Jump to content
moonwish

Mida oodata?

Recommended Posts

tere,

olen uus nii siin foorumis kui trenni/toitumise maailmas üldse. ma ei ole päris kindel, et ma oskan oma küsimuse arusaadavalt kirja panna - aga ma püüan. lühidalt öeldes, ma tahaksin teada, mil määral on mul (minu vanuses, minu eluviisidega, minu ajalooga) oma kehalist vormi parandada ja kui kaua see võiks aga võtta. mida võin oodata?

olen naine, "40 ringis", umbes 20 kilo ülekaalus. mul on 4 last, kellest kaks alles üsna väikesed. meespool aga eestist enamasti ära. seega on mu tööst vaba aeg üsna piiratud - mitu korda nädalas jõusaali või metsajooksu vms ei ole mõeldav (max 1-2 korda saan ehk organiseeritud, kuid seda vaid neil aegadel, mil lapsed ei ole haiged). kodus ei tee ma ammugi mingit trenni - lihtsalt ei tee, ei ole võimalik, ei saa. palgatöö on istuv, tööle-koju-poodi sõidan autoga - maakoht, teadagi. jõusaali sõidaksin kah autoga, lähim on 10km - aga no saaksin ehk lasteaias-poes-käiguga ühitada :D

toitumise või trenniga ei ole viimased 10 aastat tegelenud, enne sedagi mitte süstemaatiliselt ega teadlikult. niiet puhas leht :D

on mul üldse mingit mõtet tellida siit toitumis-treeningkava? on mul üldse mingit lootust? millest alustada?

ette tänades

paha siga, mitu viga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere,

olen uus nii siin foorumis kui trenni/toitumise maailmas üldse. ma ei ole päris kindel, et ma oskan oma küsimuse arusaadavalt kirja panna - aga ma püüan. lühidalt öeldes, ma tahaksin teada, mil määral on mul (minu vanuses, minu eluviisidega, minu ajalooga) oma kehalist vormi parandada ja kui kaua see võiks aga võtta. mida võin oodata?

olen naine, "40 ringis", umbes 20 kilo ülekaalus. mul on 4 last, kellest kaks alles üsna väikesed. meespool aga eestist enamasti ära. seega on mu tööst vaba aeg üsna piiratud - mitu korda nädalas jõusaali või metsajooksu vms ei ole mõeldav (max 1-2 korda saan ehk organiseeritud, kuid seda vaid neil aegadel, mil lapsed ei ole haiged). kodus ei tee ma ammugi mingit trenni - lihtsalt ei tee, ei ole võimalik, ei saa. palgatöö on istuv, tööle-koju-poodi sõidan autoga - maakoht, teadagi. jõusaali sõidaksin kah autoga, lähim on 10km - aga no saaksin ehk lasteaias-poes-käiguga ühitada :D

toitumise või trenniga ei ole viimased 10 aastat tegelenud, enne sedagi mitte süstemaatiliselt ega teadlikult. niiet puhas leht :D

on mul üldse mingit mõtet tellida siit toitumis-treeningkava? on mul üldse mingit lootust? millest alustada?

ette tänades

paha siga, mitu viga

Koju on võimalik osta velotrenažöör, ja sellel saab kogu pere harjutada, ei sõltu ilmastikust, ainult tahet ja järjepidevust on vaja.

Teie puhul on mõtekas ainult toitumiskava tellida, sest ka õigesti toitudes on võimalik liigsest kehakaalust vabaneda. Treeningkava üksi ei tee kedagi saledaks, kui ei ole võimalik järjepidevalt treenida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülekaalust saab ainuüksi köögis juba lahti. Kuid õige treening sinna juurde teeb protsessi kiiremaks ja tulemuse paremaks. Treening parandab ka tervist, aitab vähendada stressi ja lisaks välimusele lihtsalt keha ka füüsiliselt tugevdada mis ei jookse kellegil mööda külgi maha.

Pole elu-stiili, kuhu ei saaks õiget toitumist ja treeningut külge pookida. On vaid laiskus ja vabandused. Mõne inimese olukord on tõesti väga ebamugav, aga alati leiab mingi lahenduse, isegi kui veidi enam piiratud määral, kui enamike inimeste puhul.

Toitumis/treening-kava saab sulle olema investeering pikaks ajaks ja kindlasti tasuks oma tervisesse ja vormi investeerida. Treeneritest näiteks telli Kiivikase käest, või Kiivikase naise Natalia käest, kui tahad treenerit, kes oskaks veidi paremini mõista naiste ja pere-ema hinge-elu.

