Jump to content
alien874

Rinnalt surumine nõrk.

Recommended Posts

Tere kõigile,

Olen 183 cm 92kg noormees ja jõusaalis olen käinud nüüdseks 5 kuud. Mure selles, et ei saa kuidagi rinnalt surumises paremaks. Alustasin küll vist 55kg ja liikusin ülespoole. Teen tavaliselt 4 x 10, üritan vähemalt. Nüüd olen juba 2 - 3 kuud pidama jäänud 75kg ja sealt edasi ei saa. 80kg saan 6 kordust tehtud ja kõik. Treenin rinda kord nädalas ja treeningkavaks olen valinud siitsamast Ott Kiivika kava jaotatud neljaks. Alguses tegin algajate kava 1,5 kuud, siis Ott kiivika neljaks jaotatud kava 1. variant ja nüüd kuu tagasi vahetasin teise variandi peale, kuna käin 4 korda nädalas jõusaalis. Ma nüüd ei tea kas loodan liiga palju v peaksin midagi muutma, et asi liikuma saaks.

Tänud ette!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee vehepeal 5x5 või püramiidi. Ainult kümneseid seeriaid tehes pole keegi tugevaks saanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tee vehepeal 5x5 või püramiidi. Ainult kümneseid seeriaid tehes pole keegi tugevaks saanud.

5x5 seljuhul siis raskema raskusega jh? Mis see püramiid aga endast kujutab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui nüüd täpne olla, siis pole rinnalt surumine nõrk vaid sina oled nõrk. :rolleyes:

Aga ära muretse.... päris paljudel on 6x80kg surumise juures "sein ees." Pole midagi...

Ma olin ka kunagi nõrk (6x80kg surudes)... ja loll olin ka... tegin suurte raskustega... ja siis 3 kuud ravisin õlgu.

Jah sellest saab mööda kas raskusi tõstes või langetades.

Mina isiklikult olen õppinud, et langetades ja suuremat mahtu tehes on parem.

Raskusi suurendades lõhud ära õlad või küünarnukid.

Proovi näiteks eesmärgiks võtta 70kg suruda 10seeriat 10kordust

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui nüüd täpne olla, siis pole rinnalt surumine nõrk vaid sina oled nõrk. :rolleyes:

Aga ära muretse.... päris paljudel on 6x80kg surumise juures "sein ees." Pole midagi...

Ma olin ka kunagi nõrk (6x80kg surudes)... ja loll olin ka... tegin suurte raskustega... ja siis 3 kuud ravisin õlgu.

Jah sellest saab mööda kas raskusi tõstes või langetades.

Mina isiklikult olen õppinud, et langetades ja suuremat mahtu tehes on parem.

Raskusi suurendades lõhud ära õlad või küünarnukid.

Proovi näiteks eesmärgiks võtta 70kg suruda 10seeriat 10kordust

Kas 10 seeriat natuke pikaks ei veni? Rinna päev mul niigi üsna pikk koos biitsepsi ja käevartega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui nüüd täpne olla, siis pole rinnalt surumine nõrk vaid sina oled nõrk. :rolleyes:

Aga ära muretse.... päris paljudel on 6x80kg surumise juures "sein ees." Pole midagi...

Ma olin ka kunagi nõrk (6x80kg surudes)... ja loll olin ka... tegin suurte raskustega... ja siis 3 kuud ravisin õlgu.

Jah sellest saab mööda kas raskusi tõstes või langetades.

Mina isiklikult olen õppinud, et langetades ja suuremat mahtu tehes on parem.

Raskusi suurendades lõhud ära õlad või küünarnukid.

Proovi näiteks eesmärgiks võtta 70kg suruda 10seeriat 10kordust

Mees ju kirjutas, et ta on kolm kuud teinud 10seid seeriaid ja areng seisma jäänud - sa soovitad teha sama edasi? Loed ka ikka postitusi või niisama jagad "tarkust"?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen avastanud et kõige paremini on asjad arenenud siis kui ma olen neid tihedamini teinud. See nüüd aga ei tähenda et sa peaksid hakkama 2x nädalas raskelt surumsit tegema, näiteks võid mõnel mitte rinnalt surumis päeval teha kitsalt surumist, rööbaspuudel surumist, seistes surumist/svungi sest need kõik aitavad kaasa samade lihaste arengule mis tavalises surumises tähtsad.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sa Undionu õpi ise lugema - ma räägin mahu tegemisest.

Miks jõud ei kasva? Sellepärast, et antud lihase töömaht on ammendatud.

Kui nüüd mahtu suurendada siis esmalt kasvab lihas ise, mis annab ka ruumi jõu kasvuks.

Treeningu eesmärgiks peakski olema intensiivsust ja mahtu tõsta, kui on n.ö. "sein ees"

30minutiga peaks 10x10 ilusti ära jõudma küll. Ja teised harjutused rinnale (näiteks kaldpink ja lendamine) võivad ära jääda.

Ja kui ei jõua selle ajaga, siis järgmise trenni eesmärk peaks olema valmis jõuda.

Võib veel teha mõne trenni ja proovida veel kiiremini valmis saada.

Ja kui sa selle oled saavutanud, siis võid vanat moodi edasi lasta ja vaata kuidas jõud jälle areneb.

Muidugi võid ka valida suured raskused ja väiksed kordused, aga sellel juhul mine juba täna aptegist läbi ja varu endale bioglükosamiini ja võta seda 1tablett päevas enne kui liigesed valutama hakkavad..

