Jump to content
Cornyy

Kõht pehme

Recommended Posts

Tere,

Minu suurimaks probleemiks on minu kõht. Olen olnud väga tubli, viimase 1,5 aastaga saanud ennast ideaalkaalu ja ka vorm on märgatavalt muutunud. Kusjuures selle aja sees sündis ka teine laps.

Ümber reie olen ma kaotanud 10cm mõlemalt reielt...natuke võiks veel, aga üldiselt olen rahul...reied on rohkem trimmis, ei ole enam nii pehmed.

Ümber puusade olen kaotanud 20cm...tagumik on minuarust veidi liiga lame, aga usun et trenniga saab ka selle korda..muidu on hea.

Peaprobleem- KÕHT! Olen ümber kõhu kaotanud umbes 13cm, ümbermõõt väheneb ilusti..lihased on all tugevad...külgjoon on päris ilus, ei ole enam suuri sangasid ja üldse selline hea figuur, aga naba juures ja allpool seda on selline "padjake" ehk siis pekipunu vms...Ja no istub ta seal siis koguaeg..ei saa aru kust see ümbermõõt väheneb, aga selline tunne nagu see padjake nagu ei "kuluks" üldse...Mida teha sellega?

Mis trenni ma teen? Kuna rahaga priisata ei ole, siis treeningsaalis ma ei käi. Treenin kodus. Hetkel on käsil Shaun T Insanity 60days workout...seal siis cardiot ja muud värki..saan youtubes tutvuda või nende kodulehel. Enne seda tegi Jillian Michael 30days shred läbi.

Olen Shaun T programmiga poole peal...Vastupidavus on tunduvalt parem ja tunnen et ka lihased on tugevamad...aga see KÕHT??

Või äkki mu kõht ei saagi ilma operatsioonita ilusaks, kuna rasedusest on tekkinud ka venitusarmid. Kas on võimalik et mu kõht ei saagi trimmi armide tõttu(tean et armid ei kao niikuinii). Kui ma seisan siis kõht nagu ei ripu nagu oleks hullult veninud...Aga kui nt käpuli olen, siis läheb küll alla rippuma kortsu..päris kole. Kas mul on võimalik saada trenni ja toitumisega kena kõht?

Lisaks sooviks teada veel toitumise kohta..Tõsi, ma ei toitu 100% tervislikult..ka see on thtipeale kallis lõbu, aga minu päevane kalorinorm jääb 1500kcal juurde...ma lihtsalt ei jõua rohkem süüa ja sellest saab kõht täis..Söön erinevaid asju kodutoitu, ei midagi erilist. Õhtul peale 18.00 enam muud peale 1 pirni või muu puuvilja ei söö.

Tihtipeale pean trenni tegema õhtul, kella 19 ajal või isegi 21 ajal...Kas peale nii hilist treenimist on ok üldse midagi süüa? Olen aru saanud et peale trenni peab sööma...mis on hea nii hilise trenni puhul süüa, arvestades minu trenni ja kui palju süüa?

Trenn on siis 6x nädalas, iga pühapäev puhkan...1x nädalas on selline "Cardio Recovery" trenn, milles vaid venitused, painutused...ülejäänud korrad on minujaoks suht intensiivne treening, kuigi tegelikult see vist käib madala intensiivsusega trenni alla.

Päris pikk jutt tuli, aga loodan et oskate mind veidi lohutada või motiveerida jätkama..:) Ja ka nõua anda.

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Minu suurimaks probleemiks on minu kõht. Olen olnud väga tubli, viimase 1,5 aastaga saanud ennast ideaalkaalu ja ka vorm on märgatavalt muutunud. Kusjuures selle aja sees sündis ka teine laps.

Ümber reie olen ma kaotanud 10cm mõlemalt reielt...natuke võiks veel, aga üldiselt olen rahul...reied on rohkem trimmis, ei ole enam nii pehmed.

Ümber puusade olen kaotanud 20cm...tagumik on minuarust veidi liiga lame, aga usun et trenniga saab ka selle korda..muidu on hea.

