Jump to content
Nony

Naised jõusaalis...

Recommended Posts

Olen pisut hämmingus... Teen ca pool aastat trenni ühes Lõuna-Eesti väikelinna spordiklubis ja selle aja jooksul on jõusaali "ära eksinud" vaid 2-3 naisterahvast :huh:

Mulle on jäänud mulje, et vähemalt suuremates linnades on "naised saalis" tavaline nähtus, aga nüüd ei oskagi enam midagi arvata..

Kas naised jõusaalis on tõesti pigem erand?

Mis trenni naised siis teevad? Aeroobikat?

Ise käin jõusaalis tavaliselt 3-5xnädalas ja mulle meeldib :)

Muudetud kasutaja Nony poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valdav osa naisi eelistab rühmatreeninguid. Ja eks see on ka väikelinna eripära. Suuremates spordiklubides on rahvastiku tiheduse tõttu ka suurem tõenäosus naisi kohata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina alustasin jõusaaliga Ameerikasse tulles, siin on naised jõusaalis väga tavaline. Eestis olles jäin rühmatrennide juurde, sest oli liiga veider üksinda meeste keskel trenni teha, tundus kuidagi ebamugav ja olin ka täielik algaja, ei teadnud täpselt mida tehagi. Tean teisigi naisi, kes ei taha jõusaali minna, sest enamasti on seal ainult mehed. Enam mind see ei häiriks, absoluutselt mitte. Ja paljud naised arvavad et jõutrenn ei ole naistele/see on ainult neile kes tahavad suuri muskleid jne. Ning cardio(aeroobne?) üksinda ei ole piisav, et saada üldine hea vorm, peab ka jõusaalis käima. Ise käin umbes 5-6 korda nädalas ja tõesti naudin seda.

:)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii palju kui mina olen naisi jõusaalis näinud (mis on aga väga vähe), siis kui nad pole aeroobsete masinate peal on nad kohe kindlalt reie lähendajate/laiendajate masinate peal (või kuidas neid täpselt nimetataksegi). Vaid väga harva näen naisi mingeid teisi jõuharjutusi tegemas ning siis ka on enamasti tegemist kergejõustiklannadega, mitte "tava" inimestega.

Ma saan aru et osad naised kardavad saada "liiga lihaseliseks" kuid nad ei vist ei tea et need mehed kes on lihaselised on saavutanud selle mitte üleöö vaid pika ja pühendunud treeninguga ning meeletu söömisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Spartas on küll naisi. Vähemalt sel ajal, kui mina seal käin. Alates päris noortest lõpetades seitsmekümnestega vist. Ja ei saa küll öelda, et nad ainut aeroobset teeks.

Ja tore, et seal käivad ka need, kes tavalist jõutrenni ei tee, vaid teevad mingit eriala asja. Üks tibi võttis ükskord kangi selga ja hakkas sügavkükist hüppeid tegema :D

Ja ükskord tegi mul sõber kõhutrena peal, tõusis pausiks püsti, keeras selja korra ja kohe oli üks sukapükstes vanaema trenažööri ära hõivanud, hakkas kiikuma seal õndsa näoga. Sõber ütles, et ei tahtnud vanainimest ära ka ajada, muidu läheb veel haigekassasse :D :D

Ja siis ükskord ma tegin selili lendamist püramiidis, kui mu ümber tekkisid mingid sportlikud tibid. Mul läksid järgmised raskused kohe suuremaks, järgmised neli päeva oli rind kange, krt.

Ütle nüüd, et kasu pole naistest, eks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina treenin ka Spartas :rolleyes: Ja kusjuures seal tõepoolest igas vanuses naisi alates 16-80. Eakad treenivad kolmapäeva ja reede hommikuti- igati vahvad kujud. Eeskujuks paljudele noorematele. Olen aegajalt ka teistes jõusaalides treeninud, kus naiste osakaal väiksem, aga ongi lõbusam. Abistajaid kohe rohkem! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tean teisigi naisi, kes ei taha jõusaali minna, sest enamasti on seal ainult mehed.

:)

See vist tihti nii, aga kuidas saakski naisi jõusaalis rohkem käia, kui kõik nii mõtlevad :rolleyes::D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka mina olin alguses üks nendest naistest, kes oli ainult aeroobsetel masinatel või siis reie lähendajate/laiendajate masinate peal nagu matjusm eelnevalt kirjutas.

