Jump to content
taskusees

Soovin langetada kaalu

Recommended Posts

Olen 21 aastane neiu.

Olen 171 cm pikk, hetkel kaalun 64-65 kg, sooviks saada oma varasem kaal, 57 kg. Juurde hakkasin võtma pärast ühte traumat, mil ei saanud trenni teha.

Minu kehaline aktiivsus piirdub hetkel sellega, et 4-6h tööpäevast olen püstijalu ja liigun palju ringi, veidi ka füüsilist tööd ning 2-4h istun kontoris, töö arvutiga. Hobikorras käin kord-kaks kahe nädala jooksul ratsutamas. Samuti jalutan pärast tööd koju 2km ja käin vähemalt 1x päevas koeraga jalutamas. Hetkel veel teen õhtuti remonti/koristan.

Võin välja ka tuua ligikaudse päeva menüü:

Hommik (7.00) : 2 rukkileiba toorjuustu, atleet juustu, juustuvorsti ja kurgiga, 300 ml piima

Vahepala 1(10.00) : tass kohvi piimaga, suhkruta, 10 metspähklit, 5 kreeki

Lõuna (13.00) : peopesatäiesuurune ports keedetud valget riisi (keedetud puljongiga), 150 g pikkpoiss (valmistatud hakklihast, tomatist, sibulast, munast, 1 saiaviilust)

Vahepala 2(15.30) : 1 õun, tass rohelist teed, 1 sai margariini ja juustuviiluga

Õhtu (19.00) : 100 g täisteraspagetid, 1 kulbitäis tomatikastet lihapallidega, pokaal punast veini.

Päeva jooksul sõin veel 4 kalevi tavalist küpsist.

Lisaks joon vett ca 1l.

Hommikuti söön vaheldumisi võikusid, munaputru, neljavilja või kaerahelbeputru või maitsestamata maisihelbeid piimaga.

esimene vahepala tavaliselt tass kohvi piimaga ja 10 metspähklit/kreeka pähklit

lõunaks söön kartulit/riisi/täisterapastat kana/punase liha/kalaga

teiseks vahepalaks, olenevalt päevast, kas 1 ports puuvilja või harva kui töökohustus nõuab, maiustuste degusteermine (olen degusteermisel küllalt tagasihoidlik)

Õhtuks suht sama mis lõunaks (teen õhtul suurema portsu sööki, et järgmisel päeval sama asja töö juurde lõunasöögiks kaasa võtta).

Olen proovinud süüa kogustelt rohkem ja vähem. Rohkema puhul hakkab kaal kohe lisanduma, vähema puhul tekib mingi aja järel totaalne nälg ja siis on tunne, et vahet pole, kas kõht tühi või täis, tahaks ainult kogu aeg süüa.

Seega olen ma suhteliselt nõutu, mida teha.

Hetkel trenni lisaks ei jõuaks füüsiliselt teha, olen õhtuks ikka päris väsinud pärast pikka päeva.

Sooviks nüüd vaid need üleliigsed kilod maha saputada. Tean, et olen ka praegu normaalkaalus BMI järgi, aga tunnen ennast enda kehas veidi kehvasti ja ka lemmikriided on kapis ootel, et saaks neid jälle kanda.

Varasemalt olen trenni mõttes teinud aeroobikat ja bodyrocki. Viimast suutsin järjepanu teha 5 kuud, siis läks kuidagi üksluiseks ja suvi tuli peale. Lisaks võtsin kaalus juurde ja tundus, et lihas läks küll rohkem toonusesse, aga pekk pealt ei kadunud ja muutusin nagu välimuselt suureks.

Palun abi :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võrdle oma menüü toidugruppide jaotust Bod-e programmiga alloleval pildil.

