Jump to content
FouEva

Fat be gone...

Recommended Posts

INTRO

Here we go, sõin just ära 2 pakki Pergale Dragee šhokolaadi-mandli komme(1 pakk oli 120g), lohutan ennast sellega et vähemalt seal sees oli mandleid ja tume šhokolaad ümber. Nagu võiks eeldada, et kui süüa 2 pakki neid ära(või noh üldiselt suure koguse magusat) et siis hakkaks süda läikima, ja nii ta ongi. Ei olnud küll algselt plaanis süüa üle ühe paki, aga noh isu oli veel ja mõtlesin et hea küll lõpetame selle 1 paki(ja ühtlasi kah viimase) veel ära. Ega sealt muud ei olnudgi loota, et nüüd läheb raskeks selle paki lõpetamisega, ja nii ta oligi olles kusagil 1,5 pakki in, hakkas süda heledamaid toone viskama. Aga sundisin ennast selle 2'se paki ära lõpetama, nagu karistuseks. Tegelikkuses oli plaanis seda teemat hakata kirjutama lähipäevadel kuna praegu oleks vaja kooli värke teha, aga see et ajasin endal südame läikima inspireeris mind kirjutama seda teemat momentaalselt.

MINUST

Olen praeguse seisuga siis 23 aastane, olen 1988 aastase väljalaskega noormees. Noorena sai tegeletud jalgpalliga, käisin trennis mingi 1 - 4 klassini, ja edasi tegelesin sellega hobikorras. Noorena olin üsna kogukas, olgugi et tegelesin spordiga suht palju just kevadel/suvel/sügisel sai kõvasti jalgpalli tagutud. Mida aeg edasi, seda proportsiooni läks minu kasv ja kehakaal, 9 klassi lõpetamisel olin umbes 170 cm pikk, ja kaalusin mingi 73 kg. Sellele järgnes kooli muutus, ja seal sai saatuslikuks see, et ma ei olnud sunnitud sööma ainult söökla toite, mul oli antud raha kaasa millega pidin ennast söödud saama, millegipärast otsustasin söökla sooja toidu asendada pirkukatega, tihtipeale rasvaste pontšikutega, tagantjärgi tark olles võib öelda, et see sai saatuslikuks. Kooli lõpetates olin umbes ~83 kg enda 173 cm juures, aasta oli siis umbes 2008. 2010 jaanuaris oli minek sõjaväkke aega teenima(kehakaalu olin suutnud jätta sinna ~83 kg juurde, pikkust oli 173cm) noorteajal (esimesed 10 nädalat) olin jooksusdes kõige viimasem, olgugi et seal olid raskemaid ja lühemaid mehi. Kui sai noorteaeg läbi, siis sai toa kaaslasega jõusaalis käima hakatud(tal oli baasteadmised olemas) armusin jõusaali ära momentaalselt, tuleb tunnistada et see pisik oli mul ammusest ajast, aga kuna elasin väikeses linnas siis oli selle kohapealt võimalused piiratud. Pool aastat sai siis jõusaalis nii umbes 2-4 korda nädalas käidud, kava oli kokku pandud sõbra poolt, ja kava oli on point. Sõjaväest ära sain 2010 detsembris, kaalusin nii umbes 80 kg ja olin kindlasi rasva kogust enda kehas vähendanud ja natukene lihaseid juurde saanud. Hakkasin enda toitumist jälgima, sõin palju konservikalu kilu, heiki jne sõin palju VICI heeringaid. Kui aus olla, siis ma ei mäletagi mis ma peale kala veel sõin. Trenni tegin kodustes tingimustes, rinnale ja kõhulihastele. Toitumine tundus ok olevat ja kuna tõin kõhulihaste trenni endale sisse, siis 'päästerõngas' tuli üpris kiiresti nähtavale. Lumi ära kadus siis lisasin kavasse jooksmise, ring oli umbes selline 50 minutine, ja jooksin suht kiire tempoga. Ei saanud kaua joosta, paari nädalaga tulid jubedad seljavalud. Magada oli väga keeruline, külge pöörasin siis kohe olin üleval. Jätsin jooksmise ära päris mitmeks kuuks, hakkasin paari kuu pärast uuesti jooksma kui selg oli maha rahunenud. Seekord olin natukene targem, ja kuulasin enda keha kui selg vähegi hakkas valutama siis jätsin jooksmise pooleli ja ootasin kuni ära taastusin. Uurides et mis jama selle seljaga on, siis öeldi et alaselg tahab järgi anda. Pean teda treenima, liigutama teda. Suvi lõppes ära, ja sain kooli sisse ja hakkasin seal regulaarselt jõusaalis käima. Septembri keskel tulid jälle seljavalud, sellised jubedad kus ma öösiti külge pöörates ärkasin üles kuna valus oli. Võtsin vaiksemalt, ei käinud enam jõusaalis paar head nädalat. Taatsusin ära ja hakkasin jälle jõusaalis käima. Nüüd on +7 kuud möödas viimasest tõsisemast seljavalust, ehk aitas siis seljale trenn, olin lisanud eraldi harjutuse alaseljale. Lume taandumisel otsustasin nüüd see kevad, et prooviks joosta ikkagi väljas kah(jõusaalis stepperi peal mõnusas tempos sain panna nii et ei valutanud midagi, tahaks mainida et HIIT'i sobistasin kah enda kavasse nüüd mingi paar kuud tagasi, ja selg ei kurda mulle midagi). Aga tundub et väljas mul ei lubata joosta, sest väike seljavalu tahab jälle tagasi tulla. Sellepärast võtsin selle nädala jõusaalis ja jooksmisest puhkust.

