Jump to content
Tragl

Millisest kulturismist/fitnessist unistan?

Recommended Posts

Bikini fitness on spordi nime saamiseks liialt loodud geenidele, võltsripsmetele,- küüntele, - rindadele jne. jne. Spordi põhimõte on ikkagi eri indiviidide võrdlemine mingis kindlas füüsilist võimekust näitavas oskuses, vastasel juhul võiks istumises ka spordivõistlusi korraldada. Bikini fitnessi parimate puhul on ikkagi tegemist heade geenidega (nii näo kui keha poolest ) naistega, keda on tugevalt meigitud ja soengud sätitud jms. moel modifitseeritud ning erinevalt korvpallist, kus 160 cm mehel on ka võimalik tipptasemel mängida, ei ole bikinis võimalik puhtalt raske tööga tippu jõuda. Tõsi ka inetust pardipojast võidakse ilulõikustega bikini staar teha, aga mis on sellel pistmist spordiga? Vajaminevateks oskusteks on kõndimine ja naeratamine. Inimeste spordi juurde toomise võttena on tegemist suurepärase alaga, kuid seoses kulturismiga võiks bikinifitnessistid siiski täita tantsutüdrukute rolli nagu korvpalli, võrkpalli jne. mängude vaheaegadel või tõesti toimuda aeroobikakuninganna vms. ürituse raames või kõrvalalana. Inetu naisterahvad ei võida mingi nipiga bikinivõistlust ja ilu võrdlemiseks on juba ammu loodud missivõistlused, kus on ka olemas bikiinivoor, aga isegi sinna on lisatud veel voorusid, sest muidu ei anna see iludusvõistluse mõõtu välja, seega ainuke võimalus, kuidas bikini fitness annaks spordi mõõdu välja, oleks lisada spordivoor ja miks ei võiks olla see midagi rammumehelikku, see oleks pealtvaatajatemagnet, kui bikinitibid pandaks raskeid kohvreid kandma või autot tõmbama( siin mõtlen ilmselgelt jõukohaseid alasid/raskuseid loomulikult). Viimasele punktile rõhu lisamiseks ütlen täiesti ausalt, et spetsiaalselt Tallinna kulturismi võistlusi/bikini võistlusi vaatama ma ei lähe , aga bikinitibide rammumehe võistlust vaatamas oleksin 20+ eurise piletihinna korralgi.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei näe bikini fitnessi loomisel muud mõtet, kui et tuua süsteemi veelgi enam inimesi. BikFiti tase tõuseb aja jooksul kindlasti ja osalejate rohkearvulisust saab kontollida, kuid seda ala objektiivsemaks muuta on mu meelest siiski võimatu. Need eeskirjad, mida ma senini lugenud olen, on ikka päris vastuolulised. Veel vastuolulisem on jutt, mida asjaosalised alast räägivad.

See on hea, kui sponsoreid juurde tuleb. Samas mulle on jäänud mulje, et kulturismi organisaatorid on võimekad inimesed ja pole veel sponsorite leidmisega hätta jäänud (ehkki rohkem võiks alati olla). See, mis minu jaoks oluline on, seisneb selles, kuidas muuta kulturism tõsiseltvõetavaks spordientusiastide ja vahendajate jaoks (spordiajakirjanikud, raamatute koostajad jne). Kui nemad hakkavad uskuma kulturismi asja sisse, siis tuleb laiem rahvas juba iseenesest kaasa. Kuidas saab BikFit anda siia oma panuse? Mina näen, et praegu see pigem tuleb asjale kahjuks.

Päeva ajal meenus, kuidas Ott mainis oma teemas, et ETV intervjuul kärbiti tema tekstist välja see osa, kus ta rääkis kulturismi saavutustest. Kas saab olla veel midagi ebaviisakamat ja ülekohtusemat? Aga see näitab ilmekalt spordiringkonna suhtumist. Seda suhtumist on vaja muuta.

