Jump to content
moonwish

Mida oodata?

Recommended Posts

Ebaregulaarne trenn võib isegi kahjulikum olla kui pidev trenn. Suts-siin-suts-seal ei soovitaks. Aga soovitaksin rohkem liikumist jalgsi. Pargid auto kõige tagumisse parkla nurka tööl-poes. Kasutad trennis käimiseks jalgratast kevade poole siis (10km ongi hea paarkümmend minutit rahulikku soojendust).

Rahatu tudeng nagu ma ise olen, siis toitumiskava tuleb kõvasti odavam tellida kui nuudlite peal elada. Selle asemel, et 80 pakki nuudleid osta saaksid juba toitumiskava. Kui on piisavalt pädev kavade tegija, siis ta võtab seda arvesse, et oled tudeng ja paneb kõige odavamatest asjadest kava kokku. Kui aga satud halva "treeneri" otsa, siis jama lugu. Mina ise suutsin oma kevadise võistlusvormi saada alla 100 EUR kuus (see, mis on minu signatuuri pildiks). Paneb mõtlema!?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rahatu tudeng nagu ma ise olen, siis toitumiskava tuleb kõvasti odavam tellida kui nuudlite peal elada. Selle asemel, et 80 pakki nuudleid osta saaksid juba toitumiskava. Kui on piisavalt pädev kavade tegija, siis ta võtab seda arvesse, et oled tudeng ja paneb kõige odavamatest asjadest kava kokku. Kui aga satud halva "treeneri" otsa, siis jama lugu. Mina ise suutsin oma kevadise võistlusvormi saada alla 100 EUR kuus (see, mis on minu signatuuri pildiks). Paneb mõtlema!?

100 Eurot kuus on ikka väga suur summa, kui aus olla... Vähemalt minule

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

100 Eurot kuus on ikka väga suur summa, kui aus olla... Vähemalt minule

100 EUR ei ole palju. Mul läks ca 80-90 EUR.

Toiduaineteks olid sellised asjad:

muna, kanafilee, kanafilee sink, maitsestamata jogurt, piim, täistera makaronid, tatar, liha, sibul, marineeritud kurk, tomat, hapukapsas, täistera puder, juust, säästu limonaad, energiajoogid ja chick snack.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

100 EUR ei ole palju. Mul läks ca 80-90 EUR.

Toiduaineteks olid sellised asjad:

muna, kanafilee, kanafilee sink, maitsestamata jogurt, piim, täistera makaronid, tatar, liha, sibul, marineeritud kurk, tomat, hapukapsas, täistera puder, juust, säästu limonaad, energiajoogid ja chick snack.

Ei kõla mitmekesise toitumisena.

See, kas on kallis või mitte sõltub sellest, kas elad üksi, kus elad, kas on võimalus kraami poehinnast odavamalt saada jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ausalt öeldes ei ole palju inimesi, kes eelmainitud kaupu ikka poehinnast ju madalamalt saavad, selleks peab käpp kusagil sees olema...

Aga jh, kui nii mäelda, et kanafileed, singid, jogurdid, siis tuleb küll jh 100 euri kanti ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ausalt öeldes ei ole palju inimesi, kes eelmainitud kaupu ikka poehinnast ju madalamalt saavad, selleks peab käpp kusagil sees olema...

Aga jh, kui nii mäelda, et kanafileed, singid, jogurdid, siis tuleb küll jh 100 euri kanti ...

Sõltub, kus elad. Kui maal, käed otsas ja tahtmist ka, saad mitmesuguseid vilju, marju ja rohelist kraami otse peenralt. Valgu jaoks eriti raha pole - paned nt uba maha. Jõest-järvest annab kala püüda. Võib-olla annab pidada ka kanu - munad omast käest võtta.

Poodides on soodusmüügid - võib osta mõningaid asju varuga (kuivained, kohupiim) jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei kõla mitmekesise toitumisena.

See, kas on kallis või mitte sõltub sellest, kas elad üksi, kus elad, kas on võimalus kraami poehinnast odavamalt saada jne.