See kaua aega läheb on individuaalne. Aga 20kg ülekaalu veidi piiratud vahendite puhul läheks vbl aasta aega. Siinkohal eeldan juba ette, et tuleb mõni seisak või paus sisse.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik algab toitumisest... Paljud proovivad kusagilt netis saada toitumiskavasi, aga noh, see vasikavaimustus ei kesta kaua.Paar nädalat proovitakse ja siis jääb asi soiku. Kui tellida see spetsaalselt endale ja selle eest raha välja käia, siis tavaliselt inimesed mõistavad, et nad on selle eest maksnud ning peavad ka sellest kinni, sest on mulle ju selgeks tehtud, et on mõeldud spetsiaalselt mulle ja saa aitab kaalu alla võtta. Suurem distsipliin nagu. Vähemalt minul on nii, kui midagi välja juba rahakotist käinud, siis teen selle ka lõpuni.

Sest nagu ROtter juba mainis, ainult toitumisega saab juba väga väga palju asju ära teha ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik algab toitumisest... Paljud proovivad kusagilt netis saada toitumiskavasi, aga noh, see vasikavaimustus ei kesta kaua.Paar nädalat proovitakse ja siis jääb asi soiku. Kui tellida see spetsaalselt endale ja selle eest raha välja käia, siis tavaliselt inimesed mõistavad, et nad on selle eest maksnud ning peavad ka sellest kinni, sest on mulle ju selgeks tehtud, et on mõeldud spetsiaalselt mulle ja saa aitab kaalu alla võtta. Suurem distsipliin nagu. Vähemalt minul on nii, kui midagi välja juba rahakotist käinud, siis teen selle ka lõpuni.

Sest nagu ROtter juba mainis, ainult toitumisega saab juba väga väga palju asju ära teha ;)

Kuidas võtta, inimesed on erinevad. Millagil lugesin Bonsuna foorumist, et üks mees oli erinevatel aegadel ära proovinud 5 toitumiskava ja vaid ühega jäi enam-vähem täielikult rahule. Olen kindel, et vähemalt 50 protsenti inimestest tellib toitumiskava emotsioonist lähtuvalt, järgivad seda paar nädalat ja siis see hajub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh julgustuse eest. Süüa tuleb ju niikuinii, ehk siis tõesti alustan toitumiskavast. Ega need ei sisalda ju suurtes kogustes pulbreid jms onju?

Treeningu peale mõtlesin just seepärast, et minu vanuses lihtsalt kaalu alandamine ilma trennita võib äkki lõppeda... eee... millegi veel koledamaga kui lihtsalt paks naine?

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas võtta, inimesed on erinevad. Millagil lugesin Bonsuna foorumist, et üks mees oli erinevatel aegadel ära proovinud 5 toitumiskava ja vaid ühega jäi enam-vähem täielikult rahule. Olen kindel, et vähemalt 50 protsenti inimestest tellib toitumiskava emotsioonist lähtuvalt, järgivad seda paar nädalat ja siis see hajub.

Pigem jh mõtlesin ennast ja enda tuttavaid, kes on selle läbi teinud. Kindlasti on erandeid, ei vaidle absoluutselt vastu ;)

Muudetud kasutaja TomiP poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh julgustuse eest. Süüa tuleb ju niikuinii, ehk siis tõesti alustan toitumiskavast. Ega need ei sisalda ju suurtes kogustes pulbreid jms onju?

Treeningu peale mõtlesin just seepärast, et minu vanuses lihtsalt kaalu alandamine ilma trennita võib äkki lõppeda... eee... millegi veel koledamaga kui lihtsalt paks naine?

:D

No peki kaotamine vaevalt koledamaks teeb. Päris modelliks muidugi jah niisama enam ei saa. Selline "lodev" välimus jääb ilma trennita igal juhul, aga vähemalt endal on kergem olla ning tervis paraneb ka üldjuhul. Ning nagu Rotter ütles siis mingi trenazööri saab ikka koju muretseda, mis aitab olukorda veidi parandada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumiskavas pole tavaliselt üldse pulbreid ega toitulisandeid...Puhas söök..kasulik ja tervislik :D

Sportlastel siiski on pulbrid ja toidulisandid. Lisaks kui klient ütleb, et tarvitab lisavalku, siis peaks sellega ka arvestama kava tegija. Kui inimene ütleb, et ta ei saa näiteks lõunasööki kaasa võtta või eelistab kuskil välja süüa, siis samuti peab sellega arvestama ja kavasse panema variante.

