Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

Siim Kelner Team FAST - kelner paks näitab vormi omg omg

Recommended Posts

Tänane tugev jalatrenn

Kuna kaal oli hommikul oodatust madalam, siis sai lisaks tavatoidule hommikul laetud koduküpsetatud leivaga :D Tundub, et see läks õigesse, kohta, sest sündis kaks uut kükirekordit. Üldse on hetkel seis vägagi positiivne, olen siiani suutnud dieeditingimustes kangile juurde kruttida ning jõudnud üldse kõige tugevamale tasemele, kus eales olen olnud. Loodame, et homne rind-õlg-triitseps kulmineerub samades värvides.

Kükk: 20kgx12, 70kgx10, 100kgx5, 140kgx12

Eeskükk: 100kgx3, 140kgx2 (olen varem sidemetega kolmese ka teinud, kuid raw'ina on kaks kordust tunduvalt parem tulemus)

Press: 3-4 s (raskusele ei pööranud mingit tähelepanu, ladusin mingid kettad lihtsalt tunde järgi peale)

GHR: 4x8 (käte abiga), 2x8 (kepiga)

Tegemist siis glute-ham raise'iga või siis tuhara-reie kakspea tõstega. Eestis tundub see harjutus suhteliselt tundmatu olevat, kuid välismaal küllaltki suure au sees olev. Tegemist abistatud variantidega. Mõlemad versioonid lisatud ka videosse.

Säär eeslil: 4s

Säär seistes: 4s

Aeroobset kokku 50 min sõudmist.

Toidulisanditest: Ei, Imre, põletajat hetkel kasutusel ei ole. Hetkel kasutusel RUSH, HT-R ja DEXTRO - ehk siis teisisõnu Oti tšempionite eine :D Kindlasti on neil lisanditel oma sõna öelda jõu juurdekasvus ning eduka dieedi alguses.

Mees tunneb asja ja annab uljalt tuld. Panin heli maksimaalse võimsuse peale ja kuulsin ka seda laulu, mis Siim trenni ajal kuulas ja see oli vist kogu aeg korduse peal. Huvitav muusikamaitse jõusaalis: Kukerpillide "Valged kajakad kisavad rannal" :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kükk: 20kgx12, 70kgx10, 100kgx5, 140kgx12

Eeskükk: 100kgx3, 140kgx2 (olen varem sidemetega kolmese ka teinud, kuid raw'ina on kaks kordust tunduvalt parem tulemus)

Press: 3-4 s (raskusele ei pööranud mingit tähelepanu, ladusin mingid kettad lihtsalt tunde järgi peale)

GHR: 4x8 (käte abiga), 2x8 (kepiga)

Tegemist siis glute-ham raise'iga või siis tuhara-reie kakspea tõstega. Eestis tundub see harjutus suhteliselt tundmatu olevat, kuid välismaal küllaltki suure au sees olev. Tegemist abistatud variantidega. Mõlemad versioonid lisatud ka videosse.

Tubli poiss. Mõtlesin, et kui sul dieet läbi, siis peaks mingi kilhveo kükiga seoses tegema. :D

Aga too glute ham raise on sama, mida meie nimetame Ben Johnsoniks. Kepiga varianti olen välismaa publikatsioonides kohanud. Ise teen seda lihtsalt nii, et hoian kätega reie tagaosast/säärtest kinni ja aitan vajalikul määral.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täitsa korralikud raw numbrid ja seda eriti veel dieedi tingimustes, st. et toimetame õigesti.... ;) Huvitav, et sul rinnalküki ja turjalküki vahe nii väike on, ise peale 180x12 tegemist 180 rinnalkükki küll ei tee.... :( ühe korduse võib - olla raw punniks ära, kuid mitte enam. See kepiga harjutus on ka vanainimestele hea harjutamiseks... :D kodustes tingimustes.... :D

Aga mina lugesin, et naturaalne sportlane peaks treenima 6x nädalas ja kaks korda päevas, et tulemust saavutada? Järelikult oli seal kodutehtud leivas ikka midagi kahtlast. :D Mis sa, Ott, muidu arvad 2x päevas jõusaalist? Kas oled seda ise harrastanud ja kas oli arengus vahet?

Ma üritan ka järgmine kord 5x5 kavas jõutõstjate moodi kükkida. Muidu on mul ka rinnalt ja tavalise küki tööseeria vahe vaid 10-15 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sa, Ott, muidu arvad 2x päevas jõusaalist? Kas oled seda ise harrastanud ja kas oli arengus vahet?