Köögiviljad on selline toidugrupp, mida võid süüa igal toidukorral, ükskõik millega koos ja sellises koguses nagu soovid. Sinul need põhimõtteliselt värskel kujul menüüst puuduvad, kui mitte arvestada kurgiviilu hommikul. Just köögiviljad võiksid olla selleks grupiks, mis varustab Su keha vajalike vitamiinide ja kasulike fütotoitainetega. Puuviljad lähevad süsivesikute alla. Kui toidukoguseid vähendada ja tekib totaalne nälg, siis see näitabki, et Su rakud tegelikult on alatoidetud. Nad ei saa kätte sellises koguses vitamiine ja/või mineraale nagu sooviksid. Mille põhjal seda väidan? Kui anda kehale igapäevaselt külluslikult vitamiinid, mineraalid kätte, siis sellist nälga ei teki, isegi kui koguseid vähendada. See tuleb ka Laura blogist välja.

Mina oma menüüs ei kasutaks margariini ega samuti vorsti. Mõlemad sisaldavad tont-teab mis kvaliteediga rasvu. Kas Sa kasutad tervislikemaid rasvu nagu külmpress oliivõli, kookosõli vm? Söögikordade ajad on ise-enesest täitsa head, kui õigeid asju süüa, siis ei tohiks mingit nälga tekkida. Keha saab panna kergelt rasvu põletama, kui süüa süsivesikuid ja rasvu eri toidukordadel (vaata pilti - sai margariiniga seetõttu täiesti mõttetu snäkk), hoida toidukordadel vahet max. 3 tundi (mida Sa ka teed) ja anda piisavalt kehale vitamiine ja mineraale (mida Sa ei tee).

Tüüpiline viga, mida kaalulangetamisel tehakse, et tõmmatakse alla nii kalorid kui ka toitained. Sellepärast on kaalukontrollimine palju lihtsam, kui Sa annad vitamiinid, mineraalid toidulisandina juurde (põhimõtteliselt olematu kaloritega) ja siis viid oma kaloraaži veidi madalamaks kui päevane energiakulu. Ja siis ei teki mingit hullu nälga isegi kui vähem süüa. Tegelikult võib süüa täitsa palju, lihtsalt süsivesikuid tasub asendada köögiviljadega. Kui pidada süsivesikuvaeseid päevi, siis süüa õhtune praad ilma kartuli, riisi, pastata, vaid rikkaliku salatiga. Kapsast võid krõmpsutada niipalju kui soovid :) ja kui hea lihatükk kõrval, siis kõht ei jää tühjaks.

bod-e-toidugrupid1.png

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suur tänu pika ja põhjaliku vastuse eest.

Tõesti ei ole margariiniga juustusai teabmis toiteväärtus ja ma ei tohiks tuua vabandusi, et miks ma just selle omale vahepalaks võtsin.

Parandan ennast.

Olen üritanud küll köögivilju rohkem süüa, eile näiteks sõin juustusaia asemel ära ühe porgandi.

Peangi poes rohkem köögiviljaletti tühjendama.

Kookosrasva ei kasuta, küll aga külmpressitud oliivõli.

Kuna ma tean, et ma toiduga kõiki vitamiine ja mineraale kätte ei saa (kasutasin tap.nutridata.ee toitumispäevikut), võtan juurde multivitamiini. Tean, et see ei asenda päris toitu, aga abiks ikka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja see veel, et kas see tsükli neljas nädal on siis tervenisti hi-carb? Või mis süsteemi neljandal nädalal kasutatakse?

Katsun vaikselt oma menüü lähendada etteantule, näis, kui kaua efekti saamiseks aega läheb.

Iseenesest võtan seda kaalulangetust nagu rahulikult ja mõistlikult, et ei oota, et 7-8kg kukuks nädalaga, oleks väga rahul, kui nädalas kaos 0,3-0,5 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja see veel, et kas see tsükli neljas nädal on siis tervenisti hi-carb? Või mis süsteemi neljandal nädalal kasutatakse?

Katsun vaikselt oma menüü lähendada etteantule, näis, kui kaua efekti saamiseks aega läheb.

Iseenesest võtan seda kaalulangetust nagu rahulikult ja mõistlikult, et ei oota, et 7-8kg kukuks nädalaga, oleks väga rahul, kui nädalas kaos 0,3-0,5 kg.