Mis on mitmekesine toitumine? Pihvid, viinerid, kanafilee, sink, liha, munad, sardellid, verivorstid??? Kõrvale kartult, makarone, nuudleid, riisi, friikartuleid? Burkse, pelmeene, pitsat, jäätist vms? Ma võin nii palju öelda, et ma sõin päevast päeva samu asju, aga päeva jooksul olid kõik toidukorrad erinevad. Kuna poes on tervislikke asju piiratud koguses, siis ei jää muud võimalust kui iga päev samu asju süüa ja mina ei kurda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis on mitmekesine toitumine? Pihvid, viinerid, kanafilee, sink, liha, munad, sardellid, verivorstid??? Kõrvale kartult, makarone, nuudleid, riisi, friikartuleid? Burkse, pelmeene, pitsat, jäätist vms? Ma võin nii palju öelda, et ma sõin päevast päeva samu asju, aga päeva jooksul olid kõik toidukorrad erinevad. Kuna poes on tervislikke asju piiratud koguses, siis ei jää muud võimalust kui iga päev samu asju süüa ja mina ei kurda.

Kuhu jäid puu- ja juurviljad? Sa rääkisid kevadisest võistlusvormist - seega dieediperiood, mil kogused olid niigi minimaalsed? Palju kulutused nt täna on? Ja ei võtnud mitte ühtegi lisandit?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuhu jäid puu- ja juurviljad? Sa rääkisid kevadisest võistlusvormist - seega dieediperiood, mil kogused olid niigi minimaalsed? Palju kulutused nt täna on? Ja ei võtnud mitte ühtegi lisandit?

Valgusheike joob sarge ma usun kindlasti ju ? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osta endale kummilindid.Saab kõik lihased ilusti läbi töötada, ei ole kallid, ei võta ruumi ...

ja ...

ja naistele sobivad üldse väga hästi.

Oma elukaaslasel kangitrenni ma teha ei luba, kummilindid on aga OK, B)

Kummilindid, ja edasi? Ma ei oska selle lindiga mitte midagi hetkel peale hakata :D Ma ei kujuta ettegi, milline see lint olema peaks. Vajan mingit veel lihtsamat algust :D Kõhulihaste-jutt oli selline my piece of cake soovitus, need võtan kasutusele.

Jalgratas on ka muidu tore asi - olen rattaga suvel tööl käinud küll, ja isegi rulluiskudega - aga 10 km 2x päevas, kaks titte pakiraamil ja ehk veel poekotid lenksu otsas? Ei kujuta jälle ette (maa-külmand-kärss-kärnas-jutt onju :D)

Tegelikult ma ei püüa üldse järjest kõiki soovitusi maha teha (kui ehk nii tundub) - ma loen huviga ja heameelega ja lihtsalt elimineerin need, mis hetkel ei sobi. Keep them going :D

Toitumiskava kohta:

Kõik see kala ja õnge jne jutt on muidu kena küll, aga infot on igal pool nii palju, et sellest õige, adekvaatne ja töötav asi enda jaoks välja õngitseda... tundub päris hiina keel esialgu. Ma saan aru küll, et kes on juba mõnda aega asja sees olnud, need oskavad juba intuitsiooni ja olemasolevate teadmiste baasil ridade vaheltki lugeda, aga ma veel küll ei oska. Igaüks müüb oma õnge ja teeb teise oma maha - ja esimesele kalapüügile minnaksegi ju ikka vanema inimese käekõrval. Sellepärast minu otsus oli toitumiskava tellida - teine inimene on seda toitumisteemat ja -teadust ehk aastaid õppinud ja katsetanud, tundub kuidagi ressursside raiskamisena seda mitte kasutada ja hakata ise põlve otsas leiutama. Eks ma siis õpin "töö käigus" :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

100 Eurot kuus on ikka väga suur summa, kui aus olla... Vähemalt minule

:unsure:

Mu igakuine söögiarve on 250eur ning see on veel kokkuhoidlik. :D

Kalmuse arve pidi olema 25eur päev. :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

100 EUR ei ole palju. Mul läks ca 80-90 EUR.

Toiduaineteks olid sellised asjad:

muna, kanafilee, kanafilee sink, maitsestamata jogurt, piim, täistera makaronid, tatar, liha, sibul, marineeritud kurk, tomat, hapukapsas, täistera puder, juust, säästu limonaad, energiajoogid ja chick snack.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:unsure:

Mu igakuine söögiarve on 250eur ning see on veel kokkuhoidlik. :D

Kalmuse arve pidi olema 25eur päev. :blink:

Kalmus sööb ka meist 2x rohkem ju..see loogiline

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole mõtet väitlustega teemat risustada........Taavi, 100 EURi kuus on tõesti väga vähe. Kui sööd päevas 200 g kana siis teeb see kuus ca 40 EURi kana peale..............

