Jump to content
egle eller-nabi

Egle Bikini Fitness- Bikiinifitness on eelkõige sportliku ilu ja naiseliku võlu šõu

Recommended Posts

Tere kõigile! Olen Egle ja võistlen Bikini Fitnessis. Hakkan siin oma treeninguid ja tegemisi kajastama ning kirjutan kuidas ma finessini jõudsin. Tantsinud olen pea kogu oma elu ja Keskkooli ajal tegelesin ka kergejõustikuga. Olen õppinud 8 aastat klaverit ning lõpetanud Rudolf Tobiase nimelise muusikakooli Hiiumaal. Keskkooli ajal olin vahetusõpilane Venetsueelas. Venetsueelas sattusin flamenco tantsukooli, kust tärkas ka armastus nii flamencosse kui ka teiste ladna- ameerika tantsudesse Venetsueelast tagasi tulles lõpetasin keskkooli 2 viimast klassi 1 aastaga, kuna soov oli lõpetada koos oma lapsepõlvesõbrannadega. Hispaania keelt püüan siiani võimalikult palju kasutada, et mitte ära unustada. Peale keskkooli töötasin hispaania keele giidina ja aegajalt tõlgin artikleid hispaania keelest. Ülikooli tulin Tallinna- Estonan Business Schooli. See oli sel ajal ainuke ülikool Tallinnas kus oli hispaania keel süvaõppega programmis. Tallinnasse sisseelamine oli isegi raskem kui arvasin. Olin ette kujutanud kui põnev on elu pealinnas. Kui lõpuks Tallinna kolisin, oli koduigatsus väga suur. Tallinnas hakkasin ülikooli kõrvalt erinevates tantsutrennides käima ning üsna ruttu hakkasin ka ise trenne andma. Kuna treeneritele oli kohustuslik omandada treeneri litsents, hakkasin käima ka aeroobikas ning läksin Eesti Võimlemisliitu koolitusele. Esialgu tundusid aeroobika rühmatreeningud väga harjumatud. Üsna kiiresti hakkasin lisaks showtantsule andma ka teisi tantsulisi aeroobika stiile. 2009 aastal võitsin FitStar konkursi misjärel algas tihedam koostöö finess.ee portaaliga. Samal aastal tulin aeroobika kuninganna võistlustel II kohale. Mäletan hästi, et samal ajal toimusid ka Kulturismi- ja Fitnessi võistlused, kus esinesime oma tantsugrupiga. Arnold Tokko tuli pärast mu juurde ja ütles, et sobiksin hästi ka finessi võistlema. Ma ainult naersin ja vastasin, et ei IIAL- dieet ja range treeningrutiin pole lihtsalt minu jaoks. Möödus veel aasta enne, kui pidin sõnad tagasi võtma :D

Foto peale I FitStar võistluse võitu 2009 aasta kevadel

post-17-0-54746700-1447920610_thumb.jpg

2010 aastal otsustasin proovida Fitness Modell Estonia konkursil ja sain II koha.

Aasta hiljem 2011 aastal võitsin Fitness Model Estonia I koha. Ja siis oligi juba uks avatud. Fitness Modell Estonia 2011

post-25227-0-08216200-1337247190.jpg

Fitness Modell Estonia 2012

post-25227-0-61718500-1337247255.jpg

Veebruaris hakkasin treenima Bikini Fitnessi kategooria jaoks. Võtsin ühendust Natalia Kiivikasega ja sain end Kiivikas Teami liikmeks. Suuri plaane ma ei osanudki teha. Esialgu tahtsin lihtsalt proovida kuidas mul üldse läheb. Kui esimese võistluse võitsin, arvasin, et lihtsalt oli õnne. Tahtsin proovida välisvõistlustel õnne ja tulin samuti medalile III kohale. Peale seda võitsin Eesti Karikavõistlused, kust juba sain edasipääsu Balti Matsile- tulemus III koht. Balti Matsile järgnesid juba Euroopa Meistrivõistlused, kus pääsesin väga tihedas konkurentsis finaali ja lõplik asetus V koht- Euroopa V Bikini Fitnessis!! Ma poleks elus uskunud, et sellise tulemuse teen ja seda juba esimesel hooajal.

Balti Mats

post-25227-0-12045000-1337247542.jpg

post-25227-0-11725700-1337247598.jpg

Tänaseks on võistlushooaeg läbi ja puhkan veidi enne kui uuesti trennidega alustan.

Keskendud uuesti rohkem teiste treenimisele.