Jah, neljas nädal näeb tervikuna välja selline nagu iga 3.päev muidu. Igal toidukorral süsivesikud - nn.targad süsivesikud. Süsivesikupäevad ja nädalad on vajalikud, et ei tekiks kaaluplatoosid, kuhu kaal kinni jääb. Plaan on üleval SIIN

Mis multivitamiine kasutad? Mida nad sisaldavad ja kas tead, mis nende omastamise % on? On nad looduslikul baasil tehtud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud. Väga asjalik ja põhjalik link.

Võtan Apotheka multivitamiini, mis sisaldab lisaks vitamiinidele ka mõningaid mineraalaineid.

Kui nutridatas oma toitumist jälgisin, siis vitamiinidest jäi puudu tavaliselt (ka pärast multivitamiini võtmist) D ja folaate ning vahel ka E, mineraalainetest tihedamini kaltsium, magneesium (aga väga vähesel määral) ning mõnikord ka rauda.

Viimati jälgisin oma toitumist (2 nädalat korraga) ca 2 kuud tagasi, aga ega see väga palju nüüdki muutunud pole (lõin nädala algul 1 päeva kogused sisse).

Omastamise % ei tea ja loodusliku baasi kohta ei oska ka kahjuks midagi öelda.

Panen märgi ka maha oma kaalu suhtes: täna 64,8kg

Muudetud kasutaja taskusees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtan Apotheka multivitamiini, mis sisaldab lisaks vitamiinidele ka mõningaid mineraalaineid.

Kui nutridatas oma toitumist jälgisin, siis vitamiinidest jäi puudu tavaliselt (ka pärast multivitamiini võtmist) D ja folaate ning vahel ka E, mineraalainetest tihedamini kaltsium, magneesium (aga väga vähesel määral) ning mõnikord ka rauda.

Kapslitena tarbides tasub arvestada, et nende omastatavuse % jääb kindlasti alla 40%, tavaliselt pidi see veel madalam olema. Aga ma ei julge soovitada, et tõsta kogust, sest ma ei tea, mis reaalselt organismis toimuma hakkab. Kui palju keha reaalselt sealt kasutamisväärset leiab, kui palju väljutab ja kui palju kuskile igaks juhuks ladestab. Kui keegi oskab leida selle kohta mingeid uuringuid, siis loeksin huviga. Arvestades tootehinda, siis see loodustoode kindlasti ei ole. Siin saab igaüks ise otsustada, mis alustel valikuid teha. Mina eelistan nii looduslikku ja puhast tooodet kui võimalik, millega inimesed ka reaalseid tulemusi saavutanud. Mis muidugi väljendub kohe ka hinnas. Mitte 4,20€ kuus vaid 2,40€ päevas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keha saab panna kergelt rasvu põletama, kui süüa süsivesikuid ja rasvu eri toidukordadel

Ja kust see info pärineb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja kust see info pärineb?

See on Chris Powelli meetod, kuidas ta kaalu alla võtab ja tema kodulehelt peaksid leidma infot.

Tema raamatus on sellest kindlasti pikemalt kirjutatud.

See, et mees teab, mida räägib ja kirjutab paistab välja ka sellest loost: http://affiliater.hubpages.com/hub/from-chunk-to-hunk-how-one-person-lost-four-hundred-pounds

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mr Mesi sõi kunagi niimoodi. Ühel toidukorral 10 muna ja teisel päts saia(praktiliselt).

Ja vaata, kui suur biitseps tal on!

Well thats all the proof I need! :D:rolleyes:

Süsivesikute ja rasvade mõjust ülekaalulisusele leidsin ka sellise lehe.

Tahab keegi biokeemik seda kommenteerida.

See peaks olema siinsetele üldmine teadmine, selle kommenteerimiseks pole vaja biokeemikuid :rolleyes:

Kui, siis ainult see, et söögist mõtlemine ei tõsta insuliini ^_^ seda teeb ikka toit. Ma alustaks 4ndast pildist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See peaks olema siinsetele üldmine teadmine, selle kommenteerimiseks pole vaja biokeemikuid :rolleyes:

Kui, siis ainult see, et söögist mõtlemine ei tõsta insuliini ^_^ seda teeb ikka toit. Ma alustaks 4ndast pildist.

