Jump to content
Martin Mägi

Säärelihase valu jooksmisel, kuni krampideni.

Recommended Posts

Säärelihase valu jooksmisel, isegi krambid - on nüüd kadunud. Mõtlesin, et jagan oma kogemust, äkki kulub ära kellelegi.

Millalgi eelmise aasta sügisel olin jooksmises enda arust üsna tubli - heades tingimustes jooksin 10 km pea 50 minutiga. Aga siis hakkas asi metsa kiskuma, lõpuks oli asi nii hull, et ei saanud joosta kauem kui viis minutit, säär läks üleni "tuliseks" ja kui veel kauem joosta, siis tuli kramp. Lõpuks oli asi nii hull, et loobusin üritamast ja tegin oma kardiot ratta või ellipsi peal.

Proovitud sai venitamist, massaaži, jõusaalis jalatreeningu muutmist ja muud sellist. Kusjuures jõusaalis läks kõik hästi, raskused suurenesid koguaeg, säär mul vist ongi kõige enam arenenud selle ajaga.

Aga paar päeva tagasi proovisin uuesti joosta - ei mingit probleemi! Peale selle, et 15 minutiga pistma hakkas :D

Eile proovisin uuesti, jooksin 30 minutit ja 4 km. Jällegi, ei mingit säärevalu.

Mis muutunud on? Trenn on üldjoontes sama, toitumine ka sama pmst.

Ainus muutunud asi on vitamiinid - D3, C ja siis mingi kaltsium-magneesium-tsink multivitamiin. Ehk makro toitained jälgisin, kuid mikrosid mitte.

Neid olen nüüd paar kuud söönud ja ausalt öelda ajab kiruma, et see tarkus alati peab nii raskelt tulema.

Sööge vitamiine, on loo moraal.

Muudetud kasutaja Martin Mägi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul 15 minutiga pistma hakkas, siis valisid liiga kiire tempo.

Vitamiinide suhtes on õigus.

Võtan regulaarselt multivitamiine ning aeg ajalt lisamagneesiumi, kaltsiumi ning olen jooksmisel igasugu krampidest jne pääsenud. Ka maratonil polnud sedasorti muresid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Säärelihase valu jooksmisel, isegi krambid - on nüüd kadunud. Mõtlesin, et jagan oma kogemust, äkki kulub ära kellelegi.

Millalgi eelmise aasta sügisel olin jooksmises enda arust üsna tubli - heades tingimustes jooksin 10 km pea 50 minutiga. Aga siis hakkas asi metsa kiskuma, lõpuks oli asi nii hull, et ei saanud joosta kauem kui viis minutit, säär läks üleni "tuliseks" ja kui veel kauem joosta, siis tuli kramp. Lõpuks oli asi nii hull, et loobusin üritamast ja tegin oma kardiot ratta või ellipsi peal.

Proovitud sai venitamist, massaaži, jõusaalis jalatreeningu muutmist ja muud sellist. Kusjuures jõusaalis läks kõik hästi, raskused suurenesid koguaeg, säär mul vist ongi kõige enam arenenud selle ajaga.

Aga paar päeva tagasi proovisin uuesti joosta - ei mingit probleemi! Peale selle, et 15 minutiga pistma hakkas :D

Eile proovisin uuesti, jooksin 30 minutit ja 4 km. Jällegi, ei mingit säärevalu.

Mis muutunud on? Trenn on üldjoontes sama, toitumine ka sama pmst.

Ainus muutunud asi on vitamiinid - D3, C ja siis mingi kaltsium-magneesium-tsink multivitamiin. Ehk makro toitained jälgisin, kuid mikrosid mitte.

Neid olen nüüd paar kuud söönud ja ausalt öelda ajab kiruma, et see tarkus alati peab nii raskelt tulema.

Sööge vitamiine, on loo moraal.

Suurema tõenäosusega oli tegemist luuümbrise põletikuga. Pidasid jooksmisest pikema pausi, sellega põletik taandus. Nüüd uuesti jooksma hakates väikese koormusega on kõik normis, aga treeningkoormuse järsu tõusuga võib uuesti põletik tekkida. Hea kui ma eksiksin. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin oleks nüüd huvitav teada, mis sellest kokteilist tegelikult toimis ja tõesti võibolla oli puhkus jooksmisest kõige olulisem:)

Ise olen just aja möödudes vitamiinide võtmist vähendanud (v.a. regulaarne D).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×