Lähiajal hakkangi kajastama kuidas püüan panna oma sõbrannat Kairit Tuhkaneni sporti armastama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mu võistlushooaeg on läbi ja saan jälle keskenduda rohkem teiste treenimisele. Minu esimene „projekt“ on tekitada oma sõbrannas Kairitis huvi ja armastus spordi vastu - mitte ainult sportlaste :D

Minu sõbranna Kairit Tuhkanen on avalikkusele tuntud kui telesaadete juht ja lauljatar. Vähesed teavad, et ta on ka jumestuskunstnik ja minu sõbranna. Just jumestuskunst oli salarelvaks, mille abil Kairit minu trennikutse vastu võttis..

Hakkame kajastama minu blogis egleellernabi.blogspot.com ja finess.ee foorumis egle bikini finessi nime all Kairiti treeningutega seonduvat.

.Niki19.jpg

Olen kohanud paljusid naisi, kes räägivad, et teatud eani said süüa kõike ja figuur püsis sellest hoolimata ideaalne. Mingist vanusest aga aeglustub ainevahetus ja tuntakse kuidas lihastoonus langeb. Kairit on trenni sattunud elus vaid loetud korrad, kuigi ta ise väidab alati, et on tulihingeline sportlane :D

Peale seda kui Kairit sattus korduvalt minuga jumestajana lava taha koos 30 finessi võistlejatega, kes päevast päeva oma keha täiustamisega on vaeva näinud, tekkis ka Kairitis huvi proovida kas ka teda nakatab trenni pisik.

Kui Kairit esimest korda mulle rääkis võistlustel, et ei tea peaks vist ise ka trenni tulema, lasin selle ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Ausalt ma lihtsalt ei uskunud, et seda tõsiselt mõtleb – olen treener juba aastaid ja loendamatu arv kordi püüdnud teda trenni meelitada.

Minu rõõmuks panime juba mõni aeg hiljem paika trenni aja ja keha näitajate mõõtmise Spartas. Mõtlesin endamisi, et ega ma ennem ise dresse selga ei pane, kui Kairit ikka kohal on. Rõõm oli suur, kui Kairit astuski reipal sammul oma uutes Reeboki riietes spordiklubi uksest sisse.

Ma kutsusin ta algatuseks oma noorte showtantsu trenni, kus sel korral tegime lihastreeningu. Veel enne saali sisenemist hoiatas Kairit administraatorit: „ma lähen trenni – olge valmis kiirabi kutsuma!“ :D

Järgnevalt kirjutab Kairit oma esmaste treeningute kogemusest:

Tänaseks olen ilma ainsagi vigastuseta suutnud läbida mitu noortele mõeldud trenni ja ka Egle poolt koostatud jõusaali kava.

Noorte Showdance, mõjub minu eas naisterahvale juba nime poolest hästi- eelkõige just vaimselt... :D Selle noortele mõeldud treeningu esimestel minutitel tundus kogu liikumine nii mõnus, mugav ja lihtne, et algaja hirmust kange olek asendus tohutu entusiasmi ja mõttega- võiksin seda iga päev ja tundide kaupa teha! Ilmselgelt kestis see “pilves” olek vaid mõned minutid- soojenduse lõpuni.Esimeste raskustega kaasnes ka uus lubadus: EI ÜHTEGI LUBADUST ENAM ENNE TRENNI LÕPPU!

Ma ei saa aru, kuidas Egle jaksab teha neid “külglamang-sirutus-hoiahoiahoia-käetõstealla” samal ajal naeratades ja taustamuusikale kaasa lauldes!?!

Umbes 15 minutit enne trenni lõppu kostusid mu kõrvu treeneri Jumalikud sõnad: Heitke pikali! Ma olin nii tänulik. Mõned sekundit õndsust, millele järgnes kohutav piin- KÄTEKÕVERDUSED/ KÕHULIHASED!Ma ütlen ausalt, et sel hetkel lohutas mind peeglisse vaadates ainult üks teadmine- kõik ülejäänud “tahan-saada-sama-ilusaks-kui-Egle”persoonid saalis, kes midagigi tehtud saavad on minust poole nooremad. Eglet ma lihtsalt ei vaata. :D

