüüsse

Valgud : Liha( Pigem rasvasemaid, kui fileesi.) , kodujuust, munad, kohupiim(maitselist) - võid teha sellest "sheiki" kohupiim, piim, toormoos <- blenderisse

Süsivesikuallikad: valge/pruun riis, täisteratooted - makaronid jnejne.

Rasv: Kui jääb puudu võid võtta vahepalaks pähkleid v päevalilleseemneid.

Joogid: Keefir, piim, mahlad jne

- Olenb kas tahad lihast ainult või rasva ka :) Kui tahad rasva, siis söö peale nende veel kõrvale kooke- - saad korraliku rasvapolstri :ph34r:

Muudetud kasutaja xajez poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava pealt põhjendust? Midagi juurde/ midagi vähemaks?

vabaraskustega just seepärast, et see kohalik jõusaal pole kes teab mis tip-top osakond, igast kavast jääb mõni masin puudu.

Kaval pole häda midagi ja vabaraskused ongi just need kõige paremad asjad :) Alguses muidugi raskused väiksemad ja tehnika harjutuse sooritamisel korrektne. Pigem vaata et toidukava korda saad,kui ikka kohuke hommikusöögiks siis head nahka ei tule. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustasin siis nüüd jõusaaliga, hakkan järgima etteantud kava siin: http://www.fitness.ee/treeningkavad/27

Kuid endiselt hädas toitumisega.

"Mida ma söön kui ma midagi ei söö"

Keeruline kõlab aga noh nii on.

Plaan näeb siis hetkel välja selline, et hommikul kerge jogurt või kohuke kuna kohupiim päris üksi alla ei lähe.

Lugesin ka, et kohupiim, piim ja mahl blenderis joogiks lasta, kuid seda võiks pigem teha nt enne trenni?

Igatahes edasi siis lõunasöök koolis, pärast jõuaksin enne trenni süüa kodus(Küsimus: Kas siin süüa midagi kergemat või siis täis taldrik kohe?) ja siis õhtul veel peale trenni üks toidukord.

Ma arvan, et kerge kohupiim hommikul ei tõsta küll mingit kaalu. Korralik kausitäis putru, sealt saad ka energiat päevaseks tegevuseks, sest puder laguneb su kehas hästi aeglaselt

Enne trenni söö umbes tund enne, siis ei teki trennis raskustunnet. Pärast trenni söö küll korralik kõhutäis, millest saad korraliku valgukoguse ning rasva ja süsivesikuid. Seda kohupiima/piima/mahla šeiki on väga hea kohe pärast trenni juua. Taastab rutemini ja keha vajab kohe pärast trenni süsivesikuid ja valku. Mõlemad võiksid olla kiiresti imenduvad

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaval pole häda midagi ja vabaraskused ongi just need kõige paremad asjad :) Alguses muidugi raskused väiksemad ja tehnika harjutuse sooritamisel korrektne. Pigem vaata et toidukava korda saad,kui ikka kohuke hommikusöögiks siis head nahka ei tule. :)

Vabaraskused tõesti on kõige paremad, aga paraku arvan ei sööda nii palju kui ära kulutatakse, seega soovitaks kaheks jagada. See minu seisukoht, kuna kasvan paremini kui trenn kestab 50-60min, mitte rohkem kui 1,5. Oleneb kellele meeldib muidugi süüa palju, nendel paraku parem.

Muudetud kasutaja xajez poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oota mis, "ma lihtsalt ei söö midagi"? Ega kulturistid ei söögi mägede kaupa kanafileed, muna ja kohupiima lihtsalt selle pärast, et see neile hullult maitseks. Ikka vajaduse pärast, sest niisama saiakest ja suhkruga helbeid süües midagi ei saavutata ka. Nii et võta ennast kokku ja hakka harjutama korralike toitudega ennast. See on juba sinu enda kodune ülesanne, mismoodi sa kodujuustu või kohupiima endale söödavaks teed. Kui sa oled lõpuks mingi toiduaine söömisega harjunud, siis hakkab ta maitsema ka. Praegu maitsevad sulle Nesquicki helbed, sest (1) neis on palju suhkrut ja (2) sa oled nendega ennast harjutanud. Harju ümber, ega vanemast peast iseenesest midagi muutuma ei hakka.

