Jump to content
ketri

Mina ei saa ikka aru !

Recommended Posts

Mina ei saa ikka aru sellest, et kui tahad kaalust alla saada peab rohkem kaloreid kaotama kui sööd?!?!

Niisiis, aga kui mina 17 aastane tüdruk, kes tahab kaalust alla saada, söön keskmiselt kuskil 1500-600 kcal päevas vb rohkem...

ja treeningus läheb maha kuksil 600 kcal kuidas siis saada see õige tulemus ? peaksin ma veeelveeeeeel vähem sööma ? :D, või on lihtsalt mul veel midagi vaja arvutada vms ?

Aitäh abi eest :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.fitness.ee/bav-arvuti - arvutab energiahulga, mille kulutad kui lamaksid niisama terve päev.

Siia juurde arvutatakse 1/3 BAVist ehk igapäevatoimetustele kulutatav energia.

Ja alles siis tuleb käiku treeningtunni eest (naise puhul) ~300-500 kcal.

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks juurde:

Mina ei saa ikka aru sellest, et kui tahad kaalust alla saada peab rohkem kaloreid kaotama kui sööd?!?!

Niisiis, aga kui mina 17 aastane tüdruk, kes tahab kaalust alla saada, söön keskmiselt kuskil 1500-600 kcal päevas vb rohkem...

ja treeningus läheb maha kuksil 600 kcal kuidas siis saada see õige tulemus ? peaksin ma veeelveeeeeel vähem sööma ? :D, või on lihtsalt mul veel midagi vaja arvutada vms ?

Aitäh abi eest :)

Ning kui probleem pole seal, siis tasub mõelda liigse näljutamise vältimise peale. 1600kcal + raske trenn = näljutamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nonii näiteks esmaspäev 9.04

Hommik 7.30

Kaerahelbepudru kuskil 170 g

Moos 1 sl.

2 sepikut singi ja kurgiga

Lõuna 12.00

Koolitoit- Pilaff , keskmine ports

klaas Piima

2 teravilja leiba

Kapsa salat

Vahepala 16.00

Kaerahelbepudru 100g

moos 1sl.

2 sepikut juustu ja singiga

klaas mahla ,

Õhtu 20.00

Leivajogurt 200 kg

Beebiporgandid

banaan

sellel päeval oli bodycombati trenn ja pulsivöö järgi kaotasin 597 kalorit .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:) ma tellida küll veel ei raatsi .

Aga järsku saate öelda, kas see on muidu enam-vähem normaalne , et kaalu langetada .. peale selle , et valke on vähe ja kasulikke rasvu , mis ma muutma peaksin ? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:) ma tellida küll veel ei raatsi .

Aga järsku saate öelda, kas see on muidu enam-vähem normaalne , et kaalu langetada .. peale selle , et valke on vähe ja kasulikke rasvu , mis ma muutma peaksin ? :)

See on üks suur põhiprobleem :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nonii näiteks esmaspäev 9.04

Hommik 7.30

Kaerahelbepudru kuskil 170 g

Moos 1 sl.

2 sepikut singi ja kurgiga

Lõuna 12.00

Koolitoit- Pilaff , keskmine ports

klaas Piima

2 teravilja leiba

Kapsa salat

Vahepala 16.00

Kaerahelbepudru 100g

moos 1sl.

2 sepikut juustu ja singiga

klaas mahla ,

Õhtu 20.00

Leivajogurt 200 kg

Beebiporgandid

banaan

sellel päeval oli bodycombati trenn ja pulsivöö järgi kaotasin 597 kalorit .

Kaalu saab alandada selle menüüga küll, eriti kui kaloraazh allpool BAVi hoida, :rolleyes:

Kui on eesmärgiks võimalikult "pehmeks" ja pekiseks muutuda ja lihas ilusti ära põletada, lase käia.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

daemonium: ei saa su viimasest lausest aru ''Kui on eesmärgiks võimalikult "pehmeks" ja pekiseks muutuda ja lihas ilusti ära põletada, lase käia''. Äkki täpsustaksid?

