Jump to content
Aimar Kuusnõmm

Team FAST: VENNAD Kuusnõmmed.

Recommended Posts

kui 2011 a sügisel käisin Põhjamaade mv esimest korda võistlemas siis 7 mehe seas tulin teiseks ja kaotasin just sellele mehele,kes praeguseks juba bb-90 kategoorias võite nopib.Kahe ja poole aastaga korralik kaalutõus... ;)

post-19835-0-80613200-1396114104_thumb.j

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänane seljatrenn tehtud,homme veel jalapäev ja siis üks päev puhkust.NIng taas kolm trenni järjest.Vahepeal tegin siin ühe tsükli ka kaks vaba sest enesetunne oli selline ,et no ei jaksa.Õnneks läks üle :) Nüüd muutsin trenne ka raske ja kerge kolmene tsükkel ning kohati ei saa nagu arugi,et dieedil olen.Eks raskemaid päevi tuleb ikka ette.
Eilses rinnatrennis midagi märkimisväärset ei teinud,kangiga surumises püramiidina üles ja alla ning 105kgx8 oli tipp.Üles ja alla 10kg sammudega.Kuna kangi raskelt ei teinud siis oli jõudu hantlitega surumises.Seal läksin 40kgx8 sama süsteemiga.Kokku trennis u 10 harjutust.
Täna oli seljapäev ja samamoodi jätsin meelega raskused kergemaks.
Tahtsin vabakava ka harjutada kuid saalis sellist ruumi ei leidu kus saaks liigutada end.Seega peab kodus harjutama.Kondikava on paigas,muusika lõikasin ka vastavaks ning saab ainult lihvima hakata.Vabakava mul tavaliselt suht puine olnud kuna see jääb reeglina viimaste tegemiste hulka.
Toidulisanditest kasutan trenni ajal fasti BCAA,ülihea maitsega on.Ning lisaks muidugi pudding!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, taas.

Nüüd ühed võistlused mõõdas ja taas trennilainel. Teen ka kiire kokkuvõtte

Päeva hommikul oli juba alaselg kange ja see kestis terve nädalavahetuse. Pilatese rulliga käisin pärispalju masseerimas ja see tegi paremaks.

Kükk, soojendusel kang kerge ei olnud, kuid katsele minnes olid juba sidemed ka tugevamalt peal (meie tiimi parim siduja priit sidus ka :D )

Algraskuse sain kirja, natuke ebakindel oli aga kirja sain. Teine katse sidemed veel tugevamalt ja sain ka 245 kirja( oli ka eesmärgiks. Kuna kükk oli väga kerge siis tühja kah proovib 260 vast oleks ära ka kükkinud kui poleks otse alla läinud. tahtsin kiirelt alla aga tehnika unustasin sellega ära.

Surumine siis: kuna eelnevalt trennis juba hakkasid rinnalihase kinnitused jne valu tegema siis veidi pelgasin. Kuid ilusti soojaks ja algraskus veenvalt kirjas, nii ka teine ja kolmandast käis ka ilusti jõud üle vb väike varu isegi jäi. lõpptulemus siis 180kg (minukehakaalus suurim raskus mis suruti, kuigi mina ilma särgita :D )

Lõppu siis tõmme, jõupoolest hullu ei olnud, viimaseks katseks olin lihtsalt väsinud. ja esikoha andsin lihtsalt strateegiaga käest.Vastane oli tubli ja tõmbas oma ära.

Võtan seda kui head õppetundi. Vahel on vaja kaotada, et edasi liikuda. Nüüd hooaeg läheb edasi, 3 mai on surumine pärnus, sinna särgiga ikka suruma. eks näha ole kuidas välja tuleb. loodan ka stocholmi võistlema minna aga eks paistab. Treening suund läheb nüüd põhiliselt küki raw parandamiseks nind järgmine aasta on soomes raw mm nagu ma aru sain. seega sinna põhirõhk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii...tänane nn puhkepäev tundub õhtusse jõudnud olevat ja saab siis korraks ka tegelikult puhata mõne tunni.Alustuseks siis pool päeva tööl.Seejärel koju lõunale ning revalisse sealset võistlust vaatama ja sain ka aidata FASTi letis degusteerimisega.Pakkumisel olid smootid,batoonid ning eriti hea maitsega Hera80ned.Lime-valgesokolaadi ja küpsisekreemi maitsed.samuti snackid ja Minuga koos olid veel selle võistluse jooksul Eva ja Artur(kes asendas Laurat)
Seal kulus ka umbes 3h ning peale seda kiirelt koju,trenni asjad kokku ja Spartasse trenni.Tegin selja-triitsepsi trenni.Selline laupäev siis.Õhtul plaanin veel vabakava läbi harjutada,Aega ka juba vähem kui 2 nädalat EKV,seega ei saa seda kuidagi edasi lükata...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna pole tõesti pikalt kirjutanud siia, siis annan ka endast märku.

