Jump to content
Silvar Fast

Silvar Rückenberg

Recommended Posts

Endalgi homme nüüd viimane võistlus. Kuid ei ole veel kindel kas võistlen. Kohale lähen ja enesetunde järgi.

Üleeile oli veel 39'C palavik ja olen rohtudega madalamaks saanud. Teisipäeval sai lühikeste riietega päev otsa õues ringi liigutud ja eks tagajärjed on valusad. Kuu aega olen niisama jõusaalis 50% raskustega teinud ja ainult paar harjutust igale lihasgrupile. Eks tuleb nüüd nädal aega puhkust veel võtta, et saaks suvel paugutama hakata :).

V-o homme teen ühe katse kindla peale ära, et midagigi kirja saada. Aga minu poisid on küll valmis lahingut andma ja kerge ei saa vastastel olema :).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kristjanis on sisu ja usun ,et kui toimub spetsialiseerumine athletic fitnessi, siis võime ainult aimata, milliseks tulemus rahvusvahelisel tasemel osutub.Esimese välisvõistluse kohta oli tulemus hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks meie teami liige Jüri Juurikas saavutas

Piestany rahvusvahelise regatil aerutamises väga suurepärase tulemuse

200 m U23 vanuseklassis III koht! Palju õnne!

Loodame, et Jüri räägib ise pikemalt, kui tagasi on ja aega saab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna sai viimane trenn tehtud ilma mingi septsiaalse suunitlusega. Järgmisest nädalast hakkab uus kava pihta, mis sai Silvariga kirja pandud.

Täna tegin väikseima TÜ ASK sportlasega selja trenni - Mariusega. Marius tuleb arvatavasti sügisel Athletic fitnessis lavale ja kevadel kulturismis. Oleme kogu aeg kulturismi suunitlusega treeninud ( 7 kuud nüüdseks) ja jõutõstmine on niisama trenni pealt minekud olnud.

Tänasest trennist natuke rohkem: http://taavimerisalu.wordpress.com

Sai tehtud ka paar poosi:

lailihas-tagant.jpg?w=430&h=323

topeltbiits-tagant.jpg?w=430&h=323

Mariusest nii palju, et on 16-aastane ja mitmekordne Eesti II jõutõstmises noorte klassis (-59kg ja -66kg) ja Eesti Klassikalise jõutõstmise karikavõistluse võitja täiskasvanutes -59kg ning Eesti MV IV koht jõutõstmises täiskasvanute klassis. Hetke kaal 61-62kg, treeningute alguses 56kg.

Kindlasti huvitavad paljusid ka numbrid. Varustuseta numbrid on sellised, mis on trennis või võistlustel tehtud:

Kükk 147,5 kg (sügavkükk)

Surumine 95kg (tagumik pingil)

Jõutõmme 177,5kg

Arengu võtmeks on korralik toitumine, korralik treeningplaan, puhas tehnika, maksimaalne amplituut, õigesti ajastatud puhkus ja mitteegotsemine.

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Tutvustada ennast pole vist mõtet, kuna Taavi lisas kõik olulise ära..Otseselt ma Rückenbergi tiimis pole, kuid esindan TÜ ASKi.

Olen võistlend küll jõutõstmises ainult, kuid peamine eesmärk on ikka kulturism, ning hetkel käibki töö selleks. Esimesed plaanid on kevadised võistlused, kui liha natuke luul juba on. Järgmine nädal on puhkus, kus kordused on 15+ ja raskus 40-50%, peale seda uus kava ning töö läheb edasi.

Arengu aluseks on ikkagi Taavi Merisalu, kes oli nõus mind sügisel enda alla võtma ning kes õpetas mulle kõike olulist treeningust, toitumisest ja puhkusest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lõpuks suutsin aega võtta, et kirjutada siia teemasse järgmine postitus - selleks kulus ei rohkem ega vähem kui 2 nädalat, lihtsalt on olnud kiired ajad ja õhtuti on uni olnud magusam kui internetis istumine, aga see selleks.

Peale EM-i sai natukeseks aeg maha võetud ja treeninguid oluliselt vähendatud nii ummbes nädalaks, et keha saaks natuke puhkust jõusaalist ning suudaks natuke kosuda :D Peale nädalast puhkust sai jälle nö "Harjal sarvist haaratud" ja alustatud ettevalmistust AF-i sügisesteks võistlusteks. Muidugi oma põhiala - aerutamine - treeningud jätkuvad, nii nagu treener Peeter Becker seda ette näeb.