Mina arvan, et hommikul suur lihas (nt rind) ja õhtul väike lihas (nt biitseps) on täitsa OK.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mina lugesin, et naturaalne sportlane peaks treenima 6x nädalas ja kaks korda päevas, et tulemust saavutada? Järelikult oli seal kodutehtud leivas ikka midagi kahtlast. :D Mis sa, Ott, muidu arvad 2x päevas jõusaalist? Kas oled seda ise harrastanud ja kas oli arengus vahet?

Ma üritan ka järgmine kord 5x5 kavas jõutõstjate moodi kükkida. Muidu on mul ka rinnalt ja tavalise küki tööseeria vahe vaid 10-15 kg.

Olen teinud kaks korda päevas, küll nii ,et aeroobset hommikul ja hiljem kang ja ka nii, et kangitrenn on jaotatud kaheks päeva lõikes. Ma pean tunnistama, et sellist tegevust saab edukalt teha siis kui tööl ei käi - et vahaepeal sööd magad, siis algab nagu uus päev ja lähed trenni. Muidu on ikka kogu päev ainult üks trenni minemine ja tulemine, vahepeal tööle - mille see minu jaoks ära kurnas oli närvisüsteem. Ise naudin ,seda et teen trenni ära olgu see või pikk ja tunnen, et ei pea järgmised 21 tundi nägu saali näitama. Kuid inimesed on erinevad, tuleb leida see mis kellegile rohkem sobib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvad või oled proovinud?

Olen proovinud.

Mul oli rind ja õlg ühel päeval. Rinna tegin enne loengut või loengute vahel ja siis õhtul Nõos õlg. Vaevalt ma oleks suutnud kohe pärast rinnatrenni nii palju koormust anda õlale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen proovinud.

Mul oli rind ja õlg ühel päeval. Rinna tegin enne loengut või loengute vahel ja siis õhtul Nõos õlg. Vaevalt ma oleks suutnud kohe pärast rinnatrenni nii palju koormust anda õlale.

Aga proovi nii: Päeval rind, õhtul õlg ja öösel ranne :P

  • Upvote 4

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen proovinud

Mul oli rind ja õlg ühel päeval. Rinna tegin enne loengut või loengute vahel ja siis õhtul Nõos õlg. Vaevalt ma oleks suutnud kohe pärast rinnatrenni nii palju koormust anda õlale.

See oli sul üks päev või mingi 4-6 nädalat ? Ühe päeva jõuab pea igaüks.

Aga proovi nii: Päeval rind, õhtul õlg ja öösel ranne :P

Pealt haare ? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen teinud kaks korda päevas, küll nii ,et aeroobset hommikul ja hiljem kang ja ka nii, et kangitrenn on jaotatud kaheks päeva lõikes. Ma pean tunnistama, et sellist tegevust saab edukalt teha siis kui tööl ei käi - et vahaepeal sööd magad, siis algab nagu uus päev ja lähed trenni. Muidu on ikka kogu päev ainult üks trenni minemine ja tulemine, vahepeal tööle - mille see minu jaoks ära kurnas oli närvisüsteem. Ise naudin ,seda et teen trenni ära olgu see või pikk ja tunnen, et ei pea järgmised 21 tundi nägu saali näitama. Kuid inimesed on erinevad, tuleb leida see mis kellegile rohkem sobib.

Nii on.

Kriban nüüd vähe pikemalt enda mõtetest sellel teemal.

Ega ilma-asjata enamik tippe siiski tavatööle eriti aega ei pühenda ning veedavad suurema osa päevast sporditeemas ja trennide vahel puhkamas. Kulturismis on see aga muutunud justkui enesestmõistetavaks, et käiakse kord päevas peale või enne tavatööd saalis ning sellega asi piirdub - ka maailmameistritel. Ning eks finantsid on ka põhjus. Erinevad toetused ju pea olematud. Isegi värsked maailmameistrid ei saa kordagi rihma lõdvaks lasta kui tahavad laual sööki näha.

Kalmus on vist üks neid väheseid, kes on tavatöö meie mõistes hüljanud. Elatub kavade tegemistest ja esinemistest ning saab lubada endale päevas mitut minemist, tulemist ja puhkamist.

Kulturismis on boonuseks see, et tehnika, kui selline, mis vajaks igapäevast harjutamist on minu arust veidi väiksem osa lõpptulemusest, kui mujal alades. Seda, kuidas kangi tõsta - see juba meelest päevaga ei lähe. Poseerimine on vast ainuke tõeline tehnika-moment mida teoorias võiks küll iga päev harjutada, et raudkindlalt kinnistuks kuna selles vallas on arenemisel uksed suht valla - oled nii hea, kui palju korralikke tunde suudad sisse taguda.