Jah, ma elasin selle treeningu üle ja läbi, sest paaril järgneval päeval ma sõna otseses mõttes tundsin oma keha. Tabasin ennast mõttelt, et mis oleks kui prooviks hoopis eakatele mõeldud rühmatreeningut. Aga esialgu see vaid mõtteks jäigi ja eks ma olin järgmisel kolmapäeval platsis. Sel korral Eglet polnud- ilmselt pingutas kaa veidi üleJ. See eest oli aga kohal asendustreener ,Egle õpilane Kristin, kes lohutas mind, et kui mul peaks edaspidi lihastes valu olema, siis VÕIKSIN LIHTSALT SPAGAADIS ISTUDA- teda on see alati aidanud. Ma ei usu, et ma enam kunagi Kristinile oma valudest räägin! :D

Lõpetuseks:

Kairiti kehalised näitajad on väga head, seega ei ole tal tegelikult vaja kaalu langetada. Pigem on eesmärgiks tõsta veidi lihastoonust. Minu isiklikuks eesmärgiks Kairiti puhul on tuua ta tervislikuma eluviisi juurde. Treeningud ja sport ei mõju positiivselt mitte ainul kehale, vaid teevad kogu olemise rõõmsamaks. Esimesed trennid ongi kõige raskemad, aga mida aeg edasi, seda lihtsamaks läheb. Kõige raskem on algajas treenijas tekitada trenni harjumust. Püüan selles osas Kairitil kätt pulsil hoida. Siiani on ta tubli olnud ja isegi kui ta treeningsaali pole jõudnud mingil põhjusel (nendel kordadel on tal väga palju põhjendusi :rolleyes: ) siis on ta lubanud kodus treenida. Mina usun, et saame Kairitist spordi armastaja

Neid mõtteid, mis Kairitit enne kaua kardetud jõusaali külastamist valdasid, saate lugeda juba meie järgmises postituses!

Niki08.jpg

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paistab, et ka enne jõusaali on tehtud korralik make.... ;) igal juhul tubli ja kas Kairit ei olnud mitte Argo Aderi treenitav.... :D

Jääme huviga ootama järgmisi postitusi edusammudest ja sügisel bikini fitnessistid - hoidke alt! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ott, naine peab igal hetkel kaunis välja nägema :rolleyes:

Eks paljud Sparta meesperest oleksid valmis Kairitit treenima :D Kairit polnud veel jõusaali jõudnudki kui juba kõik teda treenida tahtsid. Kairit usaldas oma sõbrannale selle ülesande esialgu :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna oli meil Kairitiga trenn jusaalis. Kairit oli kohal juba enne mind ja alustas soojendusega- alustasime trenniga kell 8.00 hommikul :rolleyes:

Tegin Kairitiga koos täna kava läbi, et motivatsiooni üleval hoida, kuigi seda jätkub tal küllaga. Kui juba mitmendat korda Kairitil selja asendit korrigeerisin, arutles Kairit: "Mul oleks vist seda nahkset vööd (tõste vöö) ikka vaja. Ega ma täpselt ei tea, mis sellega teha, aga jätaks vist parema mulje" :D Ma lihtsalt vastasin, et sellega pole kiiret :rolleyes:

Jõusaalis oleme Kairitiga treeninud alles mõned korrad. Meie esimesest treeningust kirjutame pikemalt mõni teine kord :)

Lisan meie hommikuse treeningkava:

1. 10 min jalutust

2. Reite eemaldamine trenazööril 12-14/3

3.Reite lähendamine trenazööril 12-14/3

4.Jalgade sirutamine istes trenazööril 12-14/3

5.Jalgade kõverdamine kõhuli trenazööril 12-14/3

6. Tõmbed rinnalihase trenazööril 12-14/3

7.Kolmpealihased üleplokiga 12-14/3

8. Ülaploki allatõmbed ette 12-14/3

9. Kakspealihas alaplokil 12-14/3

10. Kere kõverdamine kõhulihaste trenazööril 12-14/3

11. Seljasirutused alaseljapingil 12-14/3

12. Venitus

Peale trenni valmistasin Kairitile taastusjoogiks Dietmixi, mis on minu üks lemmikuid. Kinkisin selle Kairitile sünnipäevaks koos valgete jõusaali kinnastega :rolleyes: Nüüdsest vaid sportlikud kingid :D

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meie esimene treening jõusaalis:

Kuna Kairitil algab tööpäev kell 10.00, siis trenn tuli teha enne tööpäeva algust. Olime kokku leppinud, et kohtume kell 08.00 jõusaalis. Hommikul hoidsin oma telefonil silma peal, et märgata kui Kairit peaks saatma sõnumi sisuga, et jäi haigeks või muud sarnast eesmärgiga hiilida trennikohustusest eemale – oleksin ausalt koju järgi läinud!!!

