Jump to content
Doc

Trapetsi valu

Recommended Posts

Tere,

Nimelt on olnud Trapetsis, ehk siis õlast kuni kusgil selja kesk kohani pidev valu. Kui pead kallutada vasakule või paremale hakkab trapets tundma andma (kallutan paremale hakkab parem pool tundma andma ning vastupidi). Kui pead kallutada ette (lõug vastu rinda), annab selja keskohas selgroo ümber tunda. Valu tingitud, suurtest raskustest ja valest tehnikast, sellest olen aru saanud, kuna peale mõndasi jõupingutusi hakkas trapets tundma andma. Teen pausi hetkel trennist, aga mida soovitada? Masaaž? Mingi salv ajutsieks raviks? Ma panen perearstile uueks aastaks numbri kinni, aga ravi tahaks juba alustada. Arst soovitaks kuid tagasi Olfeni plaastreid, aga need pole aidanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Massaž ja kinesioteiping, võib proovida ka sooja. Ühesõnaga puhas füsioteraapia keiss.

Perearst ilmselt küll sind selles asjas ei aita :D kui siis ainult lohutab ja räägib, kui halb jõutreening on.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Nimelt on olnud Trapetsis, ehk siis õlast kuni kusgil selja kesk kohani pidev valu. Kui pead kallutada vasakule või paremale hakkab trapets tundma andma (kallutan paremale hakkab parem pool tundma andma ning vastupidi). Kui pead kallutada ette (lõug vastu rinda), annab selja keskohas selgroo ümber tunda. Valu tingitud, suurtest raskustest ja valest tehnikast, sellest olen aru saanud, kuna peale mõndasi jõupingutusi hakkas trapets tundma andma. Teen pausi hetkel trennist, aga mida soovitada? Masaaž? Mingi salv ajutsieks raviks? Ma panen perearstile uueks aastaks numbri kinni, aga ravi tahaks juba alustada. Arst soovitaks kuid tagasi Olfeni plaastreid, aga need pole aidanud.

Perearsti võib kohe ära unustada, laseb ainult ringi jooksutada ja probleemist pole lõppkokkuvõtteks lahti saanud, niikui nii määrab mingi salvi. Kindlasti käsib ka jõutrennist ringiga mööda käia või veidi vaiksemalt võtta (olenevalt arstist).

Paus ise ei pruugigi ravida, pigem massaaž, ise sattusin sama asjaga füsioterapeudi juurde ja peale seanssi olin kui uuesti sündinud peale mitmeid kuid.

Samas kui uuesti trenni lähen, on asi kiirelt tagasi tulema, aga paar päeva saab vähemalt korralikult trenni tehtud.

Korralikust venitamisest on ka väga palju kasu.

Muudetud kasutaja eliviielo poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Perearsti võid julgelt ära unustada, kui sa ei taha just mingit retsepti, mida sa tead vaja minevat. ( Vabandan, kui solvasin mõnda pädevat perearsti selles küsimuses ). Ka minul on sama asi aeg ajalt välja löönud ja enda lohakusest. Istun näit.diivanil ja läpakas süles, pea ette kallutatud, mida need trapetsi lihased seal tegema peavad. Pärast trennis teed näit.hantlitega lendamisi, võtad liiga suure raskuse, turi on veitsa pinges, asend vale ning ongi tulemus käes. Ise saad niipalju teha, et venitada, kui just mingit tõsisemat närvipõletikku ei ole. Kõige parem oleks muidugi massaaz. Kui asi tundub tõsine, siis spordiarst aga kõigepealt soovitan gmasteriga siit foorumist ühendust võtta, saad v.o.alguses kohe vigastusele jälile ja kasulikud juhised, et ise asjaga tegeleda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×