Jump to content
JKL

Neiu soovib kaalust maha võtta

Recommended Posts

Nonii, kolmandat nädalat kaal paigal, ilmselt pean uuesti toitumise üle vaatama, ehk söön jälle liiga vähe. Nüüd olen muidugi haige ka veel ja peale röstsaia pole täna midagi söönud. <_<

Vahepeal olen käinud ka arsti juures oma pulsi pärast. Sai tehtud EKG - korras, kilpnääre - korras. Järgmiseks on koormustest juunis, eks näis... Aga kui käisin doonoriks, siis oli istudes pulss 133. Veidi ehk närvis ka, aga ilmselt siiski liiga palju. Peale vere andmist pole jõudnud eriti trenni ka teha, treppidest neljandale korrusele mink on juba raske ja pulss 170 peal, tundsin, kuidas süda meeletult taob, rääkimata jooksmisest, mida ei jõudnud üldse, pea hakkas ringi käima ja tundsin, et olen väga nõrk. :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nonii, kolmandat nädalat kaal paigal, ilmselt pean uuesti toitumise üle vaatama, ehk söön jälle liiga vähe. Nüüd olen muidugi haige ka veel ja peale röstsaia pole täna midagi söönud. <_<

Ma arvan samuti, et Sul on vaja oma toitumine üle vaadata. Meenuvad kunagised Jaan Kirsipuu sõnad, kes ütles, et kaal võetakse alla söögilaua ääres, mitte niivõrd trenniga.

Su toidusedel on väga köögiviljade vaene ja üldse väga vähe süües ajad Sa oma keha stressi. Küsimus on, kuidas keha üle kavaldada ja panna ta oma rasvavarudest energiat ammutama.

Mul on kogemus programmiga, kus sisuliselt 6 x nädalas 40 minutit kõndides võetakse kaalust alla ca 7-8kg. Mõned ka oluliselt rohkem, aga see pole eesmärk omaette. Tähtis, et kaal ka pärast püsima jääks. Võib ka muidugi joosta või ujumas käia, aga kaalulangetamise võti on õige toitumine + mõistlik regulaarne aeroobne treening.

Jutt käib Chris Powelli poolt välja töötatud programmist, mis kirjas pikemalt tema raamatus: "Choose to Lose: The 7-Day Carb Cycle Solution". Võtmeteema on süsivesikute kasutamine. Süüakse 5 korda päevas kindla plaani järgi. On ette antud millal mis toidugrupist toitu valida. Täpsemalt leiad infot alljärgnevalt fitshopi lehelt: http://fitshop.vemmaeurope.com/bode/

Chris Powell on maailmas väga tuntud tänu “Extreme Makeover Weight Loss Edition” - saade, kus ta aitab kaalust alla võta eriti ülekaalulistel. Ja nüüd on tema programm kasutatav ka Eestis, kuna saab abistavaid tooteid Eestisse tellida. Plaan ise asub siin: http://fitshop.vemmaeurope.com/bode/plan.html

Võrdle oma toitumist Bod-e plaaniga ja Sa näed suurt erinevust.

Bod-e tooted jõuavad meieni juuni kuust. Euroopas oli sel kevadel testgrupis 60 inimest ja nad võtsid 12 nädalaga alla ca 400kg. Üks naine oli Eestist ja tema kaal langes 7kg. Valisime meelega inimese, kes ei olnud tugevalt ülekaaluline, kuna just neid viimaseid 7-8kg pidi olema raske maha võtta, no et saaks sellest vööst kõhuümbert ka lahti. Ja toimiski. Treening piirdus 40 minuti kõnniga päevas, kuna aastase lapse kõrvalt ei õnnestunud muud teha. Söögivahed ei tohi olla pikemad kui 3 tundi. Hommikul esimese asjana jood ära ühe Bod-e burni ja sööd esimest korda 30 minuti pärast. Kuna burn sisaldab ka kofeiini + vitamiinid, mineraalid, valgud, siis võib kaduda vajadus ka kohvi järele.

Kui ingliskeelga suhted head, siis mõtlemiseks vajalikku infot peaks olema piisavalt. MIngil ajal tuleb ka eestikeelne tooteinfo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oleks selline küsimus et kui soov on kaalu langetada( toitumine on paigas) siis kui tihti ja kui kaua oleks kasulik joosta? Pragu olen jooksnud 3-5 korda nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oleks selline küsimus et kui soov on kaalu langetada( toitumine on paigas) siis kui tihti ja kui kaua oleks kasulik joosta? Pragu olen jooksnud 3-5 korda nädalas.

Minul tekib küsimus, et kui toitumine on paigas ehk et vastab keha vajadustele, siis kuidas see kaal paigast ära on läinud? Mille järgi Sa otsustad, et toitumine on paigas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul tekib küsimus, et kui toitumine on paigas ehk et vastab keha vajadustele, siis kuidas see kaal paigast ära on läinud? Mille järgi Sa otsustad, et toitumine on paigas?

