Jump to content
Eestlane112

Käitumine jõusaalis

Recommended Posts

Peaks olema tehtud eraldi saalid, ühed siis neile, kes tahavad käia üksteist kommenteerimas (sinna ei ole nii palju treeningvahendeid ka vaja) ja siis teised saalid neile, kes tahavad tõsiselt trenni teha. Tõsiselt olen tähele pannud, et ühed käivadki ainult selleks vist, et teisi kommenteerida ja lausa halvustada. Eks nende endi tegevus ka tegelikult jätab pehmelt öeldes soovida, muidugi on erandeid :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega loodust ei saa lõpuni detailideni reguleerida kuigi palju, see reguleerub ise paika.

Te peaks õppima vajadusel ignoreerima teisi, õppige olema ise alati professionaalsed.

Jõusaal on nagu ühistransport, kus pole vaja midagi teistelt eeldada või oodata. Seal tehke omas maailmas oma trenn ära ja savi, mida teised teevad sel ajal.

Nõnda siis. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas tõesti? Ma ei näe väga suurt vahet, kets ei hoia vähimalgi määral vigastust väiksemana kui tegemist on raskusega. Igal juhul, need, kes aru ei saa, mis teema on palja jala ja spordisaaliga, tundub, et ei hakka aru ka saama. Lootusetu seletamine. Hea, et ei satu väga tihti nende õiguseotsijatega ühte saali.

Mina ei tea, mida sina arvad. Aga spordisaalide omanikud on mulle selle vastuse andnud nagu ma eespool mainisin ja selle järgi on ka reegel sinna tehtud.

Paljajalu minumeelest kõige mugavam. Eriti kükki,jõutõmmet või svungi tehes. Ülejäänud harjutuste puhul pole minumeelest vahet mis jalas on (mugavuse mõttes)

Kõige mugavam on korvpallijalatsiga. Jalal on tugi olemas ja tald ei ole pehme. Jooksutoss jääb liiga kõrgeks ja pehmeks, et see on natuke häiriv juba.

Oma käitumisega häirivad need mind, kes on enda arust jõhkrad kollid - kaaluvad 130kg ja rasvaprotsent 30. Trenni tehes häälitsevad, möirgavad, tõmblevad ja on teistest üleolevad. Tänu sellele mõned algajamad treenijad ei julge neile lähedalegi minna, eriti kui visatakse halvustav pilk ka.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oma käitumisega häirivad need mind, kes on enda arust jõhkrad kollid - kaaluvad 130kg ja rasvaprotsent 30. Trenni tehes häälitsevad, möirgavad, tõmblevad ja on teistest üleolevad. Tänu sellele mõned algajamad treenijad ei julge neile lähedalegi minna, eriti kui visatakse halvustav pilk ka.

Kus mujal end siis välja elada ja maksimumpingutuse ajal on see rohkem kui abiks. MyFitnessis tundsin küll end ükskord nagu ahistatuna, kui pingutuse ajal häält tegin ja nägin nn. ärimeeste poolt endal selliseid pilke. Nii, et kui on vaja häält teha, siis tehke! ...ja poosetajaid on igasuguseid

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige mugavam on korvpallijalatsiga. Jalal on tugi olemas ja tald ei ole pehme. Jooksutoss jääb liiga kõrgeks ja pehmeks, et see on natuke häiriv juba.

Paljudel korvpallijalatsitel on pehme tald, mis ei pruugi paljudele sobida. Ei ole jala all nagu kindlat pinda. Väga head on poksi või maadlusjalatsid - kõrged, kindlalt ümber jala ja õhukese tallaga. Aga plätudes kükke teha... no ma ei tea... kellel sobib andke minna :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui käid kange tõstmas siis selle jaoks on ju olemas eraldi tõsteking. Kallis ta on (kuigi iga korralik spordijalats maksab) kuid see on tõesti seda väärt. Kükis on ikka täiesti teine tunne kui sellega teha, klassikalisest tõstmisest rääkimata.

Jõusaalis aga häirib väga see kui kohe mitte ei taha mõni mees kangilt raskusi maha võtta. Teeb oma seeria lõpuni ja siis lihtsalt jalutab minema, kuigi igal pool suured sildid et võta raskused maha. See on kangile ka kahjulik sest pikemat aega laetud seisus olla hakkab neid kõveraks väänama.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No häirib, kui mõni tugevam jõujunn läheb jalapressi tegema ja ei viitsi suuri ehk 50kg kettaid peale tõsta.

Selle asemel lappab ära enamus 25kg kettaid ja muu pudi padi.

Ja siis peavad nn. kaasvõitlejad ootama kuni mees lõpetab, et üldse midagi teha.

Käib siis võibolla pisemate saalide kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui päevas näiteks 3 trenni, millest esimene on hommikul kätele ja õhtul paar rühmatreeningut, siis pigem teen samuti plätuga hommikuse ära - selleasemel, et päevläbi higiseid tosse autos hoida või veel hullem, kontorisse tahenema panna. :D

Kui baasharjutused sees, siis loomulikult kinnine jalats ohutum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1980. aastal Tartu mnt 50 avati Tallinnas jõusaal "Tallinna Atleetvõimlemise Klubi", kus naised treenisid hommikuti, mehed päeval ja naised taas õhtuti.

Reeglina käisid kõik paljajalu. Mõnedel ükskikutel olid jalas sussid või botased. Paljajalu oldi harjunud käima ning oli välja kujunenud norm (näiteks sportvõimlejad treenisid ainult paljajalu). Küll aga palja ülakehaga oli treenimine rangelt keelatud, et vältida masinate higiga määrimist ehk teisisõnu antisanitaarset olukorda ei tohtinud tekitada.