Kairit oli kohal õigel ajal ja täis treeningentusiasmi.

Olin koostanud talle algajate jõusaali treeningkava ja püüdsin selgitada just nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik, et mitte pead sassi ajada ning hoopis ära hirmutada. Nii või teisiti on esimesed korrad liiga palju infot ja püüan talle seda anda samm sammult. Kairit on väga püüdlik. Etteantud kavast püüdis teha kõik maksimum kordused. Kui ta vahepeal nalju hakkas tegema, mõtlesin endamisi- kui jutustab, siis järelikult on tal liiga kerge; järgmisel korral panen raskusi juurde

:rolleyes:

Kairiti kommentaar treeningule:

JÕUSAAL-JÕUSAAL-JÕUSAAL

Ärkan kell 6 hommikul.

Keedan mitmeviljaputru ja valmistan täisteraleivast võileiva. Tegelikult ei ole ma üldse hommiku inimene. Aga teadmine, et saan Egle käest viitsimise eest valmistada hommikusöök ja seda ka süüa ekstra kiidusõnad on piisav motivatsioon.

Mõni aeg hiljem Sparta uksest sisse astudes olen ikka veel unine. Administraator naeratab mõistvalt, kui oma tervitust haigutusega vürtsitan- ikkagi inimene! :D

Minu esialgne ja suurim kartus, et mind jõusaalis passima ja kommenteerima hakatakse on haihtunud. Ärge saage minust valesti aru- loomulikult mind vaadatakse, aga kes ei vaataks, kui inimene kannab nii ilusaid ja värvilisi Reeboki jalanõusid! J Nendel kordadel, mil Eglega jõusaalis rassinud olen, pole ma ülejäänud rahvast üldse märganudki. Olen oma kavale keskendunud ja püüan kõik harjutused sooritada maksimaalse täpsusega. Nii et edaspidi, kui keegi toob jõusaali vältimise põhjuseks seal valitsevat liigset tähelepanu, soovitan tal oma foobiast lahti saamiseks tegeleda trennis olles iseendaga.

Riideid vahetades meenub mulle paar nädalat tagasi nähtud unenägu:

Olen jõusaalis. Lähenen enesekindlalt kõige atraktiivsemale masinale. Kuigi mul pole õrna aimugi, mida sellega teha, saab tahtmine oskamatusest võitu. Pusin ja pusin ning ühel hetkel olen aparaadi vahel kinni. Poos on kummaline- ei ole pikali, ei ole püsti, keskkoht fikseerituna saan küll käsi-jalgu liigutada, kuid mitte sel määral, et ennast lahti päästa. Appi ma hüüda ei taha- piinlik ju… Mõne hetke pärast ilmub treeneite ruumist Argo Ader koos kaaslasega, kellele saali tutvustama hakkab. Püüan kätega graatsiliselt vehkides Argo tähelepanu võita. Loomulikult lehvitab ta mulle sõbralikult vastu ja möödub siis minust laialt naeratades ja kommentaare jagades: See on see Tuhkanen, kes meil siin huumorit käib tegemas…

Tegelikult olen sellega harjunud, et mind alati kritiseeritakse ja mind pigem artisti, kui inimesena märgatakse. Mnjaa.. olen varemgi öelnud, et igast inimesest võib saada artist, kuid igast artistist inimene kohe kindlasti mitte. Usun, et sportlaste kohta kehtib see sama.

Kohtumiseni jõusaalis!

Kairit ja Egle

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Egle, kannan ette: nägin täna oma silmaga Kairitit trennis. Tegi umbes 15 min soojendust kõndides ning hakkas siis reitele valu andma. Pärast tuli veel Fitshopist läbi ja lubas ka toitumist jälgima hakata. Loodan, et ta saab see kuu aega üksi treenides hakkama.

post-3216-0-90602600-1338810720.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TUBLI KAIRIT! :D Ta tegelikult juba eelmisest nädalast treenib üksi minu kava järgi. Olen kindel, et saab see kuu aega, mis Hiiumaal puhkan ilusti hakkama, sest nagu aru saan, siis Kirp sa hoolitsed tema eest kui ta abi vajab?! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TUBLI KAIRIT! :D Ta tegelikult juba eelmisest nädalast treenib üksi minu kava järgi. Olen kindel, et saab see kuu aega, mis Hiiumaal puhkan ilusti hakkama, sest nagu aru saan, siis Kirp sa hoolitsed tema eest kui ta abi vajab?! :D

Suure südamega nagu ma olen, ei löö kunagi risti ette kui kaunis neidis hädas vaevleb.

