Jump to content
Eestlane112

Biitsepsi treenimine

Recommended Posts

Kas mingi harjutuste valikuga on võimalik muuta, kust piirkonnast biitseps rohkem areneb?

Kui näiteks hantlitega biitsepsit treenida ja hantel on horisontaalselt, siis on biitseps rohkem keskelt punnis.

Kui aga hantlit vertikaalselt hoida, siis tuleb biitseps rohkem esile ka alumisest osast.

Tahaks alumise osa arengule suuremat rõhku panna, et käsivars oleks lame ja arenenud alt üles välja, mitte selline punnis nagu mõnel :)

Kuid, kas seda saab harjutustega muuta?

Muudetud kasutaja Eestlane112 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul on seal mitu lihast tegelikult. Õlavarrelihas ja biitseps. Õlavarrelihas on biitsepsi all. Kinnituvad käsivarrele erinevatest kohtadest. Horisontaalselt on biitseps "punnis", sest on eelisseisus käe painutamisel. Vertikaalselt ei tule aga esile biitseps, vaid õlavarrelihas. Lisaks töötab vertikaalselt hoides ka tuntavalt küünarvarrelihas.

Ja nii nad töötavadki - üks ühes asendis rohkem, teine teises. Saadki teha erinevaid harjutusi. Kuid õlavarrelihasele, küünarvarrelihasele ja ka seljale on nagunii hea harjutus pealthaardega lõuatõmme. Tiri neid mõnuga ja pool keret hakkab korraga kasvama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saan siis aru, et mingi harjutuse või treeningmeetodiga biitsepsi alaosale ma eraldi suuremat rõhku ei saa panna?

Kuju on geneetiliselt suht paigas. Kuigi päris täpselt ei või ette teada milline ta sul välja näeb, kui massi juurde tuleb või pekki vähemaks võtta.

Soovitan teha max. amplituudiga kõiki harjutusi, Ning lisaks võid juurde teha siis õlavarre lihasele näiteks "hammer curle". Nii võid suht kindel olla, et kogu see biitsepsi ümbrus saab maksimaalselt mõjutatud ning ega sa suurt rohkem midagi teha ei saa, kui loota, et geneetika soosib sinule sobilikku biitsa kuju. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaat kus, tuleb välja et mu kord nädalas lihase treenimine on täiesti lollakas, ometi on mul tunduvalt paremad käed.. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaat kus, tuleb välja et mu kord nädalas lihase treenimine on täiesti lollakas, ometi on mul tunduvalt paremad käed.. :P

Kellest sul paremad käed on? :D

Jasonist? Kahjuks on raske võrrelda kuna ta alles hiljuti alustas uuesti treenimist, oli paar aastat autis Menagerie's haigusega. Enne seda oli aga võistlev kulturist minu teada ca. 50cm kätega. :D

Pealegi biitseps'i treenimine on vähe teine lugu, kui suuremate lihaste treenimine. Ilmselgelt saavad käed omajagu vatti raskete baasharjutustega. Seega, kui teed juba 3x nädalas raskeid baasharjutusi siis vaevalt, et ongi üldse mõtet käsi sama hullult piinata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

BIITSEPSI TREENIMISE KAVA:

HARJUTUS SEERIAD KORDUSED

#1 Seistes sirge- või kõverkangiga küünarvarte kõverdamine 5 10

superseeria: käsikutega küünarvarte kõverdamine (konsentreeritud) 5 10

#2 Seistes vahelduv käsikutega küünarvarte kõverdamine 5 10

superseeria: biitsepsi seadmel küünarvarte kõverdamine 5 10

#3 Ühe käega käsikuga scott pingil (vertikaalsel osal) küünarvarre kõverdamine 5 10

superseeria: kaldpinnal käsikutega küünarvarte kõverdamine 5 10

*Algajad ja edasijõudnud (kesktase) peaksid sooritama ainult 3 superseeriat iga harjutuse kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×