EESMÄRK

Eesmärgiks oleks siis rasva protsent alla tuua, tahaks juuni lõpuni enda toitumist väga-väga jälgida. Ma kujutan ette nüüd neid mõtteid, aga mis peale juunit saab ja ma vastaks siis juba eelnevalt ära. Ma olen ennast jälginud, ja aru saanud et vormi hoidmine polegi väga raske. Plaanis oleks siis juulist natukene lõdvemalt võtta, see ei tähenda et ajaks mingist igasugust jama ainult sisse, vaid võtaks nii nagu praegu võtan. Kindlasti mõni tahab hirmasti soovitada veebitreenerit, siin tahaks kohe mainida et palun mitte neid soovitada. Kuna olen õpilane praegu, siis rahaga on suht kitsas. Ja kui täitsa aus olla, siis ma tahaks parem ise õppida menüüsid kokku panema. Nii et oleks vaja panna kokku menüü, väga odavalt ja mõistlikult.

FAKTID:

Köögikaal on olemas.

Olen omandanud koka eriala, ehk mul pole midagi kokkamise vastu.

Kiirematel päevadel joon +2.5 liitrit külma rohelist teed (ei ole lisatud mett, ei ole lisatud suhkrut) olen mõelnud sidruni lisamisele. Kui pole nii väga aktiivne päev, siis joon umbes +1.5 liitrit külma rohelist teed, ilma lisanditeta.

On olemas blender, pole leidnud talle rakendust veel. Ootaks soovitusi, et mis temaga võiks ette võtta. Mõtlesin just, et midagi võiks hommikuks endale blendida. Kindlasti peaks seal sees olema pärm, astelpaju marjad. Ja nüüd ootaks ideid, et mida veel võiks lisada.

Ei joo, ei suitseta, ei süsti.

Mul on selliseid asju nii +30 pakki, nii et peaks neid menüüse lükkama. http://www.racio.cz/...category_id=239

Pilt minu vormist: http://www.upload.ee...GP1918_copy.JPG

Minu kehakaalu jälgimised: http://www.upload.ee...81933/Stats.jpg

http://www.struktuur.net/kcal.php sisestatud andmete tulemus: http://www.upload.ee...2281934/BAV.png

See teema sai selle pärast tehtud, et kindlasti on teil ideid et kuidas/mida paremini saada. Loodan siit kah mingit motivatsiooni laksu saada. Lähipäevadel tahak siis mingi menüü juba vaikselt kokku panna, mai kuust tahaks et ta oleks mul 'perfect'. Nii et kui kellegil on arvamusi, soovitusi siis palun jagada neid.