Kangitrenni puhul kipub see olema, et alates teatud punktist ei too enam lisa-rassimine kasu. Lihastel on piirid palju seda massi või jõudu neist välja pigistada annab mingis ajaperioodis. Aga poseerimise tehnika, vot selle tehnikaga võid kasvõi 12h päevas rabeleda ning tunda, et ikka võiks rohkem. :D

Aga see ei tähenda, et ka kangitrenne ei võiks rohkem olla.

Mida enam ma ka asja ei uuriks, seda enam tundub 3x nädalas lihaste läbi treenimine väga loogiline. 2x päevas trenni tegemine väga loogiline. Loogiline naturaalile.

Keemikutel on loogilisem treenida just harvemini - mis võib ka põhjendada, miks selline lähenemine on paljudele kulturistidele noorest peale pähe sisse taotud. Järgitakse ju oma iidoleid, kes kord nädalas kemm taga keha tükkideks peksavad ning siis kõrgendatud hormoonide najal ülejäänud aja kasvavad.

Naturaalil aga neid mõjuvõimsaid aineid ju kehas pole - seega puudub ka loogika suuri poisse jäljendada. Mitte, et nende meetodid täiesti iga nurga alt metsas oleks, aga arvestades nende ainetarbimise mahukust, siis peaks igaühele tunduma tobe ilma nendeta samamoodi treenida.

Kindel fakt on, et lihaskasv, kui selline on kõrgendatud 24-48h peale treeningut. Mingil ime-mutandil võib-olla nõks kauem. Mis tähendab seda, et ükskõik kui karmilt sa ka lihast ei peedistaks, kaks päeva hiljem on massi areng toimunud. Ning alates sellest hetkest peale seisab see lihas tühja. Ootab uut tõuget, et areneda.

Parimal juhul saab ta veidi vatti muudes trennides ja seega tagurpidi ta arenema ei hakka nende mõne päevaga, kuid optimaalsest kasvust minu-arust ka rääkida ei saa kui treenitakse 1x nädalas. Lihtsalt ei saa. Ja kui vaadata paljude edasijõudnute kavasid siis alates mingist punktist lisab enamik justkui automaatse refleksina juurde raskele lihastrennile ka kergema päeva, nii et totaalne maht liigub sinna 1.5-2x-ni nädalas.

Kui paljud aga proovivad treenida 3x nädalas? Väga vähesed millegi pärast. Ometigi tehti ju 40, 50-ndatel ja ka hiljem kogu vorm peamiselt 3x nädalas kogu keha trennidega ja seda täiesti steroidi-vabalt:

Reg-Park.jpg2lcxtus.jpg

Palju räägitakse ületreeningutest. Et nii, kui vähe tihedamini treenid oled kohe omadega augus, kust enam välja ei roni. Minu arust on see jama jutt. Ületreening, kui selline eksisteerib aga vähesed on seda reaalselt tundnud. Veel vähem tunnevad seda need, kes nagu Ott ütles - tavatööd ei peaks tegema.

Küll see keha sul taastub, see käib kiiresti. Paar päeva ja olemas. Kesknärvisüsteem - see võib nõks kauem võtta. Kuid puhanud inimese puhul taastub ka see kiiresti.

Siin aitab veel periodiseerimine, kus peale paarikuulist tsüklit tehakse üks taastav nädal ning ollaksegi uuesti 100% juures.

Minu arust on üks põhjuseid, miks ületreeningut kardetakse ning ei usuta ka oma võimetesse tihedamalt treenida on see, et iga trenn minnakse ikka väga hulluks kätte ära ning lammutatakse nagu viimnepäev oleks käes. Tehakse oma mitukümmend seeriat ühele lihasele ja suurte raskustega ka veel.

Ehk nagu profid teevad.

Aga palju meil neid keemikuid siin ikka on, kes valmistuvad suurteks profi-võistlusteks? Mõned üksikud. Enamik on naturaalid. Noored poisid. Minu arust ei ole vaja nooruses suurte raskustega end lõhkuda, vigastuste-ohtu liialt üles ajada. Lugedes meie noorte blogisid siis on paljudel vigastusi ikka päris tihti ette tulnud.