Jäeti välja see osa tekstist, kus öeldi et olen Eestis marginaalse spordiala esindaja. Pidasin vajalikuks saatejuhti parandada, viidates spordiregistris olevatele arvudele, kus ka käesoleval aastal on kulturism ja fitness harrastatavuselt 4. spordiala eestishttp://www.spordiregister.ee/ ja teades seda, et näiteks My fitnessi kett, kus käib kokku tuhandeid harrastajaid ei ole oma andmeid sinna esitanud ja neid spordiklubisid on veel kes seda teinud ei ole - seega reaalne number oleks top 2 sees, kuid see selleks. Selge, et ei tahetud satejuhi puudulike teadmisi selles osas näidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bikini fitness on spordi nime saamiseks liialt loodud geenidele, võltsripsmetele,- küüntele, - rindadele jne. jne. Spordi põhimõte on ikkagi eri indiviidide võrdlemine mingis kindlas füüsilist võimekust näitavas oskuses, vastasel juhul võiks istumises ka spordivõistlusi korraldada. Bikini fitnessi parimate puhul on ikkagi tegemist heade geenidega (nii näo kui keha poolest ) naistega, keda on tugevalt meigitud ja soengud sätitud jms. moel modifitseeritud ning erinevalt korvpallist, kus 160 cm mehel on ka võimalik tipptasemel mängida, ei ole bikinis võimalik puhtalt raske tööga tippu jõuda. Tõsi ka inetust pardipojast võidakse ilulõikustega bikini staar teha, aga mis on sellel pistmist spordiga? Vajaminevateks oskusteks on kõndimine ja naeratamine. Inimeste spordi juurde toomise võttena on tegemist suurepärase alaga, kuid seoses kulturismiga võiks bikinifitnessistid siiski täita tantsutüdrukute rolli nagu korvpalli, võrkpalli jne. mängude vaheaegadel või tõesti toimuda aeroobikakuninganna vms. ürituse raames või kõrvalalana. Inetu naisterahvad ei võida mingi nipiga bikinivõistlust ja ilu võrdlemiseks on juba ammu loodud missivõistlused, kus on ka olemas bikiinivoor, aga isegi sinna on lisatud veel voorusid, sest muidu ei anna see iludusvõistluse mõõtu välja, seega ainuke võimalus, kuidas bikini fitness annaks spordi mõõdu välja, oleks lisada spordivoor ja miks ei võiks olla see midagi rammumehelikku, see oleks pealtvaatajatemagnet, kui bikinitibid pandaks raskeid kohvreid kandma või autot tõmbama( siin mõtlen ilmselgelt jõukohaseid alasid/raskuseid loomulikult). Viimasele punktile rõhu lisamiseks ütlen täiesti ausalt, et spetsiaalselt Tallinna kulturismi võistlusi/bikini võistlusi vaatama ma ei lähe , aga bikinitibide rammumehe võistlust vaatamas oleksin 20+ eurise piletihinna korralgi.

Täiesti nõus, nii see ongi. Eile õhtul veel huvi pärast lugesin IFBB määrusi ja tekkis samuti võrdlus missivõistlustega vm. Pole üllatav, et BikFit´i on kulturismikohtunikel raske hinnata - sisuliselt ei ole see võimalik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks O. Kiivikaselt, et siis kõik need tuhanded spordiklubides-jõusaalides treenijad liigituvad automaatselt kulturismi-fitnessi harrastajateks? Julgeks väita, et seal on siiski suur osa neid, kes harrastavad ikka teisi alasid ja jõusaalitreeningud on neile nö. erialaseks treeninguvahendiks. Oma 33-aastase jõusaali-staaži põhjal järeldades, ütleks, et nt. suurem osa minu tutvusringkonna jõusaalis rassijatest tegeleb ikka teiste aladega! Seega, väita spordiklubide klubikaartide omajate arvudele tuginedes, et kulturism-ja fitness oleks harrastatavuselt Eestis lausa 2. spordiala, pole vist eriti tõene. Kahtlen isegi 4. kohas. Aga kui nii on vaja, siis las ta olla!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oti mõte on hea, et 6 parimat bikinitari oleks õhtuses osas. Ega meil rohkem ei olegi neid, kes võiksid kvalifitseeruda spordi alla. Kuigi tegelt meenub mulle ainult 3 sportlast nimeliselt ja ühe nägu.

Egle, Reet ja Kristiine meenuvad nimeliselt, sest ülejäänud Reval spordi esindajatel kõigil sama nimi. :blink: Reeda ja Egle kuivus olid paremad kui enamike kulturistidel ja klassikalistel kulturistidel. Välja-arvatud Ott, Janar ja Rain. Ülejäänud rahvas vist olulist pühendumust võistlusteks ei näidanud meestest (va athletic fitness). Esta ja Merike olid üldse klass omaette.

Vastan ka küsimusele, et millisest kulturismist unistan.

