Jump to content
Marko Terasmaa

2012 IPF World Men's & Women's Powerlifting Championships

Recommended Posts

Margus Silbaum sai väikese kuldmedali jõutõmbes

Allikas: EJTL

Eile, 2. novembri, Puerto Ricos toimunud jõutõstmise avatud klassi MMil esindas Eestit Margus Silbaum, kes oli kategoorias kuni 93kg jõutõmbes konkurentidest parim.

Margus tõmbas 340 kg ning 355 jäi napilt fikseerimata. Kogusumma medalist jäi Margus seekord kahjuks ilma, sest ei saanud lamades surumises tulemust kirja.

Samas kategoorias püstitas maailmarekordi lamades surumises 47-aastane Poola esindaja Jan Wegiera, kes surus 300

Mis siis, et väike aga KULD!

Tubli, väga tubli, Margus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaala silm :D

Uskumatu ettekujutusvõime on ikka naistel! :)

Või oled Sa, Laura, siin hotellis kunagi käinud? Netist ja minu eelnevatelt fotodelt infot ju ei saanud. Sa ei teadnud ju isegi hotelli nime, et kodulehte otsida. Müstika! :)

Või oli see tõesti nii vaala silma sarnane...

Tubli Laura!

Peep on ka tubli, sest rahvuslikes värvides wc-poti nupp ei ole ka paha mõte. Tuleks ainult patenteerida. :D

post-17039-0-57319400-1351948567.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lühidalt kokkuvõttes läks MM teisiti, kui lootsin. Küki isiklik rekord 360 kilo ja jõutõmbe kuldmedal 340kg tõmbe eest olid positiivsed momendid MMil. Kuid kahjuks surumises tuli leppida kohtunike otsusega, kus teisel katsel surutud 225kg ei olnud 2:1 häältega määrustepärane ja seega jäi kogusummas tulemus fikseerimata.

Alaga kursis olevatele inimestele kirjeldan allpool pikemalt võistlusega seotud tegemistest.

7 tundi enne ametlikku kaalumist olin juba kaaluga, millega pääsenuks võistlema ehk siis 92,9kg. Et taastada natukenegi reisil kulutatud energiat, otsustasin süüa enne ametlikku kaalumist veel müslit, ära jaotatuna nelja korra peale.

Läksime 30 minutit varem võistluspaika kaaluma ja selgus, et pean viimase poole tunniga 410gr maha võtma. Panin koheselt dressid selga ja läksin 20 minutiks 35 kraadise õhutemperatuuri kätte jalutama. Tagasi jõudes oli ametlik kaalumine alanud. Minu kord tuli koheselt. Kaalule astudes hoidsin hinge kinni, vaatasin kuidas kaalu numbrid jooksid 93 kg lähedale. Kartsin, et ületan selle piiri ja pean teiste järel uuesti kaalumisele tulema. Õnneks jäi kaal pidama 92,98kg peal ehk siis 20 minutit kiirkõndi ja 430gr kergem. Sellega oli siis kõik korras.

Peale kaalumist sõin ja läksin soojendus ruumi, sest võistlusteni oli ainult 45 minutit aega. Küki soojendus näitas, et vorm on hea. Kuid kahjuks uut trikood selga ajades sain aru, et trikoo puusa osa ei toesta mind üldse nii nagu peaks. Et halvimast parim saada tuli trikoo iga katse järel seljast võtta ja uuesti selga tõmmata. Esimesel katsel 345kg tundsin trikoo toestusest kõvast puudust. Teiseks katseks panime 360kg, see jäi Marko Terasmaa hinnangul tegemata, kuna ma ei laskunud põlve sidemetele vaid puusale. Kolmas katse oli karm, sest Marko tõmbas põlved maksimaalselt kinni ja mul oli ikka väga valus, kuid teadsin, et ainult hea sidumine võib mu päästa. Kolmanda katse 360 kiloga alt tõustes ja surnud punkti jõudes tundsin, et mõni millimeeter on vaja veel pressida, siis saan üles. Sel hetkel tuletades Marko mulle meelde põlvi, selle peale surusin põlved välja, et puus rohkem kangile alla saada. Koheselt reageerides saingi 1 millimeetri tõusu juurde, see tekitas tunde, et kõik on veel võimalik. Enesetunne ütles, et vajan ainult paari millimeetrit veel. Teadmine, et sellest võib sõltuda minu kogusumma medal, motiveeris mind kõvasti. Pressisin need vajalikud millimeetrid ära ja tõusingi lõpuni. Küki rekord oli sündinud, olin rahul. Üldiselt võidavad rahvusvahelistel võistlustel kogusummas medaleid 99% juhtudel mehed, kelle kükk on vähemalt esimese 5 hulgas ja täpselt selle kohapeal oli ka minu 360kg.

