Jump to content
Nony

Naised jõusaalis...

Recommended Posts

Väiksemates saalides ka väiksem tõenäosus mõnda asjalikku meest kohata :) Mitte et neid üldse poleks... Aga tihti näeb ikka selliseid, kes punnitavad "hiigelraskustega", aga tehnikat pole ollagi. Ja neid jutte, mis toidulisanditest kuulda võib... :rolleyes: Siinkohal ei taha üldse kedagi solvata ja muidugi on ka erandeid! Aga tihti ongi ju põhjus seal, et ei taheta jõusaali minna, sest seal on ainult mehed ja ise ei oska midagi nende masinate vahel peale hakata. Küsida ei julge ka nagu, piinlik kuidagi... Kui sellest esimesest hirmust kuidagi üle saaks, siis... Ise üritan ka sõbrantse kaasa vedada, aga eriti ei õnnestu :unsure:, sellepärast üksi käingi...

Kuskohas sa täpselt üksi käid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt otseselt jooksva teemaga mitte seoses. Aga foorumi topis oli teema ilusti kättesaadav.

Juhtusin ühel hommikul Spartasse. Ja nägin seal enam-vähem tüüpilist pilti - keskmisest lopsakam naine tegemas järjest masinatel harjutusi - reied lahku, reied kokku. Teises nurgas tegi teine tüdruk aga järjest kõikvõimalikke harjutusi keha keskosale - 5kg ketas käes ja kerekallutused, ketas rinnal ja püsti kerepöörded jne.

Mul tekkis lihtsalt küsimus, et kuidas ometi pealtnäha siiani väga jõusaalivõõrad inimesed just sellised harjutused ja masinad üles leiavad?

Ja selliseid harjutusi tehes ei ole ka imestada, kui need vaesekesed järgmist kuukaarti ei osta, sest tulemust pole sendi eest

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naistel on arvamus, et treenida on vaja kõhulihaseid ja tuharat. :) Tunduvad sellised ''safe'' harjutused, et neid ikka valesti ei tee.

Pirnikujuga naistel tuleb üliharva idee, et treeniks selga laiemaks, et saavutada liivakella efekt, st. ilusam ja proportsionaalsem välimus. Kütetakse tuharat treenida ja siis imestatakse, miks see läheb veel suuremaks.. ;)

Mina olen siiski arvamusel, et kes tahab see saab, võtab julguse kokku ning läheb jõusaali treeneri juurde, et abi küsida.

Spartas ja Revalis on väga palju naisi, kes küsivad nõu, kes teevad regulaarselt trenni.. ei ole see mingi utoopia. Tahtmise küsimus. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt otseselt jooksva teemaga mitte seoses. Aga foorumi topis oli teema ilusti kättesaadav.

Juhtusin ühel hommikul Spartasse. Ja nägin seal enam-vähem tüüpilist pilti - keskmisest lopsakam naine tegemas järjest masinatel harjutusi - reied lahku, reied kokku. Teises nurgas tegi teine tüdruk aga järjest kõikvõimalikke harjutusi keha keskosale - 5kg ketas käes ja kerekallutused, ketas rinnal ja püsti kerepöörded jne.

Mul tekkis lihtsalt küsimus, et kuidas ometi pealtnäha siiani väga jõusaalivõõrad inimesed just sellised harjutused ja masinad üles leiavad?

Ja selliseid harjutusi tehes ei ole ka imestada, kui need vaesekesed järgmist kuukaarti ei osta, sest tulemust pole sendi eest

Esiteks see reiemasin selle leiab üles kuna naised jutustavad ja naljatlevad sel teemal kui jutt kuidagi jõusaali peale läheb. Nunnad vs prostituudid nt kokku lahku kirjeldamise asemel jne.

See keskosa tundub nagu ta oleks kuskil Abs rühmatrennis käinud ja tegi seda mida sealt mäletas?

