Jump to content
Mery

Magusaisu

Recommended Posts

Tervist.

Mul viimasel ajal selline probleem tekkinud, et hirmus magusaisu tekib. Ülepäeviti on söön, kas ühe jäätise, šokolaadi või koogi ära.

Kas keegi oskab öelda, millest see tingitud on ja kuidas sellest jubedast kombest lahti saada. Kui ma seda päeval ei söö siis ärkan öösel üles ja lähen toon endale kapist midagi magusat nii, et hommikul ise ei mäleta :/.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist.

Mul viimasel ajal selline probleem tekkinud, et hirmus magusaisu tekib. Ülepäeviti on söön, kas ühe jäätise, šokolaadi või koogi ära.

Kas keegi oskab öelda, millest see tingitud on ja kuidas sellest jubedast kombest lahti saada. Kui ma seda päeval ei söö siis ärkan öösel üles ja lähen toon endale kapist midagi magusat nii, et hommikul ise ei mäleta :/.

Ma söön iga päev päris arvestatavas koguses selliseid asju. Hetkel just tegin tüdrukuga ühe paki krõpse koos hapukoorega ning paki popcorni pooleks. Nämma. :D

Millest see tingitud on? No selline maguse vastupandamatu isu või "vajadus" tekib ikka puudulikust toitumisest üldjoontes. Toidu valikud, kogused, ajastused ebasobivad sinu elustiili ja eesmärke arvesse võttes. Mul endal on selles suhtes lihtsam, et puudub otsene vajadus selliseid toite süüa, lihtsalt puhtalt filmi kõrvale naudinguks saab neid tarbitud.

Ja muul ajal ei tunne olulist tõmmet.

Enne, kui su ülejäänud toitumist ja elustiili ei tea, ei oska ka midagi tarka soovitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamik inimesi, kes muidu magusasõltlased on, annavad tagasisidet, et pärast korralikule toitumiskavale üleminekut magusaisu väheneb või kaob.

Eks magus on ju kehale kiire energiaallikas ja kui keha energiaga varustamine pole muidu korrapärane(korrapärane toitumine, õiges vahekorras toitained), siis tahab keha energiapuudust magusaga kompenseerida.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen kuulnud, et tahtejõuga pidi üle saama. teine võimalus on koju neid mitte soetada.

Lühiajaliselt võid ju tahtejõuga keha reaktsioone alla suruda, aga pika-ajaliselt ei ole see mõistlik. Tasub ikka selgusele jõuda, miks sellised soovid tekivad ja siis põhjused kõrvaldada. Magusaisul võib lisaks toitumisele olla ka emotsionaalsed põhjused. Ebakindlus, rahutus, mingid hirmud jne panevad otsima asendustegevust, mis paneks ennast hästi tundma ja süsivesikurikkad toidud täidavad oma rolli väga hästi. Kui see ainult kehakaalule ei hakkaks mõjuma ;) . Olles emotsionaalselt tasakaalus ja toites oma keha mitmekesiselt, selliseid isusid naljalt ei teki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui süüa korralikult, siis ei teki seda magusaisu. Enne pidin ka korra päevas midagi magusat saama. Aga nüüd on sellised ainukesed magusamad asjad kas vanilje või rosina kohupiim ja vahel ostan ka kohupiimatoru, kõik :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud teile :-). Proovin ehk rohkem süüa, kuna nüüd kui mõtlema jäin on nüüd mul 1-2 trenni rohkem, peale seda tekkis see magusaisu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×