Jump to content
Silvar Fast

Silvar Rückenberg

Recommended Posts

Jah, umbes iga tunni aja tagant mingi 5-10 minutit võimlemist. Minu teada on tööandja kohustatud andma puhkus iga 60 minuti tagant 5 minutit. Ja selle aja võikski siis selleks ära kasutada.

Kaja Hermliniga koostöös on minu arust valminud raamat Kontorivõimlemine vms. Igatahes raamat oligi mõeldud neile, kel on istuv töö. Pealkirjaga kindlasti eksin. Kui leian, siis panen lingi ka siia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

link ei avane kahjuks:

You don't have permission to access /opiobjektid/voimlemine/ on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sarge, kirjutasid, et pinged tekivad istumisest ja et peale pikaajalist istumist on trapets pinges. Kas ja kuidas saaks sellega paremini toime tulla? S.t. mida soovitavad spordiga tegelevad inimesed kontoriinimestele, kes iga päev minimaalselt 8h istuvad. Kui sageli ja mida teha - kas iga tunni aja tagant mõned minutid lihtsalt niisama võimelda või aeg-ajalt intensiivselt mistahes viisil liikuda kümmekond minutit või pigem mõned spetsiifilised asjad/harjutused, millele tähelepanu pöörata?

Ise olen kontoriinimene ja sealt on mu hädad ka alguse saanud. Kui asi jamaks läheb, siis ma muidugi püüan ennast parandada, aga kui enesetunne läheb paremaks, siis unub ennetamine jälle meelest. Samas ei ole mul ka mingit kindlat tööaja liigutamisrutiini ja olen mõelnud, et võiks tegelikult olla, kuid ei ole päris kindel, mis kõige mõistlikum oleks.

https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=10152440854530209&set=a.10151173950890209.459966.248295585208&type=1&theater

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegin täna jälle "torsovenna" jalatrenni ehk jalapress, kõverdused ja sirutused. Seekord siis jalapressil 210kg 10x10, kõverdamisel 4x8, sirutamisel ka 4x8, siis järgi kergelt veel kõverdamisi ja sirutusi 3x8 ühe jalaga. Lõpetuseks veel kergelt biitsepsit, mis on selgelt minu kõige nõrgem lihasgrupp. Üldse käed on maru väikesed ja peaks neile rohkem rõhku panema.

Homme vast rinda. Siis puhkus ja jälle jalga. Hetkel teisi lihasgruppe treenida ei saa selja tõttu. Aga järgmisest nädalast tahaks juba alustada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rotter

mul ei ole probleeme alaseljaga, vaid ülaseljaga - sama, millest Sarge kirjutas - romblihased, trapets + kael

teiseks - füsioterapeudid on venitamise suhtes üsna eri meelt ja mõned neist väidavad, et venitamine, eriti staatiline suhteliselt pikk venitus teeb kasu asemel palju kahju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

teiseks - füsioterapeudid on venitamise suhtes üsna eri meelt ja mõned neist väidavad, et venitamine, eriti staatiline suhteliselt pikk venitus teeb kasu asemel palju kahju.

See koht on kontekstist sul välja rebitud, ma usun. Staatiline venitus enne kiirus-ja jõutreeningut on kahjulik ning pärsib sooritusvõimet. Aga vigastuste taastusravis vms on staatiline venitus teretulnud. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui see viimane loosung oli mulle, siis see ei tööta :)

ja ei ole nõus, ei ole alati venitused vigastuste taastusravis teretulnud. ma olen enne asja tõesti süvitsi jagava füsioterapeudi juurde sattumist endale just selle tavapäraste "vigastuste taastusravis kasutatavate venitustega" palju kahju teinud. kahjuks. muidugi ma tean, mis arvamusel enamik on, kuid ma olen kursis ka teistsuguste lähenemiste ja uuringutega. aga seda muidugi ainult seetõttu, et ma oma isikliku kerega selle tõttu kannatasin, muidu ei oleks küll süveneda viitsinud ja oleks ka ilmselt samal levinumal seisukohal. ja eks sellised tagasilöögid ei saabugi noorest peast, kui lihased elastsemad, lihaskäävid kiiremini reageerivad jne :).

vahel on SRS (short range stretching) küll kasulik, kuid ka ainult teatud tingimustel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See koht on kontekstist sul välja rebitud, ma usun. Staatiline venitus enne kiirus-ja jõutreeningut on kahjulik ning pärsib sooritusvõimet. Aga vigastuste taastusravis vms on staatiline venitus teretulnud. :)

Ma kahjuks ei leidnud konkreetset artiklit üles, kuid lugesin mõni aeg tagasi, et staatiline venitus ei pärsi sooritust, kui sa just kohe pärast venitamist(ehk siis lähima 30sekundi jooksul) ei hakka

harjutust sooritama. Aga eks arvamusi on erinevaid.

