Jump to content
Silvar Fast

Silvar Rückenberg

Recommended Posts

Kell 10 Kaareperes tähendab ca 33km, mis teeb 6h kohta 5,5km/h

150km veel mis tähendab 5km/h kohta ca 30 tundi ehk siis homme peale lõunat mehed kohal :D

Muudetud kasutaja tarmop poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen arvutanud välja isegi ligikaudse kalorikulu, mis on küll puhtalt teooria ja ilmselgelt väga varieeruv ja umbkaudne. Arvutus on Silvari kohta:

Mees peaks kaaluma hetkel enam - vähem 94 kg. Kui seline mees jalutab kiirusega 5 km/H, siis suvalise netitabeli järgi peaks ta 60 minutiga põletama 325 kcal. Keskmine maa, mille nad kokku läbivad on umbes 180 km (seda peaks pärast täpselt teada saama), noh, mõni km siia/sinna. Võtame keskmiselt 180 km. Kui nad läbivad keskmiselt 5 km ühe tunniga, siis kuluks neil ilusaima stsenaariumi kohaselt 180 km läbimiseks 36 tundi. Seega, 36 x 325 = 11700 kcal. Et siis teoorias peaks sellisele maratonmatkale kuluma 11700 kcal, mis, juhul, kui see energia tuleneks kõik puhtalt rasvarakkudest võrduks 1519 grammi rasvaga (7.7 kcal = 1 gramm rasva, kui seda keha rasvarakkudest hakatakse mobiliseerima). Aga, ilmselgelt on see teooria ja ma arvan, et igasugused silmaga nähtamatud tegurid (väsimuse kuhjumine, öö jne) kõik suurendavad seda summaarset kulu.

Muudetud kasutaja Oskar poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervitus! Matkajatele jõudu ja vastupidavust! Mina ehk siis Laura ei osale kahjuks :(. Poeg haigestus eile ootamatult ning nüüd oleme ravil. Tugevat tervist ja kuiva rada!

Ja kuna mina pidin koos Lauraga minema, siis nüüd minek küsimärgi all. Kas keegi oleks veel Tartust nõus homme hommikul matkajatele järgi sõitma, et lõpuosa koos matkata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise tempo juures peaksid kell 12 mehed olema Jõgeval

Ja siis kui edasi mõelda, et Jõgevalt Aegviitu on ca 80 km siis 5km/h tähendab Aegviitu jõudmist kell 4 öösel, et siis 24 tunniga Aegviidus.

Sealt Tallinna piiril Pirita jõeni ca 55km, et siis 11h veel juurde, mis annab teoreetilse saabumisaja kell 3 päeval :D

Muudetud kasutaja tarmop poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

41km liigutud, lauspäike paistab. 8 km veel minna Jõgevale, aga sellegipoolest, Weroli tehased juba on silmapiiril.

Allanil pulss 137 lauspäikse käes, hetkel 10,18 km aeg, enesetunne on poistel hea, arvati et selle aja peale on hullem, sest ometi ca 7,5 tundi käidud. Jalad on tibake hellad ja aegajalt venitatakse.

Aeg pidi lendama kiirelt, sest ikkagi 4 ühiste huvidega inimest koos, palju on rääkida.

Eriti palju nad söönud pole batoone 1-2, käidi läbi kuplusest A&O, kes ostis jäätist, kes kanawrapi. Jõgeval võetakse ilmselt midagi natuke rohkem süüa.

Suureks murdepunktiks poiste jaoks on 72. km, kus Silvari isa on vastas praekartulitega.

Käivad ka kuulujutud et Kristjan Oras kibeleb kõndima :D

  • Upvote 3

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kuna mina pidin koos Lauraga minema, siis nüüd minek küsimärgi all. Kas keegi oleks veel Tartust nõus homme hommikul matkajatele järgi sõitma, et lõpuosa koos matkata?

Räägi Hr Orasega :)

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mnjaa, käib tõsine andmine ehk "käib töö ja vile koos":)

Esta, ära nüüd loobu, ega Sa üksi pea marssima, neli meest on hetkel olemas ja Kristjan varsti tulemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen arvutanud välja isegi ligikaudse kalorikulu, mis on küll puhtalt teooria ja ilmselgelt väga varieeruv ja umbkaudne. Arvutus on Silvari kohta:

Mees peaks kaaluma hetkel enam - vähem 94 kg. Kui seline mees jalutab kiirusega 5 km/H, siis suvalise netitabeli järgi peaks ta 60 minutiga põletama 325 kcal. Keskmine maa, mille nad kokku läbivad on umbes 180 km (seda peaks pärast täpselt teada saama), noh, mõni km siia/sinna. Võtame keskmiselt 180 km. Kui nad läbivad keskmiselt 5 km ühe tunniga, siis kuluks neil ilusaima stsenaariumi kohaselt 180 km läbimiseks 36 tundi. Seega, 36 x 325 = 11700 kcal. Et siis teoorias peaks sellisele maratonmatkale kuluma 11700 kcal, mis, juhul, kui see energia tuleneks kõik puhtalt rasvarakkudest võrduks 1519 grammi rasvaga (7.7 kcal = 1 gramm rasva, kui seda keha rasvarakkudest hakatakse mobiliseerima). Aga, ilmselgelt on see teooria ja ma arvan, et igasugused silmaga nähtamatud tegurid (väsimuse kuhjumine, öö jne) kõik suurendavad seda summaarset kulu.

Tartust Tallinna mööda Piibe maanteed peaks olema ca 200 km.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tartust Tallinna mööda Piibe maanteed peaks olema ca 200 km.

Jah, kesklinnast kesklinna. Poisid liiguvad linna servast linna serva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, kesklinnast kesklinna. Poisid liiguvad linna servast linna serva.

Noh, aga nad käivad jälle poes ja bensukas ja teekonna lõpus kõnnivad nagunii tiira-taara. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jälgin huviga ja elan kaasa. Kuidasa on Jõgeval meeste enesetunne? Kas hõõrub midagi ja millised on mõtted?

PS. eriti lahe oleks, kui saaks kuskil gps-i andmeid kaardil reaalajas jälgida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige kihvtim on selle asja juures see, et rännaku teevad läbi justnimelt kulturistid, mitte mingid jalgratturid, maratoonarid, ujujad jne. Ehk inimesed, kelle jaoks vastupidavus ei ole prioriteediks nr.1.

Suurepärane

Jalad villi on vist liiga pehme soovida, sooviks siis jalad kärna juba :D

post-29847-0-24631500-1368785117.gif

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rääkisin Silvariga, vahepeal jäi neil asi toppama, kuna käisid nii TV3 kui ka Kanal2 filmimas ja intervjueerimas. Edmund ja Allan pöördusid tagasi, neil ei olnud plaaniski tervet maad kõndida.

20 km pärast liitub nendega Janar ja poisid saavad kõhu täis süüa isa tehtud praekartulitest.

Hetkel veel negatiivsust hääles pole- no ainult 10 tundi kõnnitud ju. Füüsiliselt ei ole ka midagi keerulist, ainult paar väikest villi on natuke tüütud, aga need sai ka ilusti kinni teibitud.

Ootame järgmiseid pilte ja järgmist kõnet! Kellel mingeid küsimusi on, võib küsida, küsin Silvarilt ja Jürilt pärast ja kirjutan vastused siia foorumisse...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere ilusat keskpäeva kõigile. Mina ja Edmund oleme nüüdseks rõõmsalt koju jõudnud. Väga suured tänud TV3 reporterile, kes oli meid lahkesti nõus Tartusse tagasi toimetama. Mõnus reedehommikune jalutuskäik tehtud ja nüüd saab väheke kosuda. Mul oli kogu distantsi ajal GPS-iga pulsikell peal ja siit saate näha meie teekonda Tartust Jõgevale http://connect.garmin.com/activity/313874713. Minu ainukeseks probleemiks kujunes reie tagaosa korralik lihasvalu. Kuna ma teadsin juba varem, et minu sihtkohaks saab olema Jõgeva, siis ei hoidnud see nädal jõusaali trennidega tagasi ja ka eile sai korralik küki trenn tehtud. Põhjus, miks ma nii lühikese distantsi kasuks otsustasin, on see, et osalen järgmisel nädalal SELL'i mängude raames jõutõstmises ja kui isegi oleks mingi ime läbi õnnestunud poistega Tallinnani vastu pidada, siis taastumisega oleks kindlasti probleeme tekkinud. Ville mul hetkel ei ole ja praegu on tunne, et hea meelega liiguks "vandersellidega" veel mõned kilomeetrid. Aga jõudu ja jaksu Jürile ja Silvarile edasiseks rännakuks ning olge tublid ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ilm on teepeal? Mina ei usu enam isegi mitte hetke-ennustust üheltki veebilehelt. :D Igalt poolt kust vaatan lubatakse 15-18 kraadi praegu tallinnas. Mul lasnamäe rõdul, varjus näitab +25 ning tuba keeb. Need ilma-ennustajad võivad kuu peale sõita. :D - Isegi hetke temperatuuri ei oska õigesti öelda.... pole isegi ennustada vaja, krt pistke kraadiklaas aknast välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täpsustuseks lisan, et Piibe maantee ristub Tallinna juures Peterburi teega ehk mina ajasin segamini Piibe ja Tartu maantee. Rännulised jõuavad Tallinna piirile Peterburi teel.

Tarmo Pärna sõnul on Tallinna piir kohas, kus Pirita jõgi ristub Peterburi teega.

Ütelus, et ”kõik teed viivad Rooma” kehtib kohalikes oludes väga hästi – “kõik teed viivad Tallinna” või vastupidi “kõik teed viivad Tartusse”. Eks ole:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Estast on ilmunud täna tore artikkel:

http://www.naine24.ee/1238734/eesti-parimal-naisatleedil-on-raske-leida-sobivaid-roivaid/

Loodetavalt Esta siiski liitub varsti rännulistega ja ei pea loobumismõtteid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×