Tänud! Siin aetakse mõnikord juuksekarv ka pikuti lõhki. Olete teinud mu ettevaatlikuks. Mis ei pruugi muidugi üldse paha olla. Hoolitsete, et ma mentaalselt heas vormis oleksin :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakkasin omale selle nädala menüüd komplekteerima.

Ainuke probleem, mis mul tekib, on see, et ma teen õhtusööki 2x ports, et saaks järgmisel päeval lõunaks süüa.

Muidu pole ju probleem, sest õhtu ja lõunasöökide gruppide (köögiviljad.rasvad.sv.valgud) vahekorrad ju samad, ainuke asi, et kolmapäevaks, HI-carb päevale jääb teisipäeva õhtu Low-carb lõuna janeljapäeva Low carb lõunaks jääb kolmapäeva hi-carb lõuna.

Kuidas olukorda lahendada?

Mida soovitaksite vahepaladeks?

hetkel mul esimene vahepala pähklid ja kohv ja teine tavaliselt puuvili. Aga nagu aru sain, kuulub puuvili süsivesikute klassi, et parem oleks seda mitte tarbida? (puuviljad väga maitsevad ja nii raske on tegelikult neist mööda vaadata...)

Kas variant oleks mõlemaks vahepalaks tarbida nt pähkleid ja nt toorsalat(kapsas-porgand ilma kastmeta) või nt kurk/tomat/porgand?

Kuigi esialgu tundus, et mu menüü kõige hullem polnud, siis praegu, selle nädala oma paika pannes, peab ikka korralikult ajusid ragistama, et kõigi nõutud klasside esindajad toidus oleksid. Ilmselt raskeim väljakutse minu jaoks on ka see süsivesikute sobitame. Härra mul saledam ja juurde ei võta, tema kõrval nõuab ranget distsipliini enese ree peal hoidmine...

Muudetud kasutaja taskusees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja kas see, et kui ma teen näiteks tomatikastet (purustatud tomatitest), läheb ka köögiviljade alla või kuidas? Tüüpiline tomatikaste on mul nii, et purustatud tomatid, sibul ja maitseained ja siis vastavalt kas lihapallid, hakkliha, kala, kana vms sinna tükeldatuna sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainuke probleem, mis mul tekib, on see, et ma teen õhtusööki 2x ports, et saaks järgmisel päeval lõunaks süüa.

Muidu pole ju probleem, sest õhtu ja lõunasöökide gruppide (köögiviljad.rasvad.sv.valgud) vahekorrad ju samad, ainuke asi, et kolmapäevaks, HI-carb päevale jääb teisipäeva õhtu Low-carb lõuna janeljapäeva Low carb lõunaks jääb kolmapäeva hi-carb lõuna.

Kuidas olukorda lahendada?

Lõuna ja õhtusöögi süsivesikud pärinevad peamiselt prae lisanditest - kartulist, pastast, riisist. Neid võib söögikorrast ära jätta (Low-carb päeval) ja lisada HI-carb päeval. Kui saadad mulle oma e-maili vemma@fitness.ee peale, siis saan saata ka eestikeelsed tabelid, mille järgi kerge toite valida. Kui süsivesikuid ei tarbi, siis suurenda köögiviljade hulka ja muud keerulist polegi.

Mida soovitaksite vahepaladeks?

hetkel mul esimene vahepala pähklid ja kohv ja teine tavaliselt puuvili. Aga nagu aru sain, kuulub puuvili süsivesikute klassi, et parem oleks seda mitte tarbida? (puuviljad väga maitsevad ja nii raske on tegelikult neist mööda vaadata...)

Kas variant oleks mõlemaks vahepalaks tarbida nt pähkleid ja nt toorsalat(kapsas-porgand ilma kastmeta) või nt kurk/tomat/porgand?

Pähkleid võib ikka süüa, aga tasub arvestada, et need sisaldavad palju rasva ja annavad kaloreid. Küll head rasva. Oleneb kogusest. 100gr mandleid annab näiteks 53g rasva, 13g süsivesikuid ja 21g valku.

