Jump to content
jõukakapp

Parim kätekõverdus meetod ?

Recommended Posts

Tere , kas keegi oskab mingisugust kätekõverdus viisi nimetada

mis treeniks kõige paremini ja kui palju seeriaid teha , või järiest

lasta nii palju kui jaksan ?

Aitäh vastamast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kätekõverdustega on jah selline asi, et tasub lihtsalt võimalikult palju erinevaid variante proovida, sest kõik arendavad oma moodi.

3 põhilist oleks: Tavalised (laiem kätelaius), kaldega (jalad mingi kõrgema pingi, voodi vms. peal) ning kitsama haardega (umbes õlgade laiuselt või tibake kitsamalt).

Kui need tüütumaks muutuvad, siis võib proovida ka igasugu muid variatsioone: plahvatuslikud (tõukad end iga surumisega õhku), Sparta kätekõverdused (üks käsi ees, teine rohkem taga pool, tõukad end õhku siis vahetad - http://www.youtube.com/watch?v=ILCxhqkBc9U). Muidugi igasuguste tõugete puhul peaks olema ettevaatlik, et käsi ära ei põrutaks ja rannet ei vigastaks.

Kätekõverdused peaks olema sooritatud aeglaselt, puhtalt st. aeglaselt laskma end alla ja siis normaalse kiirusega üles suruma.

Seeriate puhul ei tohiks erilist vahet olla, võid näiteks võtta need esimesed kolm baasharjutust ja teha esimene suutlikuseni, puhata minut, teha teine suutlikuseni, puhata minu ja seejärel kolmas. Samas võid luua endale ka süsteemid, et teha kõiki näiteks 3x20 ja iga seeria vahel puhata 30 sekundit, kuigi erilist vahet sellel ei tohiks olla.

//Ma ei tea, miks ta mulle automaatselt selle lingi videona topib.

Muudetud kasutaja DarkCloud poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere , kas keegi oskab mingisugust kätekõverdus viisi nimetada

mis treeniks kõige paremini ja kui palju seeriaid teha , või järiest

lasta nii palju kui jaksan ?

Aitäh vastamast.

Kas kätekõverdused rippes või kätekõverdused toeng-lamangus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära ole nii palju numbrites kinni. Kätekõverdustega sa mingit "massi" ei ehita, püramiidita palju tahes:)

Sellistel harjutustel mõjub ainult suur maht.

Muidu DarkCloudil väga hea tekst. Nii on.

Ja üldse, mis sa nende suurte rindadega peale hakkad, ehita parem tugev selg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära ole nii palju numbrites kinni. Kätekõverdustega sa mingit "massi" ei ehita, püramiidita palju tahes:)

Sellistel harjutustel mõjub ainult suur maht.

Muidu DarkCloudil väga hea tekst. Nii on.

Ja üldse, mis sa nende suurte rindadega peale hakkad, ehita parem tugev selg.

Mis sa selle seljaga peale hakkad?

Ära ütle, et sa teed ainult selga, ja oleksid rahul olematu rinnaga. ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga miks 3x20, see on pigem vastupidavus siis ju , kui nt teha 4x 12,10,10,8 , see ei treeni paremini ? Või 3x12

Algaja suudab keharaskusega ilusti rinnalihast vormida, kuid ei ole mõtet numbrites kinni olla ning allapoole oma jõuvarusid teha. Kui mõne kuu pärast juba seeriatega sinna 50x kanti jõuad siis oleks küll tõesti mõtekas proovida lisaraskustega tegemist, et rohkem massi ehitada.

Seljakott selga, kasvõi pudel vett sisse raskuseks ja anna aga minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis sa selle seljaga peale hakkad?

Ära ütle, et sa teed ainult selga, ja oleksid rahul olematu rinnaga. ^_^

Funktsioneerin.

Miskipärast on enamus rahul rinna ja olematu seljaga :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere , kas keegi oskab mingisugust kätekõverdus viisi nimetada

mis treeniks kõige paremini ja kui palju seeriaid teha , või järiest

lasta nii palju kui jaksan ?

Aitäh vastamast.

Mulle meeldib kõige rohkem selline sooritus:

Kindlasti saab kätekõverdustega lihasmassi kasvatada. Lihasmassi kasv sõltub intensiivsusest, lihase kahjustustest ja ainevahetuslikust stressist (lihasvalust). Kõiki neid saab kätekõverduse puhul intelligentselt modifitseerida. Mingi hetk võib raskuse juurde laadimine muutuda keeruliseks, aga siis tuleb lihtsalt loov olla. Näiteks ühe käega kätekõverdus on väga hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas kätekõverdusi võib igapäev teha ?

Selle iga pave kätekõverduste tegemiste kohta sooviksin rääkida oma kogemustest sõjaväes kus neid pannakse tegema täie rauaga.

Igal juhul kui ma alguses läksin siis neid 2x25tk mida pidi iga hommikuvõimlemise ajal tegema (pluss veel kogu aeg otsa igasuguste asjade tõttu) tulid mul suht kergelt. Kui aga veidi aega oli mööda läinud siis läks see aina raskemaks ning asi mis teenistuse alguses oli naljamäng muutus päris raskeks mõne kuu möödudes (kusjuures enne sõjaväge tegin ma kätekõverdusi väga harva, tegin enamasti vaid tavalist kangitrenni). Füüsilises testis mis tuleb SBK alguses ja lõpus läbi teha paranesin ma vaid 5 kätekõverduse võrra mis on ikka väga kehv tulemus arvestades palju sai neid treenitud. Ehk et tegelikult siin ma arvan et ongi asja iva- ülepingutamine nagu iga päev treenimine võib pigem tuua taandarengut.

Siis kui SBK oli läbi tuli neid kätekõverdusi vähem ette. Hommikuvõimlemisel tehti neid oluliselt vähem (mõni kord jäeti üldse kavast välja sest meil tehti hommikuvõimlemist päeva vastutava suva järgi, mitte see mida ametllikult pidi tegema). Selle asemel sain hakata jälle enam vähem normaalselt jõusaalis käima ning rinnalt surumise numbrid tegid läbi mõningase arengu. Lõpu poole kui päris palju metsas olime ei teinud pea üldse kätekõverdusi, küll aga sai nädalavahetustel jõusaalis käidud surumas. Kui ajateenistuse lõpus oli uus füüsiline test, tuli mul kõigi aegade parim kätekõverduste tulemus, hoolimata sellest et 2 kuud või nii enne seda olin neid vaid väga minimaalselt teinud ning ka rinnalt surumises seeriaid pikemaid kui 5 pea üldse ei teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaksin siia paar varianti kätekõverdustest. Üks toodi sisse nt. BodyPump 82 kavas ka: üks käsi kõrgemal (näiteks kettal, klotsil, 3-10 cm). Isegi madal ketas andis esimesel korral ikka väga palju tunda. Teine, tehtud nt. BodyCombatis - ringiga kätekõverdused. Lähed alla ühe käe suunas, nii et praktiliselt kogu raskus on ühel käel. Teed põranda lähedal liikumise teise käe suunas ja püüad suruda üles rohkem selle käega. Nii saab viia koormused suuremaks ühele käele ka keharaskust kasutades. Olen ise teinud ka jalad kõrgel toolil, kuid sel juhul võtab lõpuks väga palju õlgu ka kaasa. Kätekõverduste vahelduseks saab kodus lauaserval ka dipse teha. Ja lisaks veel variant madalal pingil, kuid pool keha üle pingi praktiliselt ja käed keha lähedal - väga suur rõhk triitsepsile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×