Jump to content
vend vähk

Vanemad Lõuna-Eesti Lahtised Karikavõistlused

Recommended Posts

Aga rannap*de ja athletic fitness? Kõik kolm ikka korraga, ei saa jätta teistele võimalust.

Palun jääme viisakaks. Ka kulturism on paljude spordivõõraste inimeste jaoks täielik homoparaad. Mina isiklikult näen selles uues alas rohkem perspektiivi kui ühelgi teisel alal. Arvestades, et Eestis oleks see võistlus esimest korda, siis seoses sellega on mul mõned ideed, kuidas seda ala põnevamaks muuta. Ka bikini fitnessi suhtes on siiani palju skeptikuid, aga fakt on see, et just sellel alal oli viimastel Eesti MV-l kõige rohkem osalejaid. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka bikini fitnessi suhtes on siiani palju skeptikuid, aga fakt on see, et just sellel alal oli viimastel Eesti MV-l kõige rohkem osalejaid. :)

Ala väärtuse seisukohalt pole osalejate rohkus kindlasti kõige parem mõõdupuu, pigem vastupidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ala väärtuse seisukohalt pole osalejate rohkus kindlasti kõige parem mõõdupuu, pigem vastupidi.

Olles kaasa teinud üle 50 võistluse võin öelda, et on ikka suur vahe küll, kas sul on MM-il 26 konkurenti või Eesti lavalaudadel 1 konkurent. Üldiselt seda arutelu võib jätkata mõnes teises teemas.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks mitte bodyfitness?

Muidugi unistan ma sportlikumast väljundist, näiteks nagu seda on bodyfitness aga...

Ainuüksi unistusest ei piisa, on ka vaja AEGA. Mul võivad olla eeldused olemas, kuid mul on vaja neid veel kõvasti arendada. Näiteks tegelen ma sellega, et õlga järele aidata. Paljud detailid loevad. Kunagi tegelesin ma näiteks 6 aastat judoga. Mulle väga meeldis see hasart ja võistlusmoment mis võistlustel oli. Olin väga kiire ja täpne. Mulle väga väga meeldis see ala. Samuti nautisin ma igat treeningut, protsessi (sain isegi diplomi, eeskujuliku trennis käimise eest:

Tänukiri

Annika Sirel

Kohusetundliku suhtumise eest treeningutesse.

Visadus ja tahtejõud- edu alus.

Enno Raag juhatuse esimees

Ja ma siiamaani sisimas kahetsen, et ma ei jätkanud. Muud huvid nagu: näitlemine, laulmine ja tants tulid esiplaanile minu elus. Sellepärast ongi minu jaoks oluline, et ma saaksin veel Bikini Fitnessis võistelda. See on hetkel minu ainus võimalik väljund veel spordis! Tippsprinterit minust enam ei saaks, sest ma ei ole varajasest east sellele 100% pühendunud olnud. Ainuüksi eeldustest ei piisa või mõnest üksikust koolidevahelisest võistlusest. Samuti on mul kahju, et ma ei saaks mitte kunagi võistelda tippsporditasemel jalgpallis. Seepärast olengi leidnud väljudi ja võistelnud väikestel koolidevahelistel turniirider neiudude saalijalgpallis. Mingi hea võistlusmoment ikka.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://ebff.es/?page_id=39

Seal reeglid ja ka pildina liikumine ja nõuded riietusele.

Kahjuks eesti keeles veel ei ole aga kindalsti teeme lühiülevaate ka eesti keeles.

Väike poseerimine 1-kaupa ja siis kõik võistlejad rivis. Mingit vabakava ei ole, kohad pannakse kohtunike poolt paika.

Reeglid:

http://www.ifbb.com/pdf/Men%27s_Athletic_Physique_Rules_150712.pdf

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://ebff.es/?page_id=39

Seal reeglid ja ka pildina liikumine ja nõuded riietusele.

Kahjuks eesti keeles veel ei ole aga kindalsti teeme lühiülevaate ka eesti keeles.

Väike poseerimine 1-kaupa ja siis kõik võistlejad rivis. Mingit vabakava ei ole, kohad pannakse kohtunike poolt paika.

Reeglid:

http://www.ifbb.com/pdf/Men%27s_Athletic_Physique_Rules_150712.pdf

Okei, Aitäh info eest ! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Youtubes ka hulgaliselt videoid liikumisest:

nt

Paljud sobiks ka eesti kulturismilavale võistlema. Et nt klassikalise kulturismiga, mis siis suurim vahe? Just sellest lähtuvalt, et kas heas vormis kulturist võidaks ka selle võistluse või miks ei peaks võitma, mida ikkagi hinnatakse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljud sobiks ka eesti kulturismilavale võistlema. Et nt klassikalise kulturismiga, mis siis suurim vahe? Just sellest lähtuvalt, et kas heas vormis kulturist võidaks ka selle võistluse või miks ei peaks võitma, mida ikkagi hinnatakse?

Vabandust, nagu ikka kukkusin enne küsima, kui lugema. Vaatasin reeglid läbi, pisut targem nüüd. Et liiga suurte lihaste eest võetakse punkte maha :) jääb küsimus, millest liiga suur algab :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle ala hindamine on sama kui bikini fitness.. Kui MMil juunioride klassikalises kulturismis II koha saanud noormees võitis Athletic physique kategooria, siis liiga suured lihaseid küll miinuseid ei saanud.... ;) Ilmselt hinnatakse esteetilist keha, säravat esitust. Minu teada ei ole ükski Eesti kohtunik pidanud seda ala veel hindama, nii et eks need esimesed võistlused nagu loterii ole. Olgu öeldud, et Reval Cup 2012 hindas nt Indrek Otsus Egle 3.koha vääriliseks kolmest võistlejast. Kuidas Eglet aga edaspidi Eestis ja mujal hakati hindama, seda teame me kõik. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nendes Youtube videotes ikka maailmatasemel selle ala tegijad, meil võivad osalema tulla kindlasti väiksema lihasmassiga.

Kulturistid ikka jässakamad aga klassikalistega küll vahe väike jah aga hakkame aga otsast proovima:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma hakkasin ka eile mõtlema, et tegelikult võib see küll probleemiks osutuda, kui MP-le rohkem kitsendusi ei seata. Vabalt võiks olla sätestatud, et kulturismi kategoorias üles astuvad isikud MP-s osaleda ei tohi. Võib küll loota, et kohtunikud võtavad vajadusel punkte maha, kuid nagu ka bikini fitness on näidanud - tegelikult seda ei tehta. MP probleemiks on veel see, et sisuliselt musklit ei näidata. Kuna rannapoisil suurt musklit olla ei saagi, siis mõjub ta kulturistide kõrval väga mannetult. Et vähegi MP põhipoosides (kõik langetatud kätega) särada, selleks peab ikka tõsine muskel olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×