Jump to content
zxcvb

Ekstra 4% kodujuust

Recommended Posts

Selline küsimus, et kuidas saab Ekstra 4% kodujuustus, mis on vedelam, olla 100g kohta rohkem valke, kui Tere kodujuustus, mis on palju kuivem.

Valgusisaldus siis vastavalt 14,7g/14,0g.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Edu muidugi uskumisel et neid valgusisaldusi saab sellise täpsusega määrata ja toodangus jäigalt paigas hoida :D

Huvitav kas tarbijakaitse poolt on määratud ka lubatud vea suurus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav kas tarbijakaitse poolt on määratud ka lubatud vea suurus?

Isegi meditsiinis kasutataval aparatuuril on lubatud mingi mõõtmisviga ja sa ajad siin tarbijakaitsega mingi kodujuustu koostise vea suurust taga. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isegi meditsiinis kasutataval aparatuuril on lubatud mingi mõõtmisviga ja sa ajad siin tarbijakaitsega mingi kodujuustu koostise vea suurust taga. :D

No kui on mingi teatud lubatud suurus, siis äkki pakubki huvi, et kui suur see on? Ja mõtlesin seda, et ehk on mingi kategoriseerimise alusel jagatud teatud tootegruppidele lubatud veasuurus vms. Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poes leiduvate toodete valgu ja rasvasisaldus võib teinekord mitmekordselt erineda. Muidu ma ei usuks, kui ma poleks mingi aeg hakanud ühte pakendit uurima. Tooteks oli sink, kus olid suured peki tükid sees. Peale vaadates nii 20-25% rasva kindlasti. Paki peal oli kirjas 5% rasva :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui on mingi teatud lubatud suurus, siis äkki pakubki huvi, et kui suur see on? Ja mõtlesin seda, et ehk on mingi kategoriseerimise alusel jagatud teatud tootegruppidele lubatud veasuurus vms.

A kirjuta info@tarbijakaitseamet.ee äkki oskavad sulle öelda või suunavad kuhugi toidukontrolli :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Poes leiduvate toodete valgu ja rasvasisaldus võib teinekord mitmekordselt erineda. Muidu ma ei usuks, kui ma poleks mingi aeg hakanud ühte pakendit uurima. Tooteks oli sink, kus olid suured peki tükid sees. Peale vaadates nii 20-25% rasva kindlasti. Paki peal oli kirjas 5% rasva :D

Sama küsimuse on tekitanud Prismas müüdav "Suitsutatud kanapugu / lihasmagu" vms. Paki peal kirjas, et ~18g valku ja ~3g rasva (per 100g), kuid süües tundub see kraam küll nõks rasvasem olevat (st. nagu õlis tehtud vms).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×