Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Siim Kelner Team FAST - kelner paks näitab vormi omg omg

Recommended Posts

Üritan järge taas üles võtta, kuna olen piinlikult kaua ebaaktiivne siin olnud.

Eks tegemist ole hetkel plaju ning igale poole peab jõudma. Alustame kohe sellest, et sai võtud vastu otsus sügisel siiski mitte võistelda. Ei ole valmis vaimselt uuesti ning vahepealne aeg oli liialt lühike, et edasiminekut näidata. Oli plaan, et kui teha, siis teha kohe MM ka, kuid järgin sisetunnet ja lasen sel olla. Kasutan seda aega ära muudeks asjadeks nagu oma treeneri poole arendamiseks. Trenni teen seevastu rohkem, kui kunagi varem. Mõnel nädalal on tulnud kokku suhteliselt kosmilised numbrid, aga ega mulle ei piisagi enam 1,5h kangi 4-5x nädalas. On nagu vajadus rohkem otsa rahmeldada, just aeroobsemat asja.

Jõusaali treeningu olen ehitanud veidi ümber pidades silmas just korrektset rühi hoidmist ja selga tervist. Seda võib näha ka hetke jaotusest.

  1. Kükk kang sirgetel kätel (väga efektiive ja nõudlik harutus, mida pole võimalik mustalt teha)
  2. Klassikaline rinnalt kükk (erinevalt ristatud kätega versioonist sunnib kasutama toraktlist sirutust seljas)
  3. Rummenia JT (puusad taha, kang põlvedeni, et mitte piinata nimmelülisi)
  4. Bulgaaria kükk (lihtsalt hea ja efektiive harjutus)
  5. Swiss ball leg curl (vägev harjtus, treenib nii selga, stabikaid ja kakspead, Ben Johnsoni fännid, proovige)
  6. Säär seistes
  1. Rööbaspuudel surumine (kasutan, kuna abaluud liigavd vabalr erinevalt kangiga surumisest)
  2. Hantlitega horisontaalis surumine
  3. Lend pos.
  4. Hantlite või kangi pea kohale surumine seistes (seistes, sest on ebastabiilsem ning kaasab töösse kehatüve)
  5. Triitseps 2 harjutust
  6. Kõrvaletõsted (jätan viimaseks, kuna hoopis teist iseloomu harjutus)

Selg-biits on nagu selg-biits ikka lõuad, kangid, hantlid, masinat vähe, veidi plokki. Peaset midagi oleks tehtud.

Teen ülepäeviti enamjaolt, kuna rühmad on suht laes praegu.

Toidu poole pealt hommikul purdru sisse herat. On tekkinud erinevad kombinatsioonid näiteks puder+vanilje hera+ mustikad või puder+šokolaadi hera+jõhvikad.

Lõunal suurem praad ja ohtul rikkalikum omlett enmjaolt, kulutus on laes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda Swiss Balli sarnast asja teen sageli TRX-ga naisklientidele ja iga kord ette näidates võtab hambad krigisema + järgmisel päeval jala tagaosa ja kõik muu tagumine anatoomia annab märku. Good stuff!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.chunkfitness.com/exercises/leg-exercises/hamstring-exercises/leg-curls-exercise-ball

Kui

Leg Curls (Exercise Ball)

tehes "treenib" see kellegi selga, siis on midagi tehnikas puudu.

Hea loogika, sõbrake.

Et kui võtame ennast planku, siis ei treeni see ühtegi lihast? Peale isotoonilise töörežimi on teisigi režiime millega lihaseid treenitakse.

See on super harjutus, mis kaasab tööse peaaegu terve keha stabikad mitte ainult kakspead.

Seda Swiss Balli sarnast asja teen sageli TRX-ga naisklientidele ja iga kord ette näidates võtab hambad krigisema + järgmisel päeval jala tagaosa ja kõik muu tagumine anatoomia annab märku. Good stuff!

Proovi ühe jalaga, veel vägevam :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://brentbrookbush.com/more-glute-less-hamstring/

especially for u, my young treener. Õnneks on aega areneda ja kunagi saab sinust äkki midagi tõesti vajalikku :)

ja ise püüangi seda teha mitte niivõrd kakspea-, pigem - tuharalihasele rõhuga.

Tore, et alaselg koormust ei saa vähemalt eksole. Sul mingi isiklik probleem minuga või?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore, et alaselg koormust ei saa vähemalt eksole. Sul mingi isiklik probleem minuga või?