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söögi mõistes kui arvutada, siis tuleb odavam vist teha üks valgusheik, kui osta poest kanafilee ja see ise valmis teha ...

Muudetud kasutaja TomiP poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellised kummilindid näiteks.

Jõuharjutused kummilintidega (Autor: Rein Jalak)

Palju harjutusi piltidega siin (inglise keeles)

Youtubes leiab kindlasti erinevaid harjutusi ja kindlasti ka kavasid. ;)

lkv jõudsin ette juba soovitustega ...

aga panen ikka :D

See lint on selline, ainult meil poodided on need pikemad.

Ning kui kirjutada youtube elastic rubber band workout, siis selle kummiga on sul tegevust ikka väga kauaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumiskava kohta:

Kõik see kala ja õnge jne jutt on muidu kena küll, aga infot on igal pool nii palju, et sellest õige, adekvaatne ja töötav asi enda jaoks välja õngitseda... tundub päris hiina keel esialgu. Ma saan aru küll, et kes on juba mõnda aega asja sees olnud, need oskavad juba intuitsiooni ja olemasolevate teadmiste baasil ridade vaheltki lugeda, aga ma veel küll ei oska. Igaüks müüb oma õnge ja teeb teise oma maha - ja esimesele kalapüügile minnaksegi ju ikka vanema inimese käekõrval. Sellepärast minu otsus oli toitumiskava tellida - teine inimene on seda toitumisteemat ja -teadust ehk aastaid õppinud ja katsetanud, tundub kuidagi ressursside raiskamisena seda mitte kasutada ja hakata ise põlve otsas leiutama. Eks ma siis õpin "töö käigus" :D

Kõikide alustajate kõige suurem probleem on see, et kuna teadmised puuduvad, siis ei suuda eristada ka seda, kes annab internetis õiget, kes vale nõu. Paraku pole teatud teadmisteta võimalik valida ka toitumiskava koostajat. Seega minu soovitus - loe esialgu nii palju kui võimalik ja siis kui tekib süsteem, hakka valikuid tegema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuhu jäid puu- ja juurviljad? Sa rääkisid kevadisest võistlusvormist - seega dieediperiood, mil kogused olid niigi minimaalsed? Palju kulutused nt täna on? Ja ei võtnud mitte ühtegi lisandit?

Puuviljadest tarbisin ainult õuna.

Rohelisest tomatit, sibulat ja kurki.

Kevadel tarbisin võidetud valku, mis oli siis tasuta saadud. :D Iga kord pärast trenni 20g.

Hetkel ma eriti kaloreid ei viitsi lugeda, aga ca 3200-3500 kcal tuleb ikka kokku ja ca 150-200g valke.

Valgusheike joob sarge ma usun kindlasti ju ? :D

Jah, hakkasin nüüd uuesti tarbima. Mingi pikem periood ei tarbinud. Aga ei tarbi seda ülirängas koguses nagu mõni võiks arvata. Pärast trenni 20g ja kõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keha (kuju, kaal) sõltub elustiilist, ja kui tahad keha muuta, pead muutma midagi oma elustiilis.

Aja leidmisest.

1. Suuremad lapsed hoidku väiksemaid seni kui emme on metsajooksu tegemas. Kui teil sellist kommet ei ole, suured vahivad õhtuti omaette arvutis ja ei taha väiksematest midagi kuulda siis -well - sellesse asja tuleb nüüd äkki muudatus? Võite mind pidada rongaisaks aga ma olen jätnud 1-aastase vabalt 7- ja 10- aastase hoida. Viieaastane oli mul üksi kodus kui vaja.

