Jump to content
DannuDannu

lihase taastumise edasijõudnutele. Palun targad juttu panna.

Recommended Posts

Tervist

Ma lugesin raamatust paarpäeva tagasi Kulturism&Fitness. Kas see on tõsi jutt ,et kui võtan kaks korda nädalas üht lihastüüpi trenni 16seeriat (2x20küünarvarte kõverdamine trenazööril ja küünarvarte kõverdamine istudes käsikutega 2x20 = kokku siis võtab 80kordust ja nädalas siis 160kordust ) nädalas siis taastumine parem kui pidev ülepäevi trenni tegemist kui võtan 3-4korda nädalas trenni ?

Raamatust võtsin selle juttu:

Kommentaariks: ühe lihase treening kaks

korda nädalas on sageduse ülemisel piiril ja võib

põhjustada probleeme taastumisega

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult käib ka juttu kõik lihastüüpe peale . Rinnalihas,seljalihas,õlalihas,kõhulihas,biitseps,trapets jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Segaselt kirjutatud küsimusse ei viitsi keegi süveneda.

Ma ei näe, kuidas kahest 2x20 harjutusest 16 seeriat kokku saab tulla?

Üldiselt peab see raamatu lause paika kui eeldada, et treenida normaalse mahu ja intensiivsusega. Kui anda lihasele vähem koormust, siis võib muidugi sagedamini ka teha, aga päris igapäevasel "hommikuvõimlemisel" korraliku trenni asemel pole ka mõtet.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ok kirjutan täpsemalt harjutused siia .

Esmaspäeval:

Esimene soojendamine on 5-10minti hüppenööriga hüppamine.

kui soojendust valmis siis alustan seljatrenniga.

Seljalihas:

Tõmbed plokil ,ülalt ette 2x20 35-40kg

Tõmbed käsikuga ,ettekallutatult 2x20 20.5kg

Rinnakas:

Kangi surumine lamades 2x20 45kg

Käsikute surumine 2x20 hantlid14x2kg

Õlad:

Kangi surumine kukla tagant 2x20 25kg

Kätetõstmine kõrvale trenazööril 2x20 35-40kg

Trapets:

Allasurumised plokil pealthaardes 3x25 40kg

Küünarvarte sirutamine ,istudes käsikuga 2x20 25kg

Biitseps:

Küünarvarte kõverdamine ,istudes käsikutega 2x20 15kgx2

küünarvarte kõverdamine althaardes, seistes kangiga 3x20 30kg

Kõhulihased :

õlavöö tõsted selililamangus max 2

Istessetõusud max 2

ja teen sama kavaga kas alles kolmapäeviti või neljapäeviti ja järgmises reedeti või laupäeviti või on max 2 korda nädalas teha trenni sellist kavat ?

Keegi oskab anda nõu ? Tahtsin küsida et ühte lihastüüpi trenni tegemist on max 2korda nädalas või võib ka 3korda nädalas teha ?

Ma vabandan väga et algusesse kirjutasin sassi juttu ....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas ma saan õigesti aru et sa tahad põhimõtteliselt küsida seda kui tihti võib mingit lihast ühe nädala jooksul treenida?

Sellele kahjuks päris ühtset vastust ei ole ning see sõltub suuresti ka sellest mis moodi sa treenid ehk milline on su treeningmaht. Paljud kulturistid teevad nii suure mahuga trenni et rohkem kui korra nädalas ei kannataks väga teha. Samas aga tõstjad teevad oma võistlusharjutusi ning nende variatsioone 5-6 korda nädalas ning kükivad iga päev, tõsi küll nemad kasutavad suhteliselt lühikesi seeriaid.

Ehk kui väga üldistatult öelda: mida suurem maht ühe trenni jooksul, seda harvemini tasuks teha, kui maht väiksem ja seeriad lühemad siis võib rohkem teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tõstjad võivad treenida isegi 9 korda nädalas.. 2 trenni päevas :)

kükist pidi jälle 72h taastuma :D

Muudetud kasutaja batmannu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

suured tänud ,et ära vastasite :) ... Kas ma olen õigesti kuulnud et jõukasmehed/naised väitavad et vadakupulbrid ei kahjusta tervist ,aga arstid ja tavainimesed,kes ültse ei käi jõukas trenni väidavad ,et kahjustavad tegelikult ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

suured tänud ,et ära vastasite :) ... Kas ma olen õigesti kuulnud et jõukasmehed/naised väitavad et vadakupulbrid ei kahjusta tervist ,aga arstid ja tavainimesed,kes ültse ei käi jõukas trenni väidavad ,et kahjustavad tegelikult ?

Kahjustab kui seda kokaiini kombel ninna tõmmata. Või silma ajada.