Eks ma üritan teda tagant utsitada ja kui vaja, leiab ta ka rinna, mille najal nutta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelmisel nädalal leppisime Kairitiga kokku, et proovib kava üksi jõusaalis läbi teha. Printisin talle kava välja, kirjutasin raskused juurde ja andsin paberi kätte. Ise alustasin samal ajal teise personaaltrenniga ja julgustasin,et kui kusagil hätta jääb, siis andku kohe märku, saan juhendada ja aidata. Ja uskuge või mitte, aga ta tuli vaid ühel korral. Ma ei teagi kas see oli halb või hea. Küsisin peale trenni kuidas oli ja ta vastas- SUPER! Järgmisel kahel korral läks juba päris üksi ja andis samasuguse hinnangu igale korrale. Mul oli ta üle hea meel, sest algselt kartsin just seda, kas ta on ka üksi sama motiveeritud trenni minema. Kuid, samas oli nagu veidi kahju ka... et üksi ka kõik SUPER oli :huh: Oleks vist tahtnud kuulda, et sain küll hakkama, aga sinuga alati toredam koos treenida :D

Kairiti kommentaar treeningutele

KEVADINE KÄRBES

Kõik, mis puudutab trenni, sujub siiani suurepäraselt. Hoopis teine lugu on aga minu trennivarustuse kokkupaneku ja ajatajuga. Möödunud nädalal õnnestus mul iga kord midagi koju unustada. Küll käterätt, küll sokid... Kahtlustan tõsimeeli, et minu “kevadise kärbse” oleku põhjuseks saab olla vaid üks asi- sportlik mõtteviis, mis halvab kõik mu ülejäänud meeled...

Õnneks leiab Sparta kõikidele probleemidele lahenduse! Läksin oma muredega administraatori juurde ja hetk hiljem olin uute sokkide õnnelik omanik. Tunnike hiljem selgus ka teine tore tõsiasi, et paberrätikud kuivatavad sama hästi, ehk isegi paremini, kui pehmed ja mõnusad saunalinad. :D

Kui ma siin juba nii avameelne olen, siis tunnistan ausalt, et viimasel korral läksin peaaegu Sparta ukse juurest tagasi koju, sest olin trennipüksid koju jätnud... Pärast seda püüan oma spordikoti kokku pakkida juba eelneval õhtul nüüdseks kindla süsteemi järgi:

PLUUS, PÜKSID, PESU, SOKID

PAPUD KAASA KINDAD KOTTI

SEEP, ŠAMPOON JA PALSAM KAA

RÄTIK REEBOK MÄRGIGA!

Ajaliselt peaks mul trenni peale kuluma umbes tund- vähemalt nii väidab mu treener.

Ütlen aualt, et mina selle ajaga hakkama ei saa. Täna tegin 15minutit soojendust, kogu Egle poolt koostatud kava, käisin pesemas, külastasin Sparta Fitshopi- kelle järgi kulus selle programmi läbimiseks 1 h ja 45 min. Kui kevad ja kärbsed kõrvale jätta, siis kas ma olen lihtsalt aeglane?

Kairit

20052012823.jpg

Mis puutub unustamisse, siis olen nii mõnigi kord end leidnud samast olukorrast - küll ununes top, teine kord jälle rätik. Õnneks on mul Spartas kapp, kus alati vahetusriided ja trennimuusika, juhul kui midagi koju ununeb. Ühel korral vajutasin tabaluku kapi ees kinni ja võtme kappi ning läksin pesema. Kuna olin trennis hommikul vara, siis ootasin pesemast tulles rätik ümber päris kaua enne kui keegi riietusruumi tuli ja sain paluda, et kutsutaks administraator varuvõtmega. Mõtlen, alati, et ju see näitab, et mõtted vaid spordil. Sama kehtib kindlasti ka Kairiti puhul - temast on saanud sportlane :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis värk selle kaaluga siis on?!