Keha läks paigast ära siis kui toitumine ei olnud paigas. Olen uurinud ja puurinud siit foorumist toitumise kohta ja olen jälginud ja kaalukene langeb vaikselt. Aga jooksmise kohta ei ole saanud veel siist foorumist vastust et kui palju jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaalulangetamiseks pole sul üldse vaja joosta. Mis pulsiga joosta suudad? Südame tugevdamiseks paar korda nädalas pool tundi korraga peaks piisama.

Kahjuks ei ole pulsikella aga vaikselt sörki lasen. Võhma tuleb aina rohkem juurde ja enesetunne on suurepärane. Jooksmine on nii meeldivaks muutunud et ei teagi kas suudaks kõigest kaks korda nädalas käia:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oma keha kuulata oskad ja enesetunne on hea, siis miks mitte edasi lasta. Jamaks kisub siis, kui enam pole nii hea, liigesevalud või unehäired, aga pushitakse edasi kaalukaotuse pärast. See on kahjuks liigagi tavaline. Toitumisega kaotad kaalu, jooksmisega tugevdad organismi, nii füüsilist kui vaimset poolt. Hoia neen kaks asja lahus, kui sa sportlane pole. Kui läheb kook sisse tööjuures, siis ära seda maha jooksma mine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui naudid praeguses mahus jooksmist, siis lase edasi. Kui on rasva, mida põletada, siis see on pigem toitumise teema. Süsivesikutega mängimine annab tulemust. Vähemalt meie kogemus seda kinnitab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oleks selline küsimus et kui soov on kaalu langetada( toitumine on paigas) siis kui tihti ja kui kaua oleks kasulik joosta? Pragu olen jooksnud 3-5 korda nädalas.

Njah, mu treener ytles mulle kunagi (kui ma religioosselt iga hommik kell 5 10km jooksin ja ikka ylekaaluline olin): "pikamaa jooksmisega saavutad sa ainult voime pikka maad joosta". Kaalu voi lihastoonuse osas see ei aita. Kaalu kaotad toitumise muutmisega, ilusad lihased saad sprintides ja lihastrenni tehes.

Kui sa 3-5 korda nadalas jooksmas kaid, oled sa arvatavasti juba paris heas aeroobses vormis. Voiksid naiteks proovida 1-2 korda nadalas tavaline jooksmine asendada 400 meetri kiiremate ringidega. Alustusteks sihi 85-90 sekundit 400m kohta, jooksude vahepeal taastu 2 minutit. Ja tee 6 setti (hiljem 8 setti). Vahemalt minu keha reageerib sellele treeningule palju paremini ja see on palju lobusam ka kui 10km tympida samas tempos.

Ajhaa, ja sama endorfiini laksu saad ikkagi katte, ainult poole lyhema ajaga ;)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Njah, mu treener ytles mulle kunagi (kui ma religioosselt iga hommik kell 5 10km jooksin ja ikka ylekaaluline olin): "pikamaa jooksmisega saavutad sa ainult voime pikka maad joosta". Kaalu voi lihastoonuse osas see ei aita. Kaalu kaotad toitumise muutmisega, ilusad lihased saad sprintides ja lihastrenni tehes.

Kui sa 3-5 korda nadalas jooksmas kaid, oled sa arvatavasti juba paris heas aeroobses vormis. Voiksid naiteks proovida 1-2 korda nadalas tavaline jooksmine asendada 400 meetri kiiremate ringidega. Alustusteks sihi 85-90 sekundit 400m kohta, jooksude vahepeal taastu 2 minutit. Ja tee 6 setti (hiljem 8 setti). Vahemalt minu keha reageerib sellele treeningule palju paremini ja see on palju lobusam ka kui 10km tympida samas tempos.

Ajhaa, ja sama endorfiini laksu saad ikkagi katte, ainult poole lyhema ajaga ;)

Ma käin kolm korda nädalas hommikul 5.40 jooksmas ja jooksen 30 minutit ja siis 1-2 korda käin 45 minutit. Aitäh soovituse eest kindlasti ma proovin järgi:):)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui naudid praeguses mahus jooksmist, siis lase edasi. Kui on rasva, mida põletada, siis see on pigem toitumise teema. Süsivesikutega mängimine annab tulemust. Vähemalt meie kogemus seda kinnitab.

