Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Siim Kelner Team FAST - kelner paks näitab vormi omg omg

Recommended Posts

Ei saa päris nii üks ühele võtta, sest Smolovi puhul näiteks pannaksegi rõhk jalgadele ja ülakeha treenitakse sellearvelt tagasihoidlikumalt, nii ongi jalgade(küki) areng sellevõrra parem.

Mingil määral jah. Samas IMO oleks ideaalne, kui Smolov teha ühes päeva pooles ja teises pooles siis mingid muud lihased. Ideaalis ma näeksingi taolist treening-süsteemi, kus päeva ühes pooles keskendutakse ühele keha-osale või lihasgrupile ja teises pooles teisele.

Pole ka ime, et Smolovi ajal muud lihased vähem koormust saavad, sest kui palju on neid, kes peale sellist rasket jalgade vägistamist jaksaks füüsiliselt või vaimselt sama raskelt mõnda muud keha-osa lammutada? Väga vähe ma pakun. Aga kui 12h puhata saaks vahepeal? ;)

Nüansse on palju jah mida arvesse võtta ning päris nii must-valgelt nagu ma kokkuvõtlikult seletasin arvatavasti võtta tõesti ei saa.

Miks peaks ülekeha treening jalgade arengut pärssima?

Eks ta peamiselt ongi see, et kui tehakse üks pikk trenn päevas siis smolov kurnab nii ära, et muude lihaste treenimine arvestatavalt on lihtsalt surm. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalgadega on küll nii, et kui neid treenida 1x nädalas, siis järgmisel nädalal on ikka tunne, et jalad pole ära taastunud ja mikrorebendid annavad kõvasti valu veel. Oleneb kui palju keegi suudab jalgade trennis pingutada ja endast kõik anda. Tihtipeale inimesed teevad sellisel piiril, et kui süda hakkab puperdama, pea hakkab ringi käima või süda läheb pahaks, siis hakkavad leebemalt edasi treenima, et süda rohkem ei puperdaks, pea ei käiks ringi või süda pahaks ei läheks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingil määral jah. Samas IMO oleks ideaalne, kui Smolov teha ühes päeva pooles ja teises pooles siis mingid muud lihased. Ideaalis ma näeksingi taolist treening-süsteemi, kus päeva ühes pooles keskendutakse ühele keha-osale või lihasgrupile ja teises pooles teisele.

Pole ka ime, et Smolovi ajal muud lihased vähem koormust saavad, sest kui palju on neid, kes peale sellist rasket jalgade vägistamist jaksaks füüsiliselt või vaimselt sama raskelt mõnda muud keha-osa lammutada? Väga vähe ma pakun. Aga kui 12h puhata saaks vahepeal? ;)

Nüansse on palju jah mida arvesse võtta ning päris nii must-valgelt nagu ma kokkuvõtlikult seletasin arvatavasti võtta tõesti ei saa.

Eks ta peamiselt ongi see, et kui tehakse üks pikk trenn päevas siis smolov kurnab nii ära, et muude lihaste treenimine arvestatavalt on lihtsalt surm. :D

Mis sa arvad kui suur % inimestest suudaks niimoodi treenida? Kui trennid teha maksimaalselt, siis ainult aja küsimus kuni kõik kokku jookseb. Ja siin ei aita isegi sinu koogi dieet.

Muudetud kasutaja Jarmo Oberst poolt
  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noo kuule, üks on lihastreening, teine aga aeroobne treening. Aeroobne treening jooksmise näol pärsib igaljuhul lihase arengut.

Ma saan aru, et iga lihase taastumine nõuab ressursse, kuid nii see ka pole, et kui keskenduda ainult jalgadele, siis nad arenevad poole kiiremini. Siin on tegu paaris %, mitte 50+%

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalgadega on küll nii, et kui neid treenida 1x nädalas, siis järgmisel nädalal on ikka tunne, et jalad pole ära taastunud ja mikrorebendid annavad kõvasti valu veel. Oleneb kui palju keegi suudab jalgade trennis pingutada ja endast kõik anda. Tihtipeale inimesed teevad sellisel piiril, et kui süda hakkab puperdama, pea hakkab ringi käima või süda läheb pahaks, siis hakkavad leebemalt edasi treenima, et süda rohkem ei puperdaks, pea ei käiks ringi või süda pahaks ei läheks.

