Jump to content
relikab

Kaal ei alane:(

Recommended Posts

Tere!

Olen 29 aastane kahe armsa poisi ema, kellel mureks kaalu alandamine. Pikkust on mul 168cm ja kaalu 85,7 kg. Teen palju trenni, sest olen masenduses, et kaal üldse ei lange. Muidugi ei saa ma käia erinevates jõutreeningutes ja aeroobikates kuna elan maal ja laps on alles liiga väike ning bensiin kallis. Küll aga olen ma sobitanud oma treeningud sellisele ajale kui lapsel uinak. Siis käingi 3x päevas vankriga kiirkõndi tegemas. Teekonna pikkuseks on 9 km, mille ma läbin vastavalt 1h 10min - 1h 20min, kõik oleneb sellest kui palju ma jaksan selle tee peal ka vankrit lükates joosta.Kehale annan ka netukene puhkust, nädalas ühe päeva. Olen juba aprilli algusest kõndinud, aga kaal ei kõigu, samuti olen loobunud kõik võimalikest magusatest asjadest, veel saiast, leivast, kartulist, jne.

Palun andke mulle konkreetseid näiteid, mida ja kui palju ma peaks päevas sööma, kas see vastab tõele, et peale kella 18.00 enam süüa ei tohi ja kui võib, siis paluksin jälle konkreetseid näiteid. Loomulikult tarbin ma ka u 2-2,5l vedelikku päevas, aga kahjuks olen ma toitumise osas inimene, kes seda ei jaga. Palju ma näiteks kaloreid peaksin päevas sellise trenni tegemise juures sööma. Arvestage ka palun seda, et kuna elan maal, siis toorsalati poole pealt on enamuse ajast kätte saadav ainult kapsas, porgand, tomat ja kurku (mille kilo maksab siinses poes 4,70).

Olen juba stressi langemas ja ootan väga Teie häid nõuandeid.

Ette tänades!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh ma saan su frustratsioonist vaga hasti aru. Olen ise ka samas olukorras ja vormis olnud (sul on pohjuseks rasedused ja lapsed, mul ei olnud mingit vabandust). Rassisin trenni teha, aga keha oli ikka selline, et peeglisse vaadata ei tahtnud.

Lopuks sain asjad oiges suunas liikuma karmi dieediga. Ma ei ole toitumisspetsialist seega ei saa soovitada ega oelda, kas see on tervislik voi mitte, aga minule mojus hasti ja mingeid negatiivseid mojusid ei taheldanud:

Hommikusook

3 ilma kooreta keedetud muna, varske salat

Vahepala

3-7 sarapuupahklit

Louna

150-200g proteiini (liha/kala/kana - eelistatud grillitud, mitte praetud), varske salat

Vahepala

1 puuvili (ykskoik milline, kasvoi banaan) voi 150g marju (maasikad, vaarikad voi mustikad)

Ohtusook

150-200g proteiini (liha voi kala voi kana), aurutatud juurviljad (koik juurviljad lubatud valja arvatud tavaline kartul)

Lisaks voisin juua proteiinisheigi toidukordade vahepeal voi peale treeningut ja kui tundsin, et ei saa piisavalt energiat, voisin rohkem liha, kala voi kana syya. Juurviljad olid limiteerimata koguses ja neid vois iga toidu alla ja peale lisaks syya. Eelistatud olid brokkoli, lillkapsas ja porgand. Lisaks vois vahepalaks voi pearoaks syya avokaadot, kikkerherneid jne.

Teraviljad, kartul, alkohol, mahlad, sool, suhkur, piimatooted (eriti vaherasvased voi rasvatud - kui ilma ei saa, siis pigem midagi taisrasvasisaldusega), kohv, karastusjoogid, protsessitud taimerasvad (extra virgin oliivioli salatite peal ja extra virgin kookose oli praadimiseks on lubatud) ja muu sarnane lendas menyyst valja.

Lisaks votsin kaltsiumi, alpha lipoic hapet, kalaoli, rauda ja multivitamiini. Joon 2.5l vett, mitu tassi rohelist- ja taimeteed paevas.

Hiljem lisasin kodujuustu ja 1 viilu musta leiba menyysse. Samuti vahest patustan juustuga - aga harva.

