Jump to content
TomiP

Valgujook süsivesikutega teeb paksuks võrreldes tavalise proteiinisheigiga

Recommended Posts

Tere,

Olen palju kuulnud nii öelda seljataga seistes jõuksis kuidas võrreldakse neid kahte proteiinijooki.

Nimelt valgujook, kus on 60 g näiteks valku ja 50 g näiteks süsivesikuid, siis need pidavat tegema paksuks, kuigi lihased pidid paremini taasuma ja rohme energiat andma. ei tohiks vabal ajal juua, kohekaal kohe kasvab.

Teine valgujook, kui valku 70 g ja süsivesikuid umbes 6 g, siis pidi olema parim jook neile, kes tahavad kasvatada lhastmassi ja langetada ka rasvaprotsenti, ehk saada ilusamaid muskleid. Sest süsivesikud ei talletata pärast rasvaks, kui kõike ära keha ei kasuta.

Soovitav on vabal ajal juua, kehakaal ei tõuse musklid suurenevad.

Seega nüüd pöörduks targemate poole, et kas see mis targad, suured mehed jõusaalis räägivad on tõsi ?

Kui ei, siis mis on peamine vahe nende proteiinijookide vahel ? Ning kuidas on nedne jomisega siis kui trenni ei tee, trennivabal päeval 1 sheigi tegemine ?

Otsisin ka fitshopist paar näidet välja.

Valgujook 1 http://fitshop.fitne...dmore/114/HT-R/

Valgujook 2 http://fitshop.fitne...8/Whey3%20800g/

Aitäh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vale.

Asi on kalorites. Kui teed joogi, kus on 60g valku ja 50g süsikuid siis see on 60x4 + 50x4 = 440kcal, kui aga lihtsalt 70g valku ja 6g süskareid siis on 70x4 + 6x4 = 304kcal

Seega esimene jook on kalori-rohkem ja ajapikku lisandub kaalu rohkem, või langeb kaal aeglasemalt vms. Rasvaks ei talletata pm. kumbagi toitainet, kui sa just ekstreemse õgimisdieedi peal ei ole. Keha kasutab lihtsalt need toitaineid energiaks ära ning see võib viia energia ülekülluseni, mis tähendaks lihtsalt seda, et olemasolevat rasvamassi põletatakse vähem. Mitte, et need joogid rasva juurde tekitaks.

Lisandite otstarbekus sõltub nende sisust ja sinu kogu menüü ja treeningu sobilikkusest sinu eesmärkide täitmiseks. Ehk lisandil on väärtus siis, kui see täitab lünki sinu toitumises või võimendab treeningu tulemusi. See on aga iga inimese puhul erinev ja sõltub mitmest faktorist.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tekkis kohe selline võhiku küsimus, et miks sa 4-ga korrutasid need sisaldused ?

Ma samas selline tudeng, kes ei tea iial millal järgmine kord süüa saab, vahest hommikul midagi näksan ja siis lõunal ka näksan ja õhtul korralikult, mõnikord jälle 3x päevas korralikult...teine kord hoopis 1-2 korda päevas, seega usun kindlalt, et ei saa vajalikke toitaineid kätte, st ka valku. Käin 2-3x nädalas jõusaalis ja 3x nädalas MMA-s. Seega usun, et mul vist aitavad need pigem lihaskasvule kaasa ja arvatavasti ei tõsta mittevajaliku arvelt kaalu :D

Minu arvamus :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma samas selline tudeng, kes ei tea iial millal järgmine kord süüa saab, vahest hommikul midagi näksan ja siis lõunal ka näksan ja õhtul korralikult, mõnikord jälle 3x päevas korralikult...teine kord hoopis 1-2 korda päevas, seega usun kindlalt, et ei saa vajalikke toitaineid kätte, st ka valku. Käin 2-3x nädalas jõusaalis ja 3x nädalas MMA-s. Seega usun, et mul vist aitavad need pigem lihaskasvule kaasa ja arvatavasti ei tõsta mittevajaliku arvelt kaalu :D

Minu arvamus :D

Võimalik, et kasu sulle sellest tõuseb jah. Aga IMO, selle asemel, et raha kulutada oleks tunduvalt lihtsalt menüü lihtsalt korda seada, sest see on investeering terveks eluks. Kulutad vaid veidi aega ja vaeva. Või maksad pool elu kalleid lisandeid kinni, et lampi lahmida. Eks ise tead. :P

