Jump to content
Marko Terasmaa

2012 IPF World Men's & Women's Powerlifting Championships

Recommended Posts

Vaatasin saalis -105kg kükki ja surumist ja olin kindel, et valitsev maailmameister ei suuda tiitlit kaitsta. Tuli aga meeldiv üllatus! Eks hoidsin pöialt ikka Luxemburgi mehele. Kahjuks jäi mul nägemata jõutõmme ja kogu selle järgsed emotsioonid.

Kas kang oli valmis ja sportlane kutsuti välja ja seejärel muudeti katse raskust? Kas kohe avaldasid venelased protesti raskuse muutmise kohta või alles hiljem, Coimbra õnnestunud katse järel? Protest tuleb esitada kohe, minuti jooksul, mitte hiljem!

Igal juhul on Anibal super vormis. Küll aga küki ajal kõva vibra sees ja see põhjustas ka paksu pahandust. Kettamehed nüüd küll selles õnnetuses süüdi ei olnud ja uus katse olekski olnud liiast. Panen selle katse allolevale lingile. See oli 2. katse, raskus 400kg! No mis moodi sa püüad sellist raskust koos mehega?? Reegel ütleb, et ka peale õnnestunud tõstet peab võistleja suutma ise kangi pukkidele panna ja igasugune kangi kukutamine võrdub kollase kaardi ja punase tulega.

Redig: Lisan veel, et kang on valmis siis kui öeldakse mikrofoni, et kang on valmis ja katsele tuleb ...... Enne seda võib lipik lauda jõuda. Isegi kui lukud on peal, siis tuleb raskust muuta, kui võistleja ei ole katsele kutsutud.

Ma ka samal arvamusel, et kükis võiks isegi norida/noomida võistlejat.... Kui mõne teise riigi (nõrgema riigi) võistleja pillab 1. või 2. katsel kangi maha - olen näinud tiitlivõistlustel, et saab ikka kõvasti pahandada, ähvardatakse isegi diskvalitseerimisega!

Et talle uus katse anti, on küll pisut kummaline... (ei näinud ka kella, palju oli veel aega alles jäänud).

Aga jõutõmbes, jah, pandi küll esialgselt peale raskus 275, aga välja kutsuda võistlejat ei jõutud! Siis tormas Hammang lauda ja andis lipiku 387,5.

Seejärel sooritas võistleja igati määrustepärase tõmbe.

Alles siis tulid venelased lavale "ringi kõndima, käsi laiutama".

Seda oleksid nad pidanud tegema, ametliku protesti andma, enne Combra katsele minekut. Siis oleks vb mida arutada.

Minu arvates ikkagi õige mees võitis!

Kehtib ütlus:"pärast kaklust enam rusikatega ei vehita."

Muudetud kasutaja Peep70 poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ka samal arvamusel, et kükis võiks isegi norida/noomida võistlejat.... Kui mõne teise riigi (nõrgema riigi) võistleja pillab 1. või 2. katsel kangi maha - olen näinud tiitlivõistlustel, et saab ikka kõvasti pahandada, ähvardatakse isegi diskvalitseerimisega!

Et talle uus katse anti, on küll pisut kummaline... (ei näinud ka kella, palju oli veel aega alles jäänud).

Aga jõutõmbes, jah, pandi küll esialgselt peale raskus 275, aga välja kutsuda võistlejat ei jõutud! Siis tormas Hammang lauda ja andis lipiku 387,5.

Seejärel sooritas võistleja igati määrustepärase tõmbe.

Alles siis tulid venelased lavale "ringi kõndima, käsi laiutama".

Seda oleksid nad pidanud tegema, ametliku protesti andma, enne Combra katsele minekut. Siis oleks vb mida arutada.

Minu arvates ikkagi õige mees võitis!

Kehtib ütlus:"pärast kaklust enam rusikatega ei vehita."

Mulle meeldis ka muidugi, et Coimbra võitis aga samas selle viimase tõmbe määruspärasuses kahtlen, ei ole kohtunik ja kindlasti kohapealt oli hoopis teine pilt kui arvutist seda vaadates. Aga tundus ülekandest, et parem jalg jäi Coimbral lukustamata, siin siis see asend enne alla käskluse saamist:

1.5.jpg

http://www.powerliftingwatch.com/node/23762 selle andmetel protestisid ka venelased selle põlvelukustamise peale

Muudetud kasutaja TMPS poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea mille peale venelased täpselt kaebasid.