Kui seda sööd-jood, siis ei tee ta Sulle midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

toidulisand . mõtlen Massilisandajat Serious Mass selle koostis on nii palju erinevaid vitamiine,rauda, muud asju http://www.fitsport.ee/?p=4&folder=2&product=90&is_sub=&lk=&sort= Aga nagu too suht ei kahjusta südamele ja närvisüsteemidele ? Ma ei saand aru et paljud väidavad et rikuvad südant ja veresoont ,mõni kultuuristidel on ülepingutand laval siis kukkus kokku .... Jõukadmehed väidavad et ta ei tee mitte midagi .vaid kasvatab sulle massi vms..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ja teen sama kavaga kas alles kolmapäeviti või neljapäeviti ja järgmises reedeti või laupäeviti või on max 2 korda nädalas teha trenni sellist kavat ?

Keegi oskab anda nõu ? Tahtsin küsida et ühte lihastüüpi trenni tegemist on max 2korda nädalas või võib ka 3korda nädalas teha ?

Ma vabandan väga et algusesse kirjutasin sassi juttu ....

Minu muidu suurim eesmärk on nagu kultuuristel . Käind jõusaalis muidu 1aastat ja 9kuud . Tahtsin ka küsida et vadakupulbrite teemat . Seda et kui olen tarbind Hera80 vadakujook ei aitand ültse kasvada ja kasutasin järgmist toodet Kretaiin seda ka ei aitand , mis oleks õige tarbida nagu kindel kasvaks suuremaks lihaseid nagu kultuuristidel ?.. Palun abi.

Oeh. Ühesõnaga. KUI sa oled juba pea 2 aaastat trennis KÄINUD. Ja KUI sul on kulturistlikud eesmärgid, siis ära hakka jalgratast leiutama. Võta Fitness.ee treeningkavade alt üks normaalne, tasemele vastav kava. Näiteks seesama.

Võib ka 3x nädalas sama lihast teha, kui vaid ühe harjutuse lihase kohta trennis teed. Ka suutlikkuseni ei tasu minna rohkem kui vaid viimasel seerial. Ise ma seda ei poolda ja sellise trenni juures mõju ei näe.

Rind ei vaja sama palju trenni kui biitseps. 20 kordust ei ole parim lihasmassi lisamiseks. Sa ei saa kirjutada mingit konkreetset raskust välja, sest see peaks põhimõtteliselt iga trenniga suurenema. Ime pole, et lihas ei kasva, kui sa pidevalt treeningvahendi raskust ei suurenda.

Ilmselgelt on sul toitumine olematu, kui Hera80 ja isegi kreatiin ei mõjunud. Nad ei ole mingid imeasjad.

Alguses võid piirduda ca 30g Hera80+50g Dextroga pärast trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

toidulisand . mõtlen Massilisandajat Serious Mass selle koostis on nii palju erinevaid vitamiine,rauda, muud asju http://www.fitsport...._sub=&lk=&sort= Aga nagu too suht ei kahjusta südamele ja närvisüsteemidele ? Ma ei saand aru et paljud väidavad et rikuvad südant ja veresoont ,mõni kultuuristidel on ülepingutand laval siis kukkus kokku .... Jõukadmehed väidavad et ta ei tee mitte midagi .vaid kasvatab sulle massi vms..

Need valgupulbrid ja massilisajad ei ole mingid ravimid, need koosnevad nendest samadest toitainetest mida sa muidu niisama ka sisse sööd (näiteks vadak peaks tulema piimast, massilisaja süsivesikud on viinamarjasuhkru jne). Seega ei saa öelda et nad midagi "kahjustavad" või "põhjustavad" sest tegemist ei ole ravimiga millel oleks mingi bioloogiline toime.

Ning massilisaja on lihtsalt toote nimi, see ei tähenda et seda süües hakkab lihas mühinal kasvama. Lihas kasvab kui üldine kaloraaž on plussis.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

toidulisand . mõtlen Massilisandajat Serious Mass selle koostis on nii palju erinevaid vitamiine,rauda, muud asju http://www.fitsport...._sub=&lk=&sort= Aga nagu too suht ei kahjusta südamele ja närvisüsteemidele ? Ma ei saand aru et paljud väidavad et rikuvad südant ja veresoont ,mõni kultuuristidel on ülepingutand laval siis kukkus kokku .... Jõukadmehed väidavad et ta ei tee mitte midagi .vaid kasvatab sulle massi vms..

Miks ta peaks kahjustama? Valgupulber, mis on tehtud piimast, kahjustab? Rinnapiim ka kahjustab seega?

