Jump to content
sahker

Valu rinnus, ebameeldiv tunne rinnus (südamelihase põletik? roietevaheline närvipõletik?)

Recommended Posts

Tere!

Juba umbes 4 päeva on tugev valu rinnus. Vasakul pool, natukene allpool kui süda, ribide juurest.

Istusin lihtsalt matemaatika loengus, kui järsku tundsin, kuidas hing kinni läks ja meeletult terav valu ribidesse lõi. Valu lööb järsku ja alati lööb korraks hinge kinni. Käisin eile traumapunktis, sealt sain vaid mõnitada, et mida ma sealt üldse otsin. Nüüd on valu veel hullemaks läinud, lööb tahapoole ka juba. Igasugused liigutused on vaevarikkad, sest pidevalt annab valu tunda (järsku ja teravalt). Lihtsalt istudes, kõndides, istudes-astudes, valu on pidevalt ja tihti.

Ehk saan siit mingisuguse asjalikuma vastuse, mis mul viga võib olla.

Tanel

Kõhunääre on ka seal piirkonnas.

http://www.inimene.ee/?disease=p&sisu=disease&did=218&idr=i-n-2xe5p1AHEmvo38NHj2x22f8

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Infarkti korral võib valu tunda olla ka seljapool.

Ma arvan, et infarktivalu puhul ta rahulikult oma pingis edasi ei istuks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et infarktivalu puhul ta rahulikult oma pingis edasi ei istuks :D

Ma juhtusin ükskord EMO-s olema, kui üks mees tuli infarktiga omal jalal sinna. Mõni on infarkti nii üle elanud, et pärast juhuslikult EKG-d tehes näitab seda. Kõik sõltub sellest, kui suures ulatuses on kahjustus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma juhtusin ükskord EMO-s olema, kui üks mees tuli infarktiga omal jalal sinna. Mõni on infarkti nii üle elanud, et pärast juhuslikult EKG-d tehes näitab seda. Kõik sõltub sellest, kui suures ulatuses on kahjustus.

Tõsi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pakuks välja veel roiete luustumise ja "sapikivi atakk".

Mis materjalist need roided siis muidu on, et järsku luustuma hakkavad :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis materjalist need roided siis muidu on, et järsku luustuma hakkavad :o

Eks see anatoomia on poisil juba pikemat aega komistuskiviks olnud. ^_^

Muudetud kasutaja maleva poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No, minu teada lootel asendub sidekude kõhrkoega ja edaspidi tekivad kõhrkoe sisse luustumistuumad, mis hakkavad laienema. Vanemas eas kõhrkude kasvab pikkuses edasi, samal ajal luustumistuumad laienevad järjest üle terve luu ja kui kogu luu on luustunud, siis lõppeb ka kasv. Meestel lõppeb luustumine kuni 25-eluaastani.

Ei tea, v-o õpetati mulle anatoomiat teistmoodi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No, minu teada lootel asendub sidekude kõhrkoega ja edaspidi tekivad kõhrkoe sisse luustumistuumad, mis hakkavad laienema. Vanemas eas kõhrkude kasvab pikkuses edasi, samal ajal luustumistuumad laienevad järjest üle terve luu ja kui kogu luu on luustunud, siis lõppeb ka kasv. Meestel lõppeb luustumine kuni 25-eluaastani.

Ei tea, v-o õpetati mulle anatoomiat teistmoodi :D

Ja kas igasugused kasvuvalud on sellise iseloomuga nagu postitaja kirjeldas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja kas igasugused kasvuvalud on sellise iseloomuga nagu postitaja kirjeldas?

Sellisel puhul kui roiete liigese luustumine on, siis tüüpiliselt tekibki valu sügavalt sissehingates, keha või käsi liigutades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellisel puhul kui roiete liigese luustumine on, siis tüüpiliselt tekibki valu sügavalt sissehingates, keha või käsi liigutades.

Nüüd sa räägid juba roiete LIIGESTE luustumisest. Enne oli jutt roietest. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul olid ka kasvueas pidevalt suured valud rinnus. Ühel korral ikka väga tugevad nii, et hingatagi väga valus. Käisin ka kiirabis, sealt saadeti mind koju tagasi.