* Mina unistan sellisest kulturismist, kus kõik võistlejad tuleksid vormiga lavale, isegi noored ja juuniorid. Sellel EMV ei näinud ühtegi noort või juuniorit, kes oleksid dieediga pingutanud - saan aru, et pole kogemusi, aga treeneritel ikkagi ju peaksid olema vastavad teadmised, et noored-juuniorid ka vormi viia.

* Mehed võiksid kõik ikka dieeditada, aga kes siin olid meil vaeva näinud - Janar, Ott ja Rain ainult. Keegi peab ju teed ka rajama. Eelmise aasta EMV olid mehed kuivad (va. Indrek Viska) kui toimus ka MM meil Eestis.

* Kohtunikud oleksid subjektiivsed ja ausad. Annavad häid kohti neile, kes on selle väärilised, mitte neile, kes on parem sõber.

* Sellisest kulturismist unistan, kus võistlejad ei pea millegi pärast muretsema. Kõige lihtsam asi, mida saaksid korraldajad/kohtunikud teha oleks ajakavast kinnipidamine. No paar võistlejat on laval ja ajakava läheb pool tundi üle!? :wacko: Janar näiteks pidi kaks tiiru lava taga pumpama ja enam ei olnud seda vormi, mis oleks pidanud olema. Veresooned kõik kadusid ära. Kokkuvõttes tahaks rohkem hoolivust sportlastest!

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui jääb mulje ,et bikiini võistlejad trenni ei tee, võib noorte kulturismi ka õhtusest osast ära jätta ju. 60-70kg kutid ei anna ka kulturisti mõõtu välja. Bikiini on kõige noorem spordiala veel, andke tüdrukutele aega ja küll tulevad ka korralikud vormid. Nüüd oli tase palju tugevam juba, kui see oli kevadel. Ja järgmine kevad on tase veel kõrgem.

Tundub, et tuleb üks treeningvideo teha, kuidas bikiini võistleja treenib, saab pilt selgemaks, kas see on sport või ei ole. Klassikaline kulturism sai ka tehtud, et saaksid võistelda need, kelle eesmärk ei ole kulturism. Bikiini võistlejad ilmselt ei taha ka bodyfitnessisti lihasmassiga olla, selleks ongi oma kategooria neil. Korraliku kvaliteediga lihas ei tule 3 nädalaga, aega on vaja.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks O. Kiivikaselt, et siis kõik need tuhanded spordiklubides-jõusaalides treenijad liigituvad automaatselt kulturismi-fitnessi harrastajateks? Julgeks väita, et seal on siiski suur osa neid, kes harrastavad ikka teisi alasid ja jõusaalitreeningud on neile nö. erialaseks treeninguvahendiks. Oma 33-aastase jõusaali-staaži põhjal järeldades, ütleks, et nt. suurem osa minu tutvusringkonna jõusaalis rassijatest tegeleb ikka teiste aladega! Seega, väita spordiklubide klubikaartide omajate arvudele tuginedes, et kulturism-ja fitness oleks harrastatavuselt Eestis lausa 2. spordiala, pole vist eriti tõene. Kahtlen isegi 4. kohas. Aga kui nii on vaja, siis las ta olla!

Kus meil need 14 000 ujujat on? Või võimlejat 15 000 - need arvud kajastatakse selle järgi palju ka harrastajaid käib basseinis ujumas - seal hulgas on samuti inimesi kes tegelevad teiste aladega ja ujumine ei ole nende põhiala. Võimlejat suurarv on saadud ka sellest, et sinna alla liigitatakse ka aeroobikas käijad. Kajastatakse neid harrastajana, kes regulaarselt käivad kuukaardiga jõusaalis harjutamas - need on harrastajad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

OK, OK O.Kiivikas, teistsugust vastulauset ma "paadunud" kulturismi-fännilt ma ei oodanudki! Seda nagu saigi mainitud, et imelik on kõiki jõusaali-kuukaardi omajaid kulturismi-fitnessi harrastajate hulka arvata. Ja nagu ka sai lisatud, et las see statistiline näitaja siis olla selline! Peace!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

* Mina unistan sellisest kulturismist, kus kõik võistlejad tuleksid vormiga lavale, isegi noored ja juuniorid. Sellel EMV ei näinud ühtegi noort või juuniorit, kes oleksid dieediga pingutanud - saan aru, et pole kogemusi, aga treeneritel ikkagi ju peaksid olema vastavad teadmised, et noored-juuniorid ka vormi viia.

