Jump to content
m2inoo

Vahelduv trenn pikkade ja lühikeste kordustega

Recommended Posts

Tere,

Tuli mõte proovida vahelduseks teistsugust treeningmetoodikat. Siiani olen treeninud koguaeg lühikeste kordustega ja suuremate raskustega. Ja nüüd olude sunnil sai mõnda aega tehtud pikemaid ja kergemate raskustega seeriaid, mis aitas hästi kaasa.

Plaan nüüd treenida kordamööda üks nädal kõik lihased lühikeste kordustega ( ~3 x 8-10 ) ja järgneval nädalal rohkemate kordustega ( ~3 x ~25 ).

Kas keegi on sellist metoodikat proovinud või keegi oskab arvamust avaldada? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem soovitatakse teha pikemad tsüklid, ligi kuuajalised, nädal on liiga lühike minu arvates. Lisaks ei saa 8-10 korduselisi seeriaid küll lühikesteks lugeda, lühikesed on 2-5 kordusega, 8-10 võib pigem keskpikadeks seeriateks lugeda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen proovinud neid pikki seeriaid. See teeb rohkem aeroobset, paneb lihased teistmoodi töötama ja pumpad korralikult tühjaks. See arendab su reljeefi ka ja nagu matti juba mainis siis tee vähemalt kuu ajalised tsüklid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem soovitatakse teha pikemad tsüklid, ligi kuuajalised, nädal on liiga lühike minu arvates.

Jahjah...tahtsingi seda ka küsida, aga unustasin. Eks järgmisest nädalast ilmselt hakkan pihta siis keskpikkade ja pikkade treeningutega kuuajaliste vahetamistega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lühikesed seeriad võiksid jääda vahemikku 5 -7(baasharjutused) ja pikemad seeriad 15-20(isoleerivad harjutused). Mõlemaid nädalaid tee vaheldumisi 6 korda. Seega tuleks siis 12 nädalane periood.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Tuli mõte proovida vahelduseks teistsugust treeningmetoodikat. Siiani olen treeninud koguaeg lühikeste kordustega ja suuremate raskustega. Ja nüüd olude sunnil sai mõnda aega tehtud pikemaid ja kergemate raskustega seeriaid, mis aitas hästi kaasa.

Plaan nüüd treenida kordamööda üks nädal kõik lihased lühikeste kordustega ( ~3 x 8-10 ) ja järgneval nädalal rohkemate kordustega ( ~3 x ~25 ).

Kas keegi on sellist metoodikat proovinud või keegi oskab arvamust avaldada? :P

Võid ju teha küll nii et kui näiteks treenid kükki 2x nädalas siis ühel päeval teed 3-5'lisi seeriaid ja teisel päeval 8-10'seid. Ma ise tegin ka nii et rinnal kükki treenisin enamasti 3'stega ja turjal kükki 5-6'stega ja raskused paranesid tõepoolest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen tükk aega iga nädal erinevaid kordusvahemikke proovinud ja sellejuures halb on see, et sa ei suuda niihästi oma arengut jälgida. Soovitan pigem teha 3 nädalat ühte tsüklit, siis vajadusel taastuv nädal ning siis alustada teist 3 nädalast tsüklit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga postitaja soovitab erinevat asja. :D

Tegelikult ongi mitu võimalust antud mõtetega kava üles ehitada ja ei saaks öelda, et üks on see kõige parem. Siin võib arvestada kasvõi seda, milline treenijale endale motiveerivaim on.

Tehes üht kava 4 nädalat, saab selgelt näha, kas jõuan iga nädal veidi suurema rakusega treenida, kui enne. Samas võib teha üks nädal lühikesi ja teine nädal pikkasi seeriaid ehk siis suurendada raskust üle nädala(aga see-eest rohkem korraga). Võib-olla iga nädal pole niikuinii arengut, aga üle nädala annaks "2,5 kg ikka kangile juurde panna."

Team Kiivikases ongi hetkel popp iganädalane kava muutmine. Iga nädal on lihasele midagi uut ja kasvu erinevalt stimuleerivat. Seda, kas samades tingimustes samal harjutusel arengut on, näeb küll alles kuu tagant, kuid a la üle 5 kg iga kuu kangile lisada ongi palju tahetud. Võib ka rohkem, aga siis peab jälle teise lähenemise valima, millega ei saa jälle väga pikalt areneda.

Kui tegu oleks tavalise jõusaaliskäijaga, kes elu aeg teinud 8-12x, siis võiks soovitada ühel nädalal jõusuunitlusega(~4-6x või miks mitte 5x5) ja teisel nädalal pikemaid seeriaid (12-15 või ka superseeriad 5+5+5 või 6+6+6 vms)

Vali kordusvahemik, mis oleks piisavalt erinev mõlemal nädalal, mõjutaks erinevalt. Ma ei tea, kui lühikesed sinu seeriad seni olid. Võid teha nt 4x6-8 ühel nädalal ja 3x12-15 teisel. Väga pikkadel seeriatel(20+) ei näe otsest vajadust.Üle nädala ürita seega ka veidi raskust lisada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×