Jump to content
laukus

Kodus treenimine (vajalikud riistapuud)

Recommended Posts

Tere,

nagu pealkiri ütleb, siis mis oleks vajalikud abivahendid, et kodus trenni teha, 3-4 korda nädalas korralikult trenni??

tänkjuu...

R.

Muudetud kasutaja laukus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesmärk ei ole kulturistiks saada, kuid midagi sinnapoole. Elan korteris, ruumiga võib probleeme tekkida jah, on vaja mõistlikult asjad soetada millega saan kõiki lihasgruppe treenida: hantlid, kang, kaldepink`?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eesmärk ei ole kulturistiks saada, kuid midagi sinnapoole. Elan korteris, ruumiga võib probleeme tekkida jah, on vaja mõistlikult asjad soetada millega saan kõiki lihasgruppe treenida: hantlid, kang, kaldepink`?

Jõusaalis pole võimalik käia? Tuleks esialgu odavam ja usutavasti pikas perspektiivis mõistlikum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

siiani olen kodus teinud, mõningad kettad soetanud raskuseks, kõhulihastele ja kätekatele, nüüd mõtlesingi, et paremat tulemust saada oleks vaja asju juurde või siis tõesti jõusaali minna,, reval jääb tee peale muidugi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

siiani olen kodus teinud, mõningad kettad soetanud raskuseks, kõhulihastele ja kätekatele, nüüd mõtlesingi, et paremat tulemust saada oleks vaja asju juurde või siis tõesti jõusaali minna,, reval jääb tee peale muidugi!

No milles siis küsimus. Muidugi Revalisse! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen nii- ja naapidi seda küsimust kaalunud ning jõudnud järeldusele, et kodus treenimise plussid kaaluvad jõusaali plussid üles (siis võib-olla tõesti mitte kui elad jõusaali kõrval).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Reguleeritavad hantlid + Lõuatõmbe-kang on väga hea alguspunkt juba. Saab kõiki lihaseid algajale sobivalt treenitud. Edasi läheks juba reguleeritavate raskustega kang ja tõstepink, soovitavalt reguleeritava kaldega.

Olenevalt kui palju lisa-raskusi peale panna annab võib vabalt aastaid kodus treenida ja areneda. Muidugi jalgadega läheb veidi kehvaks kuna tegemist niivõrd tugevate lihastega, et koduste vahenditega suhteliselt raske piisavalt koormust anda kulturismi mõttes. Küll aga hobikorras treenijale peaks ülalmainitud varustusest ka jalgadele piisata.

Hoopis teine asi on muidugi motiveerituse tase kodus ning pühendumine. Olen suurema osa oma trenni-ajaloost kodus treeninud ning teinekord on ikka väga raske end sundida pingutama, kui kõrval on diivan ja arvuti/telekas.

Küll aga on see mugavus ka boonus. Ajakulu väiksem ning saad üksi keskenduda, lisaks enda poolt vaba valik muusika või vaikuse osas. Kannad mis riideid tahad ja pärast hea enda dušši alla hüpata jne.

Ning muidugi see, et raha ei pea maksma on ka mõnus. Esimesed pool aastat kuni aasta oled küll veidi miinuses inventari tõttu aga edasi on juba nö. kasum.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kummilindid, reguleeritavad hantlid, hea oleks ka kummipall ja saab esialgu hakkama küll!

Holgeri soovitatud lõuatõmbe kang (saab paigaldada iga uksepiida külge) on ka igati kasuks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kang, hantlid, kükipuur( mõistlik lahendus on, kui puuri küljes on lõuatõmmeteks sobiv toru) ja reguleeritava kaldega pink.

Pinnaühiku kohta ilmselt kõige optimaalsem lahendus, võimaldab teha suuri lihasgruppe kaasavaid baasharjutusi, ja loominguliselt lähenedes tohutult erinevaid abistavaid harjutusi.

Sellise komplektiga pm võimalik Eesti mõistes üsna kõrge tase saavutada, muidugi kui eesmärk on raskuste liigutamise progress või visuaalse peegelpildi ilmestamine.

Lisaraskuste vajadus kangile ja hantlitele sõltub treenituse tasemest ja selle arengust.

Minu nägemus kõige hädavajalikumast.

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere Laukus.Põhiliselt olen minagi kodus trenni teinud kulutuste kokkuhoiu pärast.Enamus invertar on oma tehtud.Viimati valmistasin jalanõud,mille külge on võimalik hantlid kinnitada.Sedasi saan ma väga erinevaid harjutusi jalgadele teha.Lisaks veel puusadele,seljale ja kõhulihastele.Soovitan soetada sangpomme mitmes kaalus.Põhilised asjad on eespool juba pakutud.Soovitan soetada väga kasulikku raamatut "Üldtreeningu anatoomia"

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei.

Treenin minagi kodus juba 5aastat. Elan keskeestis ja soetasin sellise pingi millel saab erinevaid harjutusi teha igale lihas grupile + raskused+kang ja 2 hantlit. Kokku läks umbes 7000-8000 Eesti krooni . Varsti on plaan kolima hakata arvatavasti Tartu. Tõsiselt mõtlen kas vean selle mandi kõik korterisse kaasa või kobin kuskile jõusaali kuna keha on juba üsna hea..siis saaks paremate seadmete peal oma keha edasi voolida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×