Üheks põhjuseks oli veel kindlasti see, et polnud erilist enesekindlust ega teadmisi, mida ja kuidas teha. Ruumis ringi vaadates nägin ainult inimesi, kes teadsid täpselt mis teevad (vähemalt siis arvasin seda) ja kangi/raskuste asemel läksin ruttu crosstraineri juurde tagasi.

Ja ma ei tea kuidas on suuremates spordiklubides/jõusaalides, aga mina käisin sellises kohas, kus ei olnud treenerit, kes oleks koguaeg kohapeal kes inimesi abistaks kui vaja. Ja kui ka keegi oli, pelgasin küsima minna. Ja kas Eesti inimene küsib üldse abi, kui tekkib mis iganes treenimisega seotud küsimus? Küsin sellepärast, et mina alustasin trenniga Ameerikas ja olen spordiklubiga väga rahul, alati on keegi kes annab nõu kui vaja. Ja oh issand, siinsed inimesed küsivad uskumatult palju ja kohati rumalaid küsimusi, mis iganes aga pähe tuleb. Spordiklubi töötajad on ikka väga abivalmis ja toetavad. Tänu sellele jõudsingi ka raskuste tõstmiseni jne. Praegu lähen ilma kõhkluseta jõusaali, naudin seda ja ei hooli absoluutselt kes mul seal ümberringi on!

:)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii palju kui mina olen naisi jõusaalis näinud (mis on aga väga vähe), siis kui nad pole aeroobsete masinate peal on nad kohe kindlalt reie lähendajate/laiendajate masinate peal (või kuidas neid täpselt nimetataksegi). Vaid väga harva näen naisi mingeid teisi jõuharjutusi tegemas ning siis ka on enamasti tegemist kergejõustiklannadega, mitte "tava" inimestega.

Ma saan aru et osad naised kardavad saada "liiga lihaseliseks" kuid nad ei vist ei tea et need mehed kes on lihaselised on saavutanud selle mitte üleöö vaid pika ja pühendunud treeninguga ning meeletu söömisega.

Millal sa spartasse tõstma tuled? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ka mina olin alguses üks nendest naistest, kes oli ainult aeroobsetel masinatel või siis reie lähendajate/laiendajate masinate peal nagu matjusm eelnevalt kirjutas.

Üheks põhjuseks oli veel kindlasti see, et polnud erilist enesekindlust ega teadmisi, mida ja kuidas teha. Ruumis ringi vaadates nägin ainult inimesi, kes teadsid täpselt mis teevad (vähemalt siis arvasin seda) ja kangi/raskuste asemel läksin ruttu crosstraineri juurde tagasi.

Ja ma ei tea kuidas on suuremates spordiklubides/jõusaalides, aga mina käisin sellises kohas, kus ei olnud treenerit, kes oleks koguaeg kohapeal kes inimesi abistaks kui vaja. Ja kui ka keegi oli, pelgasin küsima minna. Ja kas Eesti inimene küsib üldse abi, kui tekkib mis iganes treenimisega seotud küsimus? Küsin sellepärast, et mina alustasin trenniga Ameerikas ja olen spordiklubiga väga rahul, alati on keegi kes annab nõu kui vaja. Ja oh issand, siinsed inimesed küsivad uskumatult palju ja kohati rumalaid küsimusi, mis iganes aga pähe tuleb. Spordiklubi töötajad on ikka väga abivalmis ja toetavad. Tänu sellele jõudsingi ka raskuste tõstmiseni jne. Praegu lähen ilma kõhkluseta jõusaali, naudin seda ja ei hooli absoluutselt kes mul seal ümberringi on!

:)

Mina pole siiamaani julgust kokku võtnud, et nõu küsida. Kuigi ma olen siin juhendeid vaadanud ei jugle ikka kuskile masinale sappa võtta ja siis kogemata ennast sinna pea alaspidi riputada ja raskustega puusse panna

Gym-Funny-Lazy-Army-Guy.jpg

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina pole siiamaani julgust kokku võtnud, et nõu küsida. Kuigi ma olen siin juhendeid vaadanud ei jugle ikka kuskile masinale sappa võtta ja siis kogemata ennast sinna pea alaspidi riputada ja raskustega puusse panna

Gym-Funny-Lazy-Army-Guy.jpg

LMAO, naeran kogu südamest praegu selle pildi üle. Nagu mina varemalt, väga hea ikka!