Kaalu mottes votsin alla 16kg aga yldine vorm muutus taiesti. Rasva % vahenes ja saledat lihasmassi votsin korralikult juurde.

Minule see dieet sobib, aga koik inimesed on erinevad. Aga voibolla soovid katsetada.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh ma saan su frustratsioonist vaga hasti aru. Olen ise ka samas olukorras ja vormis olnud (sul on pohjuseks rasedused ja lapsed, mul ei olnud mingit vabandust). Rassisin trenni teha, aga keha oli ikka selline, et peeglisse vaadata ei tahtnud.

Lopuks sain asjad oiges suunas liikuma karmi dieediga. Ma ei ole toitumisspetsialist seega ei saa soovitada ega oelda, kas see on tervislik voi mitte, aga minule mojus hasti ja mingeid negatiivseid mojusid ei taheldanud:

Hommikusook

3 ilma kooreta keedetud muna, varske salat

Vahepala

3-7 sarapuupahklit

Louna

150-200g proteiini (liha/kala/kana - eelistatud grillitud, mitte praetud), varske salat

Vahepala

1 puuvili (ykskoik milline, kasvoi banaan) voi 150g marju (maasikad, vaarikad voi mustikad)

Ohtusook

150-200g proteiini (liha voi kala voi kana), aurutatud juurviljad (koik juurviljad lubatud valja arvatud tavaline kartul)

Lisaks voisin juua proteiinisheigi toidukordade vahepeal voi peale treeningut ja kui tundsin, et ei saa piisavalt energiat, voisin rohkem liha, kala voi kana syya. Juurviljad olid limiteerimata koguses ja neid vois iga toidu alla ja peale lisaks syya. Eelistatud olid brokkoli, lillkapsas ja porgand. Lisaks vois vahepalaks voi pearoaks syya avokaadot, kikkerherneid jne.

Teraviljad, kartul, alkohol, mahlad, sool, suhkur, piimatooted (eriti vaherasvased voi rasvatud - kui ilma ei saa, siis pigem midagi taisrasvasisaldusega), kohv, karastusjoogid, protsessitud taimerasvad (extra virgin oliivioli salatite peal ja extra virgin kookose oli praadimiseks on lubatud) ja muu sarnane lendas menyyst valja.

Lisaks votsin kaltsiumi, alpha lipoic hapet, kalaoli, rauda ja multivitamiini. Joon 2.5l vett, mitu tassi rohelist- ja taimeteed paevas.

Hiljem lisasin kodujuustu ja 1 viilu musta leiba menyysse. Samuti vahest patustan juustuga - aga harva.

Kaalu mottes votsin alla 16kg aga yldine vorm muutus taiesti. Rasva % vahenes ja saledat lihasmassi votsin korralikult juurde.

Minule see dieet sobib, aga koik inimesed on erinevad. Aga voibolla soovid katsetada.

Praktiliselt Atkins. :)

Mulle mõjub selline süskarite nulltolerants ka alati ruttu ja efektiivselt, aga keskkooli ajast on meeles, et kui olin mingi aja jooksul 7 kilo alla võtnud ja läksin nädalaks Itaaliasse laagrisse, kus toitumist korrektsena hoida polnud võimalik, tuli ÜHE NÄDALAGA 5 kilo tagasi. Täiesti tavalisi igapäevaseid toite süües, kusjuures. Õudus kuubis, eks ole. :D

Et meeletut püsivust ja vastupidavust nõuab selline äärmine süsikate piiramine, muidu tuleb kõik kohe tagasi. Üldjoontes on menüü isegi OK, pisut riisi või kartulit võiks ikka lubada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei,

mina sureks selle ülalmainitud dieedi peale küll kohe maha aga eks see ole vist individuaalne :D

Minu soovitused:

Söö vähemalt iga 3h tagant. Üks eine peaks sisaldama- 1 peotäis süskareid (kartul, tume riis, täisterapasta, täistera leib/sai jne) + 2 peotäit juurikaid + 1 peopesa suurune tükk proteiini (kana, kalkun, munad, kala jne) Seda võiks siis proovida nt 2 nädalat, kui siis ka kaal ei alane siis vähendada süskareid- neid süüa siis ainult hommikusöögiks ja pärast trenni- täielikult neid ära jätta mina küll ei soovitaks, eriti kui trenni teed. Lihastel on pärast trenni taastumiseks süskareid vaja muidu põletad koos rasvaga ka neid ja lihased teatavasti on vajalikud rasva põletamise kiirendamiseks.

