Jump to content
nasfal

Süsivesikute sisaldus?

Recommended Posts

Foorumis öeldi, et sööge makaroni ja kartuli asemel pigem pruuni riisi ja tatart, kuid kui poes vaatasin toitaineteväärtusi siis pruunil riis ja tatar sisaldasid kõige rohkem süsivesikuid, et 100g/70g süsivesikuid nii, et natukene palju või mis, et miks just neid peab sööma?

Samuti vaatasin Maggie ja Knorri kiirkeedu kartulipudrusid ja nuudleid nendes topsides ning seal on topsi peale (85g) ainult 13g süsivesikuid ning kui sinna kõrvale võtta nt kala, siis saab vägagi hea kõhutäie ja väga väikse süsivesikute hulgaga, et kas see on tõesti nii hea värk või on seal mingi nõks sees?

Samuti selline küsimus, et kui ma terve päeva sööskin lahjat kohupiima ja õhtul võtaksin tüki liha, et kalorite hulk piisavale tasemele viia kas, siis mu organism saaks koos trenniga ilma süsivesikuteta hakkama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Foorumis öeldi, et sööge makaroni ja kartuli asemel pigem pruuni riisi ja tatart, kuid kui poes vaatasin toitaineteväärtusi siis pruunil riis ja tatar sisaldasid kõige rohkem süsivesikuid, et 100g/70g süsivesikuid nii, et natukene palju või mis, et miks just neid peab sööma?

Samuti vaatasin Maggie ja Knorri kiirkeedu kartulipudrusid ja nuudleid nendes topsides ning seal on topsi peale (85g) ainult 13g süsivesikuid ning kui sinna kõrvale võtta nt kala, siis saab vägagi hea kõhutäie ja väga väikse süsivesikute hulgaga, et kas see on tõesti nii hea värk või on seal mingi nõks sees?

Samuti selline küsimus, et kui ma terve päeva sööskin lahjat kohupiima ja õhtul võtaksin tüki liha, et kalorite hulk piisavale tasemele viia kas, siis mu organism saaks koos trenniga ilma süsivesikuteta hakkama?

Sest pruun riis ja tatar on vähem töödeldud ja naturaalsemal kujul. Pruun riis võrreldes valgega annab rohkem kiudaineid, seal on säilinud rohkem kasulikke aineid ja glükeemiline indeks on ka madalam.

Maggie ja Knorr kiirpudrud on täis jumal teab mis keemiat ja -kui hetkekski mõelda- ei ole ikka toiduks kõige normaalsem valik.

Kui sa ei taha palju süsivesikuid saada, siis kas sööd lihtsalt vähem tatart jms või kui tahad väga vähe süskareid saada, söö üldse köögivilju jms, millest saad nii kuidaineid kui vitamiine/mineraale ja muid eluks vajalikke kasulikke ühendeid.

Organism elab üle ka väga madala süsivesikuga perioodi, kuid milleks minna äärmustesse kui saab ka lihtsamalt? Söö kõike mõõdukalt, keha vajab mitmekülgset toitu. Jälgi üldist kaloraaži. Mida intensiivsem trenn, seda kehvemini keha süsivesikuteta hakkama saab.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×