Muidugi teised harjutused on ka head nagu kasutaja matjusm soovitab.

Valik on sinu.

PS. Ma ei tea palju undionu surub aga minu surumine on 9x130kg ja 7x140kg 98kg kehakaalu juures (ilma surumissärgita).

Ja kui endal jääb kinni läheb trennis jälle raskus alla 100-110kg peale ja 10x10 aja peale tuld.

Ma ei viitsi ise suurte raskuste ja väikeste kordustega jamada. Ära tüütas see pidev liigesevalu ja 3 tabletti bioglükosamiini päevas.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vigastuse tekkimine on suures osas kinni taastumises ja üldises koormuses.

Ise olen viimased poolteist aastat hobikorras kuulitõukaja :D Pole rinnale praktiliselt teinud mingit mahutrenni, ainult püramiidi ja vahel 5x5. Lamades surumise tulemus oli alustades 95, nüüd 140 kg. Pole kordagi olnud mingeid probleeme liigestega. Lamades surumist keskmiselt kord nädalas, vahel ka pikemad pausid... samuti ainult 1-2 harjutust (ei ole vaja sadat moodi lihast "töödelda" kui tugevaks tahad saada). Alles nüüd on areng aeglustunud ja ilmselt teen varsti mingi TANKi soovitatud 10x10 laadse tsükli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vigastuse tekkimine on suures osas kinni taastumises ja üldises koormuses.

Jah on küll.

Samas osad vigastused saab panna rumaluse ja laiskuse süüks:

  • puudulik soojendus/ettevalmistus
  • olematu lihaste venitus
  • lihaste düsbalanss

Ilmselt ei suru ka Undionu ilma soojenduseta esimese raskusena 140kg.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah on küll.

Samas osad vigastused saab panna rumaluse ja laiskuse süüks:

  • puudulik soojendus/ettevalmistus
  • olematu lihaste venitus
  • lihaste düsbalanss

Ilmselt ei suru ka Undionu ilma soojenduseta esimese raskusena 140kg.

Ikka kaib soojendus alla. Samas on püramiid sellisel juhul algajale kõige parem treeningviis - areneb jõud ja ei vigasta ennast. Tühi kang 20 kordust, 50 % max ja 10 kordust ja nii edasi. 1 kordus tuleb alles 5-6 seeria ja selleks ajaks kindlasti soe. Kui tunned, et energiat veel on, siis raskustega alla tagasi tulla ja pärast sellist surumist mina küll ei tunne, et tahaks mingeid kaldpinke või hantlivibutamisi teha (mis on muidugi head harjutused, aga vajadusel võib neid ju teha mõni trenn lamades surumise asemel).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere kõigile,

Olen 183 cm 92kg noormees ja jõusaalis olen käinud nüüdseks 5 kuud. Mure selles, et ei saa kuidagi rinnalt surumises paremaks. Alustasin küll vist 55kg ja liikusin ülespoole. Teen tavaliselt 4 x 10, üritan vähemalt. Nüüd olen juba 2 - 3 kuud pidama jäänud 75kg ja sealt edasi ei saa. 80kg saan 6 kordust tehtud ja kõik. Treenin rinda kord nädalas ja treeningkavaks olen valinud siitsamast Ott Kiivika kava jaotatud neljaks. Alguses tegin algajate kava 1,5 kuud, siis Ott kiivika neljaks jaotatud kava 1. variant ja nüüd kuu tagasi vahetasin teise variandi peale, kuna käin 4 korda nädalas jõusaalis. Ma nüüd ei tea kas loodan liiga palju v peaksin midagi muutma, et asi liikuma saaks.

Tänud ette!

Kangi surumisel lamades töötavad peamiselt peale rinnalihaste veel triitsepsid ja deltalihaste eesosa. Võib olla on areng peatunud triitsepsite ja deltalihaste pärast?

Ja pealegi need kavad ei olegi mõeldud rinnalt surumise tulemuste suurendamiseks.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kangi surumisel lamades töötavad peamiselt peale rinnalihaste veel triitsepsid ja deltalihaste eesosa. Võib olla on areng peatunud triitsepsite ja deltalihaste pärast?

Ja pealegi need kavad ei olegi mõeldud rinnalt surumise tulemuste suurendamiseks.

Kui nüüd aus olla siis võib asi olla delalihastes ehk, triitseps on omast arust hea ja probleemi ei ole. Aga just õlad tunduvad nõrgad. Võtsin nüüd vähe erineva kava, kus tuleb keskenduda nii jõu kui lihaskasvule. Kava on selline: http://www.muscleandstrength.com/workouts/4-day-power-muscle-burn-workout-split.html

Kas on mõistlik sellise kava järgi treenima hakata? Oskate ehk jagada nõuandeid... .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui nüüd aus olla siis võib asi olla delalihastes ehk, triitseps on omast arust hea ja probleemi ei ole. Aga just õlad tunduvad nõrgad. Võtsin nüüd vähe erineva kava, kus tuleb keskenduda nii jõu kui lihaskasvule. Kava on selline: http://www.muscleand...kout-split.html

Kas on mõistlik sellise kava järgi treenima hakata? Oskate ehk jagada nõuandeid... .

Hea kava oled leidnud, põhjendused ka juures, kuidas kava peaks toimima, mina treeniksin küll selle järgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×