Eile kahjuks võistlusi vaatama/ abistama ei jõudnudki. Hommiku pooliku olin tööl. ja siis kiirustasin koju, et seal kanalisatsiooni toru vahetama hakata. Algul arvasin, et mis see ikka on, et paar tundi ja tehtud. Hommikul veel uskusin et jõuan võistlustelegi. aga näed võta näpust . oodatud paari tunni asemel läks sellega koguni 8 tundi. Et lõpetasin õhtul kell 9. Seega korralik tööpäev hommikul kaheksast õhtul 9ni.

Eks töökäigus ka toitumine väheke kannatas, mõni toidu vahe venis 5-6 tunniseks. ja see andis ka hommikul tunda kuna kaal oodatust tiba madalam. Aga mitte midagi nii hullu et nüüd toitu juurde kühveldama saaks hakata. Üldjoontes kaal liigub õiges suunas. See kuidas vorm või teravus on, ei oska kommenteerida. sellest saab korralikuma ülevaate alles 26 aprill kui konkurentide kõrval seisan.

Dieet on sel aastal kulgenud kuidagi lihtsamalt. ei ole nii palju selliseid raskeid päevi ja ei pea nii palju lugema päevi millal need võistlused lõpuks tulevad. võibolla seepärast, et teadvustan endale seda et ei tohi ka peale võistlusi käest lasta end ja katsuma vormi hoida et edasiminek oleks parem. Ühesõnaga ei ole endale peas dieedi lõpppunkti paika sättinud et milleni pean jõudma ja peale mida saan süüa jälle nagu siga:)

siin väike pilt ka eilsest töötegemisest.

post-18592-0-71114300-1397381244_thumb.j

Trenni eile ei jõudnud, küll aga sai kodus veel õhtul vabakavaga tegeletud.

Kuna eile trennist vaba peäv sis täna on tohutu isu trenni minna.

Kui nüüd vaadata ka reval cupi pilte siis ega ei saa ksuagilt otsast toitumises järgi ka anda. Meestel väga head kuivad vormid ja ei taha ju nende kõrval kehvem olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna pole tõesti pikalt kirjutanud siia, siis annan ka endast märku.

Eile kahjuks võistlusi vaatama/ abistama ei jõudnudki. Hommiku pooliku olin tööl. ja siis kiirustasin koju, et seal kanalisatsiooni toru vahetama hakata. Algul arvasin, et mis see ikka on, et paar tundi ja tehtud. Hommikul veel uskusin et jõuan võistlustelegi. aga näed võta näpust . oodatud paari tunni asemel läks sellega koguni 8 tundi. Et lõpetasin õhtul kell 9. Seega korralik tööpäev hommikul kaheksast õhtul 9ni.

Eks töökäigus ka toitumine väheke kannatas, mõni toidu vahe venis 5-6 tunniseks. ja see andis ka hommikul tunda kuna kaal oodatust tiba madalam. Aga mitte midagi nii hullu et nüüd toitu juurde kühveldama saaks hakata. Üldjoontes kaal liigub õiges suunas. See kuidas vorm või teravus on, ei oska kommenteerida. sellest saab korralikuma ülevaate alles 26 aprill kui konkurentide kõrval seisan.

Dieet on sel aastal kulgenud kuidagi lihtsamalt. ei ole nii palju selliseid raskeid päevi ja ei pea nii palju lugema päevi millal need võistlused lõpuks tulevad. võibolla seepärast, et teadvustan endale seda et ei tohi ka peale võistlusi käest lasta end ja katsuma vormi hoida et edasiminek oleks parem. Ühesõnaga ei ole endale peas dieedi lõpppunkti paika sättinud et milleni pean jõudma ja peale mida saan süüa jälle nagu siga:)

siin väike pilt ka eilsest töötegemisest.

post-18592-0-71114300-1397381244_thumb.j

Trenni eile ei jõudnud, küll aga sai kodus veel õhtul vabakavaga tegeletud.

Kuna eile trennist vaba peäv sis täna on tohutu isu trenni minna.

Kui nüüd vaadata ka reval cupi pilte siis ega ei saa ksuagilt otsast toitumises järgi ka anda. Meestel väga head kuivad vormid ja ei taha ju nende kõrval kehvem olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panen ka paar rida trennist kirja siia. Täna tegelesin raw küki parandamisega. Ning kolmapäeval käis ka särk seljas. väga hullu ei olnudki.eks aeg näitab mis saama hakkab.