Väga kohatu kriitika sinu poolt.

Mida sina üldse dieeditamisest tead? Sinu 2 nädalased ettevalmistused on kõigile siin teada. See, et sul on geneetiliselt lõikav jalg ja anne 5x päevas pelleris käia ei tee sinust mingit dieedieksperti. Isegi kevadel ei võitnud sa mind ühelgi võistlusel puhaste punktidega, "Mikuhirmutaja".

Ning kui võimasas konditsioonis su enda hoolealune oli? Iseendale vasturääkivus much?

Sellise sõnavõtuga teed ülekohut nii võistlejatele, kes reaalselt nägid vaeva ning nende treeneritele. Kõik see võtab aega.

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina unistan võistlustest, kus kõik tegijad kohale tuleksid. Aastate jooksul on tiitleid saanud palju mehi, aga kus kõik olid? Isegi Imre korraldatud Lõuna-Eestikatel oli rohkem konkurentsi. Jube lahe oleks näha viimase kümne aasta tegijaid võistlemas omavahel!

Siis unistan sellest, et konkurents oleks nii suur, et Eestikatele saaks tulla vaid need, kes on võistelnud. Näiteks Põhja-Eesti, Lõuna-Eesti jne võistlused, kus osalevadki vaid selle regiooni tegelased ja sealt saaks igast kategooriast edasi näiteks kolm parimat jne....

...ja siin mainiti, et noored ei dieedita...hmm...mul tekkis küsimus, et kui Sarik dieeditaks ja ei lubaks süüa ka Tüüril ja Ööpikul, siis poleks meestest midagi alles. Kõik need 3 olid ikka suht teravad...ütleme nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

OK, OK O.Kiivikas, teistsugust vastulauset ma "paadunud" kulturismi-fännilt ma ei oodanudki! Seda nagu saigi mainitud, et imelik on kõiki jõusaali-kuukaardi omajaid kulturismi-fitnessi harrastajate hulka arvata. Ja nagu ka sai lisatud, et las see statistiline näitaja siis olla selline! Peace!

Ma olen maru rahulik.... :D ma lihtsalt selgitan kuidas need arvud saadakse. Eks see statistika on nagu ta on, selge et jõusaalid on nö lihtsalt harrastajaid täis - käin ise pidevalt mööda erinevaid klubisid ja õhtud on ikka puupüsti täis ja ka valdavalt neid kes lihtsalt seda kui harrastussporti võtavad, seega harrastaid on palju, kuid näeksin sellise massi pealt ka võistlussportlaste suuremat osakaalu - sellega peab tegelema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga kohatu kriitika sinu poolt.

Mida sina üldse dieeditamisest tead? Sinu 2 nädalased ettevalmistused on kõigile siin teada. See, et sul on geneetiliselt lõikav jalg ja anne 5x päevas pelleris käia ei tee sinust mingit dieedieksperti. Isegi kevadel ei võitnud sa mind ühelgi võistlusel puhaste punktidega, "Mikuhirmutaja".

Ning kui võimasas konditsioonis su enda hoolealune oli? Iseendale vasturääkivus much?

Sellise sõnavõtuga teed ülekohut nii võistlejatele, kes reaalselt nägid vaeva ning nende treeneritele. Kõik see võtab aega.

2 nädalase ettevalmistusega edestasin sind. Küllap vist tean ikka dieeditamisest rohkem kui sina.

Lisaks sa veel ei tea minu toitumist kuu enne dieeti. Silvar tegi ettepaneku, et võiksin võistelda kevadel. Siis kuu-poolteist hakkasin ma jälgima mida suhu panen. Ainult puhast toitu ja ei liialdanud sellega. Kõik oli varem juba kontrolliall ja olin stardivalmis dieeti pidama.

See, et mina suudan off-seasoni ajal oma konditsooni kontrolli all hoida, ei tähenda, et see on minu geneetiline eeldus. Lisan veelkord pildi (pärast Balti matši), kus lasin ennast käest ära:post-4814-0-98604100-1351075447.jpg

Minu hoolealuse kohta on põhjendus intervjuus öeldud. Kannata kevadeni kui tuleb aeg, mil peab kuivaks ajama. Aga ju vist olen siis ikka sitt treener.

Kriitika on hea. Kriitika paneb tööle ja mõtlema. Ma tean enda häid ja halbu külgi ja näen vaeva, et neid parandada või paremaks teha, mitte ei hakka kedagi sõimama ja ütlema, et keegi näeb temast vähem vaeva geneetika tõttu.