Ja selliseid harjutusi tehes ei ole ka imestada, kui need vaesekesed järgmist kuukaarti ei osta, sest tulemust pole sendi eest - selle kohta küsiks, kes teab mis klubid pakuvad nt liitumisele boonuseks personaalset nõustamist või mingit muud sarnast teenust? Või nt igakuised/nädalased tutvustustrennid uutele liikmetele, kus treener lihtsalt käib soovijatega masinad koos läbi?

Tegelt oleks isegi kavalam kui oleks see masinatutvustustrenn nii, et mitte pole kohustuslik kaasa teha vaid võib niisama vaadata ka ja liitudes andministraator moosib, et sinna peaks minema. Isegi kui on "eiei ma tulin ainutl aeroobikasse see jõusaal mind üldse i huvita, mingi meeste värk" siis pärast võibolla elab teemasse rohkem sisse ja tahab midagi kuskile proovima minn ja siis on hilja ja noh.. piinlik ise abi küsida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen siiski arvamusel, et kes tahab see saab, võtab julguse kokku ning läheb jõusaali treeneri juurde, et abi küsida.

Spartas ja Revalis on väga palju naisi, kes küsivad nõu, kes teevad regulaarselt trenni.. ei ole see mingi utoopia. Tahtmise küsimus. ;)

Minuarust see on enesekindluses kinni ja kui inimene on end niigi kokku võtnud nt kaalulangetamise eesmärgiks ja julenud trenni minna (kus kõik ju vaatavad kui paks ta on eks;)) siis on veel rohkem julgust vaja leida, et minna sinna ruumi kus on kõik need ilusad lihases poisid ja tüdrukud ja silmad maas uurida, et mis tegema peaks ;) Rühmatrennis on teisi selliseid veel siis on jälle julgem käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pigem kahtlustan seda, et siin toimivad tegurid:

- minu jaoks on probleemiks kohal X olev rasv, seega pean treenima masinatel, mis tegelevad kohal X olevate lihastega

- mulle on öeldud, et kaalust alla saamiseks tuleb jõusaali minna, ma nüüd käin jõusaalis

- reite kokku ja lahku ajamine on päris raske, pärast annavad lihased tunda - järelikult hea harjutus

Viimane on kusjuures sugugi mitte õhust võetud vaid seda räägivad naised, kes õhkavad shapingu järele. Ehk ka esimene?

Sest paljud naised, kes käinud shapingus, rõhutavad kolme asja:

- shapingus saab igaüks tegelda oma probleemsete kohtadega

- vat need reie siselihased jäävad shapingus ikka korralikult valusaks - seega toimib!

- kaks tundi enne ja kaks tundi pärast shapingut ei tohi süüa

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naine ja mees jõusaalis

Mees: "Tahad vormi saada, ilus tagumik jne?"

Naine: "Jah"

Mees: "Tee kangiga kükke, jõutõmmet jne. Ma näitan sulle."

Naine: "Fuih! Kükke... see on ju nii raskee. Ei EI EI. Ma parem hargitan reisi masinal ja teen biitsepsiharjutusi 1 kg hantliga."

Vägagi tüüpiline?!

Muudetud kasutaja Undionu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enamus teevadki midagi aeroobset 0,5-1h, siis lähevad kas kõhumasinale/kõhupingile ja/või teevad reitele midagi :rolleyes:

Muudetud kasutaja vAleksei poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mu naine kartis alguses kükipuuri minna, kui Sparta tõstmise osas näiteks klassikutel trenn või muidu suured mehed ümber puuride olid. Nüüd juba läheb aga ikka kuidagi hästi kahtlevalt ja külg ees, et saaks kiirelt plagama panna kui keegi märkab teda :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mu naine kartis alguses kükipuuri minna, kui Sparta tõstmise osas näiteks klassikutel trenn või muidu suured mehed ümber puuride olid. Nüüd juba läheb aga ikka kuidagi hästi kahtlevalt ja külg ees, et saaks kiirelt plagama panna kui keegi märkab teda :D

