Jump to content
maukas

Kuida ssäilitada lihast kaalu langusel?

Recommended Posts

Tere,

Tekkis küsimus millele täpset vastust vanemaid teemasid sirvides ei leidnud.

Alustasin peale massiperioodi rasva% vähendamisega. Sooviksin teada kas lihase säilitamiseks piisab korralikust valgu koguse söömisest (~2g x kg) ja korra nädalas iga lihase treeningust? Süsivesikute ja rasva osakaalu sooviksin toidus võimalikult alla lasta. Või peaks üldine kcal summa jääma mingi teatud vahemikuga miinusesse?

Ei tahaks massiperioodil tekitatud lihast kaotada süües nüüd enamvähem toidukorra kohta ~30g valku, 25g sv ja 5g rasva.

Ette tänades...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaloraaz oleks nõrgalt 200ga umbes miinuses. Kaalukaotus ei tohiks olla suurem kui 100 g päevas, 0.5 kilo nädalas. Midagi sinnakanti peaks nagu olema :)

Muidu ela edasi samamoodi nagu siiamaani.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kalaõlikapslid pidi olema ka väga head abistajad kui tahad lihast alles hoida ja rasva ära saata endast...

Vaevalt.

Pigem suurendavad lihtsalt heade rasvade osakaalu menüüs, mis on lihtsalt tervisele hea. Rasvade osakaal menüüs on dieedi ajal tähtis olla küll, sest hoiab hormoonide töö korras, mis reguleerib suht kõike meie kehas. Samas kala-õli osakaal lisandina võttes on niivõrd pisike ja otsest effekti lihaskasvule ja rasvapõletusele küll ei anna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaevalt.

Pigem suurendavad lihtsalt heade rasvade osakaalu menüüs, mis on lihtsalt tervisele hea. Rasvade osakaal menüüs on dieedi ajal tähtis olla küll, sest hoiab hormoonide töö korras, mis reguleerib suht kõike meie kehas. Samas kala-õli osakaal lisandina võttes on niivõrd pisike ja otsest effekti lihaskasvule ja rasvapõletusele küll ei anna.

Ma olen oma mäletamist mööda international journal of sports nutritionist küll tema juttu toetavaid uuringuid lugenud, just selle rasvapõletuse osas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen oma mäletamist mööda international journal of sports nutritionist küll tema juttu toetavaid uuringuid lugenud, just selle rasvapõletuse osas.

Mulle on ka ühte teist silma jäänud aga midagi raudkindlat mitte. Teoreetiliselt nagu lubaks isegi lihaskasvule midagi - aga tõendeid on niivõrd vähe, et ma hetkel pigem sellele ei mõtleks. Kalaõli kasu tervisele on niikuinii olemas, seega võtan seda niikuinii. Kui ta peaks ka veel rasvapõletusele või lihaskasvule midagi andma siis väga hea. Aga ainult selle pärast ma seda võtta küll kellegile ei soovitaks. :P - Tervislikel kaalutustel võiks ta kõigil menüüs olla, kes regulaarselt kala ei tarbi.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole küll mingeid uurimustöid lugenud, aga kuulnud palju "saunajutte", et pidavat aitama rasvapõletamisel ja lihasmassi hoidmisel kaalulangetamise perioodil. Ise ka regulaarselt kasutan, pole aga nii täpselt seda kaalu langetanud, et ei oska mõju välja tuua enda peal.

Aga vähemalt parandab tervist...ja mine tea äkki hoiab lihasmassi ka kaalulangetamise ajal :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×