Ma lasin kuskil 1,5 aastat tagasi teha endale toitumiskava ja seal oli süsivesikud ülekaalus ja siis rasvad ja valgud. Praguse toitumise juures on vastupidi. Selle ma olen endale selgeks teinud et rasvast saab lahti toitumisega aga no trenni ikka vaja ka teha ja tahtsingi teada et kas on okei nii et üle ei pingutaks:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oma keha kuulata oskad ja enesetunne on hea, siis miks mitte edasi lasta. Jamaks kisub siis, kui enam pole nii hea, liigesevalud või unehäired, aga pushitakse edasi kaalukaotuse pärast. See on kahjuks liigagi tavaline. Toitumisega kaotad kaalu, jooksmisega tugevdad organismi, nii füüsilist kui vaimset poolt. Hoia neen kaks asja lahus, kui sa sportlane pole. Kui läheb kook sisse tööjuures, siis ära seda maha jooksma mine.

Üks päev juhtus nii et hommikul käisin jooksmas ja õhtul kuidagi kogemata liialdasin pähklitega ja oli päris suur süümekas ja kihutasin uuesti jooksma. Ei olnud vist eriti tark mõte jah? Olen endale selgeks teinud et kaalu kaotan köögis.:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

IMitte ükski mõte pole tark mis sisaldab teha ükskõik mis trenni kaalukaotamise pärast. Varem või hiljem hakkab niiviisi trennimahtu dikteerima toitumine, aga inimene on loodud toimima vastupidi, ehk toituma vastavalt toimunud liikumisele.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tagajärjeks on tavaliselt stressihormoonide suurenenud hulk, mis igasuguse muu jama hulgas soodustab ka rasvad ladestumist. Põhimõtteliselt standardolukord kevadeti, vaadatakse ennast peeglist, tõmmatakse söök koomale ja hakatakse trenni vihtuma. Mõlemad tegevused soodustavad kortisooli teket ja ongi surnud ring. "Appi ma olen 3 kuud tervislikult toitunud ja kaal on sama".

Ise teen praegu sellise plaani järgi, et trennipäeva ja puhkepäeva söögi vahe on u. 800 kcal, kuna ühtlasena hoides tuleb kergesti sein ette trennipäeval.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tagajärjeks on tavaliselt stressihormoonide suurenenud hulk, mis igasuguse muu jama hulgas soodustab ka rasvad ladestumist. Põhimõtteliselt standardolukord kevadeti, vaadatakse ennast peeglist, tõmmatakse söök koomale ja hakatakse trenni vihtuma. Mõlemad tegevused soodustavad kortisooli teket ja ongi surnud ring. "Appi ma olen 3 kuud tervislikult toitunud ja kaal on sama".

Ise teen praegu sellise plaani järgi, et trennipäeva ja puhkepäeva söögi vahe on u. 800 kcal, kuna ühtlasena hoides tuleb kergesti sein ette trennipäeval.

Sööki ma koomale ei tõmba.Ilusti jälgin et saaks oma kcal täis. Kas mitte trenni päeval siis peaksin vähem sööma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks päev juhtus nii et hommikul käisin jooksmas ja õhtul kuidagi kogemata liialdasin pähklitega ja oli päris suur süümekas ja kihutasin uuesti jooksma. Ei olnud vist eriti tark mõte jah? Olen endale selgeks teinud et kaalu kaotan köögis. :)

Kui tekivad mingid isud, mis hakkavad kaalule mõjuma, siis mina esimese asjana püüan aru saada, mida keha tegelikult ütleb. Väga tihti, on kehal siiski midagi puudu ja tahtmine midagi kangesti näksida on märguanne, et toidusedel üle vaadata. Kõige lihtsamalt oleme abi saanud toidulisandi kasutamisega, sest on keeruline aru saada, millest keha puudust tunneb. Ei näe, ju mis toidu tegelik koostis on ja näiteks köögiviljade mineraalide koostis sõltub paljuski konkreetsest mullast, kus taim kasvanud on. Olen näinud, kuidas nädalaga kaovad isud, mida inimene ise pidas nõrga iseloomu probleemiks.

Selles küsimuses langevad inimeste arvamused kahte gruppi. Esimesed väidavad, et kõike on võimalik toidust kätte saada ja teised, et see on tegelikult pea võimatu, kui Sul just pole piiramatult aega ja raha ja huvi suure osa päevast toiduga tegelda. Mina kuulun teise gruppi nagu ka mitmed toitumisterapeudid, kellega olen kokku puutunud ja kes on seda teemat põhjalikult õppinud. Tahaks jagada ka ise esimese grupi usku, aga konkreetsed juhtumid elust enesest kinnitavad vastupidist.