Kaks nädalat tagasi sai Silvariga maha istutud ja paika pandus järgmise 6 nädala plaan jõusaali osas - põhimõtteliselt näeb see välja nii, et jõusaali tuleb mul Silvari kava järgi külastada 4x nädalas ja igal päeval on eeri lihasgrupp -> vastavalt siis rind (siin päeval on ka 2 jala harjutust sees), käsi (esi- ja tagakülg), jalg ja õlg (siin jälle on sees ka 2 jala harjutust) ja muidugi kõht, mis kuulub iga päeva juurde. Samuti on igapäevaselt sees lõuatõmmbed ja 2x nädalas ka dipsid. Eile kuulsin Silvari käest, et Tokko oli mu jala kasvamise kohta küsinud - ja no vastus on see, et kasvab kuhu ta pääseb, loodetavasti kasvab piisavalt kiiresti, sest ega sügiseni on jäänud ju ainult 4 lühikest kuud.

Lisaks siis Silvari poolt määratud jõusaali kavale tuleb mul täita ka veepealset treeningkava - mis põhimõttelislt näeb välja selline:

Väljavõta treeningpäevikust:

  • 29 mai teisip h. vaba õ. 14 km 8x4/5 1-2 140, 3-4 150, 5-6 160, 7-8 170
  • 30 mai kolmap h. 6( 4x30/30)3 90-95% õ. 8x4/3 85-90% esimesed 20 seki 100% + jõusaal
  • 31 mai neljap h. 6x40/5 100% õ. 2x1000
  • 1 jun rede h. 12 km tehnika õ. 8x4/3 80% + jõusaal
  • 2 jun laup h. 6x(10-15-20-25/30-45-60)3 õ. 10km 6x100 paigalt
  • 3 jun pühap h. 2x1000/20 õ. 10-12km tehnika + jõusaal
  • 4 jun esmas h. 3x500/15 õ.vaba

Siia siis veel lisaks need Silvari poolt pandud 4x nädalas jõusaali külastust.

Ega praegu vist rohkem midagi öelda ei olegi, tuleb lihtsalt loota, et tervis vastu peaks ja siis on kõik võimalik!

Seniks aga kohtumiseni Sammulis Jaanipäeva Spartakiaadil 2012

If you train hard, you'll not only be hard, you'll be hard to beat.

-Herschel Walker

Muudetud kasutaja Oras poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ikka vahepeal Kristjaniga võrreldes täielik looder olnud.

Peale võistlusi on aktiivne puhkus olnud. Vahelduseks rohkem jooksu ja kerged kogukehatreeningud. Ja ega õiget trenniisu pole siiani tagasi tulnud.

Nüüd natuke üle nädala olen saanud uue treeningkava järgi teha. Lõuatõmbed-triitsepsid raskusega praegu ja üldse lühemad seeriad v.a jalg. Sõudmise osas algas põhja ladumine pikemate ühtlases tempos sõitudega.

Kahjuks tuleb veel peale jaanipäeva puhkuse ajal veel 2-nädalane treeningpaus ja sügiseks valmistuma saab alle ssiis korralikult hakata.

Toitumine kah praegu täiesti metsas. Sellega peab kah tõsisemalt tegelema hakkama peale puhkust juuli teises pooles.

Aga paar videot kah trennist. Ja samuti plaan osaleda jaanipäeva spartakiaadil, tulge ka:)

http://youtu.be/bcqOk5XipZY

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sai eile siis ka üle pika aja jälle trenni tehtud. Eile oli rind ja kerge jõutõmme. Täna tegin biitsepsit ja õlga. Pärast trenni läksin otse Nõo uuele korvpalliväljakule, et teeks paar pealeviset ka üle pika aja. Aga no... kui juba pall käes on ja näed korvi, siis ei suuda sellest üldse eemale hoida. Väike video ka. Ei julge pingutada hüppamisega, kuna eile lõi üliränga valu pärast suulist füsioloogia eksamit jalga ja pidin päeval tugevalt lonkama. Õhtuks oli enam-vähem juba ja kõndimine nägi juba kõndimise moodi välja.

Pole üldse kaua jalale koormust andnud ja sellist lendu veel hetkel ei näe, ma usun:

Muudetud kasutaja Sarge poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minevikus sai veel selline video ka tehtud:

PS! Ja nii need jalad püsivadki vormis :).

Muudetud kasutaja Sarge poolt
  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parandaks põhimõttelise vea viimases videos: tegeletakse ikka jalgade ja tollidega, nt 5'9" (175) mitte nt 5.9 jalga, mis on ka vaid 179 cm lõppu. 181 on 5'11 1/3". :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Parandaks põhimõttelise vea viimases videos: tegeletakse ikka jalgade ja tollidega, nt 5'9" (175) mitte nt 5.9 jalga, mis on ka vaid 179 cm lõppu. 181 on 5'11 1/3". :)

Tean. See pole minu tehtud video.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere kõigile. Siin siis jah minu ja Edmundi põgus treenig. Minul oli talutav , loodan, et Edmund ikka sai ka oma jao ;-). Hetkel rasked ajad, olen sunnitud raskused alla võtma kuna kaks kämblaluud on katki. Aga pole hullu, kunagi ei tea miks midagi millekski hea on!? Edaspidi üritan tuua teieni kõigi meie sportlastega mõned ühistreeningud.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×