Selle toitumisega vähendad sa kaalu lihase arvelt mitte rasva. Kaal küll langeb, aga visuaalselt lähed veel lõdevamaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, nagu eesolevad ütlesid, siis valke on sul tõesti vähe. Ei näe põhjust, miks sa peaksid sööma nii saia kui putru, vaheta sepikud näiteks kas või 100g kodujuustu vastu, siis suureneb valgu kogus süsivesikute arvelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pelgalt "õhtust" ei saa ka päris su toitumist korrigeerida. Palju sõltub ka sellest, et millise iseloomuga su treening on (st. mis trenni sa teed? - sellest sõltub makrotoitainete osakaal). Tarvilikud komponendid on veel vanus, sugu, päevane aktiivsus :)

---

Kui eesmärgiks on kaalu kaotada (eeldatavalt rasvhapete arvelt), siis on mõistlik pakkuda kehale piisavalt kauakestvat koormust (nt. jalgrattasõit, jooksmine), et langeks vere insuliini konsentratsioon(mis soodustab rasvade kasutuselevõttu energeetilise allikana), kuid samas siiski mõõdukal intensiivsusel, et laktaadi konsentratsioon liiga kõrgeks ei läheks (nimelt kui vere laktaat tõuseb üle 3-4 mmol / L ,siis see takistab rasvavarude energeetilist kasutamist).

Muudetud kasutaja htilga poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen 17 aastane kaalun 63,7 ja olen 164cm pikk

Käin trennis Planetspordis 5 korda nädalas, ja tavaliselt enne Planetit käin oma trennis, tantsimas, mitte igapäev ( see ei ole eriline kaloripõletus ega lihaste treenimine , pigem selline hobi )

Peamised trennid: (1 h )

spin

bodypump

bodycombat

bodyjam

selg/kõht/tuhar

sellised suhteliselt väsitavad trennid :)

Kuna olen algaja selles kaalu langetamises , siis ma ju eriti midagi veel ei oska , mõtlesin lihtsalt , et muudan söögi ära ja et oleks trennides suurem koormus .. ,kuid ei oska ju vaadata mitu % olen valke tarbinud, süsikaid , rasva jne.

Ei saa ju teada näiteks kui palju valke koolitoidus on jne ...

Mis ma nagu siis tegema peaksin veel , et tulemusi oleks juba rannahooajaks näha ja et see kõik oleks ikka tervislik ja nii..

Panen siia tänase toitumise kuigi õhtust veel ei ole märgitud , oskate ehk nõua anda veel :

Hommik

Riisisalat

activia jogurt

1 leib kanasingiga

Lõuna

koolitoit-

kapsasupp kesmine ports

1 ja pool leiba

beebiporgandid veits

kohupiim kisselliga (natukene mekkisin)

vahepeal sõin 1 õuna ära

Vahepala

juurviljad (100g) munaga(praetud)

lihapall (väike)

sepik(34kcal) kanasingiga

jJoogijogurt 150 g

3 kaeraküpsist

Muudetud kasutaja ketri poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pelgalt "õhtust" ei saa ka päris su toitumist korrigeerida. Palju sõltub ka sellest, et millise iseloomuga su treening on (st. mis trenni sa teed? - sellest sõltub makrotoitainete osakaal). Tarvilikud komponendid on veel vanus, sugu, päevane aktiivsus :)

---

Kui eesmärgiks on kaalu kaotada (eeldatavalt rasvhapete arvelt), siis on mõistlik pakkuda kehale piisavalt kauakestvat koormust (nt. jalgrattasõit, jooksmine), et langeks vere insuliini konsentratsioon(mis soodustab rasvade kasutuselevõttu energeetilise allikana), kuid samas siiski mõõdukal intensiivsusel, et laktaadi konsentratsioon liiga kõrgeks ei läheks (nimelt kui vere laktaat tõuseb üle 3-4 mmol / L ,siis see takistab rasvavarude energeetilist kasutamist).

Üldjuhul on nii, et madala intensiivsusega tunniajane treening võrdub umbes 30 minutilise intensiivse treeninguga.

http://www.fitness.ee/artikkel/1104/rasvapoletamine-ja-treening-

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×