Tõmmake see koormus parem 10-20% alla per trenn ning treenige seevastu tihedamalt. Seda, et te endast 99% trennis välja panite ja peale trenni veel wc potti kallistasite on teie kehal juba paari päeva pärast meelest läinud. :)

Ma ei väida raudkindlalt, et 50-ndate stiilis 3x nädalas garanteeritult paremaid tulemusi pakuks, kuid potensiaal on suurem. Ühe trenni raames on siiski piiratud, kui palju sa suudad järjest lihast koormata ja seega arenema sundida.

Pigem säästa iga trenn 10-20% ja treeni 3x tihedamini ja saavutad sama, või parema tulemuse. Selle vahega, et üldine tehnika paraneb kogu trenni vältel ja seega ka vigastuste-oht väheneb nii koormuste languse, kui tehnika paremuse tõttu. Ning lisaks on ka reaalne potensiaal paremini kasvada. Seda enam, kui puuduvad vigastuste tõttu tagasilöögid.

Lüües trennid veel päeva lõikes 2-ks on effekt veelgi parem. Kui teha tavapärast trenni, on ju täiesti loomulik, et esimesed paar harjutust on tihti kõige raskemad ja võimete piiride lähedal ning iga järgnev harjutus ja seeria tehakse väsinud lihastega / vaimuga. Ehk põhimõtteliselt lõhutakse seda lihast lihtsalt lõhkumise eesmärgil - tõuge raskest koormusest on ju enamasti juba ära olnud esimeste harjutuste ja seeriatega. Trenni lõpus ju enamasti lihast nii palju ei koorma, kui trenni alguses - mõni kõvema vaimuga mees võib ju end sundida teisi lihaseid max-i lähedaselt treenima aga üldjuhul on trenni lõpuks enamikel rihm maas.

Kui aga trenn kaheks lüüa siis pakub see võimaluse ühes päeva pooles keskendunult lammutada kuni seda max. väge jagub, jättes vahele mitmed tunnid, suudate veel päeva teises pooles uuesti max. väe lähedaselt lammutada. Suudab ju nii paremini ka keskenduda.

Aga jah, jõuame tagasi selleni, et kellel on seda AEGA? Ma ise üritan, aga ei suuda leida seda. Töötan 60h nädalas ning kuigi töögraafik on suheliselt vaba ning kodus tegemisega teoreetiliselt aega on. Siis just see vaimne pinge, mida töö tekitab paneb põntsu. Ning alates mingist hetkest lihtsalt jookseb keha veidi kokku. Kui vaba aeg on piiratud siis kust võtta seda vaimset energiat, et ka see vähene vaba aeg trennile kulutada...

Oleks kogu minu töö ainult trenni teha siis poleks küll kahtlustki, et täiel rinnal laseks väga tihedalt kogu aeg.

Muudetud kasutaja Archangel poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav mõttekäik ja kindlasti on selles sees punkte mida nii mõnigi treenija võiks arvesse võtta. Sa tõid välja õigesti selle, et sagedamini treenides ei saa treenida sama intensiivsusega ja selles ongi kogu selle taastumise võti. Ise treenin ju stabiilselt 2 korda nädalas keha läbi või täpsemalt siis 8 päeva jooksul ja häda midagi, raskused suurenevad ja taastumine toimub, kuid seal ongi sisse planeeritud taastavad trennid. Noorememana tegin sama skeemi ,selle vahega, et maht oli veel suurem ja intensiivsus samuti ja selat ta mingi hetk kokku jooksis - ja siis tuli olude sunnil see taastav puhkustsükkel vigastuste näol või haiguse näol, sest organism oli juba nii üle vindi keeratud..... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fullbody näide on Imre, kes treenib vähemalt enne võistlus kui mitte hooajaväliselt 3 korda kui mitte rohkem keha läbi. Seda küll mitte jaotatuna vaid ühe trenniga, lisaks lugematu larvus bodypumpi, mis on ka fullbody treening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Fullbody näide on Imre, kes treenib vähemalt enne võistlus kui mitte hooajaväliselt 3 korda kui mitte rohkem keha läbi. Seda küll mitte jaotatuna vaid ühe trenniga, lisaks lugematu larvus bodypumpi, mis on ka fullbody treening.

