Jump to content
Athena

Täitsa tobe küsimus, aga mure suur

Recommended Posts

Võtsin kaks kuud tagasi vastu otsuse, et hakkan tervislikult elama. Teen iga hommik 10 minutit erinevaid trenne (youtube'i otsingusse panen 10 minute workout. Ma tean et see on tobe, aga asi ju seegi?) Toitun tervislikult. (Ka siin on veel oma muhke ja konarusi, aga eks kõik ei saagi tulla mürts, kui terve elu olen elanud teistmoodi). AGA minu kõige suurem ja tähtsam mure mida ma kohe üldse ei ole suutnud muuta on vee joomine. Olen proovinud panna telefoni peale meeldetuletusi, ostnud spetsiaalse pudeli, teinud veegraafikuid, võtnud klaasi kõrvale.. aga tulutult :( Ma tean et see võib tunduda nii idiootse murena, aga ma lihtsalt ei suuda juua normaalses koguses vett. Mida teie soovitaksite, kuidas motiveerida ennast vett jooma ja kuidas seda mitte unustada.

Tänud kõigile kes vastata viitsivad! ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa kukud pikali kui ma ütlen kui vähe ma päevas vett tarbin. Kui hästi läheb siis joon 2 klaasi päevas... ja need ei ole poole liitrised klaasid. Ma tõesti tahan kaalust alla võtta ja ma tean et vesi on võtmesõna, aga ma ei suuda seda kuidagi juua.. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa kukud pikali kui ma ütlen kui vähe ma päevas vett tarbin. Kui hästi läheb siis joon 2 klaasi päevas... ja need ei ole poole liitrised klaasid. Ma tõesti tahan kaalust alla võtta ja ma tean et vesi on võtmesõna, aga ma ei suuda seda kuidagi juua.. :P

Ma arvan et ma mõni päev ei joogi vett, ma ei tee mitte vähe trenni ning pole mingeid probleeme olnud. Toidust saab tõesti väga palju vett.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore kuulda et ma ei ole ainus kes vett ei suuda juua. Tekkis praegu veel üks küsimus. Kui ma tahan kaalust alla võtta siis kas ma ilmtingimata PEAN oma iga toidukorra üle kaaluma ja välja arvutama kui palju ma sealt energiat saan... selline kaalumine ja arvutamine tekitab minus alati stressi ja siis tekib mul isu käega lüüa. Kas kuidagi lihtsamalt ei oleks võimalik tervislikult toituda? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore kuulda et ma ei ole ainus kes vett ei suuda juua. Tekkis praegu veel üks küsimus. Kui ma tahan kaalust alla võtta siis kas ma ilmtingimata PEAN oma iga toidukorra üle kaaluma ja välja arvutama kui palju ma sealt energiat saan... selline kaalumine ja arvutamine tekitab minus alati stressi ja siis tekib mul isu käega lüüa. Kas kuidagi lihtsamalt ei oleks võimalik tervislikult toituda? :)

Uuri veel natuke, mis on tervislik toitumine.

Toidu kaalumine ei ole veel tervislik toitumine :-)

Muudetud kasutaja MoloM poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtsin kaks kuud tagasi vastu otsuse, et hakkan tervislikult elama. Teen iga hommik 10 minutit erinevaid trenne (youtube'i otsingusse panen 10 minute workout. Ma tean et see on tobe, aga asi ju seegi?) Toitun tervislikult. (Ka siin on veel oma muhke ja konarusi, aga eks kõik ei saagi tulla mürts, kui terve elu olen elanud teistmoodi). AGA minu kõige suurem ja tähtsam mure mida ma kohe üldse ei ole suutnud muuta on vee joomine. Olen proovinud panna telefoni peale meeldetuletusi, ostnud spetsiaalse pudeli, teinud veegraafikuid, võtnud klaasi kõrvale.. aga tulutult :( Ma tean et see võib tunduda nii idiootse murena, aga ma lihtsalt ei suuda juua normaalses koguses vett. Mida teie soovitaksite, kuidas motiveerida ennast vett jooma ja kuidas seda mitte unustada.

Tänud kõigile kes vastata viitsivad! ^_^

Mida sa siis jood, et rahuldada organismi vedelikuvajadust - kohvi, teed, piima, mahla, Coca-colat, energiajooke?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vedelik on ülivajalik trenni ja toitumisega seotud eesmärkide saavutamisel.