2. Hommikul ärkad enne lapsi, teed pudru, äratad lapsed jms? Ärka sellest siis 20..25 minutit veelgi varem ja tee oma trenn. Ei teegi hommikuti putru? Siis oleks aeg tegema hakata.

3. Õhtuti peale väiksemate laste magama saatmist on harjumus pidada vaikset tundi ja vahtida telerit? Viska teleri eest üks tugitool minema ja asenda trenazööriga.

4. Kui lasteaed ja kool algavad kell 08:00, aga töö kell 09:00, siis vahepeal jõuab ilusasti kerge trenni teha, sest lapsed peavad nagunii 07:45 juba kooli juures olema ja tööle võib võibolla 10 mintsa hilineda ka (see on see koht kus mina isiklikult oma trenni aja leian).

5. Paindlikuma tööaja korral võib päeva ajal ära käia.

Harjutused kodus treenimiseks.

1. Aeroobse võimekuse arenduseks: Sörkjooks, jalgratas. Joosta saab väga edukalt aastaringi, ka pimedas, lumega või vihmaga: helkurid-vilkurid külge, tuulekindlad püksid, veekindel jope, müts, kindad ja minek. Tahtmist peab olema ainult. Minul segab jooksmist ainult selline seis, kus sulailmaga on teeks vesine jää - siis on tõesti mõistlikum mingi tubane tegevus leida. Sest kipsis jalg tähendab reeglina 3-4 nädalat trennipausi.

2. Jõu arenduseks. Kuna enamus lihastest asub alakehas siis kõige esimeses järjekorras ma võtaks need ka plaani: Kükid kas raskustega või ilma, kükist üles hüpped, burpees ("kosmonaut"). Saab hakkama alustuseks ilma mitte millegita. Kas sa endale ka mingid abivahendid soetad, sõltub sellest, kui tõsi taga sul selle treenimisega on. Mina sinu olukorras hangiks endale sangpommi, mitte mingi kireva plastmassist naisteka vaid korraliku tüki nõukogude spordiinventari e. kasutatud 16kg sangpommi (inglise keeles kettlebell) mis maksab umbes 16 eur. Kükke ja swingi peaks sellega ka naisterahvas teha saama. Muidugi tuleb uurida tehnikat, aga youtube pakub sulle õpetusvideosid hulganisti.

3. Väga vingeid kavasid kodus treenimiseks leiab siit saidist: http://www.bodyrock.tv/.

4. Käi trepist, ignoreeri lifte. Töö iseloom on istuv? Siis iga 50 minuti tagant tõuse püsti ja käi 10 minutit trepist sihitult üles-alla. Kui töötad arvutiga, siis töö sisekorra eeskirjad näevad sulle nagunii ette selle korra tunnis 10 min pausi.

5. Ole järjekindel. Ühe kava juures tasuks religioosse järjekindlusega püsida kolm nädalat kuni kolm kuud, sest paari treeningkorraga ei juhtu mitte midagi. Kahe nädala pärast ei tasu käega lüüa, sest see protsess pole kiire.

Toitumine

1. Kõige olulisemad harjutused kehakaalu langetamiseks tehakse toidupoes ja köögis. Võta omale raamatukogust raamat "Revitalisatsioon e. kuidas elada 100 aastaseks" ja uuri sealt kuidas toituda võiks. Üht asja ma küll toonitaks - lisaks tuunikalale on vanajumal hulgaliselt ka teisi kalu leiutanud. Kulturismiallikad kipuvad selle ära unustama.

Igatahes ära, kurat, hakka nüüd otsima kõigi nende punktide kohta vabandusi, miks need konkreetselt sulle ei sobi, ei enda ega meie jaoks. Inimesed jagunevad kaheks- ühed leiavad võimalusi ja teised leiavad vabandusi. Ole sa nende esimeste hulka kuuluv.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Harjutused kodus treenimiseks.

1. Aeroobse võimekuse arenduseks: Sörkjooks, jalgratas. Joosta saab väga edukalt aastaringi, ka pimedas, lumega või vihmaga: helkurid-vilkurid külge, tuulekindlad püksid, veekindel jope, müts, kindad ja minek. Tahtmist peab olema ainult. Minul segab jooksmist ainult selline seis, kus sulailmaga on teeks vesine jää - siis on tõesti mõistlikum mingi tubane tegevus leida. Sest kipsis jalg tähendab reeglina 3-4 nädalat trennipausi.