Minu toitumiskavad koosnevad üldjuhul minimaalselt 3.variandist ühe toidukorra kohta ehk siis näiteks 3 erinevat hommikusööki, mis on sama kaloraaži ja samade makrotoitainetega nagu teised hommikusöögidki, et inimene saaks vaheldust, aga samas kaloraaž ja toitained jäävad samaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui aga teemaalgataja teeb toitumiskava, siis kahtlen, et temal mingeid toidulisandied tuleb.

Sportlastel jh muidugi erinevad lisandid, ilma oleks nagu keerukas :D:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui aga teemaalgataja teeb toitumiskava, siis kahtlen, et temal mingeid toidulisandied tuleb.

Sportlastel jh muidugi erinevad lisandid, ilma oleks nagu keerukas :D:D

Ei ole keerukas. Ise tarbin väga harva mingit lisandit ja selleks oleks ka ainult valgusheik pärast treeningut. Tüdruk ei tarbi ühtegi lisandit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No peki kaotamine vaevalt koledamaks teeb. Päris modelliks muidugi jah niisama enam ei saa. Selline "lodev" välimus jääb ilma trennita igal juhul, aga vähemalt endal on kergem olla ning tervis paraneb ka üldjuhul. Ning nagu Rotter ütles siis mingi trenazööri saab ikka koju muretseda, mis aitab olukorda veidi parandada.

Kodus saab lisaks teha veel harjutusi kõhulihastele ja toenglamangus kätekõverdusi.

http://www.elukiri.ee/0510/ilu/10076146.php

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kodus saab lisaks teha veel harjutusi kõhulihastele ja toenglamangus kätekõverdusi.

http://www.elukiri.e...lu/10076146.php

Üldiselt saab kodus kõik lihased läbi töödata kui pea tööle panna. Algaja võib saavutada vägagi ilusa vormi erinevate kehakaalu harjutustega ning mõningate abivahenditega nagu seljakott, käepidemega veekanistrid jms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igatahes ma tellisingi nüüd toitumiskava. Nädal läheb vast aega, kuni valmis saab. Vähemalt võib siis loota, et saan ka mingilgi määral personaalselt tehtud asja, mitte "valmistoote".

Trnažööri ostma kohe ei torma - mõni idee peab ju jaruks ka jääma. Aga seda tahaks ka veel teada, et kas sellisel "suts-siin-suts-seal" harjutuste tegemisel ka mingi mõte on või pigem mitte. No näiteks, et teen 30 kõhulihaste harjutust enne tööelminekut või 20 kätekõverdust aktuaalse kaamera ajal (mitte et ma niipalu jaksaksin, aga teoreetiliselt)? Niipalju kui ma lugenud olen, räägitakse ikka, et kehalisest tegevusest on kasu siis, kui on 3x nädalas ja vähemalt 30 minutit korraga. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt saab kodus kõik lihased läbi töödata kui pea tööle panna. Algaja võib saavutada vägagi ilusa vormi erinevate kehakaalu harjutustega ning mõningate abivahenditega nagu seljakott, käepidemega veekanistrid jms.

See on nüüd juba kõrgem pilotaaž onju :rolleyes:

Konkreetne algaja (st mina) peab kõigepealt alustama sellest, et endale selgeks teha, millised on need lihased, mis tuleks üldse läbi töötada. Ja mis on kehakaalu harjutused?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igatahes ma tellisingi nüüd toitumiskava. Nädal läheb vast aega, kuni valmis saab. Vähemalt võib siis loota, et saan ka mingilgi määral personaalselt tehtud asja, mitte "valmistoote".

Trnažööri ostma kohe ei torma - mõni idee peab ju jaruks ka jääma. Aga seda tahaks ka veel teada, et kas sellisel "suts-siin-suts-seal" harjutuste tegemisel ka mingi mõte on või pigem mitte. No näiteks, et teen 30 kõhulihaste harjutust enne tööelminekut või 20 kätekõverdust aktuaalse kaamera ajal (mitte et ma niipalu jaksaksin, aga teoreetiliselt)? Niipalju kui ma lugenud olen, räägitakse ikka, et kehalisest tegevusest on kasu siis, kui on 3x nädalas ja vähemalt 30 minutit korraga. :huh:

Igasugune trenn tuleb mingil määral kasuks. Ning alguses ei peagi palju tegema. Ongi vaja harjutada nii keha, kui vaimu. Alustad paari harjutusega mida teed 10-15min üle päeva ning ajapikku teed rohkem, kauem, tihedamini jne. Leiad endale sobiva rütmi.