DOMS, kui selline pole muidugi raudkindel näitaja taastumise koha pealt. Aga jah, mida kõvemini lammutad seda enam kurnad kesknärvisüsteemi ja just "lõhudki" lihast. Aga kasvamiseks pole vajagi seda lihast niiväga metsikult tükkideks rebida.

Mis sa arvad, et kehal on lõputult ressursse lihaste taastamiseks?

Samamoodi, et ma jooksen 30 km trenni. Miks peaks see segama mu ülakeha trenni, kui jooksmisel ju ülakeha ei väsita? :rolleyes:

Põhimõtteliselt niiväga otseselt ei segagi. Kesknärvisüsteemi kurnad ära peamiselt selle jooksmisega ning põletab niipalju kaloreid, mida enamik tagasi süüa ei jõuagi. :D

Palju see Ott nüüd mingi aeg aeroobset tegigi? Ikka ka kümneid kilomeetreid. Ja nagu ei tundu väga segavat seda va lihaskasvu. :D - Aga Ott vana kala ka, oskab õigesti puhkuseid paika panna, mis ongi kõige tähtsam. Üldjoontes jah üleliia aeroobset selline karm ja sage lihastrenn muidugi ei lubaks.

Aga kulturist ei peagi maratone jooksma - kuigi kasu tervisele on hea.

Mis sa arvad kui suur % inimestest suudaks niimoodi treenida? Kui trennid teha maksimaalselt, siis ainult aja küsimus kuni kõik kokku jookseb. Ja siin ei aita isegi sinu koogi dieet.

Selle vastu aitavadki perioodiliselt puhkeperioodid. Ning, kui palju sa neid tead, kes üldse nii kokku jooksevad? Imrel ei tundu seda probleemi olevat. Kui aus olla siis ei teagi väga kedagi, kes nii treeniks. Sest paljud kardavad ja ei proovigi.

Aga üleüldse on IMO selline vaimne kokkujooksmine parem, kui see, kus tõmmatakse suurte raskustega midagi ära või puhta puruks. Vaimu ja närvisüsteemi taastamine läbi puhkuse on ju nauditav ja chill protsess. Vigastustest paranemine on kõike muud, kui nauditav.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noo kuule, üks on lihastreening, teine aga aeroobne treening. Aeroobne treening jooksmise näol pärsib igaljuhul lihase arengut.

Ma saan aru, et iga lihase taastumine nõuab ressursse, kuid nii see ka pole, et kui keskenduda ainult jalgadele, siis nad arenevad poole kiiremini. Siin on tegu paaris %, mitte 50+%

Kes väitis, et siis 50% parem areng/lihaskasv. Saa aru, et kusagilt tuleb teha lihtsalt järeleandmisi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhimõtteliselt ei segagi. Kesknärvisüsteemi kurnad ära peamiselt selle jooksmisega ning põletab niipalju kaloreid, mida enamik tagasi süüa ei jõuagi. :D

Ahsoo? Põhimõtteliselt võib teoorias palju asju olla, mida praktikas ei ole. Kui ma pärast seda 30 km veel elus olen, siis mingist ülekeha trennist ei saa juttugi olla ja see on fakt ja reaalsus, mis loeb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ahsoo? Põhimõtteliselt võib teoorias palju asju olla, mida praktikas ei ole. Kui ma pärast seda 30 km veel elus olen, siis mingist ülekeha trennist ei saa juttugi olla ja see on fakt ja reaalsus, mis loeb.