Meie oleme pigem teinud mitmekesise salati praetud kanafileega näiteks (kookosõli on väga hea küpsetamiseks) või lisanud soola või suitsu lõhet/forelli.

Ma jätaksin puuviljad alguses pigem süsivesiku toidukordadeks nagu programm ette näeb. Neid on igal päeval vähemalt üks ja mõni päev lausa 5 korda :) .

Eks pärastpoole, kui oled kaalu liikuma saanud ja ära harjunud, saab katsetada, kui palju see mõjutab. Üldiselt on süsivesikud hea kiire energia allikas ja organism kasutab seda oma energiavajaduseks eelisjärjekorras, mis tähendab et pole vajadust rasva põletada.

Kui kasutad köögivilju toidu valmistamisel, siis lisa neid salatina juurde ka.

Salatisse saab Low-Carb päeval lisada avokaadot, oliive, mozzarella juustu. Need liigituvad kõik rasvade gruppi. Mulle väga maitsevad.

Oluline on oma söögikorrad etteplaneerida, vähemalt 1 päev ette. Et ei tekiks olukorda, et näljasena minnakse kapi kallale ja hakatakse siis nuputama, mida süüa võiks. Planeerimine on paljuski edu võti. Sellepärast on väljatöötatud programm hea. Ei pea muretsema, kas programm töötab, vaid jälgima, kuidas sellest kinni pidada. Programmi pikkus on 12 nädalat, mille jooksul kinnistuvad uued harjumused ja õpib oma keha tundma niipalju, et suudab tulevikus toiduga oma kehakaalu reguleerida. Meie peres töötas programm väga hästi. 12 nädalaga kadus abikaasal 11,1kg. Tema kasutas abistavaid tooteid juurde (Bod-e burni ja Bod-e Cleanse'i). Seepärast on mul huvitav jälgida, millised erinevused tekivad, kui tooteid ei kasutata.

Muudetud kasutaja urmasg poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud vastuse eest.

Katsun nädala algul kohe planeerida terve nädala menüü ja tõesti, saab ju nii, et jätta/lisada prae lisand. Mul härra nii või naa sööb süsivesikuid prae kõrvale :D

Pähkleid olen söönud korraga ca 10 tk ja sellest mulle piisab. Vahele lonksan törtsu piimaga kohvi (jah, tean, et see tabel liigitas piima süsivesikute alla, aga no see on nii väike törts).

Katsun ennast siis natukeseks puuviljadest nö võõrutada, et söön ainult ettenähtud aegadel.

Täna oli tiba aea ja katsusin isegi välja mõelda omale, milliseid variante saaks erinevateks toidukordadeks plaanida. Kuigi esialgu oli suht keeruline ja ajasin näpuga igal pool järge, siis hiljem juba läks ladusamalt. Algul oli küll tunne, et see menüü koostamine paras raketiteadus.

Kindlasti on kõige raskem moment plaanida neid vahepalasid nii, et nad sisaldaks kõiki toiduainete gruppe.. Ma võin järada porgandit või 10 tk pähkleid, aga nii palju süüa ei taha/jaksa/(ajaliselt) ei jõua, et see toidukord kõike sisaldaks.

Samuti ei hakka kahjuks rahakott peale sellele, et igal toidukorral lihalist süüa. Ehk kunagi, aga praegu mitte. Seepärast üritan natuke muude võimalustega läbi ajada, mis ka rahakotisõbralikud oleksid.

Et ennast motiveerida, rääkisin oma härrale ka kõik välja, et mis ja kuidas ja tuletan talle ikka meelde, et ta mul aitaks ennast rajal hoida. Siis ma tean, et keeg natuke jälgib ja soov kõrvale kalduda on väiksem.

Proovisin siis teadlikult täna jälgida plaani. Noh nii ja naa, need vahepalad tahavad veel kõvasti harjutamist...

Tänane menüü oli siis selline:

H: tass piparmünditeed, 2 saia, margariini ja 2 viilu singiga (tean, pole just parim valik, aga poes käisime alles täna ja valisin halvimatest võimalikest variantidest parima)

VP: 4 kreeki, tass kohvi piimaga

L: 2 tk kapsarulle

VP: porgand

Õ: singi-oasalat.

praegu jõin veel ära tassi rohelist teed.