Selle nädala postitus on ühel kõige populaarsemal teemal-KAAL! Kuidas selle kaaluga siis on? Ühest küljest on muidugi hea teada palju me kaalume, lihtsalt selleks, et saaksime aimu, kas oleme tervislikus kaalus või mitte. Samas liigne kaalule ja numbritele keskendumine võib muutuda ahistavaks ja kurnavaks. Hakkame iga päev end kaaluma ja nuputame, miks need numbrid ei lange. Veel hullem kui mõnel päeval on kaalu number veidi suurem. Lõpetame analüüsides igat ampsu mis eelmisel päeval sõime jne. Tegelikult on täiesti normaalne, et kaalumegi mõnel päeval veidi rohkem olenevalt mis just söönud oleme, millist trenni teinud.(naistel mängib rolli ka,kas on lähenemas päevad)

Mul endal on viimasest võistlusperioodist samuti huvitav kogemus kaaluga. Kõige tihedamalt küsiti ka minult, et palju ma kaalun?! Ma lõpuks enam ei saanud aru, mis see info kellelegi annab. Leidsingi end jälle pikemalt selgitamast, et tegelikult mu võistluskaal ja tavakaal erineb umbes 2,5-3 kg. Tihti ahhetati, et oi kui peenike sa oled! Siis jälle, et liiga vormis. (kõik on ju spetsialistid :) ) Viimane piisk oli see kui olin ise valmistumas hooaja viimaseks võistluseks - Euroopa Meistrivõistlusteks ja ühel koosolekul mainis üks naisterahvas kõigi ees: „piltidel oled päris ilus, aga ma ei tea, minu arust ikka väga peenike, kas tunned end ise ilusana?!" Viimane polnud mõeldud küsimusena. Vastasin vaid et olen oma võistluskaalus, kuigi tundsin kuidas see kommentaar mind väga häiris. Endamisi aga mõtlesin, et huvitav mis saaks kui järgmisel korral ise vastu uuriksin, „Olete nagu juurde võtnud paar kilo. Kas ise tunnete end ikka hästi?“ Minu enda kehakaalu paneb paika enne võistlusi mu treener Natalija Kiivikas ja pigem on number mulle orientiiriks, millest lähtuda kui endale toitumiskava koostan ning lõpuks loeb ikka välimus. JA NII ON KÕIGI PUHUL! Loeb ju kuidas me end oma kehas tunneme, oma riietes, oma pesus, alasti..

Kairitile soovitasin kohe, et paigutaks oma kaalu kuhugi kaugemale ja sinna mõnda aega ei astuks. Tal polegi ju eesmärgiks kaalu langetada vaid kasvatada veidi lihastoonust, mis kaalub oluliselt rohkem kui rasvkude. Tihti võibki olla, et kaal jääb samaks, aga visuaalselt oleme saledamad ja toonuses. Ma usun, et läheb lihtsalt veidi aega ennem kui Kairit leiab enesekindluse selles osas, et ta ise teab kõige paremini milline ta välja peab nägema ja selgub, et ongi ideaalkaalkaalus.

603093_478870225461960_690719628_n.jpg

Et postitus liiga pikaks ei läheks, siis suunan teid Kairiti värvikat kommentaari kaalu teemal lugema oma blogisse.

http://egleellernabi.blogspot.com

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigil oma süsteem trennikoti kokku panemiseks. Minu süsteem on, et mõtlen lihtsalt järjekorras, et lähen trenni, seal on seljas järgmised riided(siis ülevalt alla-särk, püksid jne kuni jalanõudeni), pärst seda taastusjook ja pesemine(pesemisel ju vaja pesemisvahendit) ja siis kuivatan ja puhtad riided selga. Seega mõtlen kiirelt kogu trenni käigu läbi. Kirjutades tundub mõttekäik pikem kui on. Aga mõte on selles, et mingi süsteem peab olema! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigil oma süsteem trennikoti kokku panemiseks. Minu süsteem on, et mõtlen lihtsalt järjekorras, et lähen trenni, seal on seljas järgmised riided(siis ülevalt alla-särk, püksid jne kuni jalanõudeni), pärst seda taastusjook ja pesemine(pesemisel ju vaja pesemisvahendit) ja siis kuivatan ja puhtad riided selga. Seega mõtlen kiirelt kogu trenni käigu läbi. Kirjutades tundub mõttekäik pikem kui on. Aga mõte on selles, et mingi süsteem peab olema! :D

päris hea... mul ka tahavad ikka viimasel ajal mõned asjad koju ununeda, eriti vastik kui selleks on plätud :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõesti tobe on trenni jõudes avastada, et pluus või püksid koju jäänud. Ükskord oli jõusaalis "toekam" meesterahvas TOPLESS. Iga masin mida kasutas ujus,ja loomulikult ei puhastanud ta seadmeid enda järgi. Jälgisin kuidas masinad peale teda tühjana seisid. Kuna mees oli minust 3 korda suurem, ei julgenud ise ka ütlema minna. Endamisi püüdsin mõista, et äkki tõesti unustas pluusi koju. Või siis avas rannahoaja :D

Õnneks aitab Kairiti luuletus meeles pidada enamik trenniks vajalikud asjad. Ma peaksin veel lisama luuletusele spordijoogi ja treeningpäeviku :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisan siia Kairiti postituse kaalu teemal.

