Jump to content
kristen.

Kaalud rasvaprotsendi mõõtjaga

Recommended Posts

Mis te arvate kas need nii öelda kodused elektroonilised kaalud mõõdavad keha rasvaprotsenti täpselt?

Loomulikult mitte.

Aga nagu indikaatorid töötavad küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Omroni omad näitavad küll väidetavalt suhteliselt korrektselt. Kuid ka nende puhul peab arvestama, et nende korrektsus põhineb eeldusel, et mõõtmistingimused on neisse sisestatud valemi jaoks sobiv. Ehk mõõdad soovitavalt hommikul, ei ole joonud tunni aja jooksul vett, õhtul oled läinud magama normaalse õhtusöögiga (st. mitte nälgind või täis söönud) jne. Muidu võid saada suht suvalisi numbreid. Kasutan ise Omroni kaalu pidevalt enda ja teiste peal ja kogu aeg tuleb selgitada põhiliselt kahte asja - kaalu ja protsentide kõikumine 1-2% siia sinna on normaalne ja nendest ei saa teha enne järeldusi kui mingi püsivam trend ilmneb. Ja teiseks, et nad ei mõõda üleüldse rasvaprotsenti, vaid hoopis keha veesisaldust ja tuletavad kõik muud näitajad sellest. Nii et kui oled end ära "kuivatanud", siis näiteks justkui lihasmass on kadunud - mis mõnes mõttes on õige - kuid samas rasva kaal (mitte protsent) viskab järsult üles.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui inimesel, kes seal kaalul ennast kaalub, on märkimisväärne lihasmass, siis näitavad need kaalud aia teibaid.

Kui jutt käib selleks mõeldud kaaludest, siis tuleb rõhutada sõna "märkimisväärne". Keskmisel harju kodanikul kes ei ole Ott Kiivikas ei tasu siiski neid näite aiateivasteks nimetada. Kui kaal ütleb, et rasvaprotsent on 20 ja ka peeglist vaatab vastu sardell nagu vend Vähk ütleb, siis ikka on number õige.

Küll aga näiteks see eksemplar näitab täiesti julmalt aiateibaid:

http://www.on24.ee/kodu/varia_k/ilu_tervis_k/34862

Ma olen seda testinud ja ei ole suutnud tuvastada sellel muud seaduspära et tuletab rasvaprotsendi kehakaalust, pikkusest, soost ja vanusest. Metallplaadid jalgade all on lollide petmiseks. Ei suutnud leida ka Googlest selle kohta mitte mingit infot. Tegemist on suvalise Poola kaaluga siis.

Ilmselt seal ongi valem selline, et küsitakse su sugu, vanus ja pikkus ja võetakse tabelist sellise inimese nn. ideaalkaal. Kõik üle selle kaalu aga kuulutatakse lihtlabaselt rasvaks. Ehk kui oled 175 pikk ja kaalud 75 kg, on rasvaprotsent 20, kui kaalud 80, siis oled pekkis. Sõltumata sellest, kas tegelikult oled kulturist või sardell.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hmmm, siis pole mõtet selliste labaste kaalude järgi hakata rasvaprotsenti jälgima? Pigem siis kuskile mujale kaaluma.

Kui kaal on korralik (nt. www.mefo.ee) siis võid ikka jälgida. Sest ka tegijamad tüübid kasutavad neid kaale jooksvalt muutuste jälgimiseks. Kui korralik kaal sama mõõtmismetoodika juures näitab trendi allapoole, siis nii ka enamasti on. Lõppude lõpuks ei ole tähtis absoluutnumber (kui jutt ei käi just täiesti viimase piiri peal olemisest, et kas nüüd on või ei ole sent surmale võlgu), vaid muutus.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise kasutasin mingit antillast tellitud kaalu, mõõtis värke-särke, firma hakkas B tähega vist, ei tea palju ta maksis. Igatahes sai kasutatud päris tükka aega, ja kui kasutada ainult 1'hte kaalu ja ainult 1 korra nädalas samal ajal (peale ärkamist > WC > kaaluma) siis on ta päris hea vidin millega enda progressi jälgida.

Minu jälgimine:

Stats.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Käes hoides on peopesa surve vist varieeruvam kui jalataldade surve kaalul seistes.

Ega DEXA ja ka kaliibriga rasvavoltide mõõtmisega võrreldavat infot selle elektrijuhtivuse põhjal ikka ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainult "rool" peaks mõõtma paremini ülakehast, ainult kaal alakehast, nende kombinatsioon võiks olla kõige mõistlikum jah :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõigi nende roolide ja tallaplaatidega mõõtjate puhul saad enam-vähem usaldada vaid seda, et nad ütlevad sulle kui palju sinus suhteliselt vett on - mitte rasva. Ammugi ei tohi seda numbrit võtta absoluutsena selles mõttes, et sõbrannad hakkavad omavahel võrdlema - sul on 1% rohkem kui mul!

Kõikide nende kasutamise esimene faas peaks olema õppida tundma nende käitumist sinu keha puhul. Ehk siis mõõta sagedasti ja teha tähelepanekud muutuste kohta. Suht lootusetu on nende järgi midagi aga sättida kui hüpata neile peale kord kuus suvalisel kellaajal ja suvalises kohas lootuses eelmise näiduga võrrelda.

Enam-vähem õige absoluutväärtuse saad ikka kogenud mõõtja poolt kaliibriga või DEXA abil.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui inimesel, kes seal kaalul ennast kaalub, on märkimisväärne lihasmass, siis näitavad need kaalud aia teibaid.

Kumba pidi nad mööda näitavad suurema lihasmassi puhul? Ma ise olen seal 108-110kg kandis, kas ma näen juba aiateibaid? Mul jõuisaalis on selline masin kus astud peale ja kaalub sind kuid kinni pead hoidma kätega et rasvaprotsent kätte saada ning hiljuti andis mulle pärast trenni rasvaprotsendiks 22% mis minu meelest võib olla kergelt ülepakutud kui võrrelda enda peegelpilti näidistega mis Bodybuilding.com´is üleval olid kuigi samas mine tea, äkki olengi paks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kumba pidi nad mööda näitavad suurema lihasmassi puhul? Ma ise olen seal 108-110kg kandis, kas ma näen juba aiateibaid? Mul jõuisaalis on selline masin kus astud peale ja kaalub sind kuid kinni pead hoidma kätega et rasvaprotsent kätte saada ning hiljuti andis mulle pärast trenni rasvaprotsendiks 22% mis minu meelest võib olla kergelt ülepakutud kui võrrelda enda peegelpilti näidistega mis Bodybuilding.com´is üleval olid kuigi samas mine tea, äkki olengi paks.

Vastasin just ise oma küsimusele sest sel nädalal oli keharasvaprotsendi mõõtjatega huvitav kogemus.

Kõigepealt sai proovitud seda käeshoitud masinat millega sain numbri 25.6% mida kohe absoluutselt ei tahtnud uskuda. Testi läbiviia ütles ka et minu suguse inimese puhul (kel suur osa kehamassist reielihastes) on see käeshoitud aparaat vaid aiateibaste näitamiseks sest elekter voolab vaid läbi ülakeha.

Siis aga prooviisn seda masinat kus elektrood kinnitati nii jala kui käe külge ja sealt tuli numbriks 19.6% mis selle arsti sõnul pidi suhteliselt täpne olema. Ehk vahe oli lausa 6%!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×