Trenni koha pealt soovitaks proovida ka midagi intensiivsemat, näiteks HIITi ( siin minu signature-s on üks link, kus iga päev erinevad treeningud üleval- kõik keskmiselt 12-15 min, millest päevaks piisab ja kõiki saab ilusti kodus teha ;) ).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et meeletut püsivust ja vastupidavust nõuab selline äärmine süsikate piiramine, muidu tuleb kõik kohe tagasi. Üldjoontes on menüü isegi OK, pisut riisi või kartulit võiks ikka lubada.

Eks see ole vist individuaalne, mõni vajab meeletut püsivust jätkamiseks, mõni mitte. Enda puhul kadus peale süsikate eemaldamist igasugune isu üldse süüa, ei tea, kas sellest, et pekki piisavalt, igatahes kui isude järgi toituks, siis saaks heal juhul 1500 kcal täis, aga vaja on 2800.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsiks asjatundjatelt vähe nõu seoses siin eelpool kirjutatud menüüga,et kui halb oleks minu NÖ ideaalne päevamenüü

Hommikusöök: 4viljapudru vee peal või rasvatu piima peal/ keedu või praemuna leiva v sepikuga / lahja jogurt müsli v täisterahelvestega

Vahepala: proteiinisheik / proteiinibatoon/ puuvili?

Lõuna: 100-150 gr liha/kana/kala ja salat või juurviljad

Vahepala: puuvili või jogurt(ehk mõlemadki?)

Õhtusöök:100-150gr liha/kana/kala ja salat või juurviljad VÕIBOLLA? ka 40gr riisi/pastat või 170gr kartulat.

Söön ka heameelega kodujuustu(kas soolasena kurgi,tomatiga või magusana suhkruta marjasupiga)

Kui hea/halb oleks selline päevamenüü kui ei ole otseselt ülekaalus(võiks enda arvates muidugi vähem kaaluda) aga teen kõvasti trenni ja tahan et rohkem tulemust oleks,

Ette tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks juua rasvatut piima, süüa lahjat jogurtit? Rasva ei pea vältima.

Vahepalaks ma teeks nt kohupiimakreemi mandlitega, pähklitega vm. Salatile kindlasti kas nt hapukoort juurde, õhtusele oliiviõli vms. Lõunal võiks kindlasti ka süsivesik olemas olla. Teine vahepala puuvili jogurtiga, miks mitte. Löö enda menüü kuskil kokku, ampser, excel.. Neid kohti palju. Vaid siis näed, kuidas sul toitainete tasakaal on.

Sinu kaalu, pikkust, vanust jne ei tea keegi siit, nii et raske on ideaalset kava sulle kokku panna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled lugenud foorumi teisi postitusi siit alates?

Praegusest koormusest on kaalu alandamiseks küll ja veel, kui toitumise paika saaksid, et keha hakkaks rasvu põletama.

Vaja on süsteemi, et kaalulangetamine käima saada, samas, et see kinni ei jookseks ja et pärast tagasi ei tuleks.

Väidetavalt 80% dieedi pidajaid on kahe aasta pärast raskemad kui olid enne alustamist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen 25,166cm pikk ja kaalun 56-57kg,teen jõusaalitrenni 3korda nädalas(siit lehelt võetud kava järgi).lisaks igapäevane u.30min jalgrattasõit(käin tööle rattaga),nädalas vähemalt korra jõusaalitrenni vabadel päevadel rulluisutamine 1h või mõni pikem jalgrattaring.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle ei tundu see menüü küll halb :D

Vbla tooks rohkem sisse tervislikke rasvu (avokaado, oliiviõli, pähklid, kalaõlid jne) ja vahetaks lõuna ja õhtusöögi omavahel ära (süskarite mõttes). Oleneb muidu ka millal Sa trenni teed, peale jõutrenni peaks ikka süsivesikut ja proteiini tarbima (proteiinisheik+ kuivatatud puuviljad näiteks)

Tulemuse koha pealt muidugi ei saa täpselt aru, et mis tulemust Sa sooviksid, kaalunumbrit väiksemaks või et vorm oleks parem ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×