Nüüd tuli kiirelt alustada surumisega ja ära unustada tugev valu, mille põlvede sidumine oli tekitanud. Võtsin igaks juhuks ka valuvaigisteid, et marraskil põlvede valu edasist võistlemist ei segaks. Surumise soojenduse tegime kiirustades, sest aeg pressis peale. Kuna minu särk oli täiesti uus, siis me seda selga ei ajanud, risk oli liiga suur. Võtsin särgi mida olin 1 korra proovinud. Kaks katset pakule ja oligi aeg läbi. Läksime lava taha esimest katset ootama. Minu esimese katse raskus 225kg pandi peale, kerge teadmatus oli sees, kuna aja puuduse tõttu me enne kangi rinnale ühtegi korda ei lasknud. Asendit sissevõttes tundsin, et jalad libisevad tugevalt. See on minu jaoks halvim, sest surun jalgadele toetudes. Kangi alla viies tundsin, et särk ei ole pinges ja kang jõuab liiga lihtsalt rinnale, loomulikult ilma jala ja särgi toeta ma seda üles ei saanud. Teisel katsel tõmbasime särgi korralikult pingesse ja ka jalad tallad tegin märjaks, et pidamine parem oleks. See oligi tunduvalt parem katse, tundsin, et särk töötas ja kang läks üles. Kohtunike hääled 2:1 näitasid kahjuks seda, et külje kohtunikud olid fikseerinud tagumiku tõusu pingilt. See tekib minu puhul tavaliselt libeda põranda tõttu, kus ma ei saa jalga kasutada. Otsustasin, et viimaseks katseks panen küki saapad jalga ja samas tõmbame ka särgi uuesti selga, kuna käed olid surnud. Kahjuks läks nii, et parema käe varrukas tuli biitsepsile liialt peale ja verevarustus käes halvenes tunduvalt. Marko masseeris pidevalt kätt, et natukenegi veri liiguks. Kolmandal katsel tundsin, et jalg peab ja tagumik on pingil, kuid tänu surnud käele ma seda lõpetada ei suutnud. Surumise kolm ebaõnnestunud katset võtsid tuju nulli, kuid otsustasin, et teen jõutõmbe kaasa ja võtan sealt lohutuseks kulla.

Jõutõmbe soojenduse ajal tundsin, et jalg ja selg olid väga heas vormis. Ainuke, mida kartsin, oli ranne, sest kangid olid väga kehvad ja karedusest jäi vajaka. Peale viimast soojendus katset 270kg panin varustuse selga ja läksin lava taha. Panime kohe esimeseks katseks 340kg, mis oli hetkel kulla vääriline raskus. Katsele minnes olin vana rahu ise, olen ju trennis ka 370kg ära tõmmanud. Raskus tuligi kergelt üles, kuid libises üleval käest lahti. Teiseks katseks jätsime raskuse samaks, ei olnud ju mõtet riskida, sest käe pidamine oli null. Teisel katsel suutsin kangi ilusti kinni hoida ja katse loeti ära. Kolmandaks katseks panime 355kg, kuid samas jälgisime, et keegi 340kg või rohkem ei tõmbaks. Õnneks ei suutnud keegi üle 340kg tõmmata ja kuld oli kindel. Kolmanda katse 355kg tõmbe ajal tundsin, et selg ja jalg saavad raskusega ilusti hakkama ja selle pärast muretsema ei pea, kuid vasak käsi andis vaikselt järgi ja üles jõudes libiseski kang käest lahti.

Kogusumma 925kg ja neljas koht jäi surumise tõttu saamata. Lisaks käe haardele pean ka surumist tunduvalt rohkem trennis tegema.

Tänan abilisi Markot ja Piia-Piretit, kes andsid endast parima ja said väga hästi oma ülesannetega hakkama.

Suured tänud koduklubi Spartale, kes on alati toeks olnud nii treeningute, kui ka sõitude osas, ja Fitness.ee, kelle taastumisvahendid on suureks abiks olnud.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitused Teile Puerto Ricosse!

Elasime ka TÜASK (jõu)tõstjatega öösel Tartus, ühes vaba-aja-toitlustus-peo-saalis kaasa!

Pisut teema väliselt. Nimelt toimus meil TÜASK praeguste ja endiste jõu-/tõstjate, trennisisene klassikalise tõstmise KV. Tulemustest võib olla kunagi hiljem?! Mis jätkus After Partyga, võistluste korraldaja, võitja -M.P. eestvedamisel!

Tänu kaasaegsetele uhketele nutitelefonidele oli võimalus kaasa elada Marguse õnnestunud kükile ja paraku ka ebaõnnestunud surumisele....

Aga ikkagi oled Sa ju Maailma parim tõmbaja! Palju õnne!!!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uskumatu ettekujutusvõime on ikka naistel! :)

Või oled Sa, Laura, siin hotellis kunagi käinud? Netist ja minu eelnevatelt fotodelt infot ju ei saanud. Sa ei teadnud ju isegi hotelli nime, et kodulehte otsida. Müstika! :)

Või oli see tõesti nii vaala silma sarnane...

Tubli Laura!

Peep on ka tubli, sest rahvuslikes värvides wc-poti nupp ei ole ka paha mõte. Tuleks ainult patenteerida. :D

Ainuke variant, kuidas ära sain arvata, on vist see, et eelmises elus olen külastanud või töötanud seal hotellis :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õnnitlused Margus, selge et lootsid nii ise kui ka teised enamat, sest su vorm seda ka lubas, kuid alati ei õnnestu kõik 100% ja hea näide kaua sul veel aega on - on see David Ricksi (53a tegi sinust 15 kilo kükki vähem....seega sa võiks praegu alles trenni tegemist alustada ja sama vanalt tulemust näidata... :D ). Puhka nüüd ja küll sa järgmisel MM ennast realiseerid - mina aga karistan kõrvalriigis järgmisel nädalal maailmaparemiku... :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uskumatu ettekujutusvõime on ikka naistel! :)

Või oled Sa, Laura, siin hotellis kunagi käinud? Netist ja minu eelnevatelt fotodelt infot ju ei saanud. Sa ei teadnud ju isegi hotelli nime, et kodulehte otsida. Müstika! :)

Või oli see tõesti nii vaala silma sarnane...

Tubli Laura!

Peep on ka tubli, sest rahvuslikes värvides wc-poti nupp ei ole ka paha mõte. Tuleks ainult patenteerida. :D

No ma ei tea... Vaala silm on kuidagi liiga täpselt pandud. Laura võiks tulevikus hakata loteriinumbrite ennustamisega tegelema. :rolleyes:

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma ei tea... Vaala silm on kuidagi liiga täpselt pandud. Laura võiks tulevikus hakata loteriinumbrite ennustamisega tegelema. :rolleyes:

Minuarust ka! Mängus on kindlasti naiselik vaist. :)

Kohe (kell 20.00 Eesti aega) algab huvitav võistlus -105kg A grupis kus peab oma tiitlit kaitsma valitsev Euroopa ja maailmameister Anibal Coimbra.

Keda huvitab, see saab kindlasti kõva elamuse.

Anibal ja treener Alain Hammang

post-17039-0-22270800-1351960644.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

-105kg tugevama grupi kükk oli päris põnev

Dovganyuk Vadym UKR 410kg

Coimbra Anibal LUX 400kg

Lebedko Konstantin RUS 400kg

Coimbra oma teisel katsel (400kg) enne stardikäskluse saamist otsustas kangi pukkidele tagasi panna, aga abilised ei aidanud teda piisavalt ning kangi üks ots kukkus maha ja teine ots jäi madalamale pukile. Seetõttu kuulutati välja, et saab teise ringi lõpus uue katse, aga sellest ta loobus (arvatavasti oleks siis kahe katse vahele liiga vähe aega jäänud taastumiseks ja sidemete maha-pealepanekuks). Õnneks kolmandal katsel tuli 400kg ilusasti ära.

Kolmanda ringi ajal vahetati ka viga saanud kükipukk uue vastu.

Varsti algavas surumises on oodata uusi rekordeid: Dovganyuk Vadym alustab 305kg (hetkel MR norm on 295kg).

Muudetud kasutaja LauraL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Dovganyuk Vadymi kõik kolm surumist olid rekordkatsed (300, 310 ja 315kg). Latt on igatahes kõrgele tõstetud järgnevate põlvede jaoks :)

Prognoositav kogusumma tal hetkel 1035kg, mis oleks ka uus MR, nüüd vaja tõmbes algraskus 310kg kirja saada.

Teda jälitav teise koha mees Lebedko Konstantin on aga lähedal. Hetkel maas kahe alaga 30kg, aga kui arvestada tõmbe algraskust, siis ainult 10kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõudsin ka surumise ajaks arvuti juurde.

lebedko surus 295 veel varuga ja dovganyuk 315 ilma stardikiirenduseta (toorelt).

Venelasel on veel korralik shanss üldvõit võtta.

Muudetud kasutaja kaido leesmann poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tundus et venkul on hetkel rohkem tuhhi ja kontroll ka olemas. Tõenäoliselt läheb viimaste katsete muutmiseks. Lisaks kui Anibal ära tõmbab on tänu kaalule teine, seega usun et ukrainlane muudab

Muudetud kasutaja tarmop poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Issver, see oli küll nüüd fantast :D

Ukrainlane, kes teeb kokku 4 maailmareksi (sh kogusummas) ja venelane teeb 2 kogusumma MR, said pähe Coimbra käest, kes ühe tõmbega tegi tõmbe ja kogusumma MR.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×