Kaal on pisut langenud. Peab rohkem sööma sundima end et 83 püsiks. hetkel on 80-81kg Surumises on kehakaal väga oluline, vähemalt minupuhul. mida kõrgem kaal on seda parem suruda. särk täpsem jne.

Kükis on Salu pannud juba soojenduses pikad kordused, tavaliselt kergete raskustega soojendusel küündinud kuni 5 korduseni. seekord siis 55kg 2x12, 75kg 2x8, 105kg 1x6. 125kg 1x4 ning 145 1x1.

Esimene harjutus siis 160kg x6 ja 175kg x5 kükk.

Teine 202,5kg Raamis 40% kükk 3x2

3. Jalamasinal istudes 4x15

4. Kangiga ettekummardused sirgete jalgadega 6x5

5. Kõht

Kolmapäeval uuesti särk selga ja pakule suuremad raskused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vahepeal küll vaikus olnud aga trenn käib ikka hooga edasi. Täna proovisin veel särki algraskus on paigas ja loodan, et kaal ka püsib-tõuseb.

Kükis on praegu päris korralik tamp taga ning see tõstab üldfüüsist päris korralikult.

Nädalavahetus tuleb meil kõigil igatahes sportlik. Laupäeval võistleme mina ja Gunnar pärnus ning Raigo ja Rain võistlevad pühapäeval Balti matšil Lätis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere taas!

Täna sai tehtud jälle üks normaalne tempokas trenn. Raidiga hea teha sest tempo ei ole aeglane ning mulle see sobib.

Esimene harjutus kavas oli küll pakult kitsalt surumine aga tegin laialt 3seid.

viimase 3se suutsin siis 165kg (10kg kaupa ülesse) 175ga suutsin 1se ning 190kg surusin 4,3cm pakult.(Viimane kord kui rinnalt proovisin jäi 10cm peal kinni)

2ne harjutus kaldpingilt hantlitega surumine 5x6

3. Rõõbaspuu 5x5 lisaraskus (20-40-60-60-60 kg)

4. Kangiga kummardudes ette alakõhu vastu tõmbed 5x6

5. Sirgete kätega alla tõmbed 5x8

6. Kangiga tõstes ülepea edasi-tagasi 5x8

7. Seistes biitsepsi tõsted vasar haardes 5x8

8. Õla süvalihased 3x10

Pea aegu kõikidel harjutustel raskus tõusev.

Kehakaal on hetkel 83kg

Toidulisanditest on hetkel kasutuses Hp+r, lean mass, feed, hera80, bcaa, pump+, beta alanin, kreatiin (tänasest siis lisandus beta alanin ja bcaa neid võtan koos kreatiiniga enne ja pärast trenni.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile sain vastuse 26ndal aprillil võetud dopingu proovile. Ja otseloomulikult oli tulemus negatiivne. Viimati andsin proovi 2010. Oli juba 4 aastat möödas viimasest proovist ja hea et sai taas näidata et saab ka ausal teel sporti teha.

Muidu käib endiselt valmistumine EMiks. Kaal liigub ilusti alla ja uaun et vorm ka oluliselt teravam kui eelmine nv riias.

Täna õhtul trenni ei ole . Teen kodus vabakava ja poseerimist. Siis tuleb kolm kergemat trenni ja ega rohkemaks aega ei olegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen kokkuvõtte selle kevade hooajast, mis sel korral kulmineerus EMi 5. kohaga meeste kulturismi -75 kg kategoorias.

Aasta algul veel kahtlesin, kas teen kevadel kaasa või mitte. Sai käidud Oti juures ülevaatusel, kus Ott võttis kahe käega peast kinni ja küsis, mida ma söönud olen ja kas trenni üldse teen. Seis oli ühesõnaga väga-väga kehv. Keskelt jäme ja rasvaprotsent oli päris kõrge. Miks siis nii? Põhjus lihtne: pärast eelmise aasta EMi lasin end liiga lõdvaks. Sõin ja sõin, aga trenni ei viitsinud teha. Suve lõpus hakkasin kaalu teadlikult üles ajama ja jõudu taga ajama, et surumise eestikateks vormi saada. Sealt korjasin kuhjaga rasva peale. Sain küll kätte tiitli, aga kaotasin ühe korraliku aasta kulturismi vaatenurgast. Seega on üpriski kindel, et edaspidi loobun kahe isanda teenimisest ja keskendun ainult ühele alale, milleks on kulturism.