Mida tähendab "ei suuda" - ei suuda tõsta pudelit suuni? Ei suuda neelata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas siis piisab sellest, kui ma lihtsalt söön asju mis on tervislikud? Kas tõesti siis ei ole vaja mul kaaluda ja lugeda igat ampsu?

Ma ei ole küll siiani poes juhtunud nägema kaupa, millel on peal kiri "tervislik". Küll aga on toite, mille kohta võib öelda "ebatervislik". Siia võib kanda esmalt kõik riknenud toidud. Lisaks tinglikult mõned, mis kehvemas olukorras organismile mõjuvad selle olukorda halvendavalt. Siis on veel hulk toite, mis on lihtsalt ohutud - leib, piim, kala, liha, juurviljad. Kuid ei ole olemas lihtsalt "kasulikke" ja "tervislikke" toite iseenesest. On olemas aga tervislik toitumine, mis seisneb selliste toitude söömises sellisel viisil, mis katavad kõige paremini su keha vajadused. Ja igaühel on need veidi erinevad. Küll aga on olemas kindlad põhimõtted, millest võiks juhinduda. Vt. www.toitumine.ee või siitsamast tellitud toitumiskavad. Vastavalt nendele reeglitele kokku pandud menüü, mis sisaldab naturaalseid ja puhtaid koostisosi, ongi tervislik.

Kuid vastus teisele küsimusele, et kas pead oma suutäisi lugema. JAH, ABSOLUUTSELT! See tekitab sinus stressi ja tekitab soovi kõigele käega lüüa? Pole midagi parata, sa pead tegema valikuid. Kui su eesmärk on vormi saada (sel juhul ilmselt hetkel sa seda pole), siis ei ole igapäevane tervislik toitumine veel loomulik osa su eluviisist. Seega, jah, et sinna jõuda pead sa lugema suutäisi. Kuni jõuad selleni, et ajus kujuneb välja pilt õigetest kogustest, oskad oma kehast aru saada ja sa ei ole endaga enam konfliktis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuid vastus teisele küsimusele, et kas pead oma suutäisi lugema. JAH, ABSOLUUTSELT! See tekitab sinus stressi ja tekitab soovi kõigele käega lüüa? Pole midagi parata, sa pead tegema valikuid. Kui su eesmärk on vormi saada (sel juhul ilmselt hetkel sa seda pole), siis ei ole igapäevane tervislik toitumine veel loomulik osa su eluviisist. Seega, jah, et sinna jõuda pead sa lugema suutäisi. Kuni jõuad selleni, et ajus kujuneb välja pilt õigetest kogustest, oskad oma kehast aru saada ja sa ei ole endaga enam konfliktis.

Ei ole absoluutselt nõus. Töötan igapäevaselt inimestega, kellel selline lähenemine kõik raskemaks muudab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis on veel hulk toite, mis on lihtsalt ohutud - leib, piim, kala, liha, juurviljad. Kuid ei ole olemas lihtsalt "kasulikke" ja "tervislikke" toite iseenesest.

Ohutud olid need toiduained 100 aastat tagasi. Kalad sisaldavad raskemetalle, juurviljad ja teraviljad pestitsiide jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ohutud olid need toiduained 100 aastat tagasi. Kalad sisaldavad raskemetalle, juurviljad ja teraviljad pestitsiide jne.

Ähh, tapab tänapäeval lõpuks muidugi kõik. Ma pean silmas ikkagi toiduainete klasse võrrelduna omavahel.

Suutäite lugemine raske? Mina küll ei tea kiiremat viisi kui viia ikkagi kooskõlla enda "kõhutunne" ja tegelikud toidukogused. Nii või naa pead lõpuks jõudma selleni, et tead palju sulle lubatud on. Mingid väiksemad taldrikud ja muud "nipid" on lõppude lõpuks ikkagi pikk agoonia enesepettusest vabanemise teel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vedelik on ülivajalik trenni ja toitumisega seotud eesmärkide saavutamisel.

Mida tähendab "ei suuda" - ei suuda tõsta pudelit suuni? Ei suuda neelata?

See tähendab seda, et ma lihtsalt ei taha vett juua.(Ei mullidega, ei mullideta) Aga ma leidsin alternatiivi õnneks :) Teen endale termosetäie taimeteed (ilma suhkruta muidugi!!) ja päeva jooksul joon selle vabalt ära ;)

Otsustasin ka oma apmse lugema hakata, muud ei jää üle tõesti. Ei tea kas on olemas androidi peale mingit "äppi", mis aitaks kaloreid lugeda. Või kuidas see kalorilugemine kõige kergemaks teha? Soovitusi?