No täpselt. Aga keegi ei soovitagi ju jutti seda teha. Lae end enne jooksu, jooksu ajal ja peale jooksu vastavalt. Heida peale jooksu magama, maga mitu head tundi. Lae uuesti ning siis proovi ülakeha treenida. Ma pakun, et pole hullu midagi ja tuleb pandav trenn. Pikema-ajaliselt oled võid tõesti olla nagu kuivanud ploom mõne aja pärast, aga ega kulturism ja maratonid polegi kunagi kokku käinud. :D

Kõike ikka mõistusega.

See analoogia on sarnane sellega, et tarbin erguteid ja lihas kasvab paremini. Sittagi ta paremini kasvab. Trennid on lihtsalt võimsamad ja seetõttu ka lihaskasv parem. On vale öelda, et erguti lihaskasvu stimuleeris otseselt - kaudne mõju siiski läbi treeningu võimendamise. Seega mitte aeroobne otseselt ei nõrgesta oluliselt ülakeha lihaskasvu vaid pigeb piirab sinu võimalusi edukalt lihaskasvuks vajalikku trenni teha. :)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noo kuule, üks on lihastreening, teine aga aeroobne treening. Aeroobne treening jooksmise näol pärsib igaljuhul lihase arengut.

Your argument is invalid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Your argument is invalid.

Veidi liigselt üldistav jah. 10 min aeroobset soenduseks ei pärsi midagi. 3x nädalas 30 minti jooksu ka vaevalt muhvigi teeb jalalihase massi/jõu arengule näiteks. Üle selle vbl midagi juba teeb jah. Aga ma ei tea, kas seda on üldse uuritud põhjalikult kui palju vaja ja palju pärsib. Pole sellise pilguga lähemalt uurinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veidi liigselt üldistav jah. 10 min aeroobset soenduseks ei pärsi midagi. 3x nädalas 30 minti jooksu ka vaevalt muhvigi teeb jalalihase massi/jõu arengule näiteks. Üle selle vbl midagi juba teeb jah. Aga ma ei tea, kas seda on üldse uuritud põhjalikult kui palju vaja ja palju pärsib. Pole sellise pilguga lähemalt uurinud.

Ei oskagi öelda kust see piir minna võib. Jalalihased on valdavalt oksüdatiivsed lihaskiud, mis peaksid siis idee poolest palju kannatama.

PS. 100kg kursavend käis kaks korda nädalas jooksmas, mis andis kokku ca 30km + käis veel korvpalli mängimas (Ida-Virumaa meister) ja tegi nädalas kaks kükitrenni (kerge ja raske). Tegeleb ka RAW jõutõstmisega ning jalad on jõhkrad pakud.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga kui somolovi ära lõpetad ja 3x asemel jälle 1x nädalas treenima hakkad, mis siis toimub? Seeriate raskused lähevad alla, max väheneb? Kellele seda ego laksu vaja on? Enne arenen aasta aastalt vaikselt kui korraks mingi retsi programmiga üles boostida ja siis jälle kolinal alla käia pluss paljudel ei peaks kindlasti põlved vastu. Lisaks on väga raske teiste lihaste arengus samal ajal progressi näidata. Ok, võibolla pole asi nii hull ja kindlasti annab jalgade arengule hea laksu see programm aga hind on ka karm.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aga kui somolovi ära lõpetad ja 3x asemel jälle 1x nädalas treenima hakkad, mis siis toimub? Seeriate raskused lähevad alla, max väheneb? Kellele seda ego laksu vaja on? Enne arenen aasta aastalt vaikselt kui korraks mingi retsi programmiga üles boostida ja siis jälle kolinal alla käia pluss paljudel ei peaks kindlasti põlved vastu. Lisaks on väga raske teiste lihaste arengus samal ajal progressi näidata. Ok, võibolla pole asi nii hull ja kindlasti annab jalgade arengule hea laksu see programm aga hind on ka karm.

No Smolov on tõesti veidi liiga karm, et sellise koormusega stabiilselt kogu aeg jalgu treenida. Aga põhimõtteliselt sama idee järgi võiks treenida küll, aga väiksema koormusega. Põlvede pärast vaevalt muretseda vaja on, sest kontrollitud tehnika ja stabiilse arengu puhul kohanevad ka põlved suuremaid raskusi taluma. Vastasel juhul oleks kõikidel raskejõustiklastel ainult tükid taga. Pealegi tihedamalt on ka raskused väiksemad.

Ma lihtsalt ei näe sellel ka mõtet, et kord nädalas lõhud end ning siis nädal aega imed näppu. Ilmselgelt peab koormust trennis veidi alla laskma, kui tihedamalt tegema hakata - aga IMO on see ju mõnus. Mulle vähemalt meeldib rohkem lihast "töödelda" nagu kulturistile kombeks - selle asemel, et Egotseda saalis ja läbi ussi-m**** end pooleks kuskilt tõmmata või suruda. :D

Kulturist võib ju mega-tugev olla, üldjuhul nõrk ei saagi olla ühestki otsast, aga ei ole alati mõtet raskejõustiklasi ka saalis mängida sest need suured raskused tähendavad alati suuremat ohtu neile, kes pole vastavat tehnikat juurde õppinud.

Kulturistide tõste-tehnika on enamasti nii metsas kui vähegi olla saab ning suurte raskuste liigutamise puhul on lihtsalt aja küsimus millal end lõhki tõmmatakse. Korralikud raskejõustliklase tõstetehnikad aga polegi lihase töötlemise jaoks kõige sobivamad. Sest eesmärk pole mitte lihast töödelda vaid lihtsalt õpetada teda ja kogu keha maksimaalset raskust liigutama.

Minu meelest sama olukord nagu ka toitumisega, kus mõned mehed lihtsalt ränga jäärapäisusega ja toore jõuga raiuvad end vormi, tihti tükid taga.nii vaimselt, kui füüsiliselt. :D - Ott on minu meelest üks väheseid, kes võtab asju rohkem mõistusega kuna eks aastate jooksul on omad vitsad siit sealt kätte saadud ning on asi selgem, et kust jookseb piir lõhkumise ja pingutamise vahel ning kustmaalt on toitumine range distsipliin mida on vaja võistlusteks valmistudes ja kust maalt on tegemist liigse enesepiinamisega. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellel "Smolnõi" programmil on üks asi millega peab arvestama. See on koostatud meestele, kes vähe teise kütuse peal. Vadaku, dextro ja glutamiiniga ei taastu lihtsalt ära,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vabandust, aga mulle tundub, et me rääkisime hetkel ütsteisest väheke mööda. Usun, et kui loodus on andnud, siis 2x nädalas 10-20km lasta ei tähenda seda, et jalalihastel oleks garanteeritud väike mass, kuid ma vastasin selles punktis Juku küsimusele :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

To sarge:

Kui sa jooksed 30 kilomeetrit, ükskõik mis tehnikaga, siis peale seda ei tee sa ühtegi adekvaatset jõutreeningut, see on fakt.

No siis oleks tegemist ka ilmselt juba mingi teise alaga :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tulistan siia eilse raske seljatrenni. Tõmbe jätsin seekord vahele, muidu ei taastu ära.

Lõuatõmme: x6, +15kgx6, +30kgx6 (rekord)

Kangi tõmme ettekallutatult: 60x12, 80x6, 100x6, 120x6, 140x6 (rekord)

Cybexil kitsalt: ülesminekud lõpetades 180x6 (rekord)

Trapets smithil selja tagant: 57x20, 107x12, 137x10, 167x10, 177x8 (tõenäoliselt samuti rekord, kuna pole varem seda harjutust kuigi palju teinud)

Õla tagaosa masinal: masin põhja ja 3x12

Good morning: 4x6x80kg

Biitseps kangiga: 5x6x50kg

Aeroobne 20+30 min sõudmist

Video:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelt on Siim selline vend, et kui saalis parajasti treenerina viibib, siis ongi terve päev üks suur trenn :D Hommikul teeb mees oma rekordid ära ja siis vahelduva eduga ikka näpib ühte masinat ja siis teist :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×