Jump to content
Mercy

Kükkides puusad erinevatel kõrgustel

Recommended Posts

Kükkides, olenemata raskusest, on peeglist näha, et üks mu puusadest on madalamal kui teine. Samuti pöördub mu parem jalg veidi rohkem välja kui vasak, mis võiks tähendada, et mul on vähe nn internal rotation-it selle jala puusas. Peab vist ka mainima, et mul on kerge skolioos (rubriigist 'kellel ei oleks'). Puusad (ega ka midagi muud) pole mulle kükkides valu teinud, kuid mu parem jalg on viimasel ajal muutunud aina ebastabiilsemaks kükkidel, kuigi see on mu tugevam külg, ning mul on tekkinud probleeme parema pahkluuga. Raskusi pole ma pikalt kükil tõstnud.

Siit siis küsimus - kelle poole peaks pöörduma, et uurida kas mu puusade ebaühtlust/puusaliiigeste liikuvust oleks võimalik parandada? Ortopeed? Füsioterapeut? Massöör? Kas hr. Tiit Ilves võiks õige inimene olla? Asun Tallinnas, kuid mõeldav on ka arstikülastus Tartus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks erinev jalgade pikkus variandiks. Kui põhjus on selles, siis ei jää muud üle kui tallakõrgendus.

Aga selle peaks mõõtma siis arst v füsio. Muidu ma pigem kalduks füsio poole, Innomedica vms, seal vist tehakse mingeid manipulatsioone ka vajadusel, ma neid ei tee.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui abi ei saa siis anna teada, ma räägin kuidas mina tegutsen.

Kuulaks huviga mida sina kasutad...

Mina panen selle väikese 2,5 kg ketta ühe jala talla alla, siis on suht hea, kuigi mul tallad ka olemas...aga kettaga, siis nagu tundub, et võrdsel kõrgusel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuulaks huviga mida sina kasutad...

Mina panen selle väikese 2,5 kg ketta ühe jala talla alla, siis on suht hea, kuigi mul tallad ka olemas...aga kettaga, siis nagu tundub, et võrdsel kõrgusel.

Seda saad siis teada kui kohtume...ma väga uljalt netis soovitusi ei jaga, ilma inimest nägematta!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esiteks erinev jalgade pikkus variandiks. Kui põhjus on selles, siis ei jää muud üle kui tallakõrgendus.

Aga selle peaks mõõtma siis arst v füsio. Muidu ma pigem kalduks füsio poole, Innomedica vms, seal vist tehakse mingeid manipulatsioone ka vajadusel, ma neid ei tee.

Kas seda tallakõrgendust kasutada vaid spordijalatsis või ka vabaaja?

Muudetud kasutaja maleva poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda saad siis teada kui kohtume...ma väga uljalt netis soovitusi ei jaga, ilma inimest nägematta!

Kohe nii spetsiifilne, et peab enne nägema :D

Kas seda tallakõrgendust kasutada vaid spordijalatsis või ka vabaaja?

Läheb ainult laua liistuga jalanõule ja laia tallaosaga jalanõule, nagu korvpall, muudel, vabaaja jalanõudesse ei lähe, vb nende suurte " rulatajate" jalanõudesse läheb, aga sellistesse vabaja Nike ja adidas originali ei lähe...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohe nii spetsiifilne, et peab enne nägema :D

Läheb ainult laua liistuga jalanõule ja laia tallaosaga jalanõule, nagu korvpall, muudel, vabaaja jalanõudesse ei lähe, vb nende suurte " rulatajate" jalanõudesse läheb, aga sellistesse vabaja Nike ja adidas originali ei lähe...

Neid peaks olema erinevaid variante ikka minuarust ja alati on võimalus kohandada. Pigem tahaks teada, kas on mõtet igapäeva jalanõudes kasutada või mitte, gmaster?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohe nii spetsiifilne, et peab enne nägema :D

Läheb ainult laua liistuga jalanõule ja laia tallaosaga jalanõule, nagu korvpall, muudel, vabaaja jalanõudesse ei lähe, vb nende suurte " rulatajate" jalanõudesse läheb, aga sellistesse vabaja Nike ja adidas originali ei lähe...