Btw, ma käin korra päevas "pelleris". Mõnikord isegi kahe päeva jooksul korra. Ei ole midagi mul linnuseedimine.

Mainin veel, et ega Mikk ei võitnud mind puhaste punktidega. Mina ei võitnud sind puhaste punktidega. Sina ei võitnud Jevgenit puhaste punktidega. Tase oli hea ja võistlus oli mõnus.

Peace!

PS! Dieeditamise kohta on mul kirjas, et võiksid pingutada. See, et lihtsalt kaloraaži vähendada ei tähenda, et kohe dieet on. Tean, et Taavi Sarik üldse ei pidanud dieeti (3 päeva enne võistlusi küsis, kas ta peaks ka dieeditama :D). Lauri ja Ergo kohta ei oska öelda. Ma mõtlesin üleüldiselt, et dieediga võiksid pingutada ka noored ja juuniorid. Aga kuna eeskujudeks on pehmed suured mehed, siis ei motiveeri see ka väiksemaid pingutama. Saadakse kõht välja, jäädakse rahule enamasti. Kas on veel olnud laval kunagi võistlejat, kes oleks olnud sama kuiv kui Taavi Arnoldil või Janar pühapäeval? Mõelge kui kõik oleksid sama kuivad kui nemad!? See ongi minu UNISTUS!

Sorri, et ma oma unistust jagasin teiega.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka geneetilise eeldusega inimene võib end käest lasta. See, et sa oskad ka end uduseks süüa ei tähenda seda, et sul poleks geneetilisi eeldusi.

Rohkem mina sõna ei võta, vahest lihtsalt tundub, et lubad endale natuke liiga palju.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea on lugeda erinevate inimeste arvamust. Mul on üks unistus veel - iga sportlane on teisele küll konkurendiks, kuid seejuures peaks ta siiski säilitama oma kolleegi vastu austuse. Tõeline sportlane annab maksimaalse kõrgeima koha nimel endast alati kõik, kuid seejuures peaks ta alati aus hoidma printsiipi, mille järgi võidab parim mees. Halb on näha, kui vahel üritatakse konkurenti lihtlabaselt maha teha. Konkurenti pole vaja maha teha, vaid pingutada veel enam, et olla temast võistlustel parem. Samas olen tähele pannud, et foorumis esineb ka teine äärmus - reageeritakse ülivalulikult vähimalegi kriitikale. Keegi nagu ei viitsigi vigadele ja puudustele tähelepanu juhtida, sest enamasti lõppeb see mingi konfliktiga. Aus kriitika viib ju asja edasi. Iga sportlane, eriti noorsportlane, peaks tema enda arengule suunatud kriitikat kõrgelt hindama. Eriti kurb on näha, kui noorsportlase treener kriitikut maha teeb.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina suhtelise võhiku mätta otsast saan teistpidi muljetada.

Esimest korda kuulsin Bikinist mingi narva missivõistluse laadse asja kohta lugedes. Tundus huvitav edasiarendus niisam amissivõistlusele, et neiud peavad rohkem pingutama. Vaatamas ei käinud aga väike huvi tekkis.

Mingi hetk kogemata sattusin täpsemalt lugema ja se arenes sõgavamaks kulturismi ja keha arendamise teemalise lugemiseni ja MM-i ajal tulin juba vabatahlikuks appi.

Tiee jutte lugedes saan aru, et kui te olete kohale tulnud vaatama just kulturiste siis tõepoolest võiks vähem aega kulutada neiude piidlemisele. Aga neil on väga kindlalt oma koht muudel üritustel promo tegemiseks ja "sissetõmbamisel"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka geneetilise eeldusega inimene võib end käest lasta. See, et sa oskad ka end uduseks süüa ei tähenda seda, et sul poleks geneetilisi eeldusi.

Rohkem mina sõna ei võta, vahest lihtsalt tundub, et lubad endale natuke liiga palju.

Sa ei talu lihtsalt kriitikat :-)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

2 nädalase ettevalmistusega edestasin sind. Küllap vist tean ikka dieeditamisest rohkem kui sina.

Lisaks sa veel ei tea minu toitumist kuu enne dieeti. Silvar tegi ettepaneku, et võiksin võistelda kevadel. Siis kuu-poolteist hakkasin ma jälgima mida suhu panen. Ainult puhast toitu ja ei liialdanud sellega. Kõik oli varem juba kontrolliall ja olin stardivalmis dieeti pidama.