See on tobe tunne ronida kuskile kus suured mehemürakad ümber, et ma tahan nüüd ka teie moodi olla :)

Muudetud kasutaja Leegi-H poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pigem kahtlustan seda, et siin toimivad tegurid:

- minu jaoks on probleemiks kohal X olev rasv, seega pean treenima masinatel, mis tegelevad kohal X olevate lihastega

- mulle on öeldud, et kaalust alla saamiseks tuleb jõusaali minna, ma nüüd käin jõusaalis

Nõustun. Ilma teemakohase lugemise ja siin foorumis ringi kollitamiseta olin sama meelt.

- Sest kui sa ei ole asja endale täpselt selgeks teinud on minuarust igati loogiline, et kui mul on probleem mingi kehaosaga siis ma peaksin just selle kehaosa kallal töötama

- Öeldi, et mine jõusaali. Jõusaalis asuvad jooksulindid jms asjad. Kasutan neid. Sest need on jõusaalis. A jõusaalil ja jõusaalil on vahe? Tõesti a jõusaal on ju sama sõna kui jõusaal, mulle öeldi, et mine sinna jõusaali, mitte et kasuta neid spetsmasinaid (ja et need masinad töötavad nii ja sinna ei käi mitte su pea vaid hoopis põlved).

Muudetud kasutaja Leegi-H poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina alustasin jõusaalis treenimisega aasta aega tagasi. Varem ei julgenud samuti sinna minna, sest puudusid teadmised, mida, kuidas kui palju jne treenida. Eelmine talv lasin omale personaalse kava teha, treener näitas ette masinad ja harjutused, vaatas üle minu "tehnika" - parandas mu vead ja siis järgmisel korral juba omapead. Minu meelest ei tohikski inimesed sinna ilma algteadmisteta üldse minna...kurb oli vaadata, kuidas inimesed suvaliselt lahmimas seal käivad - pärast tolku ei midagi. On ju näha, kes käib ja teeb ja kes käib ja ei tea, mida ta seal teeb või miks ta seal üldse on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pigem kahtlustan seda, et siin toimivad tegurid:

- minu jaoks on probleemiks kohal X olev rasv, seega pean treenima masinatel, mis tegelevad kohal X olevate lihastega

Kindlasti aitab selle mõtte kinnistumisele kaasa kui klubid klientide arusaamadele meelepäraseks olemiseks kirjutavad oma tutvustusse:

" Naiste treeningu tõhustamiseks oleme „kriitiliste” kehapiirkondade jaoks valinud mitu erineva toimega trenažööri."

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen vist veidike imelik, aga mulle küll meeldib jõusaalis käia :huh: Annab palju parema enesetunde, kui rühmatreeningutes rahmeldamine. Muidugi ma võtsin endale personaaltreeneri ka, kes mulle sobivad harjutused soovitas ning õiget tehnikat näitas. Ja oh imet, enamus harjutusi ongi pigem ülakehale nagu siin eelnevalt viidatud on - jalgadele ainult pressil kükid, kõhuli kõverdused ja pingil sirutused.

Ma olen ka seda meelt, et enne kui jõusaalis iseseisvalt treenima hakata, tuleks mõnelt treenerilt paar eratundi võtta ja õige tehnika selgeks saada või vähemalt jõusaali ABC tunnis ära käia. Minu treener näitas lisaks õigele sooritustehnikale ka seda, kuidas harjutusi valesti tehakse ja nüüd olengi saalis veidi teise pilguga ringi vaatama hakanud ja näinud päris mitut isendit, kellel kehahoid harjutuste sooritamisel päris õige ei ole - seda ka meesterahvaste puhul, nii et olenemata soost ei tohiks treenerilt abi küsimine häbiasi olla.

Muudetud kasutaja silguniisk poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×