Kui Sinu juhtumi korral ei olnud tegemist just tugevalt soolatud ja röstitud pähklitega, siis ma sellepärast jooksma ei läheks ega üleliia ei muretseks. Said pähklitega hea koguse tervislikke rasvu ja proovi aru saada, kas selle isu taga oli mingi emotsionaalne põhjus, või keha nõuab midagi, mida ta piisavalt ei saa. Kaalu saab uuesti tagasi normi, aga kui kehal on mingitest ainetest puudu, siis minu jaoks on see tõsisem signaal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tekivad mingid isud, mis hakkavad kaalule mõjuma, siis mina esimese asjana püüan aru saada, mida keha tegelikult ütleb. Väga tihti, on kehal siiski midagi puudu ja tahtmine midagi kangesti näksida on märguanne, et toidusedel üle vaadata. Kõige lihtsamalt oleme abi saanud toidulisandi kasutamisega, sest on keeruline aru saada, millest keha puudust tunneb. Ei näe, ju mis toidu tegelik koostis on ja näiteks köögiviljade mineraalide koostis sõltub paljuski konkreetsest mullast, kus taim kasvanud on. Olen näinud, kuidas nädalaga kaovad isud, mida inimene ise pidas nõrga iseloomu probleemiks.

Selles küsimuses langevad inimeste arvamused kahte gruppi. Esimesed väidavad, et kõike on võimalik toidust kätte saada ja teised, et see on tegelikult pea võimatu, kui Sul just pole piiramatult aega ja raha ja huvi suure osa päevast toiduga tegelda. Mina kuulun teise gruppi nagu ka mitmed toitumisterapeudid, kellega olen kokku puutunud ja kes on seda teemat põhjalikult õppinud. Tahaks jagada ka ise esimese grupi usku, aga konkreetsed juhtumid elust enesest kinnitavad vastupidist.

Kui Sinu juhtumi korral ei olnud tegemist just tugevalt soolatud ja röstitud pähklitega, siis ma sellepärast jooksma ei läheks ega üleliia ei muretseks. Said pähklitega hea koguse tervislikke rasvu ja proovi aru saada, kas selle isu taga oli mingi emotsionaalne põhjus, või keha nõuab midagi, mida ta piisavalt ei saa. Kaalu saab uuesti tagasi normi, aga kui kehal on mingitest ainetest puudu, siis minu jaoks on see tõsisem signaal.

Õnneks olid need tavalised maapähklid. Et vahets ikka tuleb selliseid isusid küll et nüüd ja kohe tahan midagi ja no ilmselgelt ma annan alla ja saan seda mida ma tahan? Ja mis toidulisandeid sööma peaks? Täiesti võõras teema. Kalamaksaõli tarbin igapäevaselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Õnneks olid need tavalised maapähklid. Et vahets ikka tuleb selliseid isusid küll et nüüd ja kohe tahan midagi ja no ilmselgelt ma annan alla ja saan seda mida ma tahan? Ja mis toidulisandeid sööma peaks? Täiesti võõras teema. Kalamaksaõli tarbin igapäevaselt.

Mina olen aegade jooksul enda ja oma pere peal katsetanud erinevaid toidulisandeid. Viimane aasta oleme oma perega (5 inimest) kasutanud Vemma Premiumit, mis nüüd ka Fitshopis üleval. http://www.fitshop.vemma.eu/ Miks? Kõige terviklikum toode, mida olen kohanud. Lihtne kasutada. Kliinilised uuringud tehtud väljaspool oma laborit, mis näitavad, et me saame selle tõesti ka kätte, mis sildil kirjas. Ja toote mõju on vägagi ilmne, kui pidevalt kasutada. Paljud autoimmuunhaigused kaovad. Ma avan Vemma kohta ka Foorumis eraldi teema, et siis vastav info sinna üles panna. Minu arusaamine toidulisandite kohta on viimase aastaga üsna tuntavalt muutunud. Ma uskusin ka varem, et neist on kasu, aga ma ei arvanud, et mõju on nii suur, nagu kohalikelt kasutajatelt tagasisidet saame.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen aegade jooksul enda ja oma pere peal katsetanud erinevaid toidulisandeid. Viimane aasta oleme oma perega (5 inimest) kasutanud Vemma Premiumit, mis nüüd ka Fitshopis üleval. http://www.fitshop.vemma.eu/ Miks? Kõige terviklikum toode, mida olen kohanud. Lihtne kasutada. Kliinilised uuringud tehtud väljaspool oma laborit, mis näitavad, et me saame selle tõesti ka kätte, mis sildil kirjas. Ja toote mõju on vägagi ilmne, kui pidevalt kasutada. Paljud autoimmuunhaigused kaovad. Ma avan Vemma kohta ka Foorumis eraldi teema, et siis vastav info sinna üles panna. Minu arusaamine toidulisandite kohta on viimase aastaga üsna tuntavalt muutunud. Ma uskusin ka varem, et neist on kasu, aga ma ei arvanud, et mõju on nii suur, nagu kohalikelt kasutajatelt tagasisidet saame.

Suur tänu:) Uurin ja puurin selle toote kohe läbi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×