Jump to content
taskusees

Soovin langetada kaalu

Recommended Posts

Mul on olnud dieedi ajal päevasid, kus olen kasutanud üle 4000 kcal päevas ja kaal on kukkunud kolinal. Samas on kehakaal 1000 kcal-riga tõusnud üle 3 kg päevas. :)

Esimesel juhul tegid sa 3 x päevas trenni ja teise puhul jõid vett.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, tänase päeva menüü:

H: võileivad singi, kurgi, pasteedi ja tomatiga, 0,5 l vett

VP: õun, kohv, 3 kommi (degusteerimine)

L: kapsarullid 3tk

VP: 3 küpsist (degusteerimine), tass teed

Õ: täisteraspagetid liha-tomatikastmega.

Ostsin poest ka vahepalade tarbeks valmis kodujuustu, saan omale vahepaladeks kodujuustu-kurgi-tomati-rohelise sibula salatit teha tööle kaasa ja kõrvale pähkleid närida.

Naljakas, et ega tegelikult magusa järgi väga enam ei isutagi. Poes ka ei tahtnud igasugust head ja paremat kaasa võtta. Sain veel tuttavaga kokku kohvikus ja üldse ei tekkinud isu mingi kohvi ja koogikese järgi, kuigi viimasest einest oli juba kolm tundi möödas. Hetkel isegi ei häiri eriti, et härra kõrval nt pähkleid sööb (mul täna ju hi-carb päev) või hoopis midagi sellist, mis mul oleks parem söömata jätta.

Loodan, et asi toimib.

Teoreetliselt peaks ju nii olema, et mida edasi, seda kergemaks läheb

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, tänase päeva menüü:

H: võileivad singi, kurgi, pasteedi ja tomatiga, 0,5 l vett

VP: õun, kohv, 3 kommi (degusteerimine)

L: kapsarullid 3tk

VP: 3 küpsist (degusteerimine), tass teed

Õ: täisteraspagetid liha-tomatikastmega.

Ostsin poest ka vahepalade tarbeks valmis kodujuustu, saan omale vahepaladeks kodujuustu-kurgi-tomati-rohelise sibula salatit teha tööle kaasa ja kõrvale pähkleid närida.

Naljakas, et ega tegelikult magusa järgi väga enam ei isutagi. Poes ka ei tahtnud igasugust head ja paremat kaasa võtta. Sain veel tuttavaga kokku kohvikus ja üldse ei tekkinud isu mingi kohvi ja koogikese järgi, kuigi viimasest einest oli juba kolm tundi möödas. Hetkel isegi ei häiri eriti, et härra kõrval nt pähkleid sööb (mul täna ju hi-carb päev) või hoopis midagi sellist, mis mul oleks parem söömata jätta.

Loodan, et asi toimib.

Teoreetliselt peaks ju nii olema, et mida edasi, seda kergemaks läheb

Löö oma kalorid uuesti kokku, mis tuleb? Kirjuta toitainetevahekorrad ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegemist oli hi-carb päevaga.

nt ühe Low-carb päeva põhjal olen saanud protsentideks SV 33,6 R 46,4 V 20

Ise ma ei arva, et valku väga vähe on, toitumissoovitused annavad ju hoopiski, et sv 55-60, r 25-30, v 10-15

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegemist oli hi-carb päevaga.

nt ühe Low-carb päeva põhjal olen saanud protsentideks SV 33,6 R 46,4 V 20

Ise ma ei arva, et valku väga vähe on, toitumissoovitused annavad ju hoopiski, et sv 55-60, r 25-30, v 10-15

Ma ütleks, et SV 50%, rasv 30%, valk 20% oleks keskmine. See, mida Fitness.ee kalorikalkulaator soovitab, on küll kuskilt raamatust võetud, aga ei kajasta minu arust selle portaali põhiosa ehk kehaehitajate vajadust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma päris kehaehitaja pole, kas kaalulangetuseks selline vahekord sobiks?

Ma ei taha nii väga tegelikult nendesse numbritesse laskuda, mul on olnud probleeme sellega varasemalt. Et liiga numbrites kinni ja siis muutub söömine nagu ebameeldivaks kinnisideeks.

Ma tahan lihtsalt proovida, et kas midagi mu viimasel ajal suhteliselt stabiilsele kaalunumbrile mõjub ka.