Oli vist 1985 või 86 aastal, kus saalis hakkas levima jalapöidade seenhaigus ja küüneseen. Vaevusteks naha lõhenemine või ketendamine jalataldadel, -külgedel ja varvaste vahel. Halvemal juhul tekkisid vesivillid, tursed, leemendavad haavandid, nahk sügeles või tekkis põletusetunne.

Kuna kellelgil treenijatest oli mainitud haigus ning oli välja ravimata või ravi oli pooleli, ta treenis paljajalu, siis hakkas nakkus saali põrandal levima. Mingil ajahetkel pandi klubis nakkusele siiski piir ning kehtestati kord, et treenimine on lubatud ainult sportlikes jalanõudes. Kui olid botased või tennised koju unustanud, siis paluti viisakalt treenimine lõpetada.

80-ndate lõpus kooperatiivide ajastul hakkas Tallinnasse tekkima teisigi jõusaale ning tekkis ajastu, kus paljajalu treenijaid enam ei näinud. Põhjuseks eelpoolkirjeldatud seenhaiguse leviku juhtum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan, Henry, et asja selgeks kirjutasite. Moodsa aja 'jõusaali omanike turvalisuse teooria' ei ole siiski põhipõhjus. Fakt.

Teise mehe higine jalg on natsa rõvedam , just, kui seljalt tulev mõni piisk :) Rääkimata nakkusest, mida saad ravida vaid väga-väga ebameeldivaid kõrvalnähtusid omavate ravimitega. Kuid.MITU KUUD.

Jah, mulle meeldiks ka mõnusalt palja jalaga kummimatil tatsata aga austusest kaastreenijate vastu, ei saa isegi seda kaalumisele võtta. Plätu = paljas jalg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan, Henry, et asja selgeks kirjutasite. Moodsa aja 'jõusaali omanike turvalisuse teooria' ei ole siiski põhipõhjus. Fakt.

Teise mehe higine jalg on natsa rõvedam , just, kui seljalt tulev mõni piisk :) Rääkimata nakkusest, mida saad ravida vaid väga-väga ebameeldivaid kõrvalnähtusid omavate ravimitega. Kuid.MITU KUUD.

Jah, mulle meeldiks ka mõnusalt palja jalaga kummimatil tatsata aga austusest kaastreenijate vastu, ei saa isegi seda kaalumisele võtta. Plätu = paljas jalg.

palun selgita lähemalt, kuidas plätu = paljas jalg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale igasugu trenni voiks kasutada, kuna ega kange ja masinaid 100% puhtaks ei saa nagunii.

http://fightsoap.bigcartel.com/

http://www.defensesoap.com/

Voi ykskoik milline teepuuoli sisaldav seep...

Endal sealt seeriast tooted kasutusel: http://www.drorganic.co.uk/tea-tree-products.asp

Aga jah, eks need platuvennad veidi kahtlased on, et yldse tahe sellise ebakindla asjaga treenida. Spordijalats see ju pole. Ennast isiklikult ei hairi, kuigi kukalt kratsima paneb kyll.

Muudetud kasutaja SKG poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kus juures, ka seal jõusaalis kus ma käin on selliseid kohati imelike inimesi või siis nii öelda "eputrillasid" :D

Just siin nädalavahetusel käis mingi pleiku kellel geeli juustes ikka piisavalt oli ja siis ka nii öelda räuskas tegi oma seerias 1-2 korda ja siis käis peegli ees vaatamas ennast ja samas ka soengut korrigeerimas :D.

Siis on üks naisterahvas, kes teeb plokitõmbamist kas siis rinnale või kukla taha. Et tõmbab kangi alla ja siis üles lastes tõuseb pmts püsti :D Et kogu keha liigub, tegelt ju ikka käed peaks selle töö ainult ära tegema, nägin seda korduvalt ja lõpuks läksin ütlesin, et ära lõhu end :D Ja näitasin kuidas teha pärast seda rohkem sellist asja juhtunud pole.

Samas ka on abivalmis inimesi mul näiteks selili prantsuse kangiga surumist ei teinud korrektselt, tuli üks meesterahvas näitama kuidas teha ütles, et ei ole ilus vaadata, kui teine inimene lõhub oma käsi:D

Samas see mees on andnud ka nõuandeid kuidas kõhtu korda saada jms :) Väga tore on, kui keegi sinu ümber jälgib ka mida sa teed või annab nõuandeid.

Kuna see treener kes seal jõusaalis olema peaks olen ma 2,5 kuu jooksul näinud vist 2-3 korda , kui ma käisin küsimas talt kord, et kui puudub hakk küki press, kas oleks parem siis teha kangiga kükke ei osanud ta mulle vastata. Minu teada nagu kui treener on seal siis peaks tema nagu ikkagist nõu andma :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kus juures, ka seal jõusaalis kus ma käin on selliseid kohati imelike inimesi või siis nii öelda "eputrillasid" :D

Just siin nädalavahetusel käis mingi pleiku kellel geeli juustes ikka piisavalt oli ja siis ka nii öelda räuskas tegi oma seerias 1-2 korda ja siis käis peegli ees vaatamas ennast ja samas ka soengut korrigeerimas :D.

Teen ka vahest 1-2 kordusega seeriaid.Ma ka vist imelik. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen ka vahest 1-2 kordusega seeriaid.Ma ka vist imelik. :)

Mybad ma mõtlesin, et 1 seeria koosnes 1 / 2 tõstest. Samas ma ei tee teisi maha lihtsalt minu arust see ei anna ju tulemust või annab?:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mybad ma mõtlesin, et 1 seeria koosnes 1 / 2 tõstest. Samas ma ei tee teisi maha lihtsalt minu arust see ei anna ju tulemust või annab? :D

See annabki 1-2 tõste tulemust juurde ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×