Kui suutsid kõik ära lugeda, siis tänan tähelepanu eest. :P

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu suht tavaline hommikune menüü näeb midagi sellist välja:

http://www.upload.ee.../2282850/ee.png

http://www.upload.ee...07/Untitled.png

Andmed said sisestatud http://tap.nutridata.ee/ keskkonda, siit kohe kah üks küsimus et kas keegi teab sarnaseid tasuta lehti aga veel paremaid? Otsiks just sellist, kuhu ma saaks ise mingeid toiduaineid lisada. Ei leidnud tooteid ei http://tap.nutridata.ee/ ega http://www.fitness.ee/kaloriarvuti keskkonnast, see on arusaadav et ega nad ei jõuagi kõikide firmade kõiki tooteid sinna lisada. Ühseõnaga otsin sellist keskkonda kuhu ma saaks enda lemmiktooted lisada käsitsi(võtaksin etiketti ja kirjutaksin seal kõik maha mis vaja), ja pärast saaksin neid võtta ja lisada enda menüüse.

Enda hommikusöögist siis nii palju, et ma üldiselt sööngi suht üheküldselt, tegelt ta nii väga ei kehtigi ainult hommikusöögi kohta kui rohkem üldiselt. Hommikul puder ja kõvasti liha, oleneb mis poest leian aga üldiselt hommikul palju putru ja palju liha, polnud probleemi süüa hommikul 500g pakkist pooled sardellid ära. Praegu proovin vorsti toodetest eemale hoiduda ja otsingi alternatiive praegu, midagi odavat ja samas kah head. Suure tõonäosusega saab see olema mingi kalaline toode. Lõunaaeg mingi täistera riisiga toode kus on tavaliselt sisse pandud siis erinevad tallegi/rannamõisa külmutatud kana värke süda/maks ja praegu ei mäletagi mis see kolmas oli. Riisis on tavaliselt kõvasti sibulat, kõvasti porgantit ja võib olla et veel midagi, näiteks paprikat, tomatit, uba. Selle lõuna söön koolis, ja kahjuks pean teda külmalt sisse ajama. Peale kooli lähen kohe jõusaali umbes nii 15:30 aeg ja olen seal nii umbes 2h korraga, ja tahaks ära märkida ära et ei käi jõusaalis seltskonna pärast. Kui olen jõusaalis, siis 'lõhun' ennast suht korralikult, ühesõnaga suht intensiivne treening toimub. Peale trenni läheb valgu/kreatiini/viinamarjasuhkru koks käiku. Ja koju jõudes 1h 30m pärast söön siis midagi, üldiselt sama riisi söök mis oli lõuaks ainult et soojal kuju seekord, ja siis veel kas kohupiima või kodujuustu.

Ütleks, et pildi peal Su vorm on juba niigi päris meeldiv :P

Tänan vastamast, tead kuidagi igav on olla ja mõtlesin et piiraks enda toitumist natukene(loe: et ma vähem magusat sööksin) et saada veel paremasse vormi. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtan kokku tänase päeva kiirelt siis, mingi kella 15.00 sõin mingi 200 grammi riisi-porgandi-paprika-sibula-brolieri maksa-broileri südame sööki, isu otseselt ei olnud aga teades et paari tunni pärast ootab jõusaalis treening ees siis sõin ta ära. Trenni sain nii umbes kella 18.00 paiku, tegin rinda, triipetsit ja ka kõhtu, trenni jooksul sai sisse tangitud 1l külma rohelist teed, peale trenni valgu-kreatiini-viinamarjasuhkru koks. Koju jõudes, nii umbes 2 tundi peale trenni lõppu sõin poest ostetud peedi-küüslaugu salatit kaalus vist mingi 333 grammi, ja 1 kohupiima. Ja selline see minu päev oli, ma kardan et kui ma nüüd kõik kokku liidaks siis sealt küll minu normi vist kätte ei tulnud, aga ei kurda kuna kõht on täis praegu.

Just. Pigem soovitaks nüüd hoopis lihasmassi kasvatada.

Tänan vastamast, ma vaikselt tegelen selle kallal. Kui täitsa aus olla, siis ma olen selle peeglipildiga rahul (lihasmassi poolt vaadatult). Aga tõsine soov oleks ikka natuke teravamaks saada(6 packi kohapealt just eriti), ja natukene vorm kuivemaks vormida, rannahooaeg siiski varsti ees ju. Kui nüüd rääkida enda plaanides, siis septembrist tahaks paar head kilo juurde võtta, ja seda kindlasti mitte rasva arvelt. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×