Jump to content
Silvar Fast

Silvar Rückenberg

Recommended Posts

Mul tekkisid oma 161 km läbides varvastele väga valusad villid juba 2. päeva õhtuks. Ma ei kujuta ette, et ma puhkamata sellise teekonna jalgsi ette võtaks. Täielik agoonia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekkisid oma 161 km läbides varvastele väga valusad villid juba 2. päeva õhtuks. Ma ei kujuta ette, et ma puhkamata sellise teekonna jalgsi ette võtaks. Täielik agoonia.

Thatś what i talking about! Kui suurtel mehemürakatel korralikku jalatsit ei ole, siis läheb karmiks. Jalats peab olema kindlasti kerge ja sissekäidud, mitte joostud. Arvestama peab jala iseärasustega. Näitks mina astun nii, et kand on kergelt väljapoole ja selle arvestusega lasksin teha endale ka spetsiaalsed sisetallad. B)

Üks asi veel- palavusele lisaks peab arvestama sama moodi ka niiskusega. Varahommikul on kaste maas ja vihmasest ilmast ei räägigi! Sellised tingimused on ka paras katsumus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli üleelmine suvi õnn teha kaasa jalgsimatkas Etna vulkaanile, kus mäkketõus kestis 5h ja alla jooksime 2h mööda pehmet vulkaanitolmust nõlva alla. Kokku koos kahe vahepausiga võttis see meil aega 8h ja tänu ühe giidi tarkusele polnud mul ühtegi villi-marrastust. Nimelt said varem ostetud juba ecco matkasandaalid, neid kandsin paksu villasokiga. Tõsi kõik sokid olid süsimustad, varbavahed ja jalad samuti, aga võrreldes teistega, kes olid tulnud matkasaabastega, olid mul jalad täiesti terved.

Samas selle retke puhul hea kasutada apteegist müüdavat spreiplaastrit ja kogu jalad sellega vahepeal üle lasta, odavam tuleks muidugi lihtlabane vaseliin. Aga ma usun, et pigem vaim on see, mis aitab siinkohal viimased km läbida, ükskõik kui villis jalad meestel ka ei oleks.

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan kasuliku info eest! Suvisel ajal on villased sokid liiga kuumad. Kas sel juhul vaseliinist piisaks? Ma olen ka apteekidest küsinud, et mida teha villide ennetamiseks, aga nad ei oska midagi vastata! :blink:

Mul oli üleelmine suvi õnn teha kaasa jalgsimatkas Etna vulkaanile, kus mäkketõus kestis 5h ja alla jooksime 2h mööda pehmet vulkaanitolmust nõlva alla. Kokku koos kahe vahepausiga võttis see meil aega 8h ja tänu ühe giidi tarkusele polnud mul ühtegi villi-marrastust. Nimelt said varem ostetud juba ecco matkasandaalid, neid kandsin paksu villasokiga. Tõsi kõik sokid olid süsimustad, varbavahed ja jalad samuti, aga võrreldes teistega, kes olid tulnud matkasaabastega, olid mul jalad täiesti terved.

Samas selle retke puhul hea kasutada apteegist müüdavat spreiplaastrit ja kogu jalad sellega vahepeal üle lasta, odavam tuleks muidugi lihtlabane vaseliin. Aga ma usun, et pigem vaim on see, mis aitab siinkohal viimased km läbida, ükskõik kui villis jalad meestel ka ei oleks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teeksin ettepaneku sõita laupäeval rännulistele jalgratastega Tallinnast Jürisse vastu. Jürist koos Tallinna piirile tagasi. Sealhulgas ajaloo tarbeks ja meenutuseks jäädvustada aktsioon fotolindile.

Kas huvilisi on?

Tallinna piiril pidavat vastas olema Ott Kiivikas ja Taavi Koovit ja võib-olla veel keegi. On selles osas selgust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal vaja baka tööd teha ja ei saa kahjuks osaleda siiski.

Olen kuulnud, et niiskuse vältimiseks kasutatakse hügieenisidemeid. Lisaks mina soovitaks mõned jalanõud ka kaasa võtta varuks ja kilekotti kindlasti toppida, et vihma eest kaitsta. Kui väga väsinud ei ole, siis v-o tulen hommikul teele saatma ja edu soovima :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan kasuliku info eest! Suvisel ajal on villased sokid liiga kuumad. Kas sel juhul vaseliinist piisaks? Ma olen ka apteekidest küsinud, et mida teha villide ennetamiseks, aga nad ei oska midagi vastata! :blink:

Jalad enne üritust kinni teipida, et vältida igasugust hõõrumist. Apteegis just selline teip olemas - ca. 2cm lai ja maksab 3 euro kanti. Sõjaväes aitas ilusti. Olin üks vähestest villideta meestest 150 seast ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalad enne üritust kinni teipida, et vältida igasugust hõõrumist. Apteegis just selline teip olemas - ca. 2cm lai ja maksab 3 euro kanti. Sõjaväes aitas ilusti. Olin üks vähestest villideta meestest 150 seast ;)

Väga hea info, olen kah kuulnud teipimise varianti:)

halb on see, et lubab äikest nendel päevadel palju:(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina tulen vastu kindlasti, ei ole palju käpale helistada ja kui laupäeva õhtul parasjagu ei mürgelda kuskil , siis küll kaasa tuleb. Mõtlen veel kuhu mehed nö taastuma pesema viia, et jalakekse sirgu saaks lasta...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlsein Club 26 sauna bronnida, kuid kuna see eeldab kellaajalist panemist, see omakorda teeks seda, et siis peab lisapingena tulema täpseks ajaks, mis oleks kindlasti halb lisapinge, seega usun, et saame Revali saunaga hakkama, vajaduse palun erandkorras selle sees hoida ja siis ei ole ka täpselt tunnilist määratlust, peasi ,et enne 23 jõuaksid mehed linnapiirile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul turgatas selline mõte, et peaks moodustama Tallinna meeste ja naiste grupi ka, kes hakkavad Tartusse kõndima. Kahjuks jääb vist organiseerimiseks liiga vähe aega. Sellesse rühma kuuluks ise küll, Tartusse ei viitsi sõita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See oleks asja veelgi huvitavamaks muutnud küll! Oleks poolel maal saanud muljeid vahetada natukene ja edasi liikuda! Nüüd aga pole enam palju jäänud.Viimane söömaaeg ja magama ära, et kell 3.45 olla linnapiiril ja kell 4.00 alustada juba retkega!

Olgu kiloimeetrid meile armulised...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rännulistele edu, vastupidamist ja kindlat meelt Tallinna jõudmisel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõni soovitus ja probleemid, mis vajavad eelnevalt läbimõtlemist:

1. Reie siseküljed võivad hõõruma hakata (ja kui sellele enne ei mõtle, siis on kiire lõpp), kui seal palju lihast on ja reied üksteise vastu käivad. Kui selline oht on, siis enne rännakut ära teipimine on kindla peale minek.

2. Jalgu ma enne ei soovitaks enne teipida, sest ega need teibid seal ülihästi ei seisa ja võivad hoopis ise hõõruma hakata. Jalgade villitamise vastu on parim abinõu pidevalt sokke vahetada, et need ei läheks eriti higiseks. Seega 10 paari sokke kaasa võtta ei ole liialdatud soovitus. Sokid tavalised, mitte mingil juhul villased. Kui on kõrgem jalats, siis paelad kõvasti kinni, hoiab sokke jalatsi sees liikumast.

3. Villide vastu pange kotti nõel ja villane lõng. Kui vill tuleb tõmbate lõnga villist läbi ja jätate sisse.

4. Kui jalgu vaja teipida, siis teip kindlasti selline, kus ei ole seda pehmet osa, vaid ainult kleepuv osa.

5. Seljakott peab mugav olema ja ei tohi hõõruda- ebamugav raske sööki täis seljakott hakkab alaseljale suruma, suurem probleem on aga siis, kui ta sealt ka hõõruma hakkab, seega ei tohiks kott seljas vabalt liikuv olla, vaid võiks olla suhteliselt kinni tõmmatud ümber keha.

6. Mütsid kaasa või pähe, et liigne päike ei muutuks "tapvaks".

7. Vett ja süüa piisavalt.

Aa, veel: kui mina läheksin praeguse seisuga rännakule, siis kindlasti läheksin sõjaväe saabastega. Tugev tald on hea.

Mingi hetk hakkab jututuju arvatavasti ära kaduma, sellisel juhul soovitan mõleda millegile, mis pärast rännakut vajab lahendust ehk mõtted rännakust eemale viia. Teekonnal püstitada vaheeesmärgid, kindlasti ei tasu seda mõelda, et veel 120 km minna :-). Selline mõte on ikka meeletult kurnav :-)

  • Upvote 6

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Villide vastu võiks aidata mingid spetsiaalsed kõndimisplätud vms asjad, mis jätavad osa jalast avatuks. Jalanõusid võib ju ka vahetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Villide ennetuseks kasutan kandadel tihtipeale kinesioloogilist teipi kuna püsib väga hästi, peaks hästi sobima ka niisketes oludes! ;)

Jaksu ja ilusat ilma teile teele!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisan mõnedest rännulistest fotod, mis olen teinud selle aasta 20. aprillil. Praeguse info kohaselt Silvar proovib terve teekonna Tartust Tallinna läbida. Jüri fotot mul ei ole, temagi proovib terve teekonna läbida.

Motivatsioonikõnnakul osaleb Janar Vägevalt Koeruni.

Esta ja Edmund Pilt võtavad rännakust osa väiksemas mahus.

Laura Väljaotsa fotot mul ei ole, ilmselt tema osaleb rännakul väiksemas mahus.

Võimalik, et info on praeguseks muutunud, seetõttu vabandan kui eksin.

post-27151-0-96139100-1368735630.jpg

post-27151-0-56687300-1368735656.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

... mõne minuti pärast tuli ka lisa...

post-24563-0-16810900-1368762756.jpg

Ja mõned uudistajad ka Aktuaalsest Kaamerast. Kas näeme meie sõdalasi täna hommikuprogrammis või õhtul aktuaalses kaameras?

post-24563-0-41213600-1368762761.jpg

Ja teele asuti neljakesi!

post-24563-0-83227700-1368762770.jpg

EDU SÕBRAD!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kell 6.45 oldi jõudnud peaaegu Tabiverre ehk läbitud oli ca 15km ja keskmiseks kiiruseks u 6 km/h.

Tartu mehed on VEEL positiivses meeleolus- löövad vilet ja teevad nalja. Hetkel kusagilt veel ei valuta aga on teada saadud need kohad, mis ilmselt hakkavad valutama.

Silvari sõnul on teekond olnud seni kergem, kui vaimne ettevalmistus selleks.

Esimene 10-minutine jalatuulutuspaus on ka tehtud- Lähtes.

post-24563-0-10751100-1368763374.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mõned uudistajad ka Aktuaalsest Kaamerast. Kas näeme meie sõdalasi täna hommikuprogrammis või õhtul aktuaalses kaameras?

Mehi näitas hommikutelevisiooni uudistes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selguse mõttes mind ja ilmselt teisi ka huvitab. Praegu on seltskond 4-liikmeline:

1. Silvar Rückenberg;

2. Jüri Juurikas.

Kes on teised kaks osalejat?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×