Mina käisin kõik masinad treeneriga läbi, näitas mulle mida kuidas teha. Mõned tunnid tegin personaaltreeneriga tööd, sest liitumisel klubiga sain kolm tasuta tundi. See pani aluse edasisele arengule. Kui põhitõed on selged, saad igast juhendist aru. Ja kui mul tekkib küsimusi, küsin alati abi. Peaksid kindlasti küsima. Hiljem mõtled ja naerad selle üle, et kuidas alguses kõik nii keeruline tundus! ;)

Muudetud kasutaja lniinsalu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina pole siiamaani julgust kokku võtnud, et nõu küsida. Kuigi ma olen siin juhendeid vaadanud ei jugle ikka kuskile masinale sappa võtta ja siis kogemata ennast sinna pea alaspidi riputada ja raskustega puusse panna

Gym-Funny-Lazy-Army-Guy.jpg

Hack-squat ei ole selle harjutuse nimi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hack-squat ei ole selle harjutuse nimi?

Hacki ei tehta jalapressi masinal..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahjuks nii ongi, et väiksemates kohtades ei olegi enamasti treenerit, kelle käest nõu küsida. Muidu küsiks isegi!

Ja ühe spa juures asuvas jõusaalis olen minagi selliseid vanemapoolseid turiste ja niisama uudistajaid näinud, kes nt alaelja pigil kõhtu treenida üritavad. Natuke koomiline ju on, samas ei saa pahaks panna, kui inimene vb esimest korda saali astub... Mõni tuleb küll juurde ja küsib, aga tihti ei juleta küsida. Ja ega üldjuhul keegi niisama õpetama ka ei lähe.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma parem astun eemale neist masinatest, kui pole päris kindel kuidas midagi tegema peaks. Näiteks praegu teeb spordiklubi uuendusi/laiendust ja tuuakse aga uut tehnikat, mida näen elus esimest korda ja tõesti teen pigem siis tavalisi asju nagu barbell squats, deadlifts, sumo style deadlifts jne. Väga tõhusad ja võin tulemustes kindel olla.

:D Olen nüüd jõutrenni/tõstmise lainele saanud, ei suuda käsi kangist eemal hoida.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma parem astun eemale neist masinatest, kui pole päris kindel kuidas midagi tegema peaks. Näiteks praegu teeb spordiklubi uuendusi/laiendust ja tuuakse aga uut tehnikat, mida näen elus esimest korda ja tõesti teen pigem siis tavalisi asju nagu barbell squats, deadlifts, sumo style deadlifts jne. Väga tõhusad ja võin tulemustes kindel olla.

:D Olen nüüd jõutrenni/tõstmise lainele saanud, ei suuda käsi kangist eemal hoida.

Tegelikult eelistan ma ise ka hantleid-kangi erinevatele masinatele. Eks üks põhjus on see, et väiksemates saalides ongi vähem igasugu imemasinaid. Samuti sai kunagi laste kõrvalt alustatud koduse jõutrenniga Kiivikase kava alusel (kang ja hantlid olid kodus olemas)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma parem astun eemale neist masinatest, kui pole päris kindel kuidas midagi tegema peaks. Näiteks praegu teeb spordiklubi uuendusi/laiendust ja tuuakse aga uut tehnikat, mida näen elus esimest korda ja tõesti teen pigem siis tavalisi asju nagu barbell squats, deadlifts, sumo style deadlifts jne. Väga tõhusad ja võin tulemustes kindel olla.

:D Olen nüüd jõutrenni/tõstmise lainele saanud, ei suuda käsi kangist eemal hoida.

väga hea, kas klassikalist tõstmist (rebimine, tõukamine) ka teed või tegeled ainult jõutõstmisega (kükk, rinnalt surumine, jõutõmme)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult eelistan ma ise ka hantleid-kangi erinevatele masinatele. Eks üks põhjus on see, et väiksemates saalides ongi vähem igasugu imemasinaid. Samuti sai kunagi laste kõrvalt alustatud koduse jõutrenniga Kiivikase kava alusel (kang ja hantlid olid kodus olemas)

Hantleid julgen ma ka ainult kodus teha. See on mingi vastumeelsus üksi puterdamise vastu.

Esimesse bodypumpi ma tatsusin naeratusega sisse ja teatasin kõva häälega treenerile, et ma olen esimest korda ja mul pole vähimatki ideed mida mul vaja on. A noh grupp vms.

Ja see on osaliselt teie süü ka, sest ma siin vaikselt olin naljateemasid lugenud ja ennast ära tundud :D Piinlik minna reiemasina pealt hopsti kuskile abi nõudma või hantleid näpuga torkima.