Samamoodi "Lõuna - oleneb koolitoidust kas on midagi söödavat või ostan lihtsalt paar saiakest". Ma pole kuulnud, et Eesti koolides söödamatut kraami pakutakse. Litsu sisse see mis seal on, ja kui antakse, siis võta ALATI kaks portsu (noh näiteks neil päevadel kui kõik ülejäänud puhvetisse suunduvad). Mis siis, kui need on kalapulgad vms. Tee süda kõvaks, mõtle et sa oled mees ja et kala on väga hea valkude allikas. Sa oled veel põhikoolis ja koolitoit on tasuta, eks ole?

Hommikuti söö pudruhelvestest tehtud putru nagu juba soovitatud, 15-aastasena võiksid sa osata seda ilma kõrvalise abita valmis keeta küll.

Iga toidukorra kõrvale joo sisse minimaalselt kaks klaasi piima või keefiri. Võid piima ka niisama arvutiga mängimise kõrvale juua. Mis siis, et moes on sellisel puhul juua mingit kihisevat jooki.

Kui sa kaalus 0,5..1,0 kilo kuus juurde ei suuda võtta, siis ei ole absoluutselt mingit vahet, mis kava ja mis harjutusi sa seal jõusaalis teed. Jõud vajab kasvamist; kasvamine vajab kaalu tõusu; kaalu tõus vajab kilokaloreid (sööki).

Muudetud kasutaja salasilm poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oota mis, "ma lihtsalt ei söö midagi"? Ega kulturistid ei söögi mägede kaupa kanafileed, muna ja kohupiima lihtsalt selle pärast, et see neile hullult maitseks. Ikka vajaduse pärast, sest niisama saiakest ja suhkruga helbeid süües midagi ei saavutata ka. Nii et võta ennast kokku ja hakka harjutama korralike toitudega ennast. See on juba sinu enda kodune ülesanne, mismoodi sa kodujuustu või kohupiima endale söödavaks teed. Kui sa oled lõpuks mingi toiduaine söömisega harjunud, siis hakkab ta maitsema ka. Praegu maitsevad sulle Nesquicki helbed, sest (1) neis on palju suhkrut ja (2) sa oled nendega ennast harjutanud. Harju ümber, ega vanemast peast iseenesest midagi muutuma ei hakka.

Paljudel kulturistidel on muidugi äärmiselt väärastunud mõtteviis selle suhtes mis on vajalik ja mis mitte. Enda elu tehakse 10x keerulisemaks, kui vaja. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No jaa, ma ei tahtnud tegelt öelda, et ta peab sööma nagu kulturist. Ma tahtsin, et ta mõtlema hakkaks ja ei pirtsutaks toidu juures nagu mõni tibi. Mehe keha lasteaialapse toidu ja kogustega ei saavuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega siin midagi keerulist tõesti ei ole, kui tahad juurde võtta siis tuleb süüa ja topelt kõike kui mingigi võimalus siis koguaeg midagi hamba alla pista. Selleks mingit teaduskraadi olema ei pea.

SÖÖMA SÖÖMA SÖÖMA

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

täpselt sama mure ka minul, olen 19a 179cm pikk, ning kaalun ca 55kg, kuu kaks tagasi oli kaal 56kg kanti. täiesti üksi oma murega, see juures, koguaeg räägitakse, et kuidas kaalust alla saada? :D sitt on kuulata, kuidas kõik inisevad, et too on nii kodine. :lol: söön rohkem kui teised.

Muudetud kasutaja k3nt poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks sa arvad, et sa sööd rohkem kui teised? Lõunaajal võrdled? Enamus ülesöömistest käib ikka kodus üksinda.

Kui tihti sa jätad vahele hommiku, lõuna või õhtusöögi? Näiteks ma ei mäleta, et ma oleks viimase 10 aasta jooksul mõne söögikorra vahele jätnud. Saad sa sama öelda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Või näiteks igapäev on kolm söögikorda, aga minul on vahest neli või viis toidukorda ja kaal tõuseb nii, et hirmus kohe

Söö seda mis sa sööd ja siis söö igakord natuke rohkem, ei ole ju midagi keerulist. Sööma pead muidugi korralikku sooja toitu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×