Jump to content
sahker

Valu rinnus, ebameeldiv tunne rinnus (südamelihase põletik? roietevaheline närvipõletik?)

Recommended Posts

Tere.Olen 22 aastane noormees.Olen tegelenud isasuguste erinevate aladega.Aga viimase aasta olen spordist eemal olnud kuna pole piisavalt aega.Ja siis mul v2ike mure m6tlesin et ennem arsti juurde minekut kysin siit.Viimase 10kuu jooksul on mul tulnud 3x ette sellineolukord et pingutades rinnalihast ja samal ajal k2si ette pannes on rinnus mingi imelik valu.Mitte rinnalihas ei valuta vaid nagu kopsus oleks midagi.Ja see on kestnud hetkel n2dal aega.Aga niisama olles liikudes vms ei tunne ma midagi.Yks tuttav ytles mulle et see pole hullu temal ka nii olnud.Et vahepeal lihtsalt tuleb kopsu nagu 6humull voi midagi et see l2heb ise ara.Varem on l2inud ka ise ara.V6ibolla tundub rumala kysimusena aga olen v2ga t2nulik kui keegi kirjutaks kas on olnud kogemusi selliseasjaga varem voi mitte.

Ettet2nades,

sahker

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

roiete vaheliste lihaste närvipõletik võib ka vabalt olla.samas kui neerudega probleeme on siis see võib ka valu tekitada,kuigi neerud asuvad pisut allpool.

pöördu arstipoole kindlasti!

valud rindkeres ei ole üldiselt naljaasi.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
roiete vaheliste lihaste närvipõletik võib ka vabalt olla.samas kui neerudega probleeme on siis see võib ka valu tekitada,kuigi neerud asuvad pisut allpool.

pöördu arstipoole kindlasti!

valud rindkeres ei ole üldiselt naljaasi.

Ega ükski valu pole naljaasi enamasti :), aga endal on ka mingi taoline valu, et vahel, kui sügavalt sisse hingad siis on nagu kramp vms ja siis korra on valus ja nagu raginaga läheb üle, kui lõpuni välja hingad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põrkest rääkides on teinekord väga valus vaadata noori, kes kuutekümment kilo sõna otseses mõttes nagu kõrvpalli rinnalt põrgatavad. Ärge tehke endale traumasid.

Muudetud kasutaja protein_pets poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Surud rinnalt p6rkega?

Kui nii siis v6ib tulla sellest, et oled midagi 2ra p6rutanud seest, mingi organi v roided nt.

Mina mitte, aga kas see ei või mingi südamelihase kramp olla?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen 16a. poiss ja tegelen rohkem jooksmisega ja mure selles, et rinnas on koguaeg valu, rohem südamepiirkonnas. Mul on varem ka valud olnud aga nüüd on eriti tugev. Valu läheb ka vasakusse kätte, biitsepsi juurde. Vahel on ka kaelas, mandlite juures valu. Peale jooksu, kui ma näiteks pikali viskan, tunne pulsilööke väga tugevalt ja järsku läheb nii alla, et selline tunne et jääb seisma, täiesti ebaühtlased vahed. Puhkeolekus on täiesti normaalne 50-60 l. Milles on viga? mida ma tegema pean? Ei julge enam trenni ka minna :D

Muudetud kasutaja karl660 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arsti juurde tasuks kindlasti minna, aga võimalik, et süda ei löö sul piisavalt tugevalt sinu poolt tekitatava koormuse jaoks. Valu biitsepsis ja üldse lihases võib viidata ka verepuudusele (või täpsemalt: verd ei jõua piisavalt sinna lüüa süda). Kui arst midagi muud ei leia, siis ehk peaksid südant treenima ja esialgu väiksema koormusega. Väidetavalt jääb aevastades süda seisma? Igatahes mul on olnud bronhiidiga, et tugevalt köhides lööb kätte mõnikord valu sisse. See pole küll terav. Ei tea täpselt, milline see valu on sul, aga mul oli ühtlane lihase valu. Arsti juurde kindlasti minna, sest ebaühtlaselt löömine pole hea, kui ta sul lihtsalt nii kiiresti jälle maha ei jahtu, et lihtsalt igakord jälle kiirus väheneb.

Muudetud kasutaja pkwild618 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvan et peaksid ka koormustesti nõudma. Siis oleks täpselt näha, kuidas su süda koormusele reageerib. Lihtsast EKG-st ei pruugi piisata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei soovita mina sul peale jooksutrenni kohe pikali visata!! Treeningut ei alustata ju samuti maast külmalt tõustes ja kohe jooksma. Ehk saad aru mida mõtlen;) Ja südametööle hea söök on sea või looma maks.

EKG kohta veel: palu arstil määrata sulle 24 tunnine EKG. Sisuliselt on sul pisike aparaat sinu küljes kinni 24h, juhtmed üle kere. Sellega oled kodus või trennis nagu tavaliselt, kirjutad kellaajaliselt oma tegevused (söök, trenn, magamine õlu vms) üles. Tuttavale tehti selle põhjal rahuldav nö. ravi või järeldus.