Mina ise pooldan dünaamilist venitust, eriti soojenduse ajal.

Muudetud kasutaja Siht poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui see viimane loosung oli mulle, siis see ei tööta :)

See pilt oli lihtsalt inimestele jagamiseks. Minu arust üsna humoorikas. Sinuga ei olnud midagi pistmist. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sain täna ka uue Fasti sheikeri. Homme proovin ära, kas läbi ka laseb. Loodan, et leian esimest korda sheikeri, mis läbi ei lase. :D

Silvarile annaks koduse ülesande - õppigu mu perekonna nimi õigesti kirjutama. :D

fast-shaker-musta-800ml.jpg

800ml mahub pudelisse. Jala trenni sellega muidugi ära ei tee, aga muidu ülejäänud trennid peaks selle kogusega hakkama saama :P. Kuigi samas jalgu tehes pärast esimesi seeriaid juba süda paha ja ei taha vesi ka alla minna. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovisin sheikeri ära ja hetkel tundub, et sheiker läbi ei lase. Eks peab veel kasutama, siis saab alles korralikult aru. :) Aga nüüd sai trennis 2x rohkem Intrat tarbitud kui enne :P.

Aga üle pika aja sai korralik trenn tehtud - rind, kergelt triitsepsit ja selga ka.

5 harjutust rinnale (3 raskelt, 2 kergelt), 2 hästi kergelt triitsepsile ja 2 harjutust seljale, mis peaksid olema kerged, aga kuna ei ole kaua selga teinud, siis teine harjutus oli päris raske. Ei julgenud täie tunnetusega ka teha. Järgmisest treeningnädalast vast saab seljale ka normaalse koormuse anda. Kergelt teen mingit lihasgruppi, siis seeriatevaheline paus on umbes 30-60 sekundit ja max tunnetusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna sai tehtud kergemalt õlga ja surumist seekord vabaraskustega ei teinud, vaid trenažööril istudes. Kasutasin täisamplituuti, aga hästi ettevaatliku liigutusega, et taaskord trapetsit ära ei tõmbaks vms. Ei ole veel valu/pinge üle läinud.

1) Surumine istudes 40kg 4x10, 50kg x10, 60kg x9, 70kg x4 + kõigile raskustele trenažööri kaal (20-25kg).

2) Lendamine kergelt 12kg hantlitega 4x10

3) Lõua alla tõsted kangiga kergelt 35kg 4x12

4) Lendamine trenažööril 10kg 3x12

5) Lendamine õla tagaosale 10kg hantlid 4x8

6) Käe viimine lamades taha 5kg hantliga 4x15

7) Face pulls plokil 2x10

Ja kergelt biitsale 30-60 sekundiliste pausidega 3 harjutust.

Trenni pikkus ca 1.20-1.30h

Päris palju harjutusi õlale. 1 esiosale, 3 keskosale ja 3 tagaosale. Kui keegi tahab eeskuju minust võtta, siis tuleb arvestada, et kõiki harjutusi nüüd täismahuga ei tee. Põhimõtteliselt teen ainult 2 harjutust sellise raskusega, et hambad ristis. Aga kuna maht on suur, siis ei olegi vaja kõiki täiega punnitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päeval oli ilus päikseline ilm ja mõtlesin maale tööd tegema minna. Mõte on ehitada grilli nurgake ja mõtlesin, et alustan kõige tähtsamast - grillahjust. Tellised on olemas vanast ajast ehk 7€ saab grillahi valmis, sest nii palju maksis ahjusegu. :) Alguses oli ilus ilm, siis hakkas vihma sadama. Siis jäi õrnemaks ja tibutas, kuid tööd sai teha. Siis hakkas jälle kõvemini sadama ja kahjuks üle tunni aja tööd teha ei saanudki. Ei jäänud muud üle kui Marius peale võtta ja trenni sõita.

Tegin kergelt selga
1) Lõuatõmbed 4x10
2) Kukla taha tõmbed plokil 3x8
3) Alatõmme 4x10
4) Kangi tõmbed vastu kõhtu 3x10

Lõppu kerge surumine ja lendamine rinnale.