Peaprobleem- KÕHT! Olen ümber kõhu kaotanud umbes 13cm, ümbermõõt väheneb ilusti..lihased on all tugevad...külgjoon on päris ilus, ei ole enam suuri sangasid ja üldse selline hea figuur, aga naba juures ja allpool seda on selline "padjake" ehk siis pekipunu vms...Ja no istub ta seal siis koguaeg..ei saa aru kust see ümbermõõt väheneb, aga selline tunne nagu see padjake nagu ei "kuluks" üldse...Mida teha sellega?

Mis trenni ma teen? Kuna rahaga priisata ei ole, siis treeningsaalis ma ei käi. Treenin kodus. Hetkel on käsil Shaun T Insanity 60days workout...seal siis cardiot ja muud värki..saan youtubes tutvuda või nende kodulehel. Enne seda tegi Jillian Michael 30days shred läbi.

Olen Shaun T programmiga poole peal...Vastupidavus on tunduvalt parem ja tunnen et ka lihased on tugevamad...aga see KÕHT??

Või äkki mu kõht ei saagi ilma operatsioonita ilusaks, kuna rasedusest on tekkinud ka venitusarmid. Kas on võimalik et mu kõht ei saagi trimmi armide tõttu(tean et armid ei kao niikuinii). Kui ma seisan siis kõht nagu ei ripu nagu oleks hullult veninud...Aga kui nt käpuli olen, siis läheb küll alla rippuma kortsu..päris kole. Kas mul on võimalik saada trenni ja toitumisega kena kõht?

Lisaks sooviks teada veel toitumise kohta..Tõsi, ma ei toitu 100% tervislikult..ka see on thtipeale kallis lõbu, aga minu päevane kalorinorm jääb 1500kcal juurde...ma lihtsalt ei jõua rohkem süüa ja sellest saab kõht täis..Söön erinevaid asju kodutoitu, ei midagi erilist. Õhtul peale 18.00 enam muud peale 1 pirni või muu puuvilja ei söö.

Tihtipeale pean trenni tegema õhtul, kella 19 ajal või isegi 21 ajal...Kas peale nii hilist treenimist on ok üldse midagi süüa? Olen aru saanud et peale trenni peab sööma...mis on hea nii hilise trenni puhul süüa, arvestades minu trenni ja kui palju süüa?

Trenn on siis 6x nädalas, iga pühapäev puhkan...1x nädalas on selline "Cardio Recovery" trenn, milles vaid venitused, painutused...ülejäänud korrad on minujaoks suht intensiivne treening, kuigi tegelikult see vist käib madala intensiivsusega trenni alla.

Päris pikk jutt tuli, aga loodan et oskate mind veidi lohutada või motiveerida jätkama.. :) Ja ka nõua anda.

Tänud!

Shaun T "Insanity" ei kuulu kindlasti kohe madala intensiivsusega treeningute hulka. Olen ise ka korra läbi teinud, parandab üldvormi kenasti. Kõhule anna natuke aega, sealt rasv väga aeglane kaduma ja muidui toit, mis suhu pista, vaata kriitilise pilguga üle. Kui energiat on võid endale Tony Horton-i "Ab ripper X" tõmmata ja seda mõni õhtul trenni otsa või siis vabal päeval lisaks teha, halba ei tee :)

Edu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mida ma siis peale õhtust trenni süüa võiks? No kõige hilisem aeg mis ma trenni lõpetan on enne 22...tavaliselt püüan ikka varem teha, 19 ajal...Aga alati ei saa...Mida nii hilja süüa peale trenni et trenn tühja ei läheks? Olen kuulnud et sööma peabki selleks, et rasv ikka põleks ja lihased tuleks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mida ma siis peale õhtust trenni süüa võiks? No kõige hilisem aeg mis ma trenni lõpetan on enne 22...tavaliselt püüan ikka varem teha, 19 ajal...Aga alati ei saa...Mida nii hilja süüa peale trenni et trenn tühja ei läheks? Olen kuulnud et sööma peabki selleks, et rasv ikka põleks ja lihased tuleks...