Piisavalt hea põhjusega võiks ma Raekoja platsil alasti ringi silgata aga kuskil tunnistamine, et ma ei tea mida ma teen (mis siis et niikuinii teavad-näevad, et ma ei tea mida ma teen) ja siis avalikult teiste ees puterdamine.. võeh. Ei. Vot see käib üle jõu :)

Äriidee: väiksemas jõusaalis panna kohti tunnikeseks vms kinni ja teha naistele rühmaviisi õpetust. Siis saavad need ka, kes personaaltreeningut ei saa lubada kui hind rohkem jagatud on ja isegi need saavad õppida, kes ei julgeks personaaltreeningule tulla, kuna ümberringi kõik teadjadmehed vahivad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hantleid julgen ma ka ainult kodus teha. See on mingi vastumeelsus üksi puterdamise vastu.

Esimesse bodypumpi ma tatsusin naeratusega sisse ja teatasin kõva häälega treenerile, et ma olen esimest korda ja mul pole vähimatki ideed mida mul vaja on. A noh grupp vms.

Ja see on osaliselt teie süü ka, sest ma siin vaikselt olin naljateemasid lugenud ja ennast ära tundud :D Piinlik minna reiemasina pealt hopsti kuskile abi nõudma või hantleid näpuga torkima.

Piisavalt hea põhjusega võiks ma Raekoja platsil alasti ringi silgata aga kuskil tunnistamine, et ma ei tea mida ma teen (mis siis et niikuinii teavad-näevad, et ma ei tea mida ma teen) ja siis avalikult teiste ees puterdamine.. võeh. Ei. Vot see käib üle jõu :)

Äriidee: väiksemas jõusaalis panna kohti tunnikeseks vms kinni ja teha naistele rühmaviisi õpetust. Siis saavad need ka, kes personaaltreeningut ei saa lubada kui hind rohkem jagatud on ja isegi need saavad õppida, kes ei julgeks personaaltreeningule tulla, kuna ümberringi kõik teadjadmehed vahivad.

Ma arvan et päris paljud mehed oleksid rohkem kui hea meelega nõus naistele kangiharjutusi õpetama nii et mine küsi julgelt. Tõsi küll, ise asi on see kas see kellelt sa küsid ka neid ise korralikult oskab, seda ei või iial teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hantleid julgen ma ka ainult kodus teha. See on mingi vastumeelsus üksi puterdamise vastu.

Esimesse bodypumpi ma tatsusin naeratusega sisse ja teatasin kõva häälega treenerile, et ma olen esimest korda ja mul pole vähimatki ideed mida mul vaja on. A noh grupp vms.

Ja see on osaliselt teie süü ka, sest ma siin vaikselt olin naljateemasid lugenud ja ennast ära tundud :D Piinlik minna reiemasina pealt hopsti kuskile abi nõudma või hantleid näpuga torkima.

Piisavalt hea põhjusega võiks ma Raekoja platsil alasti ringi silgata aga kuskil tunnistamine, et ma ei tea mida ma teen (mis siis et niikuinii teavad-näevad, et ma ei tea mida ma teen) ja siis avalikult teiste ees puterdamine.. võeh. Ei. Vot see käib üle jõu :)

Äriidee: väiksemas jõusaalis panna kohti tunnikeseks vms kinni ja teha naistele rühmaviisi õpetust. Siis saavad need ka, kes personaaltreeningut ei saa lubada kui hind rohkem jagatud on ja isegi need saavad õppida, kes ei julgeks personaaltreeningule tulla, kuna ümberringi kõik teadjadmehed vahivad.

mõnes kohas on sellised ringtreeningu variandid, mis tegelikult ka väga ok!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan et päris paljud mehed oleksid rohkem kui hea meelega nõus naistele kangiharjutusi õpetama nii et mine küsi julgelt. Tõsi küll, ise asi on see kas see kellelt sa küsid ka neid ise korralikult oskab, seda ei või iial teada.

Väiksemates saalides ka väiksem tõenäosus mõnda asjalikku meest kohata :) Mitte et neid üldse poleks... Aga tihti näeb ikka selliseid, kes punnitavad "hiigelraskustega", aga tehnikat pole ollagi. Ja neid jutte, mis toidulisanditest kuulda võib... :rolleyes:

Siinkohal ei taha üldse kedagi solvata ja muidugi on ka erandeid!

Aga tihti ongi ju põhjus seal, et ei taheta jõusaali minna, sest seal on ainult mehed ja ise ei oska midagi nende masinate vahel peale hakata. Küsida ei julge ka nagu, piinlik kuidagi... Kui sellest esimesest hirmust kuidagi üle saaks, siis... Ise üritan ka sõbrantse kaasa vedada, aga eriti ei õnnestu :unsure:, sellepärast üksi käingi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×