Ülekaalulistele, kes ei ole aastaid treeninud, on sörkjooks põlveliigestele laastavalt mõjuv tegevus. Samuti tekivad väga kiiresti sääre luuümbrisepõletik ja jalatalla lihaste ülekoormus, millega kaasneb samuti põletik ja valusündroom.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülekaalulistele, kes ei ole aastaid treeninud, on sörkjooks põlveliigestele laastavalt mõjuv tegevus. Samuti tekivad väga kiiresti sääre luuümbrisepõletik ja jalatalla lihaste ülekoormus, millega kaasneb samuti põletik ja valusündroom.

Õige. Aga paku siis mingit alternatiivi. Kepikõnd?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga asjalikud punktid, salasilm :)

Ma olen nüüd pikalt erinevaid vastuseid ja üldse igasugu infot kaalunud ja sellisele kokkuvõttele judnud.

Kõige tähtsam on toitumine. Minu jaoks mõnevõrra ootamatu tulemus, aga küllap õige. Milline see õige toitumine siiski on, sellele tulemusele ma pole veel paraku jõudnud... Mõttetegevuse ajaks jätan ära maiustused, saiatooted, alkoholi.

Mingi füüsiline aktiivsus tulebmul lisaks toitumisele siiski ka plaani võtta. Kuna mu tited on esimest aastat lasteaias, siis tähendab see üldjuhul graafikut: nädal tööl, kaks kodus. Võib sõltuvalt viiruste ajastatusest ka kuu aeg akodus tähendada :blink:. Niisiis peab plaan olema kaheosaline: tööpäev/haiguspäev.

Tööpäeval on kõige lihtsam mahutada mingi trenn tööaja sisse. Mul on tegelikult ülipaindlik töö, muudmoodi ei saakski. Paraku on mu töölähedane ujula avatud vaid varahommikul ja peale tööaega (see oli mu esimene mõte). Spordisaali-värki ja aegu ja võimalusi ma veel ei tea, see oleks teine mõte. Läheduses on terviserada, see oleks kolmas mõte, aga pesemisvõimalust ei ole - enne kojuminekut saaks seda siiski kasutada. Oleks neid tööpäevi vaid rohkem :) .

Haiguspäevadel pean leidma koduse võimaluse, sest ebaregulaarsus on halb, onju. Mulle meeldiks joosta küll, selle variandi jätan kevadet ootama. Nii pimeduse kui ülekaalu pärast. Võhma küll ka ei ole, aga seda annab tasapisi harjutada. Teise variandina kaalun tõsiselt nende kummide soetamist. Aja leidmine ongi siis kõige suurem challenge - ma ärkan niigi kell 5, et ahjusid kütta ja süüa teha, õhtuks olen suss valmis, lisaks pean haiguspäevadel tittede kõrvalt ka tööasjadeks aega leidma (ükski tööandja ei taluks sellistes kogustes haiguslehtesid :D). Ma praegu näen küll ainsa võimalusena hilisõhtust aega - telekaharjumust mul niikuinii ei ole. Uneaeg jääb siis veel vähemaks, aga mõni kord nädalas pool tundi ju tegelikult ei tapa. Vist :rolleyes:.

Niisiis. Praegu jääb siis nii, et tööpäevadel püüan 2x nädalas jõuda kohalikku spordisaali. Minu mõte oli, et kõndida seal pool tundi lindil või stepperil ja siis teha pool tundi "mingeid lihasharjutusi". Lisaks liigun veidi rohkem jalgsi.

Laste haigusaegael leian 3x nädalas pool tundi päevas "mingiteks lihasharjutusteks". Tegelikult peaks siis kaalulanguse abistamiseks tegema veel "mingit" rahulikku, aga püsivat liikumist? Ideid?

Kuidas tundub?

Ma heietan nüüd küll rohkem, kui vaja oleks, aga mõtete selgeksmõtlemiseks on minu jaoks väga hea nad kirjalikult "läbi mõelda". :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×