Muudetud kasutaja Taago poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no ma ei tea, sai kiirabis käidud, sest enesetunne läks järsku halvaks ja süda hullult puperdama. Tehti kohapeal EKG, pulss oli istudes üle 140 ja vererõhk 160 sajale. Tehti mingid süstid ja pandi tilgutid ja edasi haigla. Haiglas tehti analüüsid ja ei midagi, kõik on normaalne. Öeldi, et minuvanusel sportlasel võivadki sellised valud ette tulla ja sain kohe koju tagasi :D lähen siis igasjuhuks koormustesti ka tegema ja perearsti külastama :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli ka umbes samade sümptomitega tõbi mõned aastad tagasi kallal. Vahetevahel kippus süda puperdama, praktiliselt kogu aeg oli 37.2 C palavik, rinnus vahel pigistas, mõnikord oli eriti tugev valu.

Esimene perearst saatis ka EKG-d tegema ja kirjutas mingeid vitamiine jms välja, paraku sellest mingit kasu ei olnud. Täpsele probleemile sain jälile alles siis, kui perearsti vahetasin ja too mu kohe mõõka neelama saatis. Tegemist oligi juba suhteliselt tugeva mao limaskesta ning söögitoru põletikuga, samuti olid mandlid põletikulised ja paistes.

Kirjutatigi siis erinevaid rohte mao happelisuse reguleerimiseks ja põletiku vastu, samuti vähendasin oluliselt nende söögiainete tarbimist, mis ülihappesust võivad tekitada. Umbes kahe kuu pärast oli enesetunne juba hulga parem, kuid palavik ning pidev väsimus polnud ikka ära kadunud.

Kuna põletik mandlites oli ikka alles, lasin ennast mandliopile kirja panna. Ja oh imet, kuskil kuu aega pärast mandlite eemaldamist oli kogu endine värskus ja jõud jälle tagasi. Operatsiooni teinud arst ütles samuti pärast, et mandlitest oli ikka päris parajalt mäda välja tulnud.

Nii et võidki igaks juhuks kontrollida üle: 1) mandlid 2) võimaliku reflukshaiguse 3) teha EKG.

Edu!

Muudetud kasutaja kriimsilm. poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Juba umbes 4 päeva on tugev valu rinnus. Vasakul pool, natukene allpool kui süda, ribide juurest.

Istusin lihtsalt matemaatika loengus, kui järsku tundsin, kuidas hing kinni läks ja meeletult terav valu ribidesse lõi. Valu lööb järsku ja alati lööb korraks hinge kinni. Käisin eile traumapunktis, sealt sain vaid mõnitada, et mida ma sealt üldse otsin. Nüüd on valu veel hullemaks läinud, lööb tahapoole ka juba. Igasugused liigutused on vaevarikkad, sest pidevalt annab valu tunda (järsku ja teravalt). Lihtsalt istudes, kõndides, istudes-astudes, valu on pidevalt ja tihti.

Ehk saan siit mingisuguse asjalikuma vastuse, mis mul viga võib olla.

Tanel

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul on umbes 1 aasta tagasi selline valu samas kohas olnud, aga paari päevaga kadus ära. Siis arvas arst, et ilmselt mingid närvikanalid andsid tunda. Sinu juhtum on raskem ja loodame, et mõni sporditraumadega rohkem kokkupuutunud spetsialist valgustab meid kõiki selles küsimuses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõni sümptom viitab vanale heale roietevahelise närvi põletikule/pitsumisele.

Mis linnast oled?

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõni sümptom viitab vanale heale roietevahelise närvi põletikule/pitsumisele.

Mis linnast oled?

Tartust.

Olen määrinud seda diklakki ka vms regulaarselt 3-4x päevas. Ibumax 400mg-ne on täiesti mõttetu. Tunnike tagasi võtsin sisse, et loengus oleks ehk kergem olla, ent ei midagi, ei mõju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Apteegi-Diclac (1%) on suht mõttetu, retseptikas (5%) võib juba üht-teist teha.

Veel üks variant on võtta ibukat kuurina 3x päevas, mis võiks põletikku alandada.

Ma ise muidu soovitaks mingi ortopeedi v manuaalterapeudi/kiropraktiku juurde minna.

Janno Jürgensonil kahjuks praegu 2 näd vabu aegu pole, aga parem kui mitte midagi.

Seni võid proovida külmaaplikatsiooni valu ajal, ja vastu seina tennispalliga rinnapiirkonna seljasirutajaid masseerida. Võib veidi leevendada.

Ma ise interkostaalset neuralgiat teipinud näiteks pole, seega selles osas garantiid anda ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõni sümptom viitab vanale heale roietevahelise närvi põletikule/pitsumisele.

Mis linnast oled?

Tundub olevat see jah. Minul on aidanud antud piirkonna kerge massaaž.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks valul rinnus ja valul rinnus ole vahe.

Südame puhul ei tohiks lüüa valu tahapoole ja ei tohiks tekkida teravat valu liigutusel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks valul rinnus ja valul rinnus ole vahe.

Südame puhul ei tohiks lüüa valu tahapoole ja ei tohiks tekkida teravat valu liigutusel.

Infarkti korral võib valu tunda olla ka seljapool.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×