Kairiti postitus:

MIS VÄRK SELLE KAALUGA ON?! VOL.2

Veel üks nädalavahetus üle elatud ja nagu esmaspäeviti kombeks, olen taas valmis sportlaseks ümber kehastuma.

Eelmisel nädalal vestlesin Marek Morozoviga mitmeid kordi kehakaalu ja toitumise teemadel. Ka tema kinnitas, et ideaalne kaalunumber on iga inimese puhul erinev. Mina ei peaks ennast tõesti igal hommikul kaaluma- piisab, kui teen seda kord nädalas. Kindel on aga see, et keha vormi muutmiseks ei piisa ainuüksi treeningutest- alati peab üle vaatama ka oma söögikorrad ja tarbitud toiduainete kogused! Et ma tema jutust paremini aru saaksin, tõi ta ühe vahva näite:

Suur Pirn tahab ennast vormi saada ja hakkab regulaarselt spordiklubi külastama. Ta käib korralikult 3-4 korda jõusaalis/rühmatrennis, kuid soovitud tulemust ei tulegi- poole aasta möödudes on suurest pirnist saanud lihtsalt väike pirn...

Näide oli mõjuv ja tänaseks olen ka ise Mareki kirjutatud toitumiskava optimismist pakatav omanik!

Teoorias on mul nüüd hea vormi valem olemas. Spetsiaalselt minule koostatud treeningkava ( Egle Eller- Nabi), toitumiskava ( Marek Morozov) ja minu enda suur-suur tahe kõiki õpetussõnu järgides kuuluda edaspidi praktikute, mitte targutajate hulka, peaks minu füüsilises vormis tagama märgatavad muutused juba lähimate kuude jooksul.

Möödunud kuul külastasin Sparta Spordiklubi 12 korral (3 korda nädalas). Oli päevi, mil helistasin Eglele mitmeid kordi ja palusin erinevaid alternatiive jõusaalile. Olin sõna otseses mõttes ajahädas. Egle soovitas mul kõigepealt maha rahuneda ja kiiretel aegadel asenada jõusaal pikema jalutuskäiguga värskes õhus.

Hädaldasin, mis ma hädaldasin- lõpuks leidsin end ikkagi Reeboki vikerkaarevärvilisi trenniriideid kokku pakkimas ja kõige ebaloogilistematel aegadel Sparta poole sammumas. Mis ma muud oskan öelda, kui et mu südametunnistus ei luba trennigi vahele jätta...

Minu teekond tervislikuma elustiili poole on alles lapsekingades, aga võin Teile kindlalt lubada, et SPARTAS KOHTUME!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alustasin uuesti treenimist – eelmisel nädalal 3 jõusaali trenni. Märksõnadeks: raskused väikesemad, keskendumine raskem, lihased haiged, tuju hea :D

On tunne nagu oleksin liiga pika pausi jätnud, samas keeldusin tegemast algajate kava.(kuigi Kirp tungivalt soovitas :rolleyes:) Ei tahtnud endale tunnistada, et vorm nõrgem, kuigi oleksin võinud esimesed 2 nädalat vabalt treenida algajate kava järgi. Peale 2 esimest trenni olid jalad nii kanged, et autost välja tulek võttis paar minutit aega. Kui juba liikusin oli kõik korras. Tundsin ennast nagu komöödia filmi tegelane, kes esmakordselt jõusaali läheb ja siis järgmisel hommikul avastab, et ei suuda liikuda.

Nädala 2 esimest trenni tegin Spartas ja kolmanda Hiiumaal jõusaalis. Ülakeha saan treenida väga ettevaatlikult. Käsi treenides võtsin 4 kg hantlid; vaatasin peeglisse ja kõrval tegi sama harjutust üks noormees 30 kg hantlitega. Ma ei suutnud seda uskuda! OK, isegi enne treening pausi oleksin võtnud 7 kg hantli maksimaalselt. Lohutasin end mõttega, et kõigil on oma treeningkava, tase ja treeningeesmärgid.

