Jump to content
Tragl

Millisest kulturismist/fitnessist unistan?

Recommended Posts

Mina rääkisin oma unistusest kulturismis kus kõik võistlejad triibutavad laval nii, mis hirmus ja mitte midagi halvasti mõeldes. See, et ei tulnud ühtegi positiivset tooni minu postituses, ei tähenda, et kõik nüüd kõige halvem oleks. Pead püsti ja edasi paremuse suunas! Isegi Otil on midagi õppida ja minu arust (ja ka tema arust) paraneb vorm iga aastaga ja läheb pidevalt teravamaks.

Kui ma üritan kellegi treeningmetoodikat parandada, siis peetakse mind kohe halvaks inimeseks ja targutajaks. Sellepärast ma enam ei viitsigi foorumis "maailma parandada". Alati on mul postkast kuhu võib kirjutada või facebooki konto :). Teeb endal südame soojaks kui abi palutakse ja saan abi osutada.

Meil nii väike konnatiik, kus võiks ja peaks kokku hoidma!!! Me oleme kõik konkurendid kodus, aga väljaspool Eestit oleme kõik üks tiim!

See, kui kõik ei triibuta nii nagu Ott,Taavi või Janar, ei tähenda kohe, et nad poleks dieediga pingutanud. Sinu lavavormi ei anna samuti nende meeste vormiga võrrelda. Ennekõike tuleb olla enesekriitiline ja alles siis hakata teisi kritiseerima :)

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See, kui kõik ei triibuta nii nagu Ott,Taavi või Janar, ei tähenda kohe, et nad poleks dieediga pingutanud. Sinu lavavormi ei anna samuti nende meeste vormiga võrrelda. Ennekõike tuleb olla enesekriitiline ja alles siis hakata teisi kritiseerima :)

Kirjuta see viimane lause endale nüüd suurelt üles kuskile ja mõtle selle üle!

Väga labane on tulla Sarge eelmise aasta karikavõistluse kuivusest üldse rääkima. Mees oli üks kuivemaid laval, see on ka siiani olnud tema trump. Nüüd oleks aeg näidata ka edasiminekut massi osas. Tundub, et mõned poisid on lihtsalt kadedad, et ei suuda ise nii kuivaks saada ja hakkavad teisi kohe solvama ja maha tegema.

Ja et õli veel tulle valada, siis TYSK on Eestis number üks! :rolleyes:

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjuta see viimane lause endale nüüd suurelt üles kuskile ja mõtle selle üle!

Väga labane on tulla Sarge eelmise aasta karikavõistluse kuivusest üldse rääkima. Mees oli üks kuivemaid laval, see on ka siiani olnud tema trump. Nüüd oleks aeg näidata ka edasiminekut massi osas. Tundub, et mõned poisid on lihtsalt kadedad, et ei suuda ise nii kuivaks saada ja hakkavad teisi kohe solvama ja maha tegema.

Ja et õli veel tulle valada, siis TYSK on Eestis number üks! :rolleyes:

Ja sina oled nüüd see kõige suurem kulturismi asjatundja. :D

Peale selle, mida öelda on oluline ka see, kuidas öelda. Puuduste välja toomine võib olla konstruktiivne kriitika ja võib kõlada ka mõnitamisena.

Ma ei usugi, et mehed nüüd öösel padja nätskeks nutavad kriitika tõtu, aga kui rääkida kokku hoidmisest, siis võiks ju veidi paremini sõnu serveerida.

Samamoodi on mõttetu üks-ühele võrrelda asju, mida ei saa võrrelda.

Sarge kuivus ja eelkõige jala separatsioon on ikkagi looduse poolt kaasa antud. Rasvaprotsendi võib sama madalaks ajada, aga lihaskuju ja detailsus, töötlus on ikkagi midagi muud.

Esimese võistluse kohta oli nt Steni jala separatsioon väga heal tasemel. Minulgi pole jala separatsioon teab mis hea, aga iga aastaga on asi paranenud. Töötlus tuleb tavaliselt aastatega.

Minu arust polnud ka Sten ja Siim need, kes "maha tegemisega" alustasid?

Ja et "õli tulle valada" siis Reval on olnud number üks eelmised kümme aastat. :D

Aga ok. Could´t we all just get along? :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga labane on tulla Sarge eelmise aasta karikavõistluse kuivusest üldse rääkima. Mees oli üks kuivemaid laval, see on ka siiani olnud tema trump. Nüüd oleks aeg näidata ka edasiminekut massi osas. Tundub, et mõned poisid on lihtsalt kadedad, et ei suuda ise nii kuivaks saada ja hakkavad teisi kohe solvama ja maha tegema.