Ainult siis kui esitad tõe pähe oma uskumusi, millel tegelikkusega seost vähe. Aga nagu öeldud - eeldusi on, areng toimub. Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ole endast siin pikalt märku andnud, kui see ei tähenda, et ma niisama käed rüpes oleks istunud. Selle hooaja jätsin küll vahele, kuid see-eest sai ja saab ära tehtud palju muud. Ütleme nii, et ei saa olla üheaegselt hea treener ja sportlane :D (vähemalt nii ma ennast lohutan). Igatahes... tegin ära näiteks viienda taseme treeneri tunnistuse. Lisaks sellele täiendasin oma rühmatreeningute arsenali bodybalace'iga. Võib tunduda naiste värk, kuid iga jõumees peaks arendama ka nö oma "pehmemat jõudu". Eriti efektiivne just süvalihaste, paiduvuse ja kordinatsiooni treenimiseks. Alguses oli higimull igaljuhul otsa ees ja nüüdseks on painduvus ikka väga olulisel määral edasi arenenud.

Muidu teen ikka bodypumpe tublisti edasi ning annan paaril korral nädalas ka spinningutrenni, mis on kintsudele üsna positiivselt mõjunud. Jõusaalitreeningutes hoian sellist keskmist mahtu ning kordused eriti üle kaheksa ei küündi. Enamjaolt on sees ikkagi vabaraskusega harjutused, mis nõuavat korrektset rühi hoidmist nagu klassikalised rinnaltkükid ja seistes peakohale surumised ehk siis selline funktsionaalne kulturism :D Enam ei kujuta ettegi, et piirduksin päevas vaid ühe trenniga :D Mida rohkem teen seda rohkem jõuan... mõistuse piires siiski :P

Toitumisega on ka kõik kontrolli all. Pigem eelistan süüa harvem ja rohkem. Isud on suhtelisel olematud ning kui varem päev otsa ainult toidust saigi mõeldud, siis nüüd tuleb aegaajalt ette hetki, kui pean kohusetunde pärast sööma :D Järelikult on vaim ära taastunud.

Laupäeval käisin samuti võistlusi vaatamas ning eriti huvitav oli klassikuid vaadata, igati vägev lahing oli. Rainer oli eriti tubli ning sellest mehest saab kindlasti veel palju kuulda. Ise siin mõlgutan mõtteid, et kas teha kaasa 2015 sügis või 2016 kevad, peab siis juba ju meeste seas end tõestama hakkama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiire sissekanne tihedasse päeva.

Täna suhteliselt töökas päev, kuna vaja ka asendada. Hommikupoolne nö plokk läbi koos jõusaaliga ning õhtul veel rühma ja personaali teha.

Jõusaalis läksin 4se jaotuse peale üle. Hetkel teen kord nädalas kõik grupid läbi kuigi sisimas tunnen, et tahaks tihedamini teha.

Hetkel siis nii:

1. Jalg

2. Rind õlg

3. Off

4. Selg

5. Käed

6. Off

7. Off

Off-päev ei tähenda loomulikult trennivaba päeva, vaid saalivaba :D Ainus päev, kus ma midagi trennilaadset ei tee on pühapäev, sest siis käivad tublid inimesed kirikus. Mina olen pagan ja ei käi.

Lisanditest ikka kahe suupoolega BCAA-d, kuna korralik tamp taga. Võtsin sisse ka üle pika aja PUMP+ ja tavalise kreatiini mida pole üle poole aasta söönud, vaatame, kas funkab ka. Lisaks Pancake Mix'i, seega saab homse päeva nendega alustada. Kõik, kes proovinud teavad, et tulevad väga maitsvad ning ei jää kohe kuidagi traditsioonilistele alla.

Lisaks on minuga ühendust võtnud mõned noored, kellel tulevikus võistlemissoov ning kuna suure tõenäosusega kevadel veel meestega sarvi kokku ei pane, siis ehk saadan ise mõne lavale.

Reedel proovin kätega midagi huvitavamat teha ja kui tuleb välja siis kajastan ka siin ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülevaade tänasest jalatrennist:

Klassikaline rinnaltkükk all pausedega 10x3 (100kg) ei midagi rasket, kuid siia saab hakata juurde progresseeruvalt laduma.

Pärast seda läksin meie suurde saali ja ladusin pumpi kangi kettaid täis (max 63,4 kg) ja astusin 4x20 sammu. Polnud ammu teinud kõndides astumisi, vast homme on tunda.

Kolmandaks ühe jalaga jõutõmme. See võtab ikka eriti hästi ning lisaks on ka funktsionaalne. On tunda, kuidas kõik jalas töötab kungi varbavahedeni välja :)

Lisaks veel pärast lamades kõverdused ja päkaletõus smithil.