Kuigi masinaid oli Hiiumaa jõusaalis oluliselt vähem kui mõnes suuremas linna spordiklubis, oli kõik oluline olemas. Tegelikult mulle väga meeldis see jõusaal. Minu teada on jõusaali sisustuse eest vastutav Ott Kiivikas :D Nii, et ilmselgelt kõik põhiline olemas.

Hiiumaal treenisin selga, õlgu ja kergelt käsi. Tundsin, et keha pole veel päris valmis tugevaks treeninguks, aga kangekaelselt sundis seesmine sportlane kasvõi „petmisega“ jätma muljet, et annan endast maksimumi. Nii et kui tundsin, et tõesti ei jaksa, siis muutsin veidi kehahoiakut, millega sain kordused lõpuni sooritada. Mis omakorda tegelikult tõestab kui oluline on keha asend. Muutes veidi keha asendit, on võimalik harjutus oluliselt lihtsamaks teha. Ma tavaliselt ei tegele sellise "petu" treeninguga. Olin lihtsalt enda peas mõelnud välja mingi treeningplaani ja nui neljaks oli seda vaja täita. Hetkel valutavate lihastega arvuti taga istudes, kirjutan selle nädala treeningplaani vastavalt oma tasemele :D

Minu märksõnad uueks nädalaks:

Lihtsam treeningplaan

Parem sooritus

Keskendun rohkem

ei peta :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole vahepeal endast märku andnud, kuid see ei tähenda, et mind pole siin!!! Olen täiesti elus ja terve lihtsalt suvi on täis tegevusi arvutist eemal. Olen mööda Eestit ringi sõitnud ja üldse püüan igal vabal hetkel õues olla. Täna on muidugi „fantastiline“ ilm, mil mõtlesingi, et ideaalne ilm kirjutamiseks :rolleyes:

Tunnistan, et mingi aeg oli väga raske end motiveerida siseruumis treenima ja no dieedi algust lükkasin ka edasi. Iga päev mõtlesin, et alustan homme. Õnneks oli uuel päeval jälle dieedi algus hommeJ Mulle tegelikult kohati meeldibki selline venitamine- annan endale veidi ajapikendust. Dieeti alustasin eelmisel nädalal ja sellest nädalast on pea iga päev ikka trennid. Enam pole vabandusi!! Ilm läks ka koledaks

Sel pühapäeval peaks olema uuesti ühistreening Revalis ja veidi pabistan. Mu treener Natalia pole mind suve algusest bikiinides näinud ja noh ma tõesti pabistan. Tõde on see, et mul tõesti jäi väike paus sisse peale EMi operatsiooni tõttu ja siiani ei saa väga hästi kõike teha. Kaalu on juures 3 kg võrreldes Euroopa Meistrivõistluste vormiga. Seda pole muidugi palju. Olengi oma tavakaalus.

523827_410193585683356_367294106_n.jpg

Esimeseks võistluseks võiks olla Riia Lahtised septembri lõpus. Juhul kui Natalja ja Ott mind sinna ikka lubavad :D Ma ise luban, et teen oma vormi nimel tööd.

Eile uurisin Kirbult, mida tema soovitab süüa õhtul kui nälga tunnen. Tean teoreetiliselt ise väga hästi, mida süüa võin. Lihtsalt tahtsin teada kas äkki olemas mingi uus imeasi, millest pole kuulnud. Või mingi salanipp. Midagi, mis oleks maitsev ja kasulik ühtaegu. Rõhk sõnal maitsev. Soovitatavasti magus. Loota ju võib. Ta vastas vaid, et kui sellised asjad oleksid olemas, mis siis viga dieeti pidada. Nojah mingi väljakutse peab ju ka olema :rolleyes:

Niisiis poekorvi ladusin kodujuustud, kohupiimad, munad, köögivilju, salatilehed, broilerifileed, keefiri, täistera kaerahelbed, puuvilju,erinevaid pähkleid, 70% kakaosisaldusega tumeda šokolaadi. Viimase jätsin igaks-juhuks autosse. Sest teadsin, et külmkapis on mul juba LoCarb batoonid. Ei taha liiga palju ahvatlusi endale tuppa tuua.

Hetkel sean sammud trenni! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Taaselustame jah ühistrennid ja loodame et juba sel pühapäeval ka rohkem osavõtjaid on, algus nagu ikka 17.00. Muude ülevaatuste osas, mis ei puuduta bikiinit saan loodetavasti Teami liikmetel välja saata lähiajal, kui olen enda jaoks mingi graafiku teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×