Jump to content
andero12

Juurviljad/köögiviljad (Külmutatud)

Recommended Posts

Tervist tervisesõbrad!

Küsimus selline, et missugusel kujul teie ostate juurvilju ? Ise kokkuhoiu mõttes ostan külmutatult ja siit tuleb ka minu teine küsimus, et kui te eelistate samuti osta külmutatud kujul, siis kuidas te eelistate neid töötleda ? Mis oleksid need nipid, et säiliks vilja vitamiinid ja maitse. Kas panete ka maitseaineid ? Ise meeldib praadida aga tulemus on vastikult vesine ja värvitu köögivili. Või peate hoopis mõistlikumaks osta värskeid köögivilju ? Igaljuhul kogun mõtteid oma uue toitumiskava jaoks ja oleks super kui jagaksite ka omi kogemusi.

Tervisi..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ostan ka neid külmutatult, aga ma pigem aurutan neid - vesi pannile, juurviljad hulka, kaas peale. Natukene erinevaid maitseaineid, eelistatult ürte juurde, ja väga tipp-topp tulemus on seni tulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui külmutatud juurvilju hakkan tuimalt praadima, kas siis läheb vajalikke vitamine toitaineid kaudma ka ? Või see nii minimaalne :huh:

Muudetud kasutaja TomiP poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise kasutasin dieedil väga väga palju külmutatud juurvilju just lihtsuse pärast. Paar h varem tõstsin lihtsalt sügavkülmast tavalisse osasse ja siis ei olnud nad praadimiseks nii jäised. ;) Oleneb ka, mis segu kasutada. Lillkapsas/brokoli on minu meelest aurutatult parem, muu möll sobib hästi õliga praadides, ahjus. :)

Praadisin neid tavaliselt kookosõliga, lisasin ürte. Maitseaineid võib väga julgelt katsetada. Kurkum, paprikapulber jne.. Hea võimalus on panna juurviljad ka ahjuvormi, lisan samuti mingit õli ning kõrvale panen ka kohe liha. Saavad korraga valmis.

Panni peal aurutamine on ka hea variant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise tarbin ka külmutatult. Pidavat olema vitamiinirikkamad kui poe juurviljad värskelt.

Tavaliselt lisan viimase komponendina juurviljad kui toit on peaaegu valmis, et need üles sulaksid ja ka soojaks läheksid. Enamasti ikka panni peal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelistan ka külmutatult (toiteväärtus külmtatud juurviljadel säilib ideaalselt) ja kuumutan pannil kookosrasvas, lisan erinevaid ürte. Aga peaks ka ahjus proovima. Väga maitsev tuleb kui näiteks porgandeid aurutada rosmariini ja peterselliga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga hea on kui külmutatud juurviljad/köögiviljad ahju panna ja enne valmimist nende peale natuke riivjuustu peale raputada. Juurikad j''vad mõnusalt mahlased, pehmed ja maitsvad. Soovitan ahjus teha, siis ei jää pannipraadimismaitse ka külge kui korralikku üli kodus ei leidu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×