Loodetavasti homme ilus ilm ja saaksin grillahju kallal nokitseda. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelmine nädal sai siin aeroobsest kuhe südame rahuga puhata. Ilma süümepiinadeta, niivõrd , kuivõrd ;-) Aga olin väsinud sellest pidevast aeroobse sügamisest, ei olnud motivatsiooni ega ka jõudu . Süümisega ka sama, pole juba pikalt nii valimatult endale rämpsu, kommi ja sokolaadi endale sisse uhmerdanud. Aga tunne oli, et olen selle kuhjaga ära teeninud. see kõik kajastus ka koheselt ka polstris kõhul :-D Sellest nädalast tõmmasin end aeroobsega ka joonele, alustan treeningut 15 min ja lõpetan 15 minutiga ning iga trenn panen nii algusesse kui lõppu minutikese otsa. Ilma aeroobseta ja suure söömisega jäi ainevahetus kohe kinni, raske oli olla. Alustasin ka lõuatõmbeid lisaraskusega. Plaan hoida kordused all ja hakata tasapisi raskustega progresseeruma. Selg ja jalad on kindlasti mu prioriteet nr 1. Nendega tegelen eelisjärjekorras ja mitu korda nädalas. Kindlasti ei saa tagasi hoida ka mu nõrga alaselja kohapealt. Peab puzzles täitma tühjad augud. Kuulutan sõja oma üüratu pikale ülakehale :-D Kui Janar räägib oma ülakeha pikkusest, et oleks vaja 10 cm keskelt maha võtta, et proportsioonid paistaks normaalsed, siis minul on asi veel hullem 15-20 cm ;-) Paraku pole see aga võimalik, aitab ainult looma töö. On ainult kaks võimalust, kas leppida ja allavanduda või võidelda viimse jõu ja vaimuga lõpuni!? Valin selle viimase. Tugevad Tammed Murduvad Vaikuses! Toidulisanditest elan Fast Bcaa peal ja magustoidust Fast Pudding.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kunagi sai lubatud, et panen ka sünnipäeval tehtud mõned toredat pildid :-) Kulturismist kunstini, kunstist skulptuurini! Võiks olla teema pealkiri ja alapealkiri Kulturism, kui elustiil. Pildid on küll udused, aga toredad :D

post-28465-0-50041700-1402401116_thumb.j

post-28465-0-99349000-1402401116_thumb.j

post-28465-0-33654400-1402401117_thumb.j

post-28465-0-67317600-1402401117_thumb.j

post-28465-0-14744100-1402401118_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Eile trenni ei jõudnud, vaid sai maal tööd tehtud nagu tänagi. Kui Mariusel on kodus pardid, siis ma nii pussy ei ole - mul maal "dinosaurused". Ei julgenud eriti lähedale minna ja pidin eemalt pilti tegema.

post-4814-0-24486800-1402506735_thumb.pn

Ise sai täna käsi tehtud. Tõmbas kergelt punni küll käed, aga mingit erilist minekut ei olnud. Mõnus trenn, sest käsi ei olnud ka mingi 3 nädalat teinud. :) Homme vaatan, kas puhkan või siis teen jalgu. Kuigi maal suutsin põlve vigastada, siis targem oleks puhata lasta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile tegin rinda, kuigi oleks pidanud jalga tegema. Kuna tegin ühes teises jõusaalis, siis jalgade jaoks lihtsalt ei jätkunud raskust ja otsustasin vahele jätta. Jalapress on sellise süsteemiga: iso_leg_press.jpg

Raskusi on saalis kokku heal juhul 300-400kg, aga sellise jalapressiga ei saa selle raskuse juures õiget koormust kätte ning 50seid korduseid ei viitsi teha. Selja tõttu kükki veel teha ei saa ja siis tegingi rinda. Lisaks hantleid ei ole suuremaid kui 25kg ning reite sirutaja ja kõverdaja trenažööri ei olnud.

Täna oli jalgpalli liiga mäng ja suutsin sprintides reie kakspea ära tõmmata. Sprinterite ja jalgpallurite tüüpiline vigastus, aga õnneks sain lõpuni mängida ja hetkel tundub, et midagi hullu ei olnud. Paar nädalat max läheb paranemiseks. Nädala pärast arvatavasti juba treenin kergelt jalgu. :)