Viinamarjasuhkur kahjustab? Puuviljad peaksid ka kahjustavad siis? Millegipärast ma pole kohanud Agatha Christie kriminulli, kus mõrvar ohvreid puuviljadega tappis. :blink:

Juuksekarva lõhki ajamata: toidulisandid pole sulle ohtlikud, lihtsalt et mingit imeefekti neist on palju oodata, kui kavad paigas pole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://www.fitness.ee/treeningkavad/35 kuule kirp2 kui sa sellist kava näiteks pakkusid , siis nagu kirjas 1 päev ja 2 päev ja 3 päev , kui neid kava järjekorrast tehtud siis edasi päev nagu 4päev (1päeva kavad) 5päev (2päeva kavad) 6päev (3päeva kavad ) 7päev(1päeva kavad ) nii edasi ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas on parem mõtte võtta lihasetaastumiseks pulbreid hera80+dextro või mutant mass (massilisandaja) või Serious Mass (massilisandaja) või Gain Bolic ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas on parem mõtte võtta lihasetaastumiseks pulbreid hera80+dextro või mutant mass (massilisandaja) või Serious Mass (massilisandaja) või Gain Bolic ?

Ära oota nendelt mingit ravimilaadseid mõjusid, seega ei tee väga vahet millist nendest sa võtad. Tegemist on täiesti tavaliste toitainetega pulbrilisel kujul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas on parem mõtte võtta lihasetaastumiseks pulbreid hera80+dextro või mutant mass (massilisandaja) või Serious Mass (massilisandaja) või Gain Bolic ?

Osa sõltub tervikust. Räägime sinu ülejäänud päevasest toitumisest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui toitumine siis

hommik : kõrbemüslid koos jogurtiga mustikaid kokku midagi 600-700g /kodujuust 300g ja kanaliha 200g / kaerahelbed kausitäis 500g / 5munad (2kollast ja 5valkevedelikud )

vahelpeal: õunad/banaanid/kuivikud banaanid / rosinad.

Lõuna:Praad: kartulid 5pallid,sealiha 1/2 suurt ring,hapukapsad ja 250ml piima / Riis 400g ja kanaliha 200g ja kurgisalatid/Vrap Kanaliha,kurgid,lehtsalatid,juustud,sibulad,ketsup/Kanasupp/börsisupp.

vahelpeal: õunad/banaanid/kuivikud banaanid / rosinad / 6kana sigarid,võileivad kanalihaga / kohupiim rosinatega 250g

/

Õhtusöök:kodujuust 250g ja kanakoivad 3tk / kohupiim rosinatega 250g ja 6kanasigarid ja piim 250ml / börss / kanasupp /roheline salat ja kanaliha 200g

Nii palju erinevaid sorte söön aga ma muidu ise vaatan mis isuäratav päevi on peal siis võtan nagu ja söön .. Need märgid mis / ,et ma ei söö nagu neid korraga vaid mõni päev seda ja mõni päev teist söök .....

Avalda arvamused :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.fitness.ee/treeningkavad/35 kuule kirp2 kui sa sellist kava näiteks pakkusid , siis nagu kirjas 1 päev ja 2 päev ja 3 päev , kui neid kava järjekorrast tehtud siis edasi päev nagu 4päev (1päeva kavad) 5päev (2päeva kavad) 6päev (3päeva kavad ) 7päev(1päeva kavad ) nii edasi ?

Võid teha järjest 1., 2.,3., 1.,2.,3., päev ja seitsmendal puhkus, võid teha ka 3 trenni, üks puhkus, 3 trenni, 1 puhkus.

kas on parem mõtte võtta lihasetaastumiseks pulbreid hera80+dextro või mutant mass (massilisandaja) või Serious Mass (massilisandaja) või Gain Bolic ?

Põhimõtteliselt pole vahet. Hera80+Dextro eraldi segades saad kauem läbi ja tuleb soodsam. Soovitan ca 30-40g Hera80+60g Dextrot.

kui toitumine siis

hommik : kõrbemüslid koos jogurtiga mustikaid kokku midagi 600-700g /kodujuust 300g ja kanaliha 200g / kaerahelbed kausitäis 500g / 5munad (2kollast ja 5valkevedelikud )

vahelpeal: õunad/banaanid/kuivikud banaanid / rosinad.

Lõuna:Praad: kartulid 5pallid,sealiha 1/2 suurt ring,hapukapsad ja 250ml piima / Riis 400g ja kanaliha 200g ja kurgisalatid/Vrap Kanaliha,kurgid,lehtsalatid,juustud,sibulad,ketsup/Kanasupp/börsisupp.

vahelpeal: õunad/banaanid/kuivikud banaanid / rosinad / 6kana sigarid,võileivad kanalihaga / kohupiim rosinatega 250g

/

Õhtusöök:kodujuust 250g ja kanakoivad 3tk / kohupiim rosinatega 250g ja 6kanasigarid ja piim 250ml / börss / kanasupp /roheline salat ja kanaliha 200g

Nii palju erinevaid sorte söön aga ma muidu ise vaatan mis isuäratav päevi on peal siis võtan nagu ja söön .. Need märgid mis / ,et ma ei söö nagu neid korraga vaid mõni päev seda ja mõni päev teist söök .....