10801784_869812839730815_553872534139143

Homme plaanis 10x5 surumine, enne seda alla pumpiga soojaks. Üldse on hetkel pumpi kavas suht palju rotaatorite tööd, mis päris hea soojenduse eesmärgiks enne saali teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile oli selline päev, kus otsustasin veidi teisiti trenni teha. Olen viimasel aja käed eraldi päevale tõstnud ja kuna pidin tänaseks selg-kõht-tuhar trenni ette valmistama, siis läksingi eraldi saali ning selle raames otsustasin käed bodypumpi vahenditega läbi teha, hea vaheldus. Alustasingi skt soojendusega, käed vahele ja pärast kõhuosa lõppu.

Seistes kangiga + prantslane

10819006_10152863312189146_702302267_n.j10814377_10152863312219146_94235003_n.jp

Ühe käega kukla tagant + ühe käega konsentreeritult

10822327_10152863312244146_286025601_n.j10818667_10152863312374146_1380270729_n.

Kickback + haamer

10814197_10152863312514146_809669904_n.j10836607_10152863312569146_903453761_n.j

Otsa tuli veel pump ja spin 50' seega selline kerge 3,5 tunnine pauk.

10811441_10152863312654146_2077812033_n.

Eile õhtul sai tõstjatega hooaja lõpetamisel istutud välja. Ka mind on seal täieõiguslikuks tiimiliikmeks võetud kuna ühest-kahest-kolmest pakku oskan hoida küll, kui vaja ja üldse pidin norm vend olema :D Sellest tulenevalt oli tänane hommik veidi uimasem, kuid siiski oluda sunnil pidin paar asendutrenni andma ja jälle kerge kolmtunnine laks.

Spin 50'

SelgKõhtTuhar

Pump

Mõne jaoks võib-olla palju, mulle sobib. hetkel pole gainsid kuskile veel kadunud, pigem tuleb kangile ka juurde. Juba ootan esmaspäevast kükimaratoni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üritan ikka blogi elus hoida ja lisan vahelduseks natuke huvitavamat pildimaterjali. Vahelpeal toimus meil selline 90ndate stiilis trennipidu. Muusika oli vastav ja endal mõned mälestused on selle ajaga, kuid mitte väga selged :D Igatahes üritus oli tore ning rahvas jäi rahule. Sai tehtud siis spinni ja pumpi.

10339730_745586405519182_577851073194152

10431682_745586872185802_714887591314249

10858582_745587102185779_135138399658079

Ahjaaa.... Savickasega tegin ka kohtusliku pildi ära. Pikkus on sama, muud numbrid ja ümbermõõdud jagada kahega (või kolmega) :D

10421424_875754352469997_582878580020513

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohustuslik aastalõpusissekanne

Kusjuures ma juba jõudsin pika postituse valmis kirjutada, kui mingi lolli näpuliigutusega läks "back" nupule vist... Ok, hakkan uuesti otsast peale.

Alustan sellest, et tegin õigesti, et viivitasin sissekandega, sest aasta jõudis veel lõppeda meeldiva üllatusega. Nimelt siis anti parima meesjuuniori tiitel just minule, kuigi olin kindel, et läheb Rainerile.

Üldises mõttes oli aasta ikkagi ju edukas, sest tegin enda jaoks parima vormi, mis olen seni suutnud teha. Loomulikult oleks saanud paremini, kui poleks end tahtlikult lukku tõmmanud liigse ja tarbetu näljutamisega, mis lõpuks mu enda vastu hakkas töötama. Sealt tuli ja vaimne stress, mis kestis pärast võistlust edasi, kuna tahtsin ka sügisel MMi kaasa teha ning hoidsin end tagasi. Viimasel hetkel siiski leidsin, et see oleks enese vägistamine ja vägistada ma end ei tahtnud. Näiteks pärast, kui vaatasin tulemusi, siis võitis 2013 euroopa meister ja 2014 EM võitjast soomlane, kes oli kuiv kui kurat jäi alles kaheksandaks.

Sellest hetkest kui otsustasin, et ei tee ikkagi kaasa, pole ma ennast kaalunud ka, aga tean et mingi 97-98 tuuris ma olen. See oli siis augusti algusest, kui otsustasin mitte kaaluda. Täna lähen vaatan üle, mis nelja kuuga toimunud on, aga seda võin kindlalt väita, et kunagi varem pole ma peeglist võistlusvälisel ajal nii "selget pilti näinud. See oligi endale mõnes mõttes tõestamiseks, et suudan ka "pimesi" piiridesse jääda, mitte 110+ end süüa.