Mis ei tapa teeb tugevamaks. Samas võib sul hoopis midagi muud olla....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei jäta kordamata - iga noorsportlane peaks käima regulaarselt spordiarsti juures kontrollis koormusteste tegemas!! 3-5 eurot pole palju selle eest maksta.. Osadel spordialadel on see kohustuslik, nt ujumine ja sõudmine. Ilma kontrollita ei saa võistlemagi!

Alates 1.jaanuar 2012.a. on Eesti Haigekassa ennetusprojekti raames noorsportlaste tervisekontroll suunatud vanusele 9-19 aastat. Loe lähemalt siit.

post-25435-0-50709400-1352388518.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käingi spordiarsti juures, 2 korda aastas. Viimati käisin kevadel ja nüüd lähen veel see aasta ka.

Valu on tunduvalt järele andnud: massaaž ja puhkus trennist on vist aidanud, aitäh! :). Aitäh et erinevate haigustega hirmutasite :D

Muudetud kasutaja Realxone poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

alates möödunud detsembrist alates esineb konstantselt rinnus veider tunne, mis segab nii magamist kui ka igapäevatoimetamist.

tehtud - kompuuteruuring, 3x EKG, koormustest ja vesteldud kardioloogiga - tunnistavad terveks.

jätsin vahepeal igasugu spordi tegemata, kuid kui vererõhku mõõta, siis pulss on rahulolekus ~100 kandis (nt hommikul ärgates). võtsin ette, et asuda ujuma ning nüüd näib, et tegin veel hullemaks. täna olen olukorras, kus rindkeres veider tunne ja häälega naerdes/rääkida on isegi valus.

keegi põdenud südamelihase põletikku? kuidas avaldunud?

omal on väsimus, väike palavik, konstantselt valud, kiire pulss, vahest ärevustunne ja hirm hakkab tekkima.

http://static.inimene.ee/index.php?disease=s&sisu=disease&did=778

Inimene märkab esmalt väsimust, mis on tavapärasest suurem ning ei ole seletatav pingelise elutempoga. Tihti on kaasuvaks väike palavik, mis püsib tavalise haigestumisega võrreldes kauem.

Südame piirkonnas võib esineda aeg-ajalt valusid, kuid need ei pea olema tugevad ning sageli mööduvad rahulikult lamades või valuvaigistite toimel.

Vähimagi pingutuse korral hakkab süda kiiresti lööma ning inimene võib tunda seda kui ebameeldivat aistingut. Sage on ka rütmihäirete esinemine.

Raskematel juhtudel kujuneb äge südame puudulikkus, kuid kergematel juhtudel võivad sümptomid hoopiski puududa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägi nendest valudest, kas need on näiteks sügaval sissehingamisel, pööramisel.

Millal rohkem, millal vähem?

Mis sporti enne tegid ja mis koormustega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

varasemalt tegelenud peamiselt rinnalt surumisega. hommikuti ja õhtuti väike jooksuring samuti.

kompuuteruuring midagi ei avastanud. lähiajal aeg ehhokardioloogile, aga tänapäeval eestis võtab see arstile aja saamine tiba rohkem aega kui võiks.

püstijalu on kõige lihtsam olla. rinnakorvi suhtes nii keskosa, vasak kui ka parem pool. kord üks rohkem, kord teine. magneesiumi ja ibumetiini olen pruukima hakanud. diagnoosi ~viie kuu jooksul pole osatud määrata.

Muudetud kasutaja scorpionx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Palju surusid?

Ütlesid, et valulikud on nii rinnakorvi, keskosa, vasak kui ka parem pool.

Minul tekiks sellepeale kahtlus kas äkki on ühekülgsest treeningust tekkinud lülisamma rinnaossa mingi närvikompressioon.

Kuidas pööramiste ja sügavate hingamistega on, kas ägeneb? Kas katsudes on valus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

110/120.

pööramiste ja hingamistega mingit erinevust pole.

magamine on samal ajal võimalik vaid siis, kui seda selili teha. teisisõnu erinevad asendid mõjuvad erinevalt.

korrektne oleks see, et ma rindkere üldse ei tunneks, selle olemasolu täheldaks. katsudes valu ei tähelda.

ekg-d jms korras olnud, siinusrütm. vererõhk oli kunagi väga kõrge, 150-160/90-100. kalendrikuu jagu sai pritorit söödud, 40mg-sed. nüüd püsib 75-80/130

Muudetud kasutaja scorpionx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×