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võimalik, et kasu sulle sellest tõuseb jah. Aga IMO, selle asemel, et raha kulutada oleks tunduvalt lihtsalt menüü lihtsalt korda seada, sest see on investeering terveks eluks. Kulutad vaid veidi aega ja vaeva. Või maksad pool elu kalleid lisandeid kinni, et lampi lahmida. Eks ise tead. :P

Ega ma päris toidulisandite peal ka ei ela :D:D Pigem need lihtsalt aitavad kaasa mul... Muidugi näen vaikselt vaeva, et toitumine korda saada ja muud värgid, aga no vahest ikka kiire ja asjajamisi lihtsalt niipalju ei ei jõua...Siis mõnus peale trenni võtta sisse vajalikud toitained. Ega ma kasutangi hetkel ainult valgusheiki, mida võtan pärast jõusaali. Muud ei kasuta...Olen proovinud ka ilma selleta, aga kuidagi suur väsimus tekib õhtul ja nagu jõuetus, et ei joua ja arengut pole, aga koos sheigiga nagu tundub jõusaalis aja veetmine mugavam. Võibolla platseebo, et oh, võtan valku, nüüd kõik parem, tglt samasugune nagu alati aga no mine sa tea :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumine võiks jah korras olla aga... Kui ikka elutempo kiire ja vaja aineid kuskilt saada siis vai not. Endal mul ka kiire ja füüsiline tempo tööpäeviti ja vabadel päevadel suht lebo. Kuna füüsilise tööga hakkasin kaalu kaotaba siis vahetasin Valgu joogi massilisaja vastu + lisasin söögile rõhku siis nüüdseks kaal tagasi ja + 1 lisa kilo ka ;) Aga ise kasutan pea alati trennipäevadel 2x. Enne ja peale trenni, olenematta kas olen korralikult söönd või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga valgujook kui söögiasendajana ? Näiteks eelmisel päeval tehtud tõsine trenn, järgmine päev lihased valutavad, siis on mõistlik juua ka näiteks päeva jooksul 1-2 sheiki, et lihas kasvaks ja nö "paraneks" ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma lisan niipalju ,et mõlemil juhul saad sa ühe toidukorra kohta valku liiga palju 30-40 gr on täiesti piisav. Ja ka dieedi ajal tarbides süsivesikuid aitad taastada gükogeenivarusid, kui on soov ka homme jaksata trenni teha, siis on see ülioluline. Ühest toidukorrast päevas ei sõltu see kas sa võtad juurde või maha, see sõltub kogu päeva sissesöödud energia hulga ja ärakulutatud energia suhtest.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

...pidev ringlus, söö energjaks ja söö taastumiseks aga tarbi ära kõik mis sööd olgu lisanditega või ilma.

Mina leian et kui sa järgmisel päval trenni ei lähe ja päevajooksul väga korralikult toituda ei saa siis miks mitte väike koks teha :) Olen ise kunagi sama teind aga kas nüüd kasu oli või mitte ei tea...aga (endal) olen avastanud et see pigem raha raiskamine. Söön pigem. Sheigid jätan aind trennipäevadele seega see nädal olen neljal päeval teinud koksid nii enne kui pärast trenni. 2 päeva ilma ja ühel päeval kahest käisin ujumas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge nüüd teada see söögikordade asi...

Küsiks aga ületreenimise kohapealt lihase taastumise kohta. Kui eelmine päev on nö ületreenitud, et valus käsigi tõsta, üle pika aja jõuksis... Siis kas aitab lihasel kiiremini taastuda ja suureneda kui söön palju valku ja süsivesikuid, või noh pigem suurendan valgu ja süsivesikute osakaalu tavalises päevamenüüs või see protsess ikka samaaeglane, mingi 2-3 päeva valulik ? Mul tavaliselt on nii, kui pole kaua jõukas käinud, aga trenni teen intensiivselt...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valulik võib tõesti vähem olla, kui sööd piisavalt, kuid ei tasu üle pika aja kohe intensiivselt teha.

Kasvama hakkad, siis kui sa kulutad päevajooksul vähem, seega soovitan vaadata menüü üle ja teha väheke korrektuure.

Ma arvan, kui te ainult näksite, siis teie kaloraaž võib olla liiga väike.. seega nagu Archangel mainis, soovitaks ennem toitumist muuta ja hiljem mõelda toidulisanditele.

Muudetud kasutaja xajez poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidulisand pigem ainult pärast trenni nüüd. Ilma selleta on tunne nagu ei oleks järgmine kord niipalju jõudu. Lisavalk pärast jõuksi, enam niisama ei joo..muutsin toidumenüüd. Eks paistab, kuidas hakkama saan :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×