Jump to content
Wizzy

Vormi taastamine

Recommended Posts

Tegelen jalgpalliga ja käin ka aegajalt jooksmas ning suve keskel sain vigastada päris rängalt nii, et veel praegugi trenni teha ei saa. Samas selle ajaga on kogu sportlik vorm ja kehaline vorm korralikult käest ära läinud ning lisakilosid korralikult juurde tulnud. Septembris kui algab jälle kool, siis on soov hakata lisaks jalgpalliga ka üldfüüsilist vormi parandama ning selleks on paar küsimust.

Olen lugenud, et kõige aluseks on toitumine. Päris toitumiskava ma tellida ei soovi. Pikkus hetkel ~181 cm ja kaal kõigub 82-83 juures. Tahaks saada kuskile 76-77 juurde. Vaadates viimaste nädalate toitumist siis olen kartma hakanud, et see n.ö. ilma trennita elu viib lõpuks paksuks saamiseni. Praegune vorm ei ole üldse kiita.

1) Kas vormi parandamiseks ja kaalu langetamiseks pean loobuma oma koolilõunast ja selle asemel ise midagi koguaeg kaasa võtma?

2) Kas vormi parandamiseks ja kaalu langetamiseks pean ilmtingimata ostma toitumiskava

3) Kui palju ma süsivesikute tarbimist piirama pean?

Tavaline eine kooliajal on umbes selline

Hommikul

Klaas piima / Tee

Kaks-kolm singi võileiba / neljavilja puder

Banaan

Lõunal

Koolilõuna (Piim, mingi salat, kartulid ja siis kas pikkpoiss, liha või kana on kõige tavalisem)

Õhtul

Riis/Pasta ja kanafilee ning kodujuust

Piim

Kohupiim

Ja kas umbes sellise toitumisega tasub üldse loota tulemusi. Trennid on 3-4 korda nädalas + 4-5 korda kuus käib jooksmas ning aegajalt satun ka jõusaali. Osades trennides on ka n.ö spets jõutrennid. Hetkel ravin vigastust ja tegelen vaikselt taastusraviga ning olen juba vaikselt rattaringe (~20 km algul) tegema hakanud. Plaan 3x nädalas nendega alustada ja edasi jooksule ja siis juba rutiinsesse treeningrütmi. Jõusaalihunt pole kunagi olnud ja millegi pärast ei paelu see nii väga. Võibolla seetõttu, et iseloomult suht kärsitu ja tahan kohe tulemust näha. Samas mingit tühja trenni ka teha ei taha.

Muudetud kasutaja Wizzy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelen jalgpalliga ja käin ka aegajalt jooksmas ning suve keskel sain vigastada päris rängalt nii, et veel praegugi trenni teha ei saa. Samas selle ajaga on kogu sportlik vorm ja kehaline vorm korralikult käest ära läinud ning lisakilosid korralikult juurde tulnud. Septembris kui algab jälle kool, siis on soov hakata lisaks jalgpalliga ka üldfüüsilist vormi parandama ning selleks on paar küsimust.

Olen lugenud, et kõige aluseks on toitumine. Päris toitumiskava ma tellida ei soovi. Pikkus hetkel ~181 cm ja kaal kõigub 80-81 juures. Tahaks saada kuskile 76-77 juurde. Vaadates viimaste nädalate toitumist siis olen kartma hakanud, et see n.ö. ilma trennita elu viib lõpuks paksuks saamiseni. Praegune vorm ei ole üldse kiita.

1) Kas vormi parandamiseks ja kaalu langetamiseks pean loobuma oma koolilõunast ja selle asemel ise midagi koguaeg kaasa võtma?

2) Kas vormi parandamiseks ja kaalu langetamiseks pean ilmtingimata ostma toitumiskava

3) Kui palju ma süsivesikute tarbimist piirama pean?

1) Ei

2) Ei

3) Otseselt ei pea, aga midagi kuskilt piirama peab ja süsivesikud on üldiselt kõige vähem vajalik toitaine ning seda piirata kõige lihtsam ja mõtekam.

Tavaline eine kooliajal on umbes selline

Hommikul

Klaas piima / Tee

Kaks-kolm singi võileiba / neljavilja puder

Banaan

Lõunal

Koolilõuna (Piim, mingi salat, kartulid ja siis kas pikkpoiss, liha või kana on kõige tavalisem)

Õhtul

Riis/Pasta ja kanafilee ning kodujuust

Piim

Kohupiim

Ja kas umbes sellise toitumisega tasub üldse loota tulemusi. Trennid on 3-4 korda nädalas + 4-5 korda kuus käib jooksmas ning aegajalt satun ka jõusaali. Osades trennides on ka n.ö spets jõutrennid. Hetkel ravin vigastust ja tegelen vaikselt taastusraviga ning olen juba vaikselt rattaringe (~20 km algul) tegema hakanud. Plaan 3x nädalas nendega alustada ja edasi jooksule ja siis juba rutiinsesse treeningrütmi. Jõusaalihunt pole kunagi olnud ja millegi pärast ei paelu see nii väga. Võibolla seetõttu, et iseloomult suht kärsitu ja tahan kohe tulemust näha. Samas mingit tühja trenni ka teha ei taha.

Selline menüü ei ütle väga palju kuna kõige tähtsam on kogused. :)

Et kaal langeks ja pekk põleks, peaks päevane kaloraaž olema madalam selles palju sa ära kulutad. Et keha hakkaks energiat ammutama lisaks ka rasva-varudest, kuna sissesöödud energiast enam ei piisa.

Sinusugusele noorukile on eriti tähtis rasvade ja valkude tarbimine kõrge hoida, et keha areneks. Valke ma arvan, et saad isegi piisavalt kuna menüüs on näha kaks liha-einet ja kaks kohupiima/kodujuustu oma ning lisaks veel piim. See on kõik hea. (Üldjoontes 2g kehakilo kohta võiks see number olla palju valku iga päev saada)

Rasva kohta ma hästi arvata ei oska kuna kanafilees on seda vähe, kodujuustus ja kohupiimas samuti vähe. Koolitoidu lihas arvatavasti midagi on. Piimas on kindlasti, kui jood tavalist 2.5% piima.

Aga ma pakun, et rasva võiks vast isegi rohkem olla. (ca. 1g kehakilo kohta võiksid seda isegi tarbida)

Midagi kuskilt peab kalorite poolest vähendama / Või siis suurendama füüsilist aktiivsust. Eks ise vali kumb on sulle sobivam. Valke ja rasvu pigem vähemaks mitte võtta, seega on süsivesikute piiramine suhteliselt mõtekas valik. Kuigi sinu jalgpalli trenni huvides peaks siiski kindlaks tegema, et liiga alla neid ei kisu.

Alusta näiteks sellest, et hommiku-pudru koguseid veidi kärbid kuna seal on süsivesikuid üldiselt väga palju.

Toitumiskava otseselt vaja ei ole, aga nagu sa välja loed siis enda jõududega on see pikk ja raske ettevõtmine asju paika saada. Võimalik, aga treeneri juhendus teeks selle kõik sulle mitu korde kiiremaks ja lihtsamaks. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud vastuse eest, sellest juba palju abi. Kui vigastus väljaravitud, siis loodetavasti panen ka siia mingit tagasisidet kuidas läheb. Enda huvides kasvõi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tea millest see tuleb, aga täna kaalule astudes olen 2,3 kilo kergem. Enne postituse tegemist olin 83 kilo umbes ja täna 80,7

Muudetud kasutaja Wizzy poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen lugenud, et kõige aluseks on toitumine. Päris toitumiskava ma tellida ei soovi. Pikkus hetkel ~181 cm ja kaal kõigub 82-83 juures. Tahaks saada kuskile 76-77 juurde. Vaadates viimaste nädalate toitumist siis olen kartma hakanud, et see n.ö. ilma trennita elu viib lõpuks paksuks saamiseni. Praegune vorm ei ole üldse kiita.

1) Kas vormi parandamiseks ja kaalu langetamiseks pean loobuma oma koolilõunast ja selle asemel ise midagi koguaeg kaasa võtma?

2) Kas vormi parandamiseks ja kaalu langetamiseks pean ilmtingimata ostma toitumiskava

3) Kui palju ma süsivesikute tarbimist piirama pean?

Tavaline eine kooliajal on umbes selline

Hommikul

Klaas piima / Tee

Kaks-kolm singi võileiba / neljavilja puder

Banaan

Lõunal

Koolilõuna (Piim, mingi salat, kartulid ja siis kas pikkpoiss, liha või kana on kõige tavalisem)

Õhtul

Riis/Pasta ja kanafilee ning kodujuust

Piim

Kohupiim

Ja kas umbes sellise toitumisega tasub üldse loota tulemusi.

Archangeliga üldiselt nõus.

Mina jätaks õhtusest söögikorrast riisi/pasta ära ja asendaks selle mitmekesise salatiga - lehtsalat või kapsas, paprika, kurk, tomat jms + oliivõli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×