Kõige lihtsam, 1cm kõrgendus käib ainult kanna alla ja läheb kõikidesse jalanõudesse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Neid peaks olema erinevaid variante ikka minuarust ja alati on võimalus kohandada. Pigem tahaks teada, kas on mõtet igapäeva jalanõudes kasutada või mitte, gmaster?

Kui on ikkagi mingi märkimisväärne vahe ja kanna/tallakõrgendust kasutatakse, siis võiks seda kanda ka igapäevajalanõudes. Siis on lootust, et muutused hakkavad toimuma või vastupidi, et degeneratiivsed muutused aeglustuvad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ütlen vahele, et mul tehti umbes 2 cm paksusega ühele tallale. Öeldi, et kasutada koguaeg, aga ilmselegelt ei mahu mul need tavalistesse ära, mul vaba aja omad suht madalad ja siis oleks kand nagu pooleldi väljast jalanõust.

Aga muidu tallad head, ortopeedlilised, see muhk keskel ja muud värgid, pidid balanseerima jalga, enne käisin mingi plate peal ja siis tehtis spetsiaalselt õige tald, et tasakaal jaotuks normaalselt jalal.

Nii et need tallad aitavad nii erinevate kõrguste kohta, kui ka jala tasakaalu parandamisele..

Seda rääkis see tädi, kes mulle need tegi ..

Muiud maksavad umbes 800 kr ringis..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui on ikkagi mingi märkimisväärne vahe ja kanna/tallakõrgendust kasutatakse, siis võiks seda kanda ka igapäevajalanõudes. Siis on lootust, et muutused hakkavad toimuma või vastupidi, et degeneratiivsed muutused aeglustuvad.

Kuidas oleks kõige parem selgeks teha, kui palju üks jalg teisest lühem on? Hakkan erinevaid raamatuid kanna alla proovima kuni vaagen sirge on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas oleks kõige parem selgeks teha, kui palju üks jalg teisest lühem on? Hakkan erinevaid raamatuid kanna alla proovima kuni vaagen sirge on?

Saab mõõta erinevatest punktidest näiteks füsio juures (seistes, lamades), aga kõige täpsem röntgeniga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul kunagi kooliarst mõõtis vist huvi pärast nii, et pani mind maha istuma, käskis selja ja tagumiku vastu seina lükata, ja siis nägi ilusti ära, kui palju lühem on teine jalg...

See muidugi suht mitte täppismeetod, saad lihtsalt umkaudse aimduse, aga no tal oli pigem huvi, et kas valetan või ei :D

Pull vana oli muidu ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Saab mõõta erinevatest punktidest näiteks füsio juures (seistes, lamades), aga kõige täpsem röntgeniga.

See jäi meil tegemata siis ^_^, oskad sa ise röntgeni põhjal öelda palju vahe on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See jäi meil tegemata siis ^_^, oskad sa ise röntgeni põhjal öelda palju vahe on?

Kõike ei jõua kõigil teha :) Või siis visuaalselt polnud nii hull, et mõõta oleks vaja olnud.

Kui röntgenis on jalg täies pikkuses on siis saab, kui ainult vaagen, siis on jällegi umbkaudne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõike ei jõua kõigil teha :) Või siis visuaalselt polnud nii hull, et mõõta oleks vaja olnud.

Kui röntgenis on jalg täies pikkuses on siis saab, kui ainult vaagen, siis on jällegi umbkaudne.

Minupuhul ongi probleem selles, et põlved nt on samal kõrgusel, aga vaagen viltu. Samuti on hinnatud jalgade pikkust selili olles ja ka siis pole olnud nagu erilist vahet. Samas sa soovitasid kannakõrgendust, ju midagi jäi ikka silma. Üritan saada püsti tehtud vaagna pildi, hetkel on mul vaid selili asendi oma. Umbkaudne ta küll on, aga parem kui mitte midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minupuhul ongi probleem selles, et põlved nt on samal kõrgusel, aga vaagen viltu. Samuti on hinnatud jalgade pikkust selili olles ja ka siis pole olnud nagu erilist vahet. Samas sa soovitasid kannakõrgendust, ju midagi jäi ikka silma. Üritan saada püsti tehtud vaagna pildi, hetkel on mul vaid selili asendi oma. Umbkaudne ta küll on, aga parem kui mitte midagi.

Eks sellest oleks mingit abi ikka, aitaks midagi välistada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×