See, et mina suudan off-seasoni ajal oma konditsooni kontrolli all hoida, ei tähenda, et see on minu geneetiline eeldus. Lisan veelkord pildi (pärast Balti matši), kus lasin ennast käest ära:post-4814-0-98604100-1351075447.jpg

Minu hoolealuse kohta on põhjendus intervjuus öeldud. Kannata kevadeni kui tuleb aeg, mil peab kuivaks ajama. Aga ju vist olen siis ikka sitt treener.

Kriitika on hea. Kriitika paneb tööle ja mõtlema. Ma tean enda häid ja halbu külgi ja näen vaeva, et neid parandada või paremaks teha, mitte ei hakka kedagi sõimama ja ütlema, et keegi näeb temast vähem vaeva geneetika tõttu.

Btw, ma käin korra päevas "pelleris". Mõnikord isegi kahe päeva jooksul korra. Ei ole midagi mul linnuseedimine.

Peace!

PS! Dieeditamise kohta on mul kirjas, et võiksid pingutada. See, et lihtsalt kaloraaži vähendada ei tähenda, et kohe dieet on. Tean, et Taavi Sarik üldse ei pidanud dieeti (3 päeva enne võistlusi küsis, kas ta peaks ka dieeditama :D). Lauri ja Ergo kohta ei oska öelda. Ma mõtlesin üleüldiselt, et dieediga võiksid pingutada ka noored ja juuniorid. Aga kuna eeskujudeks on pehmed suured mehed, siis ei motiveeri see ka väiksemaid pingutama. Saadakse kõht välja, jäädakse rahule enamasti. Kas on veel olnud laval kunagi võistlejat, kes oleks olnud sama kuiv kui Taavi Arnoldil või Janar pühapäeval? Mõelge kui kõik oleksid sama kuivad kui nemad!? See ongi minu UNISTUS!

Sorri, et ma oma unistust jagasin teiega.

On olnud küll ja mitte kaua aega tagasi.... :D ja tõenäoliselt ka kahe nädala pärast MM -l.

Mis puudutab kriitikat, siis kriitika võib olla konstruktiivne ja edasiviiv ja võib olla ka solvav. Postitustest on seda tehti keeruline välja lugeda ja minu soovitus on mitte seda postitustes teha, sest sealt ei loe välja mis emotsiooniga inimene oma mõtted kirja pani. Enne kui taset materdama hakata, tasuks mõelda oma panuse üle, selles valdkonnas. Igaüks saab teha omalt poolt seda, et tase oleks parem, st. osalemist võistlustel - kuid kahjuks jäid seekord paljud eemale ja sellest tingituna ka tavapärasest kesisem tase just keskmises osas. Mis ei tähenda, seda et need inimesed kes võtsid julguse kokku ja üldse välja tulid ei vääriks üldse tähelepanu või tunnustust. Ilma nende inimesteta ei oleks olnud sedagi võistlust mis nädalavahetusel maha peeti - kas see oleks parem olnud? Tõenäoliselt mitte. Lihtne on öelda, et tase on jama, kuid minu soovitus on olnud alati, et tulge tehke vormid ja aidake seda taset tõsta ja siis räägime edasi.

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kui jääb mulje ,et bikiini võistlejad trenni ei tee, võib noorte kulturismi ka õhtusest osast ära jätta ju. 60-70kg kutid ei anna ka kulturisti mõõtu välja. Bikiini on kõige noorem spordiala veel, andke tüdrukutele aega ja küll tulevad ka korralikud vormid. Nüüd oli tase palju tugevam juba, kui see oli kevadel. Ja järgmine kevad on tase veel kõrgem.

Tundub, et tuleb üks treeningvideo teha, kuidas bikiini võistleja treenib, saab pilt selgemaks, kas see on sport või ei ole. Klassikaline kulturism sai ka tehtud, et saaksid võistelda need, kelle eesmärk ei ole kulturism. Bikiini võistlejad ilmselt ei taha ka bodyfitnessisti lihasmassiga olla, selleks ongi oma kategooria neil. Korraliku kvaliteediga lihas ei tule 3 nädalaga, aega on vaja.

Noortel on noorte tase. 60-70 kg-sed kutid annavad välja sellise taseme nagu nende eale ja kehalistele võimalustele kohane. Ma ei näe siin probleemi. Mõned noored on tublimadki kui vanad tegijad.

