Jump to content
spritzer

1 aasta pärast last. Kuidas saada vormi ? Et ikka naiselik lihas ka oleks?

Recommended Posts

Tere

Nonii, võtsin julguse kokku ja kirjutan siia oma murest. Ja isegi pildi oma murest lisan ma siia! Loodan positiivset tagasisidet saada, et kõik ole siiski veel kadunud ja ma saan sellega hakkama.

Olen 22 aastane naine. Pikkust 171 ja kaalu hetkel 55. Täpselt aasta tagasi tõin ma ilmale poja. Kõik oli väga ilus tore. Juurde võtsin ma kuskil ( mulle hetkel üllatus üllatus, polegi varem sellele mõelnud.) 20 kilo ! Ja sünnitusmajja jätsin 10 kilo. Seega mul jäi veel kuskil 10 kilo selga, mida maha rassida.

Sellest kõigest on mul nüüd kõik maha kulutatud. Ei ole end näljutanud, kuid lapsega sebimine on vilja kandnud ja olen oma endises kaalus tagasi. 55 kilogrammi.

Nii, vaadake nüüd mu pilti!

http://imageshack.us...5/p3311378.jpg/

Kui ma ise vaatan , siis mulle ei meeldi see, mida ma näen. Palju palju nahka. Kõhul.

Point selles, soovin end käsile võtta. Saada tagasi oma normaalses lihastoonuses olev kõht. Rinnalihased!

Ühesõnaga üleüldist pilti endast tahaks saada lihaselisemaks.

Minu jutt võis vist segaseks jääda aga ehk saate mõttest aru.

Palun andke nõu, mida selleks teha, et saada tagasi keha, mis on parem kui varem. Kes viitsiks mind aidata. Kuidas trenni teha, millal teha? Milliseid harjutusi teha? Mida süüa? Millal süüa? Mida oma menüüst välja jätta? Milliseid toidulisandeid peaks kasutama?

Reedest alustasin ka jooksmisega. (Päris võhmale võttis. Oma 40 minutit tegin intensiivset jooksu.) Eile tegin puhkuse, sest jalalihased olid megavalusad. Kusjuures, ka küljelihased kõhul tundusid hellad olema. Naerdes valusad.

Täna hommikul käisin samuti jooksmas. Jalalihased olid küll valusad, aga mida soojemaks keha läks seda enam ma märkasin, et lihased polegi enam valusad.

Vohhh, selline kiri siis siia targematele.

Aitäh kõigile, kes oskavad aidata!

Chriss

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh, hetkel vist jõusaali ei kavatse külastada.

Aga eks näis. Plaan on ära kolida ja uues kohas on kindlasti rohkem võimalusi , kui siin.

Aga mis aitaks pihta peenemaks saada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohe alguses 40 min intensiivset jooksu? Sul on kas megahea tase või sa üritad liiga agaralt.

Lihaseid saad vastavaid lihaseid treenides, kas siis raskustega või oma keharaskusega.

Ei usu, et keegi sulle siin tervet kava nullist üles ehitama hakkab.. pead ikka ise ka vaeva nägema, seda enam et personaalne treening- ja toitumiskava maksab ka midagi..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ütleks , et megahea tase. Võib olla on asi selles, et tegelesin ka ennem rasedust jooksmisega.

JA agaralt püüan ma ka!

Vaadates neid bikiinifitness naiste võistlus pilte, siis tekib kassiahastus. Lihtsalt , nii kena vaadata! Aga endal pole kahjuks sellist keha. Kuigi soov sellist omada oleks suur.

Ilmselt on see väga pika ja raske töö vili!

Aga kas minu keha puhul oleks selline vorm reaalne üldse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere Chriss

Esiteks oled Sa õigel teel. Olles 171cm pikk ja 55kg on ilmselge, et oled absoluutselt normis ja alla kindlasti enam võtta mitte, muidu oled lihtsalt väiksem aga pilt ikka sama "nahka palju". Jah, puudu ongi just lihasmassi. Küll aga tuleb panna südamele, et rasedusega kõhulihased lahknevad ning ei pruugigi kokku tagasi kasvada, mis põhjustabki, selle "liiga palju nahka kõhul".

Aga. Kuna lihaste kasv on aeglane protsess, kuid kui teha seda järjepidevalt, on tulemused Sul käes.

Kas panustaksid siis pigem koduse treenimise peale ? Kuna puhtalt jooksmisega, mis ka iseenesest, kui liigesed lubavad, väga hea aeroobne, ei saa keha toonusesse, vaid treenid südant, kulutad kaloreid. Kuid seda tahan ka lisada, et liiga intensiivset jooksu harrastada ma isiklikult ei soovitaks. Kui siis, siis harva, kuid mõõdukas tempo on parem ja panusta joostud aja peale, mitte joostud distantsi peale.