Lamades surumises teen mingi võistluse kaasa siis, kui Aimar surub 250 kg üles. Sai tehtud selline kokkulepe, et enne ei võistle, kui ta minu tulemuse üle teeb. Eks näis, millal see juhtub.

Tulles tagasi nüüd selle kevade vormi tegemise juurde, siis tunnistan, et võtsin asja äärmiselt leebelt. Kui eelmine aasta olin täielikult numbrites kinni - toidu grammid, kalorid, kilod jne, siis seekord lähtusin rohkem enesetundest ja kehakaalust. Vaimselt oli lihtsam, aga tõenäoliselt sinna taha ka osaliselt lõppkuivus jäi. Oti sõnul oli minu põhiloosung, et aega veel on. Reaalsus näitas aga, et aeg oli see, mis käest libises. Oleksin vahepeal pidanud veidi tempot tõstma. Saigi liiga hea enesetunde pealt kõik see ettevalmistus tehtud.

Võimalus vormi parandada oli pärast EKV-d. Võistluste järgselt laadisin korralikult, aga järgmine päev läksin nii-öelda vana rütmi peale tagasi, kuigi oleks pidanud vast pärast sellist suuremat laaadimist olema suuremas miinuses. Kaalu viskas ligi 2 kg juurde. Nädal hiljem toimunud Balti matšiks sain kaalunumbrid samale tasemele, mis oli enne EKV-d. Võib öelda, et jälle nädal raisus. Mina aga pärast EKV-d arvasin, et aega on veel.

Alles pärast Balti matši tegin olulisemad muudatused. Esiteks oli vaja kaalu sisse saada ja teiseks oli vormi vaja kuidagigi parandada. Muutsin toitaineid kvaliteetsemaks ja vähendasin koguseid. Esimesed paar päeva olid rasked, aga siis keha harjus ja nii ma Hispaaniasse läksingi. Ise lootes, et olen heas vormis või paremaski, mis eelmine aastagi. Hispaanias hakkasid laksud käima, aga minu puhul vales suunas - sain ise laksud sisse.

Pean tunnistama, et see oli mulle vajalik, et tulla tagasi maa peale ja vaadata tuleviku suunas. Kui tahan arengut näidata, siis pean kvaliteeti säilitama. Ka vast kuulama rohkem Oti sõnu ja soovitusi. Eelmine aasta Ott rääkis, et ei tohi kohe seaks süüa. Tuleb tasa ja targu kasvatada. Toona ei kuulanud ja sealt algaski see kehva vormi algus. Siinkohal olekski vast mõistlik tänada Otti, kes annab oma vabast ajast väga palju ära, et oma õpilastega tegeleda. Paraku paljud ei oska seda õigesti hinnata. Ja seega tahan edaspidi oma vormi ja tulemustega näidata, et tema aeg ei ole vett vedama läinud.

Hetkel tuli kaalu pärast võistlusi juurde rohkem kui soovisin, seega katsun veel mõnda aega defitsiiti hoida ja siis kuu lõpust tasapisi kasvatama hakata. Püüan edaspidi rohkem pildis olla ja märku anda, mismoodi trennid kulgema hakkkavad.

Kõige suuremad tänusõnad saadan oma perele ja eriti Andrale, kes on kogu selle aja minu kõrval olnud, toetanud ja andnud kõik, et mina saaksin oma eesmärke püüda. Ei oskagi kohe seda välja näidata ja ära tänada. Paraku sellise töö kõrvalt sporti tehes kannatab pere kõige enam ja olen äärmiselt kurb, et ei saa lapsega rohkem aega veeta. Sellepärast tulebki mul nüüd tõsiselt kaaluda, millal uus dieet ette võtta. Muidugi loodan, et kui suudan kvaliteeti hoida, ei pea see kõik nii raskelt toimuma ja saab lihtsama vaevaga.

Samuti tänan koduklubi Spartat, oma tööandjat AS Tesmanit, Fitshopi ja EKFLi, kes mind võistlustele lähetas.

PS! Aitäh Priidule, kes meile Rainiga lennujaama vastu tulles raamitud võistluspildi kinkis. Ei pidanud paljuks natuke vaeva näha ja sellise ilusa žesti teha. Loomulikult tänud ka Ahtile kojusõidutamise eest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tublid poisid olete ja positiivne on see, et teiega saab alati arvestada! See on oluline iseloomujoon, mis eristab paljusid inimesi. Suured tänud teile selle eest ja see abivalmidus ja kohusetunne tulevad teile elus tiiruga tagasi! Ärme kaks korda ühe reha otsa astume! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×