Tunnistan ausalt, et mul on raske mõista BikFiti treeningut. Ala on uus, aga inimesed on ju ka varem treeninud. Enne kirjutati, et osad treenivad lausa iga päev. Ma ei kujuta ette, kuidas saab nii treenida, et vorm BikFiti jaoks ideaalne on, kuid on selgelt eristatav bodyfitnessist. Bodyfitness ei ole ju mingi ulmeteema. Bodyfitnessist ei ole naiselikkuse mõttes küll millegi poolest kehvem kui BikFitnnessist.

Probleem ongi selles, et see ala lihtsalt ei toimi. Kui vormid oluliselt tõusevad, siis ongi tegemist juba bodyfitnessiga. BikFit on kehalise aktiivsuse ja sportliku tegevuse minimaalne tase. Võistlusmäärustes on selgelt kirjas, et nt separatsiooni ei tohi olla. Nagu ülal selgus, ole kui tahes hea vormis, ei ole sellest ikka kasu, kui sa valitsevate standarite järgi pole ilus, ei oma õiget naeratust, õigeid kulinaid, õiget kõnnakut...

Aga hea meelega loeks BikFiti treeningu eripäradest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On olnud küll ja mitte kaua aega tagasi.... :D ja tõenäoliselt ka kahe nädala pärast MM -l.

Mis puudutab kriitikat, siis kriitika võib olla konstruktiivne ja edasiviiv ja võib olla ka solvav. Postitustest on seda tehti keeruline välja lugeda ja minu soovitus on mitte seda postitustes teha, sest sealt ei loe välja mis emotsiooniga inimene oma mõtted kirja pani. Enne kui taset materdama hakata, tasuks mõelda oma panuse üle, selles valdkonnas. Igaüks saab teha omalt poolt seda, et tase oleks parem, st. osalemist võistlustel - kuid kahjuks jäid seekord paljud eemale ja sellest tingituna ka tavapärasest kesisem tase just keskmises osas. Mis ei tähenda, seda et need inimesed kes võtsid julguse kokku ja üldse välja tulid ei vääriks üldse tähelepanu või tunnustust. Ilma nende inimesteta ei oleks olnud sedagi võistlust mis nädalavahetusel maha peeti - kas see oleks parem olnud? Tõenäoliselt mitte. Lihtne on öelda, et tase on jama, kuid minu soovitus on olnud alati, et tulge tehke vormid ja aidake seda taset tõsta ja siis räägime edasi.

Mina rääkisin oma unistusest kulturismis kus kõik võistlejad triibutavad laval nii, mis hirmus ja mitte midagi halvasti mõeldes. See, et ei tulnud ühtegi positiivset tooni minu postituses, ei tähenda, et kõik nüüd kõige halvem oleks. Pead püsti ja edasi paremuse suunas! Isegi Otil on midagi õppida ja minu arust (ja ka tema arust) paraneb vorm iga aastaga ja läheb pidevalt teravamaks.

Kui ma üritan kellegi treeningmetoodikat parandada, siis peetakse mind kohe halvaks inimeseks ja targutajaks. Sellepärast ma enam ei viitsigi foorumis "maailma parandada". Alati on mul postkast kuhu võib kirjutada või facebooki konto :). Teeb endal südame soojaks kui abi palutakse ja saan abi osutada.

Meil nii väike konnatiik, kus võiks ja peaks kokku hoidma!!! Me oleme kõik konkurendid kodus, aga väljaspool Eestit oleme kõik üks tiim!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja hetkel Eesti bikiini tase on ka selline, mida võistlejate treeningstaaž on võimaldanud. Nagu ma enne ütlesin, iga võistlusega tase tõuseb ja kui sa nüüd võrdled maailma top 3 bodyfitnessiste ja maailma top 3 biikini fitnessiste siis on vahe väga selge. Kas täiesti erinevat ala, nagu kulturism ja klassikaline kulturism.

Ja see ala toimib väga hästi, järjest rohkem naisi on ka TÜASKi jõusaali ilmunud ja paljud on selle ala kohta uurinud. Ala populaarsemaks muutmiseks töötab väga hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on päris palju huvitavaid sõnavõtte ja välja toodud pointe.

Hetkel aga ütleksin OMA "soovid jõuluvanale".