Aga treeningust siis, kas panustad pigem koduse treeningu peale ?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh, kui tore, et keegi ka pikemalt vastas. Suured tänud!

Jälgin seda teemat siin väga pingsalt. Muidugi on selge see , et tasuta lõunaid pole :) Kuid loota ju võib, eks.

Aga kusjuures, rääkides kõhulihastest nüüd. Pingutades tunduvad kõhulihased täitsa koos olema.

Hetkel küll panustaksin kodusele treeningule. Kuid juba 1.5 kuu pärast kavatsen Tallinnas elada. Et seal siis võimalusi rohkem enda treenimiseks.

Vaatasin ka youtube´ist videosid igasuguste erinevate lihasgruppide treenimisest. Kavatsen neid ka teha aegamööda. Tänagi tegin 8 minutes abs workout. Ja ka graatsiakettal keerutasin 30 minutit :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõtlesin päevakese antud teema üle ja jõudsin järeldusele, et Sul on kõik teadmised, mis vaja, eeldatavasti.

Mida Sul on vaja teha: Plaan!

Koosta endale personaalse treeningplaan.

Pane täpselt paika, mis ajal Sa treeninguid teed ja mitmel korral nädalas. Ja pea plaanist kinni ;)

Soovitan Sul treeninguid teha 4-6 korda nädalas. Kui annad tegelikult ka endast energiat treeninguks ning tunned, et tõesti on raske, siis 4 korda nädalas. Kui tunned, et tegelikult ju saaks veelgi rohkem pingutada ja tunned, et treeningud on kerged, siis 6. Soovitan neljast varianti.

Seega, treening peab olema raske, lihase liigutamisest lihas kasvama/arenema ei hakka. Pinge peab olema: kui teed kõhulihaseid, siis lihased "põletavad", kui jalgadele, siis näpistavalt on ikka tunda lihase tööd.

Milliseid harjutusi teha? Sulle näiteks üks treeningvideo, mida soovitan!

Algul teed seda programmi, kätekõverdused ühel käel muuda kahe käega kätekõverdusteks ja kui teed trenni hingega, siis on areng garanteeritud. Vaja on järjepidevust ja kannatlikkust. Ning loomulikult kogu arengut toetab korrektne toitumine.

Ja veel üks asi: kui teed näiteks jalalihaseid (hüpped kõrvale), siis mõtle korra, kas Sa lihase tööd tunned kenasti ikka... !?! Nimelt on alati võimalik teha harjutusi nõnda, et need üldse ei mõju, Sa pead tunnetama, et lihas töötaks, selle annab Sulle korrektne tehnika. Küll aga tehnikat korrigeerida kirja teel ei saa, personaaltreener tuleb siin kindlasti appi, kui abi vaja on.

Edu sulle, Chirss! :rolleyes:

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei ütleks , et megahea tase. Võib olla on asi selles, et tegelesin ka ennem rasedust jooksmisega.

JA agaralt püüan ma ka!

Vaadates neid bikiinifitness naiste võistlus pilte, siis tekib kassiahastus. Lihtsalt , nii kena vaadata! Aga endal pole kahjuks sellist keha. Kuigi soov sellist omada oleks suur.

Ilmselt on see väga pika ja raske töö vili!

Aga kas minu keha puhul oleks selline vorm reaalne üldse?

Kinldasti on võimalik treenida end Bikini Fitnessi vormi :D See aga nõuab juba jõusaali sisenemist ja toitumise jälgimist. Aga midagi hullu ei ole. Minul on ka 11 kuune laps :rolleyes: Kuna olin ka eelnevalt aastaid treener ja tantsinud kogu elu, siis oli põhi tugev, millest alustada. Kui mu laps oli väike alustasin samuti jooksmisest ja tegin kodus endale lihasharjutuste kava. Internetis niiii palju kavasid olemas. :rolleyes: Koduste vahenditega saab kindlasti tõhusa lihastreeningu kokku panna. Janika vastas päris põhjalikult juba. Ma ühtin ta soovitusega 4-6 treeningkorda kindlasti. Aeroobne treening kombineerituna lihastrenniga.

Palju edu!!!

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uskumatu! :) Te olete ikka väga väga tublid!

Toitumise jälgimine tundub alguses paras kunst olema, aga kui joonele saab, siis ehk polegi midagi keerulist. Ma väga tänan teid asjalike vastuste eest. Võtan kindlasti need kasutusele. Juba homme koostan omale lihasharjutuste kava. Ja Janika lisatud videoga alustan juba homme hommikul.

Plaan on ka jõusaali külastama hakata, aga see selgub alles kuu aja jooksul. Mis,kus, millal ja kuidas :) Aga ilmselt Tallinnas.

Tänud tänud teile :)

  • Upvote 2

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×