Jump to content
allapalla

Palun abi asjatundjatelt

Recommended Posts

Olen 30 naine,kaalun 62-63 kg ja pikkust on 164 cm. Soovin natuke alla võtta(5-6 kg). Sooviks teada oma päevast vajalikku kalorite kogust ja kuidas jagada see päevas söögikordade peale,ehk palju millalgi soovitatav süüa oleks. Olen kolm-neli aastat tagasi selle tee ette võtnud,siis oli abiks arvutamisel üks inimene.Üksi poleks hakkama saanud. Ja jälgisin seda,sõin regulaarselt ja kaotasin 25 kilo.Kahjuks kõik mis üles kirjutasin,ära viskasin.Arvasin et pole enam vaja.. Nüüd tahaks taas alustada aga palun abi,et edasi liikuda. Enda kohta ehk veel nii palju,et trenni ei tee,pole kunagi teinud. Käin tööl,töö on füüsiline,päev otsa jalgadel,liikumist piisavalt. Tänan,kes viitsib aidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu päevane kalorite kogus on 1407.7 kcl.

Ja kindlasti võiksid sa oma päevase menüü siia kirjutada, kalorite koguse jagamine....see on targamate teha. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suured tänud sulle:) Kuna ma alles hoogu võtan ,siis kindlat menüüd veel pole aga kindlasti kirjutan kui kujuneb. Kui ma mõned aastad tagasi hakkasin kaloreid lugema,siis sõin kõike,ei olnud kindlat menüüd.Lihtsalt arvutasin igat toiduainet,palju kaloreid annab ja et oma normi päevas ja/või ühes söögikorras kokku saan ja asi toimis suurepäraselt:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sinu päevane kalorite kogus on 1407.7 kcl.

Ja kindlasti võiksid sa oma päevase menüü siia kirjutada, kalorite koguse jagamine....see on targamate teha. :)

See ei ole päevane kalorite kogus, see on baasainevahetuse kalorikulu ehk hulk, mida ta vajab lihtsalt hingamiseks ja magamiseks.

Ehk siis 100% oleks ~2000kcal nagu enamikel naistel. Kaalu alla võtmiseks -500g nädalas lahuta sealt 500kcal ehk päevas UMBES 1500 kcal. Täpne vajadus oleneb siiski füüsilisest aktiivsusest jne: katsetamise asi!

Võid jagada enam-vähem võrdselt toidukordade vahel, aga ma eelistan 3 suuremat toidukorda ja 2-3 väiksemat einet sinna juurde. Hommikul võid rohkem kaloreid tarbida ja päeva lõpu poole vähem, aga see pole nii tähtis, mitu % nüüd iga toidukord annab. Olulisem, kuidas on jagatud süsivesikute, valkude ja rasvade osakaal kaloraažist.

BAASAINEVAHETUSE ARVUTI

Kalorite hulk, mida organism kasutab baasainvahetuses, moodustab kuskil 70% aktiivse ööpäevaga kaloraasist. 10% kulutame toidu seedimisele ja 20% kulub töötades või sportides. Selline oleks jaotus kui tegeleme spordiga ja toitume korralikult. Seega kulub baasainevahetusele lõviosa vajminevast energiast.

Antud tehtega saame teada oma minimaalse öö-päevase kaloraasi, mida vajame selleks, et üldse hinges püsida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See ei ole päevane kalorite kogus, see on baasainevahetuse kalorikulu ehk hulk, mida ta vajab lihtsalt hingamiseks ja magamiseks.

Ehk siis 100% oleks ~2000kcal nagu enamikel naistel. Kaalu alla võtmiseks -500g nädalas lahuta sealt 500kcal ehk päevas UMBES 1500 kcal. Täpne vajadus oleneb siiski füüsilisest aktiivsusest jne: katsetamise asi!

Võid jagada enam-vähem võrdselt toidukordade vahel, aga ma eelistan 3 suuremat toidukorda ja 2-3 väiksemat einet sinna juurde. Hommikul võid rohkem kaloreid tarbida ja päeva lõpu poole vähem, aga see pole nii tähtis, mitu % nüüd iga toidukord annab. Olulisem, kuidas on jagatud süsivesikute, valkude ja rasvade osakaal kaloraažist.

BAASAINEVAHETUSE ARVUTI

Kalorite hulk, mida organism kasutab baasainvahetuses, moodustab kuskil 70% aktiivse ööpäevaga kaloraasist. 10% kulutame toidu seedimisele ja 20% kulub töötades või sportides. Selline oleks jaotus kui tegeleme spordiga ja toitume korralikult. Seega kulub baasainevahetusele lõviosa vajminevast energiast.

Antud tehtega saame teada oma minimaalse öö-päevase kaloraasi, mida vajame selleks, et üldse hinges püsida.

Äitäh, sain isegi targemaks ja vabandust, et andsin valet infot :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See ei ole päevane kalorite kogus, see on baasainevahetuse kalorikulu ehk hulk, mida ta vajab lihtsalt hingamiseks ja magamiseks.

Ehk siis 100% oleks ~2000kcal nagu enamikel naistel. Kaalu alla võtmiseks -500g nädalas lahuta sealt 500kcal ehk päevas UMBES 1500 kcal. Täpne vajadus oleneb siiski füüsilisest aktiivsusest jne: katsetamise asi!

Võid jagada enam-vähem võrdselt toidukordade vahel, aga ma eelistan 3 suuremat toidukorda ja 2-3 väiksemat einet sinna juurde. Hommikul võid rohkem kaloreid tarbida ja päeva lõpu poole vähem, aga see pole nii tähtis, mitu % nüüd iga toidukord annab. Olulisem, kuidas on jagatud süsivesikute, valkude ja rasvade osakaal kaloraažist.

BAASAINEVAHETUSE ARVUTI

Kalorite hulk, mida organism kasutab baasainvahetuses, moodustab kuskil 70% aktiivse ööpäevaga kaloraasist. 10% kulutame toidu seedimisele ja 20% kulub töötades või sportides. Selline oleks jaotus kui tegeleme spordiga ja toitume korralikult. Seega kulub baasainevahetusele lõviosa vajminevast energiast.

Antud tehtega saame teada oma minimaalse öö-päevase kaloraasi, mida vajame selleks, et üldse hinges püsida.

Selge:) Seega keskmiselt 1500 kcal päev. Ehk on mõni hea soovitus,et mis oleks hea ja kasulik süüa just hommikuti ja mis nt õhtuti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×