Jump to content
Silvar Fast

Silvar Rückenberg

Recommended Posts

Täna tegin kerget selga ja õlga.

1) Trenažööril ülalt tõmbed 4x12

2) Alatõmme üliaeglase ekstsentrilise ja kontsentrilise faasiga 4x12 (peaks hästi töötama, aga ei tundnud mingit mõju)
3) Ülaselja trenažöör, kus ka õla tagumine osa ka töös on 3x15

4) Hantlitega surumine istudes 20kg hantlitega 4x12
5) Hantlitega lendamine + ette tõsted (nn Hitleri harjutus) kordamööda 1+1+1+1... ehk siis 4x16

Homme proovin süsivesikutega laadimispäeva teha. Eks vaatab palju suudan süsivesikuid korraga sisse süüa ja mis järgmine päev ka kaal on. Saab huvitav olema.

Kusjuures kaal tõusnud ja täna näitas juba 88.9kg :) Võiks suveks 90kg ette tiksuda :lol:. Suvel niikuinii ma ei suuda palju süüa ja usun, et sügiseks on kaal sinna 85kg kanti ja siis saan kevadist dieeti sealt alustada ja loodan, et lavakaaluks tuleb 80kg ära. Ehk siis 3kg oleks aastaga arengut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Being rich is not about how much you have, but how much you can give."



Teeb mõne kõvema mehe südamegi pehmeks. :) Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile oli päris ränk andmine.Arvestades, et eile oli 6 trenn järjest aga trenn oli raske ja vaimselt viimast pingutust nõudev. Alustuseks 70 min ellipsit. Siis positiivse kaldega surumine 7x10. Svung 60kg 2x;4;6;8;10;8;6;4;2x 45 sek pausiga. Järgnevalt õla lennutused kõvale käed nurkselt 4x12 10kg ja lennutused kõrvale sirgete kätega, peopesad suunatud taha 4x10 7kg. Pausid ongi mul lühikesed 45 sek. Poolik Rumeenia jõutõmme 100kg 6x12 ja lõuatõmme alt haardega 8x5. Kokku ajaliselt 2h ja 20 minutit, väsinud aga õnnelik :-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere. (Vabandan oma klaviatuuri pärast, osad tähed on puudu) Tekkis kysimus, miks teed kardio trenni alguses ? Tavaliselt soovitatakse teha eelnevalt j6utreening, mille käigus kulutatakse glykogeenivarud ning alles siis suundutakse kardioseadmetele rasva p6letama.

Ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii...

Hommikul oli kaal 88.8kg ja söödud on siis täna:

Kokku: 4258kcal
Valke: 156g (15%)
Süsivesikuid: 612g (58%)
Rasvu: 129g (27%)

TAI järgi olen õiges vahekorras tarbinud makrosid. :D Kui ma peaks sellises vahekorras edasi sööma, siis olen lihtsalt üks suur rasvapall. :P

Täna tegin kerge käte trenni ka va esimene harjutus.

1) Kitsalt surumine 100kg 4x7
2) Hantlitega istudes vaheldumisi 14kg 4x8
3) Kukla tagant sirutamine ühe käega 10kg 4x10
4) Z-kangiga Scothi pingil 20kg (oli vist, ei vaadanud raskust - tegin sellega, mis seal peal oli) 4x15

Mõtlesin, et peaks ka vormipilte tegema ja vaatama, kas üldse mingit arengut on toimunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere. (Vabandan oma klaviatuuri pärast, osad tähed on puudu) Tekkis kysimus, miks teed kardio trenni alguses ? Tavaliselt soovitatakse teha eelnevalt j6utreening, mille käigus kulutatakse glykogeenivarud ning alles siis suundutakse kardioseadmetele rasva p6letama.

Ette tänades.

Keda näha, Hr. Hypnose ka platsis, kadunud pojad.... :D loodetavasti ei ole sa kulturismile selga keeranud eks kui kodukamarale sattud, siis ehk oma nina ka Revalisse näitad ehk isegi üllatad vormiga vanu võistluskaaslasi. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaloraaž oli küll eile 700kcal rohkem, kui tavaliselt ja süsivesikuid ca 400g rohkem, kuid tänahommikune kaal oli 88.3kg.

Eile oli õues jõhker tuul ja suutsin tänu sellel kerge haiguse külge sebida.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii...

Hommikul oli kaal 88.8kg ja söödud on siis täna:

Kokku: 4258kcal

Valke: 156g (15%)

Süsivesikuid: 612g (58%)

Rasvu: 129g (27%)

TAI järgi olen õiges vahekorras tarbinud makrosid. :D Kui ma peaks sellises vahekorras edasi sööma, siis olen lihtsalt üks suur rasvapall. :P

Täna tegin kerge käte trenni ka va esimene harjutus.

1) Kitsalt surumine 100kg 4x7

2) Hantlitega istudes vaheldumisi 14kg 4x8

3) Kukla tagant sirutamine ühe käega 10kg 4x10

4) Z-kangiga Scothi pingil 20kg (oli vist, ei vaadanud raskust - tegin sellega, mis seal peal oli) 4x15

Mõtlesin, et peaks ka vormipilte tegema ja vaatama, kas üldse mingit arengut on toimunud.

Vahekord on küll TAI järgi aga kaloraaz kindlasti mitte - seega... ei sa oleks rasvapall.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahekord on küll TAI järgi aga kaloraaz kindlasti mitte - seega... ei sa oleks rasvapall.

TAI andis mu vajalikuks energiaks: 4576 kcal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere ilusat pühapäevaõhtut!
Täna osalesin EMÜ Fitness Five võistlustel. Ettevalmistusest niipalju, et viimase nädalaga tõstsin väheke kaalu, kuna kükki ja surumist on suurema kaaluga kergem teha. Lisasin monohüdraadi menüüsse ning tõstsin ka väheke kaloraaži, viimase nädala keskmine 3165kcal. Lõuatõmmetele ja dipsidele minu puhul paar kilo kaalukõikumist väga midagi ei muuda. Ja lisaks proovisin eelmine reede korra kõik alad läbi vastavate raskustega. Võistluse võib kordaläinuks lugeda, kuna sain kõikidelt aladelt alavõidu ja kokkuvõttes ka siis esimene. Kaalumisel olid numbrid 76,1kg. Mehi oli võistlemas 15 ja naisi vist 11. Juurikat seekord polnud, muidu poleks asi vist nii rõõmus olnud :D. Ega's muud kui head vaatamist :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli päris rahulik nädalavahetus. Sai Tallinnas parimal sõbral külas käidud, esimest korda keeglit mängitud ja neli raundi saunaski käidud. Eile sai Reedaga koos korralik trenn tehtud, mille läbivaks teemaks olid svung, jõutõmme ja lõuatõmme ja nipet näpet veel. Paari poisiga sai poseerimine tehtud, aga muret tekitav on umbmäärasus millega dieeti tehakse, see loob soodsad tingimused vormi rikkumiseks ja lihasmassi kaoks. Reedaga sai ka tehtud korralik poseerimine ja T kõnd, ma ei muretseks, isegi, kui võistlus toimuks hommepäev :-) lihvimist muidugi on aga oleme Kiieviks valmis! Kuna keha veab välja, siis teen veel ühe toidulisandite vaba nädala :-)mis ei tähenda, et ma õhtuti Fast valge sokolaadi - maasika puddinguga ei maiustaks :-) Nädalavahetus sai ka proovida uut look i :-) päeva peale panen paar pilti ja õhtal äkki mõned poseerimise pildid.

Muudetud kasutaja Silvar Fast poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paari poisiga sai poseerimine tehtud, aga muret tekitav on umbmäärasus millega dieeti tehakse, see loob soodsad tingimused vormi rikkumiseks ja lihasmassi kaoks.

Niikuinii öeldi: "Aga Holger ka teeb niimoodi!" :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naljakas on jälgida, kuidas inimesed avastavad alles nüüd suure üllatusega sammud, reljeefse ja võimsa selja arenguks. Janar kirjutas aastaid kolm tagasi artikleid lõuatõmmete olulisusest, praktiseeris neid arengumeetodeid ning propageeris progressioonide vajalikkust. Tegi need ise läbi ja tõestas praktikas kuidas ja kui hästi see töötab :-). Ja inimesed avastavad aastaid hiljem "jah see töötab ja kui puhtalt ning tunnetusega tehes töötab veel paremini" :-). Sportlased peaks olema rohkem avatud võimalustele ja teadmistele, see on edasiviiv jõud. Loomulikult ühe mehe vana ongi alati teise mehe uus aga rohkem avatust teadmistele, heatahtlikku uudishimu ja selle katsetamist ning proovimist/edasiarendust omal nahal.

Muudetud kasutaja Silvar Fast poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja see on paljude asjadega nii, sportlased on nagu silmaklappidega. Ikka ja jälle kohtan ka inimesi, kes ei lase lahti püramiidsüsteemist, tehakse juba 10 aastat ühte ja seda sama. See on ainult üks võimalus tuhandest. Siin kohal kiitused Fitness.ee ja Janarile kõigi nende artiklite eest, mis on andnud inimestele võimaluse ennast harida. Hoolimata tehtud tööst, usun, et meil on veel pikk tee minna, et muuta inimesi nende kinnisideedes ning nende kujutelma sõrmenipsu kavadest ning "imeprogrammidest".

Muudetud kasutaja Silvar Fast poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja see on paljude asjadega nii, sportlased on nagu silmaklappidega. Ikka ja jälle kohtan ka inimesi, kes ei lase lahti püramiid süsteemist...tehakse juba 10 aastat ühte ja seda sama. See on ainult üks võimalus tuhandest.Siin kohal kiitused Fitness.ee ja Janarile kõigi nende artiklite eest, mis on andnud inimestele võimaluse ennast harida. Hoolimata tehtud tööst, usun, et meil on veel pikk tee minna, et muuta inimesi nende kinnisideedes ning nende kujutelma sõrmenipsu kavadest ning ime programmidest.

Püramiidsüsteem... hmm... ei mäletagi, mis asi see on. :D

Mäletan, kui ise sai püramiidi tehtud ja mõtlesin, et miks ma ei arene. Liigutan küll ju suuri raskusi aga ei arene. Point oli selles, et püramiidsüsteemiga kõik üritavad suurt raskust viimasel seerial liigutada ja unustavad eelnevad seeriad ära (ehk kokku tuleb reaalselt 1-2 tööseeriat). (No, kes siis ikka tahab ennast "põhiseeriaks" ära väsitada?)

Minupoolne soovitus oleks, et kui üles liikuda raskustega, siis mitte 30, 20 või 10kg kaupa, vaid 5-2,5kg kaupa. N: lamades surumise puhul 50kg x12, 55kg x10, 60kg x8, 65kg x6. Eks noortel on raske oma ego alla suruda. Ma jõudsin ka 110kg mitu korda üles suruda, aga rind oli ikka alaarenenud. Sest tegin 60kg x12, 70x10, 80x8, 90x6, 100x6, 110x4. Reaalselt tuli siit kokku poolteist tööseeriat.

Hetkel teen ühe raskusega, kus ma teen enam-vähem samad seeriad, aga need loen soojenduse alla, sest seeriaraskuseks on 110kg ja viimane soojendusseeria on 95-100kg.

Olen lugenud inimeste treeningute kohta ja siis mõeldakse, et miks jalg ei arene. Täpselt sama lugu on ka jalaga, et ei ole mõtet jätta 1-2 tööseeriat. Eks muidugi on mugav, et kui pead 1-2 seeriat ainult tõsiselt pingutama nii, et veremaitset suhu ei tule. Selle kohta võiks öelda: "Küki nii, kuidas suudad, aga karu t**a on ikka suurem (kui sinu jalad)." :rolleyes:

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Püramiidsüsteemi ja selle tegemist näen mina edasijõudnud/staažika harjutaja korral ainult kui mingit vaheetappi, üleminekut või erimeetodit. See lähenemine sobib algajale, kelle arengupotentsiaal lubab esimestel treeningkuudel päris jõudsalt raskusi suurendada. Teen seda aeg – ajalt loomulikult ka ise ja seda iseäranis just abistavate lisaharjutuste korral, kuid olen suuresti erinevatele skeemidele juba ammu üle läinud. Selleks on ka põhjust, kuna, mida edasijõudnumaga on tegemist, seda suurem osa koormuse mahust tuleb anda läbi „kinnistamise“. Intensiivistada tuleb ka, kuid seda lõbu ei ole kaugeltki nii palju, kui mahutööd. See on väga lihtsal põhjusel nii – mida rohkem te edasi arenete, seda väiksemaks teie arengupotentsiaal tegelikult jääb. Ja harjutaja, kel treeningstaaži juba näiteks 20 aastat või enam peab ennast „segaseks“ planeerima ja väiksemakski edasiminekuks „võimlema“ nii, et vähe pole. Rääkides veel klassikalisest püramiidimisest, siis see lähenemine ei ole tegelikult ka progresseerumise järgimiseks kõige parem ja teostatavam lähenemine. Muidugi, esmapilgul on püramiidsüsteem hea lihtne, ei pea väga palju mõtlema. Samas, ütlen, et selle lähenemise suur miinus ongi, et edasiminekut on TEGELIKULT väga raske järgida ja reguleerida. Samuti tuuakse selle lähenemise positiivse küljena tihtipeale välja see, et arvestatud on hetkeline võimekus. Inimloomuse laisa olemuse taustal on see positiivsusena toodav aspekt minu arvates tihtipeale petlik ning mõne mehe "tänase päeva suutlikkus" ja hetkeenesetunne enne trenni võivadki sellises teadmises alati kasinaks ja kehvaks jääda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen seda nii palju kasutanud viimasel aastal, kui olen haigusest taastunud. Eesmärk on olnud anda lihasele impulss, et aeg nüüd suuremaid raskuseid kasutada ja raskemateks treeninguteks valmis olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Olenemata enesetundest otsustasin siiski ise ka trenni teha. Niikuinii pidin Kädyle trenni tegema ja õhtul ka naistele jõusaali treeningu läbi viima.

Täna esmaspäev ehk siis ikka rinna päev. Mõtlesin, et kui soojenduse ajal väga kehv olla, siis teen kergelt. Aga kang käes raske ei olnud, siis tegin tavalise trenni. Lamades surumine 115kg 5x5 - Varsti võin Silvariga juba koos trenni teha :) Areng on olnud kahe kuuga päris hea - 12,5kg seeriaraskusele juurde tulnud. 13.01.2014 tegin 102,5kg 5x5.

Edaspidi lisasin ainult ühele harjutusele raskust 2,5kg juurde. Nüüd päris nõrk olla ja enesetunne kehv. Üldse üllatusin, et jõudsin seda raskust suruda, sest laupäeval, pühapäeval ja täna ma olen max 1000-1500kcal päevajooksul sisse söönud ja seda ka ainult mahla arvelt, sest söök sisse ei lähe. Homme nüüd selgub, kas jäin veel haigemaks või saan terveks. Tavaliselt trenn kiirendab protsessi, aga kunagi ei või teada kumba pidi.

Video ka viimasest seeriast - näha, et varu veel sees ka, mis tähendab, et kava on jätkusuutlik. Kusjuures ma ei mäleta kunas viimati trennis endast maksimumi võtsin - kogu aeg olen varuga teinud. Eks mingi aeg tuleb šokeerida ka ja endast kõik anda, aga kindlasti mitte enamus ajast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×