Sööd seda mida päevaste toidunormide täitmiseks vaja on sõltuvalt eesmärkidest ja üleüldisest koormusest. Tundub keeruline, aga tegelikult ei ole. Lihtsalt tuleb osata näha tervikut pilti ja mitte üritada isoleerida üksikuid toidukordi.

Toitumise koha pealt on kindel hierarhia, mis on kõige tähtsam ja mis vähem oluline.

#1 - Kogu päevane kaloraaž ja makro-toitained.

Kaloraaž määrab ära kehakaalu muutuse suuna. Seda tuleb määrata koormusest sõltuvalt ning tihti nõuab mõningat eksperimenteerimist, sest täpseid numbreid on väga raske lihtsalt ette sööta. Üldjuhul on vajalik mõne nädalane toidukoguste ja koormuste ülesmärkimine, pidev kaalumine.

Makro-toitainete (Valgud, rasvad, süsivesikud) vahekorrad määravad ära mille arvelt kaalumuutused tulevad. Kas põleb pekk, või lagundatakse rohkem lihaseid. Kas lihast ehitatakse juurde, või lähed lihtsalt pekki. Kas trennideks on energiat, kas taastumiseks on piisavalt söödud jne jne.

#2 - Toiduainete valik (Mikro-toitained), einete ajastamine, erinevate einete kogused.

Kui esimene punkt on paigas siis tuleks tähelepanu pöörata toiduainete valikule. Sest kuigi kehakoostise koha pealt on lühiajaline vahe pea olematu - siis mitmekülgne menüü tagab pikema-ajalise hea tervise, enesetunde, energia, hea meeleolu jne. Kuigi paljude asjade koha pealt on soovitusi lihtne anda (Söö juurikaid, puuvilju, teravilju, liha, kala, muna, piimatooteid jne) siis palju loeb ka isiklik eelistus, isiku-spetsiifilised meditsiinilised põhjused (Laktoosi talumatus, gluteeni talumatus, allergiad jne).

Einete ajastamine ja iga eine spetsiifiline kogus on jällegi selline koht, kus universaalseid soovitusi on raske anda, sest väga palju sõltub inimese spetsiifikast, treeningute liigist ja tihedusest, üldisest elukorraldusest ja isiklikest eelistustest.

---------------

Seega nagu sa näed on väga raske lihtsalt soovitada sulle mida süüa, kuna puudub vajalik informatsioon, et head soovitust anda. :) - Ning ausalt öeldes on väga heade soovituste andmine suhtkoht täiskohaga töö, mistõttu meil ongi olemas treenerid, kes tasu eest seda kõike teevad. :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ju tahtsin vaid teada kas peale õhtust trenni kella 20-22 ajal on ok süüa üldse midagi? Nt kohupiima 50g+30g banaani, või üks väike jogurt....Selleks ei pea ju ometi tervet kava koostama. Ülejäänud toitumine nagu väga muretsema ei pane...

Tõmbasin endale nüüd ka Ab Ripper X...proovin õhtul järgi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ju tahtsin vaid teada kas peale õhtust trenni kella 20-22 ajal on ok süüa üldse midagi? Nt kohupiima 50g+30g banaani, või üks väike jogurt....Selleks ei pea ju ometi tervet kava koostama. Ülejäänud toitumine nagu väga muretsema ei pane...

Tõmbasin endale nüüd ka Ab Ripper X...proovin õhtul järgi :)

:D Eks ta ole jah, et inimesele peab teinekord ütlema, et vot tee nii, kuigi absoluutset tõde pole olemas.

Ühesõnaga pärast trenni peaks kindlasti midagi sööma, olenemata kellaajast. Kui kaal hakkab seepeale (ebasoovitavalt) tõusma, siis vähenda veidi päevaseid toidukoguseid, et päevane kaloraaž lõhki ei läheks.

Kuna treenid kodus, siis saad koheselt süüa nt 100g kodujuustu+banaani või magusa kohupiima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea kas ma hakkan pehmoks jääma või on Archangelsk mõistlikumat juttu hakanud ajama :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×