Foorumites räägiti eelkõige lukustamisest ja sellest, et käsklus "alla" tuli liiga kiiresti.

Pärast võistlust käisid ringi ja laiutasid käsi, Lebedkoga eesotsas.

Mina saan aru, et seal on veel mingi vana viha ka üleval, et justkui Ivan Freidun (küll ukrainlane) võeti maha selleks, et Coimbrale ruumi teha.

Meie saame siin asjadest aru, aga nende arust on kõik keemikud ja kedagi puutuda ei tohiks. Seda Freiduni näidet tuuakse ka nüüd igal pool välja.

Et talle ka justkui tehti ära.

Isiklikult arvan, et võitis õige mees! Coimbra jalg tundub nii jäme ja tõesti täpselt ei ole näha lukustamist. Seega eksiks sportlase kasuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Venelastele ja ukrainlastele see üldse ei meeldi, et Anibal võidab. Aga seekord Lebedko tegi ise endale karuteene esimese tõmbega, kus taskaalu kaotas ja et viimasel katsel nii vähe pani.

Suured kitsalt tõmbed on tihti problemaatilised põlvede lukustamise kohapealt. Võtame kasvõi Brad Gillinghami.

Anibali puhul on märkimisväärne võime ennast kokku võtta tõmbes, kui seda vaja on. Enamasti on ta ju piirdunud 350kg kandis tõmbega. Kevadel EM-il näiteks 355kg ja võitis minu ees tõmbe kulla ainult kergema kehakaaluga. Aga eelmine aasta MM-il kui oli jällegi vaja tõmmata, siis tõmbas samuti siis uskumatuna tundunud 370kg (varasem isiklik oli 357,5). Ja nüüd eile oli jällegi vaja ja parandas isiklikku rekordit 17,5 kilogrammiga!! Maailma karikal Alexiga võisteldes ei suutnud ta viimast katset ära tõmmata, kuna seda polnud lihtsalt vaja. Kuigi eelnev katse oli ülikerge.

387.5 kg 105-le lähedase kehakaalu juures on väga vähestel meestele jõukohane olnud. Hetkel meenuvad ainult Ed Coan, John Kuc, Yuriy Fedorenko.

Ilmselt ma pole siiski ainuke kellele on jäänud selline mulje, et Anibali hoitakse Luxembourgi meeste poolt nagu oma silmatera.

Muudetud kasutaja elar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Videosalvestusi ka:

Intriigederohke -105kg jõutõmme.

www.ustream.tv/channel/ipf-world-s-open-powerlifting-championships#/recorded/26690556

Autasustamine -105kg. Lebedkol on pjedestalil käsi küll lõtv nagu lamba jalg. :)

www.ustream.tv/channel/ipf-world-s-open-powerlifting-championships#/recorded/26692216

Muudetud kasutaja Marko Terasmaa poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kell 19 Eesti aja järgi algab meeste üliraskekaalu tugevamate grupp.

See võistlus tõotab tulla sama huvitav kui eilne.

Norrakate peatreener juba protestis tehnilisel koosolekul, et üks kohtunikest on ameerika ühendriikidest. Saab näha kas muudeti kohtunikku või ei. No igal juhul on kohtuniku manipulatsioonid läbinähtavad ja kui kohtunik tahab oma head nime hoida, tuleb erapooletult hinnata.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sumneri konkurentsivõimelisus oleneb kükist. Enamasti kipuvad need kõrgeks jääma. Stiilinäide MM-i eelsest treeningust:

Muudetud kasutaja elar poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kettamehed mega kiired, hea töö :)

Paljudel 3s katse näiliselt nii kerge, suure varuga tuli just ukraina

Vaesed kettamehed, jälle lappama :D

Muudetud kasutaja tarmop poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida suuremad mehed seda vähem nulle ;)

460 venelasel polnud lagi, rahulik katse.

Vaatasin tõmbe algraskusi, siis tundub et võistulse max kilod tõmbes jäävad LUXenburgi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×