Hetkel olen just jalaga saalis kergemalt võtnud, kuna parem põlv on patella ja sääreluu vahelise kinnituse juurest valulikuks tõmmanud. Lähen näitan ortopeedile ette ja seni teen täisnurga alla põlviliigesest harjutusi. Nii et kui peaksite nägema, et Kelner teeb saalis veerandkükki, siis see on taotuslik :D Ühtlasi see tuletab ka meelde, et kes palju trenni teeb peab ka oma raudvara eest hoolt kandma. Nii ma siin sööngi OMEGAt ja JOINT+i agaralt. Samuti lülitan uuest aastast kreatiini sisse, mida ma pole vist 7 kuud võtnud.

Uuel aastal on palju uusi plaane ja eesmärke nii saalis, kui saaliväliselt. Annan parima, et seda aastat ületada.

Täna trenni ei tee, ei viitsi, eile tegin viis tükki :P

Soovin kõigile head vana aasta lõppu ja kordaminevat uut.

post-8977-0-04219600-1420016417_thumb.jp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile degusteerisin koduklubis jõusööta ja rahvas võttis hästi astu nagu ikka. Saab uuesti järgmisel teisipäeval.

10801643_911937888851643_126055023107606

Muidu on nii, et paremas põlves kerge hüppaja sees (patellakõõluse põletik) ning jalgu hetkel saalis ei lifti. Rühma teen, ses rühm on leib. Lasen korralikult ära terveneda, kui midagi torkima hakkan ning siis ka tuleb alustada kergelt ja piiratud amplituudiga. Käin aktiivselt Georgi juures füssi tegemas ja tundub, et liigub paremuse suunas.

See näitabki ära, et parim õppetund on ise peksa saada ja sellest õppida. Kõiki inimesi ei saa ühe puuga lüüa ning öelda, et kõik kükite põhja... yolo. Kui põlved 100% terved ja taluvad koormust st, et taastuvad ära ja mingeid muid kohustusi põlvedele pole (nagu mul rühm) ning selg jääb põhjas olles ka neutraalseks (winki pole) siis andke minna. Kõik on erinevad, kõõlused eri tugevusega, luukangid eri pikkusega ning kõik ei saagi asju teha ühtede ja samade standardite järgi.

Ülakeha teen ikka edasi ning rühmaga hoiab jalga toonuses ka seega elu pole veel läbi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loll küsimus vist, aga kui põlveliigesed ragisevad ja vahel ikka valu teevad, siis ikka täiskükki teha ei tohiks, isegi kui raskus suhteliselt väike ja tegemisel tunda ei anna?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loll küsimus vist, aga kui põlveliigesed ragisevad ja vahel ikka valu teevad, siis ikka täiskükki teha ei tohiks, isegi kui raskus suhteliselt väike ja tegemisel tunda ei anna?

Kui põlved raksuvad ja juba valu teevad, siis võib asi tõsisem olla. Kükkasendis on põlvel väga suur koormus ja kui seal mõningaid kõhre vms muutusi on siis võib olla ka valu ja kangus. Ehk siis loo moraal, igaks juhuks kontrolli, et kindel olla. Äkki on mõne aine puudus? Siin foorumis ringi tuhlates, kuskilt jäi silma keegi soovitas glükosamiini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loll küsimus vist, aga kui põlveliigesed ragisevad ja vahel ikka valu teevad, siis ikka täiskükki teha ei tohiks, isegi kui raskus suhteliselt väike ja tegemisel tunda ei anna?

Raksul ja raksul on vahe. Võivad olla liigesevahelised gaasid. Kui asi on järjepidev ja häirib võid lasta füsiol/kirol üle vaadata, et mingit errorit poleks, valu puhul eriti. Sügavküki osas saad targemaks, kui spets ütleb, kas on mingi piirav tegur, miks ei peaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loll küsimus vist, aga kui põlveliigesed ragisevad ja vahel ikka valu teevad, siis ikka täiskükki teha ei tohiks, isegi kui raskus suhteliselt väike ja tegemisel tunda ei anna?

Ei ole üldse loll küsimus. See on nii suhteline. Nagu Siim just kirjutas, siis raksul ja raksul on vahe. Kui lihtsalt raksub ja valu ei tee, siis võib tähelepanuta jätta selle.

Valu ongi märguanne, et midagi on valesti ja siis ei tohiks teha. Aga kui valus ei ole, siis peaks nagu kõik korras olema. Sul võib sama probleem olla nagu mul, et väikse raskuse juures (näiteks keharaskus) ei suuda lihased liigeseid stabiliseerida kuna lihaste aktivatsioon on madal. Mul näiteks on kõige valusam kükki teha ilma raskusteta. Mida rohkem peale panen kangile, seda vähem valu teeb (80kg juures kaob valu täielikult põlvest). Sama on ka hüppamise kohta. Kui hüppan, siis ei ole valus.

Georg võiks siin sõna sekka öelda ja must-valgelt öelda. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×