See on nüüd juba kõrgem pilotaaž onju :rolleyes:

Konkreetne algaja (st mina) peab kõigepealt alustama sellest, et endale selgeks teha, millised on need lihased, mis tuleks üldse läbi töötada. Ja mis on kehakaalu harjutused?

Jah, seda küll. Tõin pigem välja selle, et trenni tegemine vormi saavutamiseks ei pea ilmtingimata toimuma saalis või väljas. Saab väga edukalt ka kodus teha ning isegi spetsiaalset inventari pole vaja, võib nutikusega ka igapäevastest vahenditest kasu olla. :)

Kehakaalu harjutuste all pidasin silmas harjutusi kus pole abivahendeid vaja. Koormuseks on sinu enda keha. Nagu näiteks kükid, kätekõverdused, istulitõusud jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem jh mõtlesin ennast ja enda tuttavaid, kes on selle läbi teinud. Kindlasti on erandeid, ei vaidle absoluutselt vastu ;)

Rahatud üliõpilased tavaliselt toitumiskavu ei ostagi. See on rohkem nende pärusmaa, kes tarbivad kuus 4-6 kotti Fasti pudingut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rahatud üliõpilased tavaliselt toitumiskavu ei ostagi. See on rohkem nende pärusmaa, kes tarbivad kuus 4-6 kotti Fasti pudingut.

Njaa sul õigus, samas tudeng võib kuu aega ka nuudlitel elada, kui on kinniseesmärk, et tahan saada põkkiks ja vajan selleks toitumiskava. raha läheb toitumiskava peale ja järgmiset õppetoetusest hakkab seda täitma ja tulemused on vartsti näha :D Õppetoetusest õppetoetuseni ;)

Prioriteedid tuleb paka panna :D:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rahatu üliõpilane võiks osata lugeda vähemalt küllalt,et osata oma toitumuist, kui mitte ümber teha, siis vähemalt korrigeerida. Toitumiskava on lihtne ja kiire vimalus eesmärgile lähenemiseks. Alati saab ka ise vähehaaval asja parandada. Ja need "rahatud" üliõpilased on esimesed kes lisandeid enda imerohuks peavad!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rahatu üliõpilane võiks osata lugeda vähemalt küllalt,et osata oma toitumuist, kui mitte ümber teha, siis vähemalt korrigeerida. Toitumiskava on lihtne ja kiire vimalus eesmärgile lähenemiseks. Alati saab ka ise vähehaaval asja parandada. Ja need "rahatud" üliõpilased on esimesed kes lisandeid enda imerohuks peavad!

Mõistlikum ongi " rahatul " tudengil ise enne proovida enda sööki korrigeerida. Kindlasti juba siis tulevad head tulemused, kui on tegemist ka väikestviisi trenniinimesega ja see kallis toitumiskava jääb tellimata ja selle raha eest saab järjekordse suure peo maha pidada :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumiskava on kala andmine sellele, kes vajab õnge. Pakuks, et paljudel juhtudel on selle koostamine kasulikum tegijale kui tellijale.

Õige. Kõigepealt tuleb anda õng ja siis müüa kala. ^_^

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Igatahes ma tellisingi nüüd toitumiskava. Nädal läheb vast aega, kuni valmis saab. Vähemalt võib siis loota, et saan ka mingilgi määral personaalselt tehtud asja, mitte "valmistoote".

Trnažööri ostma kohe ei torma - mõni idee peab ju jaruks ka jääma. Aga seda tahaks ka veel teada, et kas sellisel "suts-siin-suts-seal" harjutuste tegemisel ka mingi mõte on või pigem mitte. No näiteks, et teen 30 kõhulihaste harjutust enne tööelminekut või 20 kätekõverdust aktuaalse kaamera ajal (mitte et ma niipalu jaksaksin, aga teoreetiliselt)? Niipalju kui ma lugenud olen, räägitakse ikka, et kehalisest tegevusest on kasu siis, kui on 3x nädalas ja vähemalt 30 minutit korraga. :huh:

Osta endale kummilindid.Saab kõik lihased ilusti läbi töötada, ei ole kallid, ei võta ruumi ...

ja ...

ja naistele sobivad üldse väga hästi.

Oma elukaaslasel kangitrenni ma teha ei luba, kummilindid on aga OK, B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×