Ma ise mõtlen, et seni kuni ma nälga ei kannata ja nõrkust peale ei tule, peaks ju kõik korras olema. Mul tõesti ei ole nälga ega ka nõrkust (kui väljaarvata see üks hommik. nõrkus kadus pärast kohvijoomist).

Muudetud kasutaja taskusees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Annan märku, et olen ilusti püsinud praegu ree peal, täna jälle hi-carb päev ja homme guiltfree.

Kehakaal on ka natuke liikuma hakanud, täpsemalt numbritest järgmisel nädalal.

Hakkan juba vaikselt harjuma, et köögivilju nii tihti süüa tuleks ja vaatan ikka selle pilguga rohkem ring, et kuhu mida sobitada annab. Kartuli, riisi, pasta järg suuremat isu polegi olnud ja hetkel tundub, et maiustustest suudan ka mööda käia.

Olen täheldanud, et kui on natuke raskem hetk või mõni tagasilöök näiteks tööalaselt, siis tahaks käsi kohe küll haarata mingi hea asja järgi, aga siis pean endale monoloogi, et kui ma luban juba ühe, siis luban ka teise ja siis ei saagi pidama. Seega olen ennast kõvasti ses osas tagasi hoidnud ja loengut pidanud, aga tõesti, mida edasi, seda kergemaks see läheb.

Muudetud kasutaja taskusees poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Lubasin sel nädalal numbritest rääkida. Siin nad on. Eelmisel esmaspäeval kaalusin 66,1 kg, kuid ei võta seda väga adekvaatseks alguspunktiks, sest olin eelmisel õhtul hilja söönud õhtust, teisipäeva hommikul oli kaal 64,6 kg. Seega võtan pigem selle numbri oma alguspunktiks ja hakkan oma kaalusid üles märkima igal teisipäeval.

Nädal 1 on läbi. See söömise värk läks isegi oodatust kergemini. Isegi oma piiranguteta päeval ei söönud ma metsikuid koguseid ja ei ajanud igasugu rämpsu omal kõrist alla. Tõsi, ei jälginud ma tol päeval 3 tunni tagant söömist ja toidukordi oli ka pigem 3 + üks õun, kui muudel päevadel 5 toidukorraga võrrelda, aga tegemist oli ka tohutult palju ja aeg lendas kiiresti.

Plaanis oli endale lubada guiltfree päeva puhul jäätis, kuid toimetusi tuli nii palju ja poodi selle järgi ei jõudnudki. Ja kui aus olla, siis väga hetkel sellest puudust ei tunnegi.

Härra ka juba küsib, et mida ma tohin süüa ja mida mitte, seega on toiduvalmistamine ka tiba kergemaks muutunud (ei pea alati ise tegema). Enamalt jaolt on meeles ka, et mida ja millises vahekorras süüa tuleks, silme ees on tabel ja umbkaudsed kogused.

Olen hakanud üha rohkem kasutama köögivilju, suudan neid juba pea igale toidukorrale lisada, mis on vägagi positiivne. Suurimaks probleemiks kujuneb tavaliselt esmaspäeva menüü, kui nädalaks varutud asjad kapist otsa saavad ja muud võimalust üle ei jää, kui hommikuks mannaputru keeta omale, mida ma ka täna tegin. Et ta ikka valgusem oleks, lisasin pudrule keetmise käigus 2 muna (2 portsu kohta) ja ampsasin pärast kapsasalatit hakkides veel kapsast ka, et ikka köögivili ka esindatud oleks. Samuti pole mul tänaseks korralikke valku sisaldavaid vahepalasid (söön muidu nt kodujuustu tomati-kurgi-rohelise sibulaga või kohupiima pähklitega), on ainult pähklid.

Unustasin suures ähmis täna koju kõik oma vahepalad, mis ma ette valmistasin (hakkisin hommikuks kapsasalatit majoneesikastmega), seega pean olemasolevate vahenditega täna hakkama saama. Ja katsun halbadest parima lahenduse leida.

Homme lisan ka oma selle nädala kaalunumbri. Riided tunduvad küll tiba lotakamad (just püksid reieosast, kust alati annab mul esimese asjana tunda, kui kaalu kaotanud olen) ja kõht paistab ka suhteliselt lamedam.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×