Avalda arvamused :)

Kui kaldkriipsud tähendavad VÕI, siis annab parandada. Sest valku peaks saama iga päev normaalselt ja iga toidukorraga, mitte kuidas kunagi.

Toidukoguseid mõõdetakse toorelt, kuivainena.

Hommikul müsli 100g PLUSS kohupiim 200g või puder 100g JA 3-4 muna(söö terveid, ära viska kollaseid ära)

Vahepalaks puuvili on ok, aga sinna juurde nt 200g kohupiima/kodujuustu.

Supp ei anna eriti midagi. Kohvikulõuna puhul ürita saada rohkem liha ja piima/keefirit vms valgu samiseks. Kolmekäiguline lõuna on ebavajalik.

Kodus söö õunal nt 200g liha, 100g riisi/tatart/pastat vms ja salatit/köögivilju.

Vahepala(enne trenni) jälle magus kohupiim(rosinatega) või kohupiim+puuvili.

Pärast trenni valgusheik.

Õhtul pärast trenni oleks jälle hea liha+riis/tatar/pasta vms ja toorsalat nt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selgepilt Kui siia lisasin oma kasutajat siis proovisin siit abi saada Aga muidu tulemus oli tõesti abi saanud :)

Kirp2 ma mõtlesin et miks muidu ei tohi välja mõelda trennikavasid teha kui kasutan õiget tüüpe kui tahan seljalihas kasvatata siis võtan nagu ise nt: tõmbed plokil,kukla taha siukest asju mis ma ennem ülesse kirjutasin oma treeningukava. Kui need trenni tegemist kokku ei klappi nagu 100% siis lihaste taastumine on raske ja halb ? kui võtan fitnessilt kavad ja siis need klapivad kokku siis lihaste taastumine on nagu parem ja kasvatab jõudu rohkem kui teen väga täpselt järjekorras kavas ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selgepilt Kui siia lisasin oma kasutajat siis proovisin siit abi saada Aga muidu tulemus oli tõesti abi saanud :)

Kirp2 ma mõtlesin et miks muidu ei tohi välja mõelda trennikavasid teha kui kasutan õiget tüüpe kui tahan seljalihas kasvatata siis võtan nagu ise nt: tõmbed plokil,kukla taha siukest asju mis ma ennem ülesse kirjutasin oma treeningukava. Kui need trenni tegemist kokku ei klappi nagu 100% siis lihaste taastumine on raske ja halb ? kui võtan fitnessilt kavad ja siis need klapivad kokku siis lihaste taastumine on nagu parem ja kasvatab jõudu rohkem kui teen väga täpselt järjekorras kavas ?

Taastumine taastumiseks.

Suvaliselt kokku lükatud harjutused ei anna kava, mis oleks efektiivne. See ei anna loodetud tulemust.

Lihastel on teatud kordusvahemik, mis neid kõige efektiivsemalt stimuleerib. Erinevad lihased vajavad eri palju trenni. Pead silmas pidama, mis järjekorras lihaseid treenida jne.

Kui põhimõtted on selged, siis võid ise kavasid kokku panna, aga muidu on see mõttetu jalgratta leiutamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kokkuvõtteks on nüüd viimane teema pulbrite tarbimist :D ..seda mis pulbrit soovitasid nagu Dextor 40-60g +hera80 30-40g . Kas ainult tarbida siis peale trenni ? või hommikul enne söögiks ja peale trenni ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui tavatoidust ei saa piisavas koguses valku kätte, siis kõlbab ka see pulbri söömine. aga küllap märkad isegi, et kui mitu korda päevas omale valgujooki teha, siis saab see pulber sul õige kiiresti otsa.

mina jätaks pulbri tarbimise vahetult pärast trenni. muul ajal söö kohupiima, kodujuustu, mune, kanafileed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kokkuvõtteks on nüüd viimane teema pulbrite tarbimist :D ..seda mis pulbrit soovitasid nagu Dextor 40-60g +hera80 30-40g . Kas ainult tarbida siis peale trenni ? või hommikul enne söögiks ja peale trenni ?

Antud kogustes ainult pärast trenni. Kui tahad/tekib vajadus hommikul tarbida, siis võid herat pudru sisse segada, nagu osad teevad, et hommikusöögi valgusisaldust tõsta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×