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nädalavahetusel toimunud Fitness 5 sai Allan suurepärase 3.koha. Õnnitlused! Kindlasti tuleb Allanilt endalt ka põhjalik analüüs tulemuste, enesetunde ja meeleolu kohta. Nüüd on aeg sul ka aeg maha võtta ning vaimu ja füüsist kosutada. Sulle tuleb ka au anda, hooaeg venis sul ikka pikale!Nüüd sihid tulevikku ja võidukalt homsele vastu ;-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!
Jah Silvar, nüüd võib vist tõesti kevadhooaja lõpetatuks lugeda. Eile toimunud Fitness5 Eesti finaalis sain 3. koha. Enesetunne oli väga kehv ja antud olukorras kahjuks rohkemaks võimeline ei olnud. Kuigi tahtmist oli palju, ei allunud keha üldse tahtele. Enne SELL'i mänge tekkinud väsimusest ei ole siiamaani lahti saanud. Et august välja tulla, tõmbasin treeningkoormused väga madalale ning eelmisel nädalal lükkasin kõikvõimalikud lisandid menüüsse, et taastumist kiirendada, kuid ei mõjunud miski. Ise tunnen, et hea päeva ja enesetunde korral on 150 punkti täiesti reaalne. Edasised treeningud teen vastavalt enesetunde järgi ja mingeid maksimume taga ei aja. Lisan rohkem aeroobset jooksu ja rattasõidu näol.
Selle aasta võistlused:
16.03.2014 - EMÜ Fitness Five (EMÜ, Tartu) - Surumine 58x45kg, biits 38x22,5kg, kükk 44x75kg, lõug 27x, rööbaspuud 44x, 1. koht. Kaal 76,1kg.
post-8206-0-94123900-1402935289_thumb.jp
29.03.2014 - EMV jõutõstmises 2014 (Sparta spordiklubi, Tallinn). Kükk 170kg, surumine 140kg, jõutõmme 242,5kg. Mehed -74kg 3. koht. Kaal 72,95kg.
post-8206-0-38773800-1402935323_thumb.pn
26.04.2014 - 30. Eesti Karikavõistlused Kulturismis ja Fitnessis (Salme kultuurikeskus, Tallinn). Athletic Fitness 2. koht.
post-8206-0-19536600-1402935340_thumb.jp
03.05.2014 - EMV lamades surumises 2014 (Kimberi spordiklubi, Pärnu). 150kg. Mehed -74kg 2. koht. Kaal 73,9kg.
post-8206-0-40269300-1402935354_thumb.jp
16.05.2014 - XXX SELL-i mängud (TÜASK, Tartu). Kükk 160kg, surumine 127,5kg, jõutõmme 220kg. Mehed -74kg 5. koht. Kaal 73,85kg.
post-8206-0-09223500-1402935400_thumb.jp
25.05.2014 - Fitness5 III etapp (TÜASK, Tartu). Surumine 28x72,5kg, biits 20x37,5kg, kükk 23x110kg, lõug 28x, rööbaspuud 41x. 1. koht. Kaal 73,3kg.
post-8206-0-93132900-1402935437_thumb.jp
15.06.2014 - Fitness5 Eesti finaal (Sparta spordiklubi, Tallinn). Surumine 28x72,5kg, biits 16x37,5kg, kükk 22x110kg, lõug 27x, rööbaspuud 39x. 3. koht. Kaal 73,6kg.
post-8206-0-29440500-1402935481_thumb.jp

Eilse võistluse videod sai ka linti võetud, kuid need lisan hiljem. Selle kuu hommikune kaalu ning toitumise tabel:

post-8206-0-55531000-1402935744_thumb.pn

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimased päevad on olnud trennis korralik minek sees, millele teadupärast on oht järgneda vigastustel. Praeguse kava järgi teen selga 4 korda nädalas, mitte küll palju harjutusi, aga see mis teen, teen suutlikuseni. Svung on 3 korda nädalas, kükk 3 ja jõutõmme 2korda. Seeriaid varieerin üle trenni väiksemad kordused ja suuremad kordused. Kätele ja rinnale pühendan nädalas korra. Lisanditest plaanin peale jaanipäeva hakkata tribulust võtma. Hetkel pean plaani ja arutan Janariga asja läbi, et juulis spartakiaadile minna.Eks paistab, kuidas asi õnnestub.Usun, et oleks tore Oti ja Karupoegadega mõni ühine treening teha. Tegemistest veel niipalju, et 3.juulil tuleb Reeda EM pronksi puhul minna EOK vastuvõtule. See on tegelikult päris meeldiv, et peetakse meeles nii sportlast, kui ka treenerit :-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sai täna turu peal jalutatud ja natukene toidukraami kaasa haaratud.

Kanafileed 2kg - 4.40€/kg
Sealiha kondita 700g - 3.40€/kg
Maasikas 2kg - 3€/kg

Jagasin ilusti kottidesse ära, et siis hea üles sulatada ja ära süüa.

post-4814-0-00847000-1403260520_thumb.pn

Tänasest püüan ilusti trennilainele ka tagasi saada, kuigi Jaanide ajal on väike väljasõit mandrilt ära, siis tuleb väike auk, aga pole hullu vast. Täna vaatan ja analüüsin sügavalt oma treeningkava ka, et järele aidata maha jäänud lihasrühmi (käed) ja natuke eelisarendada õlgu, et vabaseisus oleksin silmapaistvam.

Lisaks tekitab ikka veel muresid trapetsi ja romblihase juures olev lihaspinge. Kahjuks enne järgmist kuud füsioterapeudi juurde ei ole aega minna ja pean veel valud ära kannatama. Hea uudis on see, et ära tõmmatud reie kakspea annab paranemismärke ja järgmisest nädalast saab juba jalgu treenida. :)

Nüüd aga pudingut tegema kuhu lisan peale kindlasti ohtralt maasikaid. ^_^

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×