Eks see on niimoodi välja kujunenud, aga sellise programmi puhul on oluline igas treeningus kasutada erinevaid harjutusi ja võimalusel isegi erinevaid saale-masinaid. Osade jaoks on see muidugi hüsteeritsemiseks piisavalt hea põhjus, et kuidas nii saab, aga saab ikka! Ma olen treeninud koos vana kooli meestega endisest NSVL koondisest ja samuti vanade vene eriväelastega ja vot nende treeninguid ja vormi ma võin nimetada ulmeliseks. Nende meeste kõrval pean ennast s.taseks amatööriks. Nii et kõik on suhteline. Siiani elu parim vorm oli mul 2009 aasta lõpus kui elasin üksinda ja tegin mitu korda päevas trenni.3 korda nädalas varahommikune bodypump, päeval Sõjakoolis maadlussaalis jooksmine ja jõusaalis baasharjutused, õhtul pärast tööd läksin jõusaali ja tegin suurte raskustega baasharjutusi, siis bodypumpi ja pärast ei olnud kuhugi kiiret ning tegin jõusaalis veel erinevaid harjutusi ning istusin teinekord paar tundi saunaski alumisel astmel ja nii päevast päeva. Oluline moment selle asja juures oli see, et kui koju läksin, siis tihti kohe magama ja magasin 12 tundi järjest. Puhkus on kõige olulisem. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks Eesti kulturismis ongi kohanetud võimalustele vastavalt. Raha pole, et saaks ainult treenida ja magada. Seega vaja lühima aja jooksul võimalikult palju end koormata ning siis loota, et mitme päeva kesised puhkamised taastavad järgmiseks trenniks ära. :D

Tahtejõuga rabeletakse ninast veri välja ja tõmmatakse lihaseid paigast. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks Eesti kulturismis ongi kohanetud võimalustele vastavalt. Raha pole, et saaks ainult treenida ja magada. Seega vaja lühima aja jooksul võimalikult palju end koormata ning siis loota, et mitme päeva kesised puhkamised taastavad järgmiseks trenniks ära. :D

Tahtejõuga rabeletakse ninast veri välja ja tõmmatakse lihaseid paigast. :D

Noorema mehena ikka teinekord hakkas suure kangutamisega ninast verd jooksma, aga nüüd juba aastaid ei ole tulnud verepiiskagi... ei ninast ei urrust :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle meeldib mõttekäik, et kui nädalas teed 1x konkreetset lihast, siis peab mingi imevigur toitumisel juures olema, et jätkusuutlikku arengut näidata :)

Ehk siis, kes aru ei saa, nädalas korra ühte lihast treenida ja sealjuures järjepidevalt areneda suudavad ainult keemikud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle meeldib mõttekäik, et kui nädalas teed 1x konkreetset lihast, siis peab mingi imevigur toitumisel juures olema, et jätkusuutlikku arengut näidata :)

Ehk siis, kes aru ei saa, nädalas korra ühte lihast treenida ja sealjuures järjepidevalt areneda suudavad ainult keemikud!

Mitte päris nii. :D

Kirjutasin ju juurde, et "optimaalselt" nii vaevalt areneb. Eks arenemisel ja arenemisel on ka vahe sees. Olen ju isegi enamuse ajast treeninud 1x nädalas lihaseid ja juba sellega on mindki kemmi panemises süüdistatud, seega järelikult kõige kehvem areng pole olnud.

Aga ma ei ole nii uhke, et arvaksin, et tegin kõike õigesti, või et kogu olemasolevat kirjandust ja ajalugu lihtsalt ignoreeriksin selle tõttu. ;)

Eks algajad arenevad suhtkoht iga programmiga. Teinekord piisab sellest, et valku rohkem süüa ja hantlit pikalt jõllitada ja mass vohab. :D

Edasijõudnud aga millegi pärast 1x nädalas erilist arengut ei näita massi osas. Midagi siit-sealt ikka tuleb, aga mulle vähemalt tundub, et areng oleks palju parem, kui ei tekiks suurte raskuste liigutamisest tulevaid vigastusi ja lihased saaksid stabiilsemalt ja rohkem mahulist koormust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle meeldib mõttekäik, et kui nädalas teed 1x konkreetset lihast, siis peab mingi imevigur toitumisel juures olema, et jätkusuutlikku arengut näidata :)

Ehk siis, kes aru ei saa, nädalas korra ühte lihast treenida ja sealjuures järjepidevalt areneda suudavad ainult keemikud!