Mina tahaks näha kulturismi, kus amatööride tasemel on kõik puhtad. Kus on võimalik ka puhtalt euroopa või maailmameistriks tulla(eelduste korral).

Praegu tundub võitlus keemikutega nagu tuuleveskitega võitlemine, selle oksa saagimine, millel istutakse. Kui pean finaalipääsuks ootama järgmist korda, kui ise suurvõistlusi korraldame, siis pole nagu erilist motivatsiooni alaga tegeleda...

Tahaks näha kulturismi, mida rahastatakse sama hästi kui teisi (olümpia)alasid. Medaleid toome me niikuinii rohkem.

Spordi eesmärk riigis pole ainult olümpiavõitjaid toota, vaid ka nt rahva tervist tugevdada. Kuna jõusaalistrenni teevad inimesed meelsamini kui nt kahepaati, siis pole ka mõtet matta raha sinna, mis kunagi populaarseks ei saa.

Tahaks näha auhinnarahasid, mis kataks ära kasvõi osa ettevalmistusest, arvestatavaid sponsoreid.

Mingeid kuuajaseid treeninglaagreid Kariibidel ma ei loodagi.

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina rääkisin oma unistusest kulturismis kus kõik võistlejad triibutavad laval nii, mis hirmus ja mitte midagi halvasti mõeldes. See, et ei tulnud ühtegi positiivset tooni minu postituses, ei tähenda, et kõik nüüd kõige halvem oleks. Pead püsti ja edasi paremuse suunas! Isegi Otil on midagi õppida ja minu arust (ja ka tema arust) paraneb vorm iga aastaga ja läheb pidevalt teravamaks.

Kui ma üritan kellegi treeningmetoodikat parandada, siis peetakse mind kohe halvaks inimeseks ja targutajaks. Sellepärast ma enam ei viitsigi foorumis "maailma parandada". Alati on mul postkast kuhu võib kirjutada või facebooki konto :). Teeb endal südame soojaks kui abi palutakse ja saan abi osutada.

Meil nii väike konnatiik, kus võiks ja peaks kokku hoidma!!! Me oleme kõik konkurendid kodus, aga väljaspool Eestit oleme kõik üks tiim!

Ükskord tuli sult ka üks mõistlik postitus :D - ma tahangi öelda, et tänagem üksteist ,et me olemas oleme ja et meil on ühine armastus kulturism ja fitness. Tänagi helistasin Silvarile ja tänasin nii teda kui ka tema sportlasi, et nad on teinud supertööd Lõuna - Eestis. Rohkem selliseid aktiviste ja eestvedajaid ja meil on palju parem tase ja rohkem võistlejaid. Selline eri piirkondade vaheline võistlus on kogu ala arengu alus! Ei ole me nii Tallinna kesksed midagi kui paistab.... :D Tuleb aeg kus ma loodan ,et ka EKV või miks mitte EMV võetakse uuesti Lõuna - Eesti poole korraldada. Sellist kaasaelamist oli üle tüki aja jälle meeldiv lavale kuulda nagu seekord Salmes vähemasti meeste absoluudivalimise aeg oli! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on päris palju huvitavaid sõnavõtte ja välja toodud pointe.

Hetkel aga ütleksin OMA "soovid jõuluvanale".

Mina tahaks näha kulturismi, kus amatööride tasemel on kõik puhtad. Kus on võimalik ka puhtalt euroopa või maailmameistriks tulla(eelduste korral).

Praegu tundub võitlus keemikutega nagu tuuleveskitega võitlemine, selle oksa saagimine, millel istutakse. Kui pean finaalipääsuks ootama järgmist korda, kui ise suurvõistlusi korraldame, siis pole nagu erilist motivatsiooni alaga tegeleda...

Tahaks näha kulturismi, mida rahastatakse sama hästi kui teisi (olümpia)alasid. Medaleid toome me niikuinii rohkem.

Spordi eesmärk riigis pole ainult olümpiavõitjaid toota, vaid ka nt rahva tervist tugevdada. Kuna jõusaalistrenni teevad inimesed meelsamini kui nt kahepaati, siis pole ka mõtet matta raha sinna, mis kunagi populaarseks ei saa.

Tahaks näha auhinnarahasid, mis kataks ära kasvõi osa ettevalmistusest, arvestatavaid sponsoreid.

Mingeid kuuajaseid treeninglaagreid Kariibidel ma ei loodagi.

Kahepaati ei taha, aga äkki hakkavad kõik omavahel maadlema.... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×