Ahjaa.. kirjutasin ka toimetusele kirja, et tahan tellida toitumis-ja treeningkava aga mul on jõusaaliga väike probleem. Nimelt elan ma Norras ühe imetillukese saare peal (umbes 200 elanikku). Siin on küll olemas mingi võimlemisruumi moodi asi. Olemas on jooksulint, ergomeeter, spinning ja mingid raskused ka vist. Ma ise näinud veel ei ole, aga nii mulle öeldi. Kas oleks võimalik ikkagi täita treeningkava, kui selle tellin?

Tänud vastuste eest! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See tähendab seda, et ma lihtsalt ei taha vett juua.(Ei mullidega, ei mullideta) Aga ma leidsin alternatiivi õnneks :) Teen endale termosetäie taimeteed (ilma suhkruta muidugi!!) ja päeva jooksul joon selle vabalt ära ;)

Otsustasin ka oma apmse lugema hakata, muud ei jää üle tõesti. Ei tea kas on olemas androidi peale mingit "äppi", mis aitaks kaloreid lugeda. Või kuidas see kalorilugemine kõige kergemaks teha? Soovitusi?

Ahjaa.. kirjutasin ka toimetusele kirja, et tahan tellida toitumis-ja treeningkava aga mul on jõusaaliga väike probleem. Nimelt elan ma Norras ühe imetillukese saare peal (umbes 200 elanikku). Siin on küll olemas mingi võimlemisruumi moodi asi. Olemas on jooksulint, ergomeeter, spinning ja mingid raskused ka vist. Ma ise näinud veel ei ole, aga nii mulle öeldi. Kas oleks võimalik ikkagi täita treeningkava, kui selle tellin?

Tänud vastuste eest! :)

Taimeteedega on niimoodi, et mõned viivad organismist vett välja, s.t. on diureetikumid.

Võimlemisruumi kohta pead pildi saatma, muidu võib treeningkava koostaja kirjutada sisse harjutused, mida teha ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Taimeteedega on niimoodi, et mõned viivad organismist vett välja, s.t. on diureetikumid.

Võimlemisruumi kohta pead pildi saatma, muidu võib treeningkava koostaja kirjutada sisse harjutused, mida teha ei saa.

Milliseid teid võib juua? Kas on soovitusi? Pildi võin esmaspäeval saata :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milliseid teid võib juua? Kas on soovitusi? Pildi võin esmaspäeval saata :)

Ma ei tea, milliseid seal saadaval on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on ka terve elu olnud probleeme vee joomisega. Muidugi olen mina joonud selle asemel palju karastusjooke. Küll aga käisin viimati massööri juures ja ta ütles, et mu lihased on väga pinges ja kuivad. Küsis siis minult, kas joon vett korralikult ja kui vastasin eitavalt, küsis ta, mis saab kui jätta lill kastmata? Igatahes peale seda üritan ma päevas iga aja tagant paar lonksu juua.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on ka terve elu olnud probleeme vee joomisega. Muidugi olen mina joonud selle asemel palju karastusjooke. Küll aga käisin viimati massööri juures ja ta ütles, et mu lihased on väga pinges ja kuivad. Küsis siis minult, kas joon vett korralikult ja kui vastasin eitavalt, küsis ta, mis saab kui jätta lill kastmata? Igatahes peale seda üritan ma päevas iga aja tagant paar lonksu juua.

Tundub, et loogiline järeldamine toimib päris edukalt. Sa oleks võinud selle peale veel kurta, et sul on viimasel ajal ka fotosünteesiga probleeme :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Massööride mõttekäigud ongi vahest sellised.. müstilised :D neil see füsioloogia pole päris kõige tugevam külg :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on ka terve elu olnud probleeme vee joomisega. Muidugi olen mina joonud selle asemel palju karastusjooke. Küll aga käisin viimati massööri juures ja ta ütles, et mu lihased on väga pinges ja kuivad. Küsis siis minult, kas joon vett korralikult ja kui vastasin eitavalt, küsis ta, mis saab kui jätta lill kastmata? Igatahes peale seda üritan ma päevas iga aja tagant paar lonksu juua.

Tegelikult ta käskis sul lilli kasta

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Massööride mõttekäigud ongi vahest sellised.. müstilised :D neil see füsioloogia pole päris kõige tugevam külg :P

Mida massöör valesti ütles?

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×