Vaidlen vastu! Igasugune sport ja suutlikus on meie oma peas kinni. Sain selle selgeks 1997 aastal ajateenistuses Kuperjanovi kuulsusrikkas pataljonis, kus oli palju hetki kui ma ise uskusin, et enam ei suuda isegi sõrme liigutada, aga ometi paari minuti pärast jooksime juba täisvarustuses poolmaratoni ja kui vaja, siis gaasimaskiga. Võib öelda, et see oli inimvõimete piir ning osad murdusid ja kes selliseid katsumusi ise läbi ei ole teinud, need ei saa ka aru. Eks areng on ka igal inimesel erinev. Loogiline, et kui mul oli 2005-2011 7 aastat järjest kõik hooajad võistlused, siis ei saanud erilisest arengust juttugi olla. Lihvisin seda, mis oli, aga võistluskaal dikteeris vormi ja lihasmassi. Sellel teemal võibki arutlema jääda! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle meeldib mõttekäik, et kui nädalas teed 1x konkreetset lihast, siis peab mingi imevigur toitumisel juures olema, et jätkusuutlikku arengut näidata :)

Ehk siis, kes aru ei saa, nädalas korra ühte lihast treenida ja sealjuures järjepidevalt areneda suudavad ainult keemikud!

Kas see 1 konkreetne lihas ,siis teistel päevadel läbi teiste lihase oma laksu ei sa kätte piisvalt ,et mõjuks? Mõtlen just kui üks päev on käed ,siis mingi päev on selg ,biits peaks saama sealt koormuse küll ? Või pole sest kasu,eks siis peab mingi anaboli ligivõtma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen jälle 100% kindel, et kui jõusaali külastaja on 5 aastat tublisti saalis rassinud ja nüüd hakkab tegema ühte lihast korra nädalas, siis mingit arengut sealt tulla ei saa. Rasva saab põletada, kuid see oleneb juba kõik puhtalt toitumisest :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siimust pole enam tema teemas juttugi.... :D See on tehtud juba muuks teemaks ümber.... :D Ära pahanda Siim...

Siimul ei ole endal aega midagi vastatagi! Mees raudselt ainult loeb oma teemas toimuvat arutelu ning paneb tarkuseterasid kõrva taha ning kuulab Kukerpillide "Valged kajakad kisavad rannal!" :P

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas see 1 konkreetne lihas ,siis teistel päevadel läbi teiste lihase oma laksu ei sa kätte piisvalt ,et mõjuks? Mõtlen just kui üks päev on käed ,siis mingi päev on selg ,biits peaks saama sealt koormuse küll ? Või pole sest kasu,eks siis peab mingi anaboli ligivõtma.

Lihas areneb eelkõige siiski siis, kui talle pakutakse uut koormust. See vähene, mis see lihas saab teisejärgulistest harjutustest on vaid parimal juhul piisav, et taand-arengu vastu kaitsta. Otseselt kasvama see ei pane. Miks peakski. :)

Teine teema on algajad jällegi, kus tihtipeale polegi muud vaja, kui kolm baasharjutust läbi teha ning kasvavad ka igasugu muud väiksemad lihased, mis nagu otseselt harjutuse käigus nii suurt osa ei omagi.

Mina olen jälle 100% kindel, et kui jõusaali külastaja on 5 aastat tublisti saalis rassinud ja nüüd hakkab tegema ühte lihast korra nädalas, siis mingit arengut sealt tulla ei saa. Rasva saab põletada, kuid see oleneb juba kõik puhtalt toitumisest :D

Jah, nõus. Kui ikka aastaid ja aastaid rassitud ning suht naturaalsete limiitide lähedale jõutud siis see 1x nädalas on parimal juhul vormi hoidja või siit-sealt suudad korduse või kilo rohkem liigutada, halvimal juhul ei hoia nii isegi vormi enam mitte. Seda siis naturaalina.

Võtame jalad ja 1x nädalas, siis on selge pilt.

Huvitav on see, et enamik, kes proovivad mingit programmi a'la Smolov jalgade jaoks - imestavad, et Oi bljää kuidas nüüd raskused kasvasid ja jalg paisus, et on ikka imeprogramm küll. Jajah. "Ime". Tegelt lihtsalt aeti treening-tihedus 3x-ni nädalas lihtsalt. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav on see, et enamik, kes proovivad mingit programmi a'la Smolov jalgade jaoks - imestavad, et Oi bljää kuidas nüüd raskused kasvasid ja jalg paisus, et on ikka imeprogramm küll. Jajah. "Ime". Tegelt lihtsalt aeti treening-tihedus 3x-ni nädalas lihtsalt. :lol:

Ei saa päris nii üks ühele võtta, sest Smolovi puhul näiteks pannaksegi rõhk jalgadele ja ülakeha treenitakse sellearvelt tagasihoidlikumalt, nii ongi jalgade(küki) areng sellevõrra parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×