Pole just kõige eeskujulikum menüü, seda kindlasti, aga tahan lihtsalt üles kirjutada ausalt kõik, mis söön, et hiljem oleks võimalik näha mingit arengut.

Esialgu püüan tegelda eelkõige sellega, et lülitada köögivilju oma menüüsse rohkem ja vältida süsivesikuid low-carb päevadel.

Samuti proovin omale pisitasa selgeks teha need smart-toiduained, et mis oleksid parimad võimalikud variandid igast grupist ja soovitatavad kogused.

Postitus sai pikk, aga panen lihtsalt jälje maha siia.

Muudetud kasutaja taskusees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovisin siis teadlikult täna jälgida plaani. Noh nii ja naa, need vahepalad tahavad veel kõvasti harjutamist...

Tänane menüü oli siis selline:

H: tass piparmünditeed, 2 saia, margariini ja 2 viilu singiga (tean, pole just parim valik, aga poes käisime alles täna ja valisin halvimatest võimalikest variantidest parima)

VP: 4 kreeki, tass kohvi piimaga

L: 2 tk kapsarulle

VP: porgand

Õ: singi-oasalat.

praegu jõin veel ära tassi rohelist teed.

Pole just kõige eeskujulikum menüü, seda kindlasti, aga tahan lihtsalt üles kirjutada ausalt kõik, mis söön, et hiljem oleks võimalik näha mingit arengut.

Esialgu püüan tegelda eelkõige sellega, et lülitada köögivilju oma menüüsse rohkem ja vältida süsivesikuid low-carb päevadel.

Samuti proovin omale pisitasa selgeks teha need smart-toiduained, et mis oleksid parimad võimalikud variandid igast grupist ja soovitatavad kogused.

Postitus sai pikk, aga panen lihtsalt jälje maha siia.

Kui saia sööd, siis vali ikka võimalikult täistera tooted, vähemalt osaliselt. Pudru oleks parem variant.

Sa margariini ikka väga armastad? :) Proovi oma menüü mitmekesisemaks teha, et Sa ikka vitamiine-mineraale rohkem saaksid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei armasta margariini väga, aga lihtsalt Härra oli mulle ka margariini pannud ja ma alles pärast ütlesin talle, et parem oleks, kui ma seda ei sööks.

Tänane menüü:

H: tass rohelist teed, 2 leiba, üks singiviiluga ja teine pasteediga, ühel kurgiviilud ja teisel tomativiilud

VP: tass kohvi piimaga, veerand õuna (kui avastasin, et südamik on ussitanud, lendas see prügikasti), väike piparkook (möödapääsmatu, ausalt)

L: singi-oasalat, tass kummeliteed

VP: pool porgandit (härra sõi ülejäänud pool ära käest :D), 0,5l vett

Õ: 3 kapsarulli väikse törtsu hapukoorega

hilisõhtul plaanis veel tass rohelist teed 0,5 tl meega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Löö oma kaloraaž kokku, praegu tundub selline koomapatsiendi kaloraaž olevat.

Pingutad üle selle dieeditamisega ja teed karuteene endale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õhtust.

Ei ole tulnud selle peale, ausalt, et kaloreid arvutada, sest nälga pole. Kui, siis ainult enne magamaminekut läheb kõht tühjemaks (söömise ja magamamineku vahel 3-4 tundi)

Lõin umbkaudsed numbrid kokku ja pean piinlikkusega tunnistama, et seal midagi ilusat polnud, tõesti on vähe.

Samas tundub, et rohkem korraga süüa oleks keeruline. Ei mahu. Eriti kuna ma armastan toidu kõrvale juua teed või vett. Ja pärast söömist tundub tihti, et kõht on juba nii täis ja raske olla.

Katsun homme tublim olla. Selline kaloraaž pole küll mingi eesmärk,...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui põhitoidukorrad on ka nii kerged, siis võivad ka vahepalad toekamad olla. Ei pea ilmtingimata 3 põhitoidukorda olema, kuigi nii on tihti lihtsam.

Miks mitte vett juua muudel aegadel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tööpäeva jooksul tavaliselt kiire ja tegutsemist palju, aeg lendab nii ruttu, et hea, kui söögiaegki meeles on.

Eilne väga madal kaloraaž ehmatas ausalt ära ja ma ei tea, kas nüüd puhtalt teadmisest või eilsest vähe söömisest, oli täna hommikul päris nõrk olla.

Täna on mul siis süsivesikurikas päev. Jee, selle puhul plaanin täna õhtuks süüa spagette (täistera loomulikult) liha-tomatikastmega ja hetkel naudin õuna vahepalaks.

Katsun natukesehaaval ikkagi oma menüüd korrigeerida ja vaikselt muudatusi teha, et esindatud saaksid kõik grupid. Päris suur väljakutse ikkagi see toidukordade planeerimine, eriti, kui mul pole väga palju aega sellega tegelemiseks. Aga ma püüan.

Mõtlesin, et tekitan omale ka mingid verstapostid, et esimeseks eesmärgiks paneks 60 kg ja teiseks siis 57 kg.

60,0 tahan sel aastal kindlasti näha, samuti tahaks 57, kuid ma ei taha ennast näljutada ja kiireid tulemusi, vaid tahaks ikka püsivamalt.

Olen dieete ja toitumist jälginud nii ja naa, teinud trenne jms ja siiani pole miski väga aidanud. Kaalulangetusprotsess on kestnud mul juba ca 2,5 aastat (kõige suurem number, mida kaalul nägin, oli 74,4). Siis võtsin alla 67 kg-le umbes poole aastaga ja siis elukorralduste muudatuse tõttu (elutempo kasvas järsult) võtsin 10 kg alla umbes 3 kuuga, siiani ei tea, kuidas nii juhtus. See kaal aga jäi püsima ja tundus minu keha jaoks mugav. Siis aga tuli trauma ning kaal tõusis taas 66 kg peale, millest suutsin maha raputada 1-2 ning praegu istungi oma 64-65 peal. Seega loodan, et mitte niivõrd dieet aga just et toitumisharjumuste muutmine mind aitaks :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav teema ja huvitavad nõuanded. Neid kaloreid on pidevalt näiteks toodud, aga mina isiklikult ei ole nendele kunagi dieetide ajal olulist tähelepanu pööranud. Mul on olnud dieedi ajal päevasid, kus olen kasutanud üle 4000 kcal päevas ja kaal on kukkunud kolinal. Samas on kehakaal 1000 kcal-riga tõusnud üle 3 kg päevas. Nüüdseks olen selgeks saanud, et olen soola suhtes erakordselt tundlik ning magusa suhtes pigem neutraalne. Üldiselt dieedi ajal püüan vältida igasuguseid konkreetseid toidukoguseid ja kellaaegasid ning liigun edasi enesetunde ja kaalu järgi. Kõik on väga individuaalne. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav teema ja huvitavad nõuanded. Neid kaloreid on pidevalt näiteks toodud, aga mina isiklikult ei ole nendele kunagi dieetide ajal olulist tähelepanu pööranud.

Tundub tõesti, et kaloreid maksab lugeda vaid normaalselt ringi rahmeldaval ja heas vormis noorel inimesel või eluaeg heas vormis (normaalse rasvaprotsendiga) inimestel. Nende puhul toimib asi tõesti nagu kellavärk - viskad menüüst veidi energiat välja ja rasvaprotsent langeb ja ilusti isegi pea võistlusvormini välja.

35-40-45 puhul ja eriti kui nooruses oldud ka veidi "jämedama kondiga" tundub pilt olevat hoopis teine. Hommikuti jooksen + tõmban lõuga 100x, õhtul teen ka ühe trenni, kuid päeval istun rotina kontoris. Ja kui tahad, et kaal ei tõuseks, tulebki istuda "koopainimese" dieedil. Nuta või naera. Tuleb vaadata tõesti ikka kaalu ja peeglit ja enesetunnet. Kui ei lange, siis veel maha. Paraku lõpuks saab endale lubada vaid väga täisväärtuslikke toiduaineid, et midagi puudu ei jääks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×