Rääkides labasusest.. Väga labane on tulla välja sellise absurdse väitega nagu terve selle vaenuliku vaidluse alustaja tuli, et 'laval polnud ühtegi vormi teinud juuniorit ja noort'.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rääkides labasusest.. Väga labane on tulla välja sellise absurdse väitega nagu terve selle vaenuliku vaidluse alustaja tuli, et 'laval polnud ühtegi vormi teinud juuniorit ja noort'.

Sorri, et ütlesin oma nägemuse välja. Tahad siis öelda, et ei oleks olnud võimalik palju parema vormiga lavale tulla?

Saan aru, et olin liiga karm. Aga nagu näha, siis ma polnud ainuke, kes nii arvas :). Ma ei viitsigi ennast välja vabandama hakata ja pugema teistele. Usun, et võistleja vaatab võistluspilte ja näeb, et oleks saanud veel parem olla. Kui ei saanud sellest aru, siis on viga juba võistleja egos kinni või mingi muu viga.

Aga ok. Could´t we all just get along? :)

Mina saaksin väga hästi teistega läbi, aga paistab, et teistel on minu ütlemistega probleem. Milleks keerutada kui saab ka otse asju välja öelda? Kui kõik kiidaksid asju takka, siis asi ei paranegi. Nii tüüpiline, et tuuakse ainult positiivseid asju välja ja ei juleta tuua negatiivseid, sest see võib inimesele haiget teha vms. Kõik inimesed tahavad ainult kiitust ja mitte midagi halvustavat - tavaline inimene ju. Kui midagi kehvasti öeldakse, aga õiglast, siis sõda lahti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sarge, probleem on selles, et sa kipud valama kõigile ühe mõõduga. Iseenesest pole selles midagi halba, kuid vahel pole see kõige otstarbekam lahendus. Mõnele võib "range paikapanemine" mõjuda motiveerivalt, mõnele vastupidi. Treeneriametis sa ei saa ju ka kõigile õpilastele läheneda ühtmoodi, ikka tuleb leiutada mingid individuaalsed lahendused. Hr Kelner on end siiski tõestanud asjatundliku ja progressiivse sportlasena, küllap ta teab oma puudusi ja nende põhjuseid piisavalt hästi. Ehk teisiti öeldes, konstruktiivne saab olla ka nii, et inimene ei tunne end mahatehtuna (kaassportlase austamise teema).

See aga, et siin kriitikat eriti ei austata, tuleb vist küll suurtest egodest. Olles pool aastat foorumit aktiivselt lugenud, on hämmastav tõdeda, et kriitikat kohati mitte millekski ei peeta. On jäänud mulje, et mõned treenerid vist ei teagi, mis kriitika on. Kui keegi teine sellega lagedale tuleb, on kisa rohkem kui kopika eest. Mu meelest on see üsna suur noorte arengu takistus. Mina ise võin küll öelda, et kuigi alguses tundusid Sarge kommentaarid mullegi norimisena, olen nendest isegi kõrvalseisjana palju kasu saanud (kui tonaalsus eemaldada, on nendest alati midagi õppida). Foorumis on väga palju ümmargust juttu, konstruktiivset kriitikat võiks ja peaks olema hulga rohkem. See on siiski spordi ja sportlaste foorum. Vahel on mõistlikum ego alla suruda ja võtta teise mehe "karmi väljaütlemist" isiku eripärana.

Üldiselt juhiks siiski tähelepanu, et teema tehti kulturismi tuleviku üle arutlemiseks, mitte üksteise materdamiseks. Esimesega võikski jätkata. Ärge minge isiklikuks!

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjuta see viimane lause endale nüüd suurelt üles kuskile ja mõtle selle üle!

Väga labane on tulla Sarge eelmise aasta karikavõistluse kuivusest üldse rääkima. Mees oli üks kuivemaid laval, see on ka siiani olnud tema trump. Nüüd oleks aeg näidata ka edasiminekut massi osas. Tundub, et mõned poisid on lihtsalt kadedad, et ei suuda ise nii kuivaks saada ja hakkavad teisi kohe solvama ja maha tegema.

Ja et õli veel tulle valada, siis TYSK on Eestis number üks! :rolleyes:

Sa võiksid veidi eestpoolt neid postitusi lugema hakata :) Enda vormi polegi taevani kiitnud ja tean isegi, et see oli ja on sitt, kuid antud juhul ei leidnud õigustust väitele, et Siimul ja teistel noortel oleks kehva vorm olnud.

Kriitika on õigel kohal ja alati tunnustatud, kuid kuskil on piir ja igasugust kriitikat ei saa n.ö positiivselt võtta, seda eriti juhul, kui see tuleb inimestelt, kellel endal pole nii häid tulemusi, et saaksid sellist kriitikat nii otse esitada. See, kui inimene jääb süntsuse piiridesse ja viisakaks, see ei tähenda kohe keerutamist. Lisaks on ka otse ja ilustamata asju võimalik öelda viisakalt.

Aga loodetavasti olen järgmisel sügisel ka juba Tartus õpingutel, ehk siis saab seal silmast-silma neid asju rääkida ilma igasuguste valesti mõistmisteta ;)

Kui algse teema juurde tagasi tulla, siis isiklikult võiks minu unistuste kohaselt olla 2 kulturismi liiki: naturaalid ja keemikud :D Naturaalide hulgas oleksid siis need sportlased, kelle üle käib pidev kontroll ja doping seal puuduks. Keemikute liigas oleks n.ö "no limits" et rahvas saaks näha ka midagi utoopilist. See oleks preguse süsteemiga üsna sarnane, aga mulle ei meeldi see amatööride ja pro-de lahterdamine, sest suhteliselt kahtlane on nt Otti kohta öelda amatöör :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu e. tavakodaniku arvamus sellest, mis on kulturismi suurimad puudused või mis seda devalveerib (tähtsuse järjekorras):

1) "Kollid".

Tavaline inimene ei saa seda ala tõsiselt võtta, niikaua, kuni ala visiitkaardid on "kollid", kes esindavad kulturismi reklaamides ja harrastajate ajakirjades. Ei saa kuidagi nõus olla sellega, et "pro"-d tohiksidki kollid olla. Tavainimese pea paneb pöörama ka eesti tippu kuuluv naturaal, ei pea isegi õlitatud ega pumbatud olema. Kuna piir pro'de ja amatööride vahel on tavakodaniku jaoks segane, saab ka "amatööride" maine rikutud. Kui kaks meest annavad mõlemad jõusaalis võrdse panuse, siis nendest üks jääb igavesti "amatööriks" pelgalt seetõttu, et ta ei nõustu kasutama dopingut? See on karm ebaõiglus. Saaks väga hästi hakkama keemiavabalt, kui vaid IFBB funktsionäärid seda tahaksid. Muud profisportlased saavad. Vastasel korral oleks meil tavaolümpia ja paraolümpia kõrval ka "pro olümpia", kus esineksid suurte rindadega Ben Johnsonid või üldse tehisjäsemetega mehed ja naiste aladel võtaks medaleid mingid ebamäärased olevused.

2) Arusaadava hindamiskriteeriumi puudumine.

Selline spordiala, kus tulemuse mõõtmisest või võrdlusalustest tavainimene aru ei saa, saab väga harva massides populaarseks (erandeid on). Seetõttu polegi eriti loota, et kulturism praegusel kujul üldse kunagi peotantsust (kus profid samuti hommikust õhtuni trenni vihuvad teha, kuid mille hindamiskriteeriumid on võhikule sama segased ja ka subjektiivsed) rohkem meediakajastust saaks. Iluuisutamiseski on mingid kohustuslikud elemendid, mida on väga raske puhtalt sooritada ja kukkumisest või komistamisest saab igaüks aru. Aga mismoodi hinnatakse vabakava? Praegusel kujul on kulturismi näol tegu raskesti aru saadava iludusvõistlusega.

3) Võistlused pole kuigi vaatemängulised.

Pealtvaataja tahaks ikka adrenaliini, võitlust kas indiviidide või võistkondade vahel - ja see peaks olema hoomatav ka teleekraani vahendusel. See, et suured mehed pingutavad laval muskleid ... jääb ikka napiks. Kui panna AF-is või kulturismis mehed kätt suruma, laval rivis õllekasti enda ees hoidma, õlitatuna maadlema või kaasaks mingi napaka "gladiaatorite" võistluse, oleks asjal hoopis teine minek (kui juba jõuluvanale kirjade kirjutamiseks läks).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
HyPn0se

Ära võta kriitikat südamesse. Vorm ja kogu komplekt olid esimese korra kohta väga head.

Lihtsalt kuna puudus tipptase nt Miku näol ja teine äärmus pehme vormiga kujude näol, jäite teie rohkem silma ja kommentaatoritele ette.

Praegu ongi jaotus nii. On isegi teisi võimalusi teiste liigade näol.

Ott on amatöörist tippsportlane. Nimetus nimetuseks.

Sõnastaksin isegi, et "jäägem amatöörideks, kuid saagem tippsportlasteks!" :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kulturism oma olemuselt on aegade algusest peale keskendunud kehailu demonstreerimisele.

Algselt peetigi kehailu konkursse, kas päris eraldi või mõne teise spordiala võistluste raames.

Aegade jooksul muutuvad ilu ideaalid, see tingib ka vajaduse Kulturismi uuendamiseks.

Praegu ongi Kulturismis otsingute ajajärk, palju on uusi distsipliine mis kas osutuvad elujõulisteks

või surevad või muutuvad täiesti omaette spordialadeks, nii nagu seda omalajal jõutõstmine tegi.

Aeg annab arutust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See uute alade pealetung on nii suur, et ma ei kujuta ette mis siin 5 aasta pärast toimub....piirid eri kategooriate vahel on kohati olematud ja kui neid veel sams rütmis juurde pikitakse, siis ei saa varsti üldse aru, kes on kes ja mis on mis. Iseasi on see kui tuleb selline ala nagu athletic fitness, mille tegevus ja mõõtmisvõimalus on palju selgem ja segamini seda muude aladega ei saa ajada. Varsti tehakse eraldi kategooria kus peab näiteks kikilips kaelas olema... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See uute alade pealetung on nii suur, et ma ei kujuta ette mis siin 5 aasta pärast toimub....piirid eri kategooriate vahel on kohati olematud ja kui neid veel sams rütmis juurde pikitakse, siis ei saa varsti üldse aru, kes on kes ja mis on mis. Iseasi on see kui tuleb selline ala nagu athletic fitness, mille tegevus ja mõõtmisvõimalus on palju selgem ja segamini seda muude aladega ei saa ajada. Varsti tehakse eraldi kategooria kus peab näiteks kikilips kaelas olema... :D

Põhimõtteliselt nii ongi, et üks võistleja nopib mitmel erineval alal medaleid :D.

Mõtlesin, et põhimõtteliselt peaks nii ka saama siis ju, et võistleja registreerib ennast klassikalisse kulturismi (kui mahub) ja veel lisaks kulturismi :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhimõtteliselt nii ongi, et üks võistleja nopib mitmel erineval alal medaleid :D.

Mõtlesin, et põhimõtteliselt peaks nii ka saama siis ju, et võistleja registreerib ennast klassikalisse kulturismi (kui mahub) ja veel lisaks kulturismi :P

Üldjuhul on nii, et võistleja saab üles anda ainult ühes kategoorias. Selles osas on erandeid tehtud AC kus meeste fitnessi võistlejad said võistleda ka Athletic fitnessis ja naisvõistlejad tean et võistlesid paralleelelt naiste kulturismis ja naiste Physic kategoorias, mis on ka uus asi ja kulturismi ja bf vaheline kategooria - ühesõnaga jälle üks kategooria mis segadust tekitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina unistan, et selliseid kollnaisi poleks.. Päris hea video tehtud - bikini vs kulturism

Bikini, figure (bodyfitness), fitness - lovely.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina unistan, et selliseid kollnaisi poleks.. Päris hea video tehtud - bikini vs kulturism

Kumb siis parem on: väga raske spordiala või üldse mitte spordiala? :P

Mõni oli seal isegi päris normaalse näoga kulturist, teiste keha tahaks endalegi.

Aga vaadakem asja positiivset poolt naiskulturistide poolelt:

post-3216-0-27188300-1352989251.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keemilselt assisteeritud geneetilised mutandid peavad kulturismi lavadelt lahkuma, enne ei juhtu kulturismi mainega midagi positiivset.

Võimatu missioon - kulturismi maine parandamine - aga mitte lootusetu.

Noored on oma vanematest eelkäijatest targemad ja ettenägelikumad.

Vähemalt need noored, keda mina enda ümber näen.

Ausalt on võimalik!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kumb siis parem on: väga raske spordiala või üldse mitte spordiala? :P

Mõni oli seal isegi päris normaalse näoga kulturist, teiste keha tahaks endalegi.

Aga vaadakem asja positiivset poolt naiskulturistide poolelt:

post-3216-0-27188300-1352989251.jpg

Hahahaa, see on umbes